dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    k89amil

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1

    Domyślnie Przeróbka Defro Asia

    Witam. Jestem użytkownikiem piecokuchni Defro Asia 9kw. Po lekturze tego forum zacząłem palić od góry. Z palenia jestem zadowolony, jeden zasyp 10kg pali się ok 8h. Zastanawiam sie jednak nad przerobieniem tej piecokuchni w sposób taki żeby przypominała piec dolnego spalania lub bardziej odwrócony górniak. W załącznikach umieszczam przekrój pieca oraz naniesione moje poprawki. Na czerwono zaznaczyłem miejsca w których umieszcze blache/cegle szamotowa w celu zmiany kierunku powietrza. Blokada zaznaczona X albo bedzie szczelna, albo delikatnie otwarta rzeby umożliwić przepływ z dwóch stron drugiego wymiennika. PP bedzie podawane od góry a PW od dolu. Ruszta poziome dam wieksze i ustawie je po skosie tak jak na rysunku.
    Zwracam sie do doswiadczonych palaczy czy taka przeróbka ma sens? Czy nie zmniejszy się moc pieca ze wzgledu na inny obieg spalin? I najważniejsze czy uzyskam możliwość dokładania opału bez potrzeby ponownego rozpalania.

    Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2016-12-12-11-32-21.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	6,4 KB
ID:	375642   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	My .jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	64,0 KB
ID:	375643  

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    727

    Domyślnie

    Witaj. Powinieneś poszukać i poczytać różne tematy na tym i konkurencyjnym forum (http://forum.info-ogrzewanie.pl/), bo podobne przeróbki wielokrotnie były dyskutowane. W dolniaku jak najbardziej można dokładać w trakcie palenia. Spadek mocy kotła po przeróbce jest prawdopodobny, ale dużo zależy od przepływu powietrza. W dolniaku możesz podać część powietrza od góry i wtedy przedmuchujesz i rozpalasz cały zasyp paliwa. Powierzchnie odbioru ciepła będą podobne jak w dolniaku, więc i moc kotła też powinna być podobna. Twój drugi rysunek sugeruje właśnie takie podawanie powietrza. Na obrazkach zupełnie nie widać w jaki sposób chcesz przepuścić spaliny pod pierwszą przegrodą wodną. Ten przelot spalin musi mieć jakąś wysokość, bo inaczej szybko zapcha się popiołem. Jeśli chcesz przepuścić spaliny przez ruszt, to żeliwo tego nie wytrzyma. Kierunek przepływu spalin w wymienniku po przeróbce będzie wyłącznie do góry, a to źle. To wbrew fizyce. Dla odbioru ciepła najlepiej jest gdy ochładzane gazy płyną w dół.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony