dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Smile DAKO vs OKNOPLAST vs VETREX

    Witam.

    Dostałem wycenę okien od przedstawicieli handlowych firm wymienionych w temacie. Proszę użytkowników o pomoc w wyborze konkretnej firmy, ponieważ nie jestem ekspertem w tej dziedzinie.

    Poprosiłem o wycenę 19 okien (4 balkonowych - ruchomy słupek +niski profil ,4 piwnicznych, reszta raczej standardowe wymiary), pakiet 3 szybowy z profilem 7 komorowym o przyzwoitym współczynniku Uw dla całego okna poniżej 1, z pełna stalą w ramie, z blokadą błędnego położenia klamki, itd. Jest tego około 34m2 pow. okien / 100mb obwodu ram.

    Do wyceny wziąłem pod uwagę:
    1. Dako DPQ-82
    2. Oknoplast Winergetic
    3. Vetrex V82

    Co ciekawe wyceny kształtują się na bardzo podobnym poziomie +/- 500zł przy stawce ok 19tyś z "ciepłym montażem" (czyżby zmowa cenowa ) i mam totalną zagwozdkę co wybrać a wydaje mi się że te okna są zbliżone i to wyposażeniem i współczynnikami. Czy wg Was to są już szczegóły na tym poziomie cen i różnice miedzy tymi oknami to kosmetyka, czy jednak któryś z tych systemów wyróżnia się zdecydowanie na jego korzyść?

    Bardzo proszę o pomoc do stycznia mam wybrać ofertę.

    PS. Dostałem tez ofertę z Dobroplastu (niby to samo wyposażenie i współczynniki na kartce) ale o wiele korzystniejszą cene brać ich pod uwagę?
    Ostatnio edytowane przez przemo22627 ; 12-12-2016 o 15:34

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Trzy wymienione jako pierwsze opierają się na tym samym profilu - czyli Vece Softline 82mm. Różnią się, ale raczej nie parametrem U (bo na to wpływa głównie ta sama rama
    = pakiet szybowy, który - jeśli jest podobnych parametrów tak samo kosztuje.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Kolego Finlandia czy polecasz któryś z tych systemów ? Czy są po prostu na takim poziomie wykonania, że każdy z nich to dobry wybór. Czy sobie dać spokój i szukać czegoś innego ? Skłaniam się do oferty okien z Dako bo w mojej okolicy jest solidny przedstawiciel z dobrą ekipą montażową, co wydaje mi się że też jest istotne.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bmateusz

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    -
    Kod pocztowy
    77-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Tak jak kolega "Finlandia" powyżej napisał trzy wymienione propozycje są na tym samym profilu Veka sofline 82 (czyli według mnie bardzo dobrym) więc sądzę, że każdy wybór oprócz (dobroplastu) to dobra decyzja.

    Jedynie co mógłbym podpowiedzieć to sprawdź czy twoje oferty są, również oparte o "ciepłą ramkę superspacer". Podwyższa parametry i dość fajnie się to prezentuje.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    ... bo w mojej okolicy jest solidny przedstawiciel z dobrą ekipą montażową, co wydaje mi się że też jest istotne.
    ta część Twojej wypowiedzi jest najważniejszym kryterium wyboru.

    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam
    ta część Twojej wypowiedzi jest najważniejszym kryterium wyboru.
    Pozdrawiam
    Tak być powinno. Tylko jak sprawdzić jakość tej dobrej ekipy. Ja ciągle nie mam pomysłu na prostą, szybką i wiarygodną metodę tej weryfikacji
    Pod wszelkie programy typu Mistrz Montażu. Dobry Montaż itp - mimo iż ich założenia są słuszne - to szybko podczepiają się różnej maści marketingowcy..

    Chyba jednak polecenie 2-3 znajomych może być najskuteczniejsze..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #7

    Domyślnie Vetrex - nie polecam

    Nie wiem czy nadal zastanawiasz się nad wyborem okien, ale być może mój post oszczędzić nerwów innej osobie, która rozważa wybór okien firmy Vetrex. U nas przede wszystkim zamieniła ekipa montujaca okna - autoryzowany salon Vetrex. Zostaliśmy obecnie sami z ogromnym problemem.

    Zdecydowanie nie polecam zarówno okien Vetrex, jak i firmy która nam je montowała - Bimm okna i drzwi z Grodziska Mazowieckiego (druga ich filia jest w Wesołej). Z problemami borykamy się samego początku. Już pierwszego dnia montażu okazało się że jedno okno nie dojechało, a dwa nie zostały zamontowane gdyż zostały przez wykonawcę źle zwymiarowane.
    Już po montażu wyszły następujące usterki:
    1. duży slajd ( 2 x 2,40m) jest krzywo zamontowany,
    2. okno balkonowe na parterze, mimo regulacji (o którą też nie mogliśmy się doprosić) ma ogromną szparę między skrzydłem a ościeżnicą, ktora pojawia sie przy niższych temperaturach,
    3. uszczelka w dużym slajdzie była źle obsadzona i miała ogromną i pozostała ogromna szpara między szybą a ramą ( jedyna usterka, która do tej pory została usunięta),
    4. iszczelka w oknie balkonowym jest w dwóch miejscach wklęśnięta i także mogę się doczekać na przyjazd ekipy do usunięcia tej usterki.

    Zostaliśmy z problemem sami.
    Mimo iż od prawie od samego początku wszelką korespondencję kierujemy do wiadomości Vetrex z ich strony również nie ma żadnej reakcji.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony