dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 321

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.059

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    I oczywiście na każdym kroku użeranie się z majstrem i jego ludźmi o robienie zgodnie z projektem. Co chwilę słyszę, że tego nie trzeba bo i tak wytrzyma a "my tyle już domów zbudowaliśmy i nigdy tyle belek, słupów i zbrojeń nie było!". Ale to podobno to teraz norma. Ekipy biorą po kilka i chcą zrobić w jednym sezonie jak najwięcej budów. Nie wyobrażam sobie nie sprawdzać ich każdego dnia.
    We środę przyjezdzam na budowę i widze że nie zrobili szalunku pod belke wzdłuż schodów (tzw wymian). Stwierdzili, że jest niepotrzebna, ewentualnie zrobi się 5cm nadciąg ponad strop. Kazałem zmienić tak jak jest w projekcie, to usłyszałem, że chcieli dobrze, bo weszłoby mniej materiału Śmiać się czy płakać???
    Witam i podtrzymam na duchu. Choć pewnie żadne to pocieszenie. Mam dokładnie to samo. Ciągłe przepychanki jak nie z majstrem o nadmierną ilość zbrojenia, to z konstruktorem że tak z obliczeń wychodzi a najchętniej to by jeszcze dodał stali. Jeszcze do tego wziąłem kierbuda kobietę, niby doktor ze znanej uczelni, ale przesadnie spolegliwa. Nie lubię, nie lubię.

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    Była tez konieczność drobnej poprawki. Majster zapomniał, że płyta balkonu jest grubsza, ma 18 cm, a cały strop 15. Wierzch płyty balkonu miał być wylany co najmniej 5 cm niżej niż powierzchnia stropu w domu, tymczasem szalowanie obnizyli tylko o 5 cm. Uwzględniając różnicę grubości płyt zostałoby tylko 2 cm różnicy - zdecydowanie za mało na izolację termiczną górnej powierzchni balkonu. Musieli obniżać szalunek i w efekcie jest niżej o 5-6 cm co mnie już zadowala.
    A tu nie chcę martwić, bo wg mnie to za mało. Oby nie przemarzało. Też akurat mam balkon nad wykuszem (wczoraj robili płytę i szalowali) i różnica pomiędzy płytą a wylewką stropu to szerokość deski, czyli AFAIK 16 cm. Jak się podniesie jeszcze szlichta na piętrze (styro 10 cm, bo WM w podłodze + wylewka + wykończenie) to będzie miejsce na 20cm ocieplenia, tak jak na elewacji. I też myślę jak to izolować przeciw wilgoci.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 23-06-2017 o 23:21
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony