dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SeaD

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    9

    Domyślnie Wysokie zużycie gazu, ogrzewany jeden pokój!

    Witam i proszę o pomoc bo brakuje mi wytłumaczenia sytuacji.
    Posiadam kocioł dwufunkcyjny Junkers zw14-2dv ae
    Mam mieszkanie 70 m2 (wysokie sufity) w zeszłym roku ogrzewałem całe mieszkanie za pomocą w/w kotła,
    W tym roku kupiłem piec kominkowy którym grzeje całe mieszkanie prócz sypialni, sypialnię ogrzewam nadal gazem..
    W roku 2015 ogrzewając całe mieszkanie gazem za grudzień zużycie wynosiło 163 m3
    W w tym będzie wynosiło 110m3 (w połowie miesiąca nabiło już 55) gdzie ogrzewam tylko sypialnię 15m2

    Kaloryfery są zakręcone w całym mieszkaniu, tylko w sypialni odkręcona na max

    W listopadzie zeszłego roku za całe mieszkanie nabiło 127 m3 w tym roku za samą sypialnię 90m3

    Różnice są niewielkie, a powierzchnia grzania bardzo różna bo zamiast 70m2 ogrzewam 14m2
    Na piecu mam ustawione 53 stopnie, posiadam termoregulator bezprzewodowy który stoi oczywiście w sypialni, a temperatura jest ustawiona na:

    18 w dzień i 19 w nocy


    Piec został kupiony 2012 roku,

    Bardzo proszę o jakieś rady bo rozkładam ręce

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej odbior ciepla jest byt maly i kociol caly czas zalacza sie i wyłącza (taktuje).
    Musisz to zweryfikować, obserwując jego pracę
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SeaD

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Najprawdopodobniej odbior ciepla jest byt maly i kociol caly czas zalacza sie i wyłącza (taktuje).
    Musisz to zweryfikować, obserwując jego pracę
    Kocioł się włącza, grzeje do uzyskania ustawionej temperatury (na piecu), następnie chodzi sama pompa, gdy temperatura na piecu spadnie, a temperatura w pomieszczeniu się nie podniesie do żądanej temperatury palnik odpala i grzeje. Gdy temperatura w pomieszczeniu uzyska nadane 19 stopnie piec się wyłącza.
    Wydaje mi się, że jego praca jest poprawna.
    Dodam, że woda na powrocie do kotła jest bardzo ciepła!

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No wlasnie zalezy, ile w trakcie doby jest takich cykli.
    Bo taka praca nie jest poprawna
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SeaD

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No wlasnie zalezy, ile w trakcie doby jest takich cykli.
    Bo taka praca nie jest poprawna
    Szczerze wydaje mi się, że co godzinę ale musiałbym go bardziej poobserwować.

    Przed chwilą wpadłem na pomysł wyłączenia sterownika aby pozwolić kotłowi samemu sterować temperaturą. Tylko czy wyłączenie z kontaktu odbiornika od sterownika coś da?

  6. #6

    Domyślnie

    zaobserwuj jak długo pracuje palnik w kotle. Jeśli cykle pracy są rzędu - kilka minut pracy i kilk min postoju tzn że jednak piec ma jakąś sprawność i kaloryfery odbierają moc czyli duże zapotrzebowanie na ciepło

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    SeaD

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    opole
    Kod pocztowy
    47-220
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    zaobserwuj jak długo pracuje palnik w kotle. Jeśli cykle pracy są rzędu - kilka minut pracy i kilk min postoju tzn że jednak piec ma jakąś sprawność i kaloryfery odbierają moc czyli duże zapotrzebowanie na ciepło
    Jest kilka minut pracy, przerwa (działa tyko pompa) znowu kilka minut pracy, klika minut sama pompa i z godzinę ciszy. Woda wraca gorąca do pieca!
    Zastanawiam się czy da się zmniejszyć moc pieca? Serwisant ustawiał go na grzanie 8 kaloryferów i 70m2, a teraz grzeją dwa kaloryfery i jest ok 15m2

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie da się.
    Minimalna moc, z jaką potrafi pracować ten kocioł to 7,3kW.
    Twój pokój potrzebuje jakieś 0,4-0,8kW, więc sam widzisz....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony