dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 21
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 408
  1. #1

    Domyślnie Niecodziennik Kamilowej kostki



    Wita się z Wami rodzinka 2+2+1+2 (my czyli rodzice, dzieci w wieku hmmm... młodzieżowym, teściowa/mama i dwa psy płci żeńskiej).

    Nie wiem czy to dobry moment na założenie dziennika budowy no ale co tam, kiedyś w końcu należy go założyć

    Działka ma grubo ponad 20a, wjazd od północy z niestety nieoświetlonej jeszcze drogi gminnej.
    Na działce jest już wykopany dół wraz z beczką i odpowiednią oprawą, studnia głębinowa o głębokości 24 m i trochę roślinek posadzonych z daleka od przyszłego placu budowy.

    Jest wyznaczone miejsce na ognisko, strefa leśna w której rosną sobie różne sosnopodobne cosie i pachnący clematisami kącik który łapie mnie za serce za każdym razem gdy się w nim pojawiam

    Chcemy wybudować pełnopiętrową kostkę z czterospadowym dachem.
    Niezbyt dużą bo około 80 m2 po podłodze na parterze i podobnie na piętrze, z nieużytkowym poddaszem.
    Marzyło nam się pomieszczenie dla samochodów więc do kostki dostawiliśmy garaż dla 2 aut. I pomieszczenie gospodarcze.
    A że garaż do wysokich raczej nie należy to stwierdziliśmy że pociągniemy go w górę tworząc sobie na przyszłość oddzielne pomieszczenie dla gości albo pokój do gier i innych uciech audiowizualnych
    Wyszło nam tego pomieszczenia ponad 35 m2 ale skoro i tak zapadła decyzja o budowie garażu to czemu nie

    Tymczasem czekamy na projekt który miał być gotowy w ubiegły piątek.
    Projekt robił się od kilku miesięcy gdyż żaden z projektów "gotowych" nie spełniał naszych oczekiwań. Koszt adaptacji gotowca i ilość zmian które chcieliśmy wnieść był równy nowemu, indywidualnemu projektowi, tak więc wybór był jasny

    W międzyczasie załatwialiśmy wszelakie oświadczenia, zezwolenia, zaświadczenia, warunki i inne zbędne i niezbędne do budowy papierki.
    Mamy wszystko z wyjątkiem projektu

    Czekamy więc...
    Ostatnio edytowane przez Kamila. ; 18-08-2017 o 23:11

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    80+80+35+35 = 230m2...wcale nie tak mało. Witam i czekam na rzuty i wizualizacje.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  3. #3

    Domyślnie

    Witam Cię B.i.U.
    Z jednej strony nie mało, z drugiej nie jest to jakiś ogromny dom
    Wydaje nam się że ma wszystko to o czym marzyliśmy ale czy tak jest to wyjdzie w praniu.

    Załączam rzuty
    Załącznik 375734
    Załącznik 375735

  4. #4

    Domyślnie

    Ech...
    Ze względu na zmieniające się od nowego roku przepisy złożyliśmy wniosek o PNB ale już wiadomo że będą projekty zamienne
    Architekt zamiast stropu lekkiego nad piętrem zaprojektował monolityczny żelbetowy; nie uwzględnił ogrzewania podłogowego wstawiając pierdylion grzejników a zamiast wentylacji mechanicznej mamy w projekcie grawitacyjną.
    Jak żyć?
    Nie wiem jakie jeszcze kwiatuszki znajdziemy w projekcie, trzeba czekać do połowy stycznia.
    Tymczasem ze względu na różnicę pomiędzy projektem a ustaleniami wstrzymaliśmy płatność dla architekta do momentu wykonania projektu zgodnie z naszymi pisemnymi ustaleniami.

    A ja myślałam, ba byłam pewna że wszystko co związane z budową domku będzie jedną ogromną radością

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam się i ja

    Ja nie uważam, by domek był wielki wiadomo, że garaż i pomieszcze nad garażem robią powierzchnię, ale tam się nie zyje

    Hmm no ale co z tego, że macie zaprojektowana grawitacyjna? na etapie budowy mozna sporo zmienić, jesli nie jest to zmiana konstrukcyjna
    Inna sprawa, że to projekt indywidualny i zapłaciliscie za taki, więc architekt mogłby się skupić. Niestety u nas było podobnie, miliony błędów w projekcie, a raczej adaptacji.

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Ech...
    Ze względu na zmieniające się od nowego roku przepisy złożyliśmy wniosek o PNB ale już wiadomo że będą projekty zamienne
    Architekt zamiast stropu lekkiego nad piętrem zaprojektował monolityczny żelbetowy; nie uwzględnił ogrzewania podłogowego wstawiając pierdylion grzejników a zamiast wentylacji mechanicznej mamy w projekcie grawitacyjną.
    Jak żyć?
    Nie wiem jakie jeszcze kwiatuszki znajdziemy w projekcie, trzeba czekać do połowy stycznia.
    Tymczasem ze względu na różnicę pomiędzy projektem a ustaleniami wstrzymaliśmy płatność dla architekta do momentu wykonania projektu zgodnie z naszymi pisemnymi ustaleniami.

    A ja myślałam, ba byłam pewna że wszystko co związane z budową domku będzie jedną ogromną radością
    Dla mnie budowa domu jest bardzo satysfakcjonująca i sprawia mi wiele radości (nawet jak nie jest to dom dla mnie). Problem zazwyczaj zaczyna się jak na plac wkracza jakaś ekipa budowlana. Dlatego ostatnio buduję tylko z psem .

    A co do niezgodności projektu z ustaleniami to gwarantuję Ci, że i tak wiele rzeczy zostanie wykonanych inaczej niż w projekcie. Tutaj uważam podobnie jak Liliputek.
    Strop monolityczny to wg mnie zdecydowanie najlepszy, najtańszy i najbardziej uniwersalny strop, więc przemyśl rezygnację z niego.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  7. #7

    Domyślnie

    Witam w moich skromnych progach Liliputku

    No właśnie problem polega na tym że:

    1. Strop nad parterem jest zaprojektowany jako żelbetowy monolityczny i tak miało być. Strop nad piętrem miał być stropem lekkim a mamy powtórkę z niższego stropu
    2. Zmiana WG na WM w tym przypadku to zmiana wymagająca projektu zastępczego
    3. Architekt nie uwzględnił położenia podłogówki i gdybyśmy chcieli położyć ją zgodnie z zaprojektowanymi wymiarami zmieniło by się wiele składowych (wysokość pomieszczeń, kubatura itp).
    To wszystko są zmiany istotne.

    B.I.U. mi też prace na działce (jakiekolwiek by one nie były) sprawiają mnóstwo frajdy
    Zresztą - spójrzcie sami

    Załącznik 376488
    Załącznik 376493

    Więcej zdjęć wrzucę w miarę możliwości obróbki, mam je w dużej rozdzielczości a forum ma ograniczenia

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post

    B.I.U. mi też prace na działce (jakiekolwiek by one nie były) sprawiają mnóstwo frajdy
    Zresztą - spójrzcie sami

    Załącznik 376488
    Jednak świat widziany damskim okiem wygląda zupełnie inaczej . Jak ponosi się trochę pustaków to nie zauważa się takich rzeczy.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  9. #9

    Domyślnie

    Nuuuda panie, nuuuudaaaa...
    W oczekiwaniu na wydanie PNB wpadliśmy na pomysł żeby jednak przesunąć domek wgłąb działki o kolejne kilka metrów.
    Jutro mamy wizytę u Pani naczelnik, zobaczymy co trzeba zrobić/złożyć/załatwić aby było to możliwe.
    Nie naruszamy oczywiście żadnego punktu z MPZP więc powinno być ok
    A swoją drogą to bardzo proszę, wydajcie nam to PNB jak najszybciej bo kto wie co jeszcze przyjdzie nam do głowy

    Wczoraj pozwiedzaliśmy parę budów z Panem Mirkiem G. i z tego miejsca serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas

    Nie wiedziałam że budowa tak bardzo przyczyniać się będzie do trenowania mojej cierpliwości

    Nuuuudaaaa...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Jednak świat widziany damskim okiem wygląda zupełnie inaczej .


    Żeby oderwać się od galopujących myśli wrzucam fotki naszego ścierniska

    Tak było:





    A jak jest to musicie sobie wyobrazić bo nie mam aktualnych zdjęć nadających się do publikacji

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Poczekaj jak "fachowcy" przyjdą. Już nie będzie nudy podczas tego rejsu .
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    3. Architekt nie uwzględnił położenia podłogówki i gdybyśmy chcieli położyć ją zgodnie z zaprojektowanymi wymiarami zmieniło by się wiele składowych (wysokość pomieszczeń, kubatura itp).
    To wszystko są zmiany istotne.
    ale tak Wam architekt powiedział? Bo hmmm... my mieliśmy grzejniki w projekcie, zmieniliśmy na etapie budowy na podłogówkę i nikogo to nie interesowało (akurat KB jest dość skrupulatny ). Nam powiedział architekt, że tylko zmiany naruszające konstrukcję budynku wymagają zmian w projekcie.
    Trudno byś znała wszystkie technologie na etapie projektu... a może w trakcie budowy będziesz chciała np. nie ogrzewanie wodne a maty i też wylewka będzie ciut mniejsza.. albo niska wylewkę anhydrytową.. i też wysokość pomieszczenia będzie inna
    ja bym się takimi zmianami totalnie nie martwiła

    aż miło się ogląda takie letnie zdjęcia ech... czekamy na lato

  13. #13

    Domyślnie

    Nie, tak powiedział nam kierownik budowy i na chwilę obecną zakładamy że tak będzie.
    Będziemy mieli sporo zmian istotnych (zmiana kubatury budynku w związku ze zmianą wysokości pomieszczeń i grubości stropu), przesunięcie budynku wgłąb działki i parę innych poprawek.
    Może sprawdź Liliputku czy miałaś jakieś zmiany które mogą być zmianami istotnymi: http://muratordom.pl/budowa/przed-bu...,13_10594.html - lepiej wiedzieć za dużo niż się obudzić z ręką w nocniku

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    aż miło się ogląda takie letnie zdjęcia ech... czekamy na lato

    Lato powiadasz... mówisz i masz



    A tu moje tegoroczne clematisy Nasionka same wysiały się do ziemi, zobaczymy co się będzie działo na wiosnę
    Ostatnio edytowane przez Kamila. ; 02-01-2017 o 15:58

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Na bank zmieniła nam się kubatura nieco, bo mamy podłogówkę, ale kto to będzie liczył KB u nas się nie czepiał i odebrał ten etap
    Mam nazieję, że macie KB znajomego, a nie takiego co będzie się wtrącał i czepiał niektórzy wolą takiego, co w ogóle się nie pokazuje, ale ja poszłam na kompromis

    katujesz mnie tymi fotami
    Ja Ci powiem co się będzie działo na wiosnę, wejdzie kopara i będzie sodoma i gomora ale będziecie się cieszyli

  16. #16

    Domyślnie

    A to nasza ślicznota

    Po obejrzeniu kilkudziesięciu domów wydaje nam się że ma wszystko czego nam potrzeba, aczkolwiek po jakimś czasie może się okazać że wiele mu brakuje do ideału




  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Na bank zmieniła nam się kubatura nieco, bo mamy podłogówkę, ale kto to będzie liczył KB u nas się nie czepiał i odebrał ten etap
    Mam nazieję, że macie KB znajomego, a nie takiego co będzie się wtrącał i czepiał niektórzy wolą takiego, co w ogóle się nie pokazuje, ale ja poszłam na kompromis
    Nasz kierownik budowy jest bardzo w porządku
    Od początku prosiliśmy go żeby pilnował aby wszystko było zgodnie z przepisami więc uprzedza nas o tym i owym
    Nie wyobrażam sobie mieć kierbuda od pieczątek, za bardzo strachliwa jestem i milion lat później wciąż bałabym się że strop spadnie mi na głowę

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    katujesz mnie tymi fotami
    Serio?



    I ostatnie bo co za dużo to niezdrowo


  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    nie widzę nowych fot jest znaczek zakazu ))

    ja się pytam... kiedy będzie cieplej?!

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    nie widzę nowych fot jest znaczek zakazu ))
    Nie wiem o co kaman, ja widzę


    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    ja się pytam... kiedy będzie cieplej?!
    Jutro ma być jedynie -12

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Nie widać żadnych zdjęć od 2.01

Strona 1 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony