dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 21
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 408
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Hej

    Patrząc na Twoje zakupy stwierdzam zupełnie obiektywnie, że Ja jednak nie jestem powalona tak jak myślałam


    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    A ten kominek na wodę to gdzie ma stanąć?
    Nie planujecie normalnego?
    W sypialni. Normalny będzie w salonie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Bujawka boska!
    Już na niej leżę
    Prawda? Cudowna jest

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Dostaliscie juz wycenę okien?

    Nie boisz się już sadzić?
    Jest duże niebezpieczeństwo ze podczas budowy, fachowcy zniszczą rośliny
    Wycena będzie w tym tygodniu, chyba
    Działka jest spora a budowlańcy nie będą wchodzić tam gdzie będą rośliny. Poza tym marzy mi się żywopłot który będzie urośnięty na tyle żeby osłonić się od sąsiadów gdy będziemy się wprowadzać.

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Niezły "kominek" nie brudzi a efekt wizualny jest. Chociaż my aktualnie palimy w takim zwykłym kominku i cieszymy się, że nie zdecydowaliśmy się na tzw. zimną obudowę, bo mocno dogrzewa dom a obecnie zima długa... i zimna
    My też chcemy normalny, taki ciepłodający
    Nie wyobrażam sobie domu bez zwykłego, grzejącego kominka dla nas to serce całego domku, taki centralny punkt spotkań, rozmów i wszelakich jesienno-zimowych wieczorów

  3. #123

    Domyślnie

    Póki pamiętam to sobie napiszę że ma być brama Hormann w niezbyt oryginalnym antracytowym kolorze.
    Pora zabrać się za dach
    Kąt nachylenia nad strychem będzie zmieniony w stosunku do oryginalnego projektu. Położenie obok siebie dwóch dachów o kącie nachylenia 20 i 15 stopni nie wygląda ani ładnie ani sensownie.
    Nie wiem czym kierował się architekt planując takie rozwiązanie
    Zapewniał nas że różnica nie będzie widoczna, a jednak okazuje się że takie połączenie jest do doopy.

  4. #124

    Domyślnie

    Chwilowo jeszcze nic ciekawego się nie dzieje, działka zlodowaciała, zaśnieżona i bardzo, bardzo cicha
    Wczoraj widziałam prawdopodobnie stado dzikich gęsi lecących w przeciwną stronę niż na jesieni, to chyba dobry znak?

    Jeszcze 4 tygodnie, może 5...

  5. #125

  6. #126
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post

    Bardzo wymowny wpis
    Co tam??

  7. #127

    Domyślnie


    i jeszcze

    czyli altanka nam się buduje

  8. #128

    Domyślnie

    A i wzbogaciłam się dziś o przecudowną magnolię

  9. #129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    A my przed wbiciem pierwszej łopaty musimy dać płytę do ponownego zaprojektowania gdyż to co mamy trudno nazwać płytą
    Konstruktor współpracujący z architektem zaprojektował nam dziurę w ziemi do której należy wsadzić zbrojenie i zalać to wszystko w diabły betonem.
    W projekcie nie ma żadnych informacji o ociepleniu płyty, żadnego xps-a, nic, kompletnie nic. Są za to ostrogi, projektowane na trudne warunki geotechniczne.
    O kanalizacji, wodzie i prądzie nie wspomnę, zdaniem konstruktora jest to niepotrzebne
    W gratisie mamy jednak kaloryfery w zabudowanej szafce pod zlewem przy oknie i kilka innych "fajnych" i "nowoczesnych" rozwiązań
    Witam się i ja w Kamilowym niecodzienniku. Gratuluję PnB i nie zazdroszczę przygód projektowych. A ja myślałam, że to u nas architekt był do bani. Też zmienialiśmy architekta, jednak do PnB robili projekt na ławach fundamentowych, bo właśnie bałam się takich cyrków o których piszesz. Projekt płyty zleciłam firmie budującej płytę i zajmującej się tym od 20 lat. Dziś płyta już stoi i czekamy na ekipę od SSO. W dzienniku wystarczy wpis kierownika i projektanta płyty i zmiana gotowa. Pozdrawiam i trzymam kciuki

  10. #130

    Domyślnie

    Cześć Annotulipanno rozgość się śmiało, kawy, herbaty a może coś mocniejszego?

    Mamy wszystko niby już ustalone, czekamy tylko na ekipę... czuć w powietrzu że coś się święci
    Nabyliśmy żółtą tablicę, na szczęście papierów do niej w komplecie brak
    Gorączkowo szukam drobnych żeby wrzucić w fundamentowe narożniki i jak na złość panie w sklepach nie mają 1,2 i 5 groszówek.
    Pożyczę od dzieci jakby co

    Czekamy...

  11. #131
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Ja przy płycie fundamentowej o pieniążkach zapomniałem, a przy murowaniu miałem tylko dwuzłotówki i pięciozłotówki i za skąpy jestem, żeby to tak zamurować

    Dawaj zdjęcia, chociaż altanki.

    Pozdrawiam
    Bartek
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  12. #132

    Domyślnie

    Może wieczorem wrzucę (o ile dziś będę na działce) bo nie przyszło mi do głowy żeby fotografować altanę która jest jeszcze rozłożona na czynniki pierwsze.

    Wróć.
    Ona nawet nie została z tych czynników złożona

  13. #133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Cześć Annotulipanno rozgość się śmiało, kawy, herbaty a może coś mocniejszego?

    Mamy wszystko niby już ustalone, czekamy tylko na ekipę... czuć w powietrzu że coś się święci
    Nabyliśmy żółtą tablicę, na szczęście papierów do niej w komplecie brak
    Gorączkowo szukam drobnych żeby wrzucić w fundamentowe narożniki i jak na złość panie w sklepach nie mają 1,2 i 5 groszówek.
    Pożyczę od dzieci jakby co

    Czekamy...
    To ja kawę poproszę ... białą... no dobra sama sobie zaparzę, ale może razem się napijemy
    Ja nawet nie wpadłam na to, żeby kasę pod płytą ukryć No trudno. Mam nadzieję, że płyta od tego nie ucierpi.
    Ach to czekanie, rozumiem Cię... My czekamy na ekipę murarzy do maja... Pozdrawiam. I będę zaglądać. Może w tym czasie sama wezmę się za tworzenie dziennika, bo odkładam i odkładam a tu budowa już ruszyła. Powodzenia życzę

  14. #134
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar B_i_U
    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    796

    Domyślnie

    Są tacy co nawet szczegółowo relacjonują budowę kibelka budowlanego, a nawet jego siedziska
    Dziennik budowy dwóch nowoczesnych domów z płaskim dachem w standardzie NF15 (płyta fundamentowa) i NF40.
    BiU-House i Zx54 - dwa domy z płaskim dachem

    BiU w podróży - filmy
    Turcja, Gruzja...

  15. #135
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Wrócę do projektu
    SPIŻARKA przy kuchni. U mnie Żona zgodziła się na przyszłą budowę pod warunkiem , że będzie spiżarka bezpośrednio przy kuchni. Ten temat był poza dyskusją.
    O innych rozwiązaniach rozmawiamy szeroko

    Pozdrawiam Tomek

  16. #136
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał B_i_U Zobacz post
    Są tacy co nawet szczegółowo relacjonują budowę kibelka budowlanego, a nawet jego siedziska
    A był już taki co relacjonował kawę na kibelku?

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał 19TOMEK65 Zobacz post
    Wrócę do projektu
    SPIŻARKA przy kuchni.
    Ma być
    Przy samej kuchni będzie podręczna, w sam raz na tyle, żeby nie trzeba było łazić kilometrami po zgrzewkę wody czy soku. Wymyśliłam to sobie tak że ta podręczna spiżarka będzie miała przesuwne drzwi.
    A zresztą co ja będę gadać na próżno, załączam rzut kuchni.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan kuchni.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	14,4 KB
ID:	385905
    Zlew będzie przesunięty na prawą stronę rysunku (czyli ścianę zewnętrzną), mam nadzieję że 353 cm będą wystarczające dla zmywarki, zlewu i zostanie jeszcze blat roboczy.
    Pod oknem nie będzie żadnych szafek, to miejsce do spożywania szybkich posiłków
    Marzyła mi się wyspa ale wówczas kuchnia urosłaby do ogromnych rozmiarów a to wszystko składa się na finalną wartość inwestycji.
    Wracając do kuchni - po lewej stronie rysunku będzie lodówka sbs a obok niej w słupku piekarnik i ewentualnie mikrofala w zabudowie. Może wstawimy tam jeszcze ekspres, ale to kwestia do dalszych rozważań.

  18. #138
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Wg mnie taki rozstaw w kuchni jest bardzo mocno niepraktyczny. Poczytaj o tzw. złotym trójkącie w kuchni. Ja na ten przykład marzyłem o spiżarce (jak o wielu innych rzeczach z których zrezygnowałem), ale po wielu godzinach, dniach a nawet miesiącach dumania spasowałem z niej na rzecz większej powierzchni wysokiej zabudowy i dodatkowego blatu -- który w wyniku kasacji tego "pomieszczenia" miał szansę powstać. W zamian za to na zgrzewki czy inne ziemniaki są zaplanowane w wysokiej zabudowie dolne szafki bez podłogi, z cokołem przytwierdzonym do drzwiczek -- co pozwoli wsuwać do szafki cięższe i większe rzeczy zamiast ich unoszenia.

    Na środku masz bardzo dużą przestrzeń, sugeruję poszerzyć blaty, szczególnie ten z kuchenką.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 06-04-2017 o 08:18
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Wg mnie taki rozstaw w kuchni jest bardzo mocno niepraktyczny. Poczytaj o tzw. złotym trójkącie w kuchni. Ja na ten przykład marzyłem o spiżarce (jak o wielu innych rzeczach z których zrezygnowałem), ale po wielu godzinach, dniach a nawet miesiącach dumania spasowałem z niej na rzecz większej powierzchni wysokiej zabudowy i dodatkowego blatu -- który w wyniku kasacji tego "pomieszczenia" miał szansę powstać. W zamian za to na zgrzewki czy inne ziemniaki są zaplanowane w wysokiej zabudowie dolne szafki bez podłogi, z cokołem przytwierdzonym do drzwiczek -- co pozwoli wsuwać do szafki cięższe i większe rzeczy zamiast ich unoszenia.

    Na środku masz bardzo dużą przestrzeń, sugeruję poszerzyć blaty, szczególnie ten z kuchenką.
    No to jeszcze raz
    Po prawej stronie od fizycznego wejścia (lewa strona rysunku) będzie lodówka.
    Około 170 cm od lodówki będzie zlew.
    Obok zlewu będzie zmywarka (nad nią kolejna część blatu roboczego) a za nią płyta.
    Uważasz że jest nie teges?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Plan kuchni z oznaczeniami.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	15,6 KB
ID:	385958

  20. #140

Strona 7 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony