dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 93
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1856
  1. #221

    Domyślnie

    Dziś hydraulik zakończył pracę i instalacja wodno-kanalizacyjna jest gotowa. Elektryk zakończył pracę w poniedziałek.
    Zarówno z elektrykiem się ponowie spotkamy.
    Hydraulik będzie rozkładał mi jeszcze podłogówkę i prawdopodobnie też robił mi kotłownię (pompa ciepła)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8398.jpg
Wyświetleń:	1370
Rozmiar:	62,4 KB
ID:	385027Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8399.jpg
Wyświetleń:	1126
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	385028Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8402.jpg
Wyświetleń:	1247
Rozmiar:	43,2 KB
ID:	385031Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8400.jpg
Wyświetleń:	1012
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	385029Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8406.jpg
Wyświetleń:	960
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	385032

    Stelaże polskie - Szledar.model RAK.
    Rozdzielnia nadtynkowa Schneider , uzbrojenie skrzynki "Hager".

    Za chwilę zbieram się i jadę na budowę , bo chce dziś podłączyć wodę do domu i rozłożyć kabel pod głośniiki
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #222

    Domyślnie

    Rurki z ciepłą wodą zostawisz tak bezpośrednio na chudziaku? Ja bym je ulokował w warstwie ocieplenia.
    200 m2 powierzchni użytkowej; zakończenie budowy 2016/2017; ściany 20 cm styro białego 0,038; podłoga 18 cm EPS100 0,036; Dach 25 cm piany OK, ogrzewanie piecokominek wodny z akumulacją ceramiczną + Immergas Victrix 12kw TT, wszędzie podłogówka, WM z reku

  3. #223

    Domyślnie

    Ile w Pana przypadku wyszło punktów elektrycznych (gniazdka, przełączniku, punkty świetlne)?

  4. #224
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Nie obawiasz się, że CWU dużo ciepła odda to płyty, zanim dotrze do baterii?

    Czy dobrze widzę, że nie robisz cyrkulacji?

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Rurki z ciepłą wodą zostawisz tak bezpośrednio na chudziaku? Ja bym je ulokował w warstwie ocieplenia.
    Nie.

    Będzie jeszcze 10cm styropianu i dopiero wtedy wylewka.
    Obecnie już w płycie jest 15cm styropianu.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  6. #226

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatos Zobacz post
    Ile w Pana przypadku wyszło punktów elektrycznych (gniazdka, przełączniku, punkty świetlne)?
    Elektryk policzył mi 110 punktów ..

    Okazało sie że dla niego punkt to każde miejsce gdzie kończy się "kabel" ...
    Czyli np. gniazdo - 1 puinkt , wyłącznik 1 punkt ale wychodząca z punktu lampa to następny punkt , a jak jest wyłącznik podwójny i dwa punkty świetlne to robią się łącznie 3 punkty ...
    Tak samo kazde wyprowadzenie prądu to też punkt ...

    I się nazbierało

    Okazało się że moje wyliczenia a wyliczenia elektryka mocno się różniły ...

    Myślałem że na puinkty uda mi sie mocno zaoszczedzić a wcale tak mało nie zapłaciłem , choć patrząc na wyceny jakie miałem to i ak najtaniej wyszło ...

    Jeszcze sam będę powiększał ilośc zródeł światła , bo w wielu pokojach będą montowane panele LED po 4 sztuki a w tych pokojach jest wyprowadzony tylko jeden kabel.

    Nie chciałem płacić elektrykowi za takie "punkty" które sam szybko wykonam sam ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 26-03-2017 o 19:05
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie obawiasz się, że CWU dużo ciepła odda to płyty, zanim dotrze do baterii?

    Czy dobrze widzę, że nie robisz cyrkulacji?
    Przecież mam płytę fundamentową ...
    Jest pod nią 15cm styropianu 0,035 a dookoła płyty 18cm styropianu.
    Dodatkowo rurki też są w lekkie izolacji a będzie jest styropian położonby (10cm).
    Ddoatkowo rurki PE to nie miedź ani metal i świetnie ciepła nie oddają.

    Cyrkulacji nie daje , bo i po co ?

    W obecnym domu nie mam i nie narzekam a w nowym wszystkie łaziienki są blisko kotłowni więc odległości jakie musi pokonać woda są symboliczne. Największa odległość jest do kuchni na wyspę ...

    Nie muszę mieć od razu ciepłej wody po otwarciu kurka ,mogę chwilę poczekać
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 26-03-2017 o 19:08
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Przecież mam płytę fundamentową ...
    Kładziesz na tę płytę, o temperaturze rzędu kilku stopni na plusie rury w których płynie 50*. Pojemność cieplna takiej masy betonu jest ogromna w kontekście studzenia CWU.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jest pod nią 15cm styropianu 0,035 a dookoła płyty 18cm styropianu.
    To być może za 20 lat, dzięki tej izolacji płyta będzie już miała 30* dzięki ciepłu, jakie odebrała od CWU a nie oddała na zewnątrz. I nastąpi równowaga, bo co płyta zabierze z CWU to odda otoczeniu i zimnej wodzie.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Dodatkowo rurki też są w lekkie izolacji a będzie jest styropian położonby (10cm).
    Taka otulina to jest jak pół litra na dwóch - czyli nic.
    Dlatego zazwyczaj się daje CWU w warstwie ocieplenia - z 5cm pod i 5-10 nad oszczędzi ciepło. A skoro i tak dajesz izolację, to praktycznie nic nie kosztuje.

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Cyrkulacji nie daje , bo i po co ?

    W obecnym domu nie mam i nie narzekam a w nowym wszystkie łaziienki są blisko kotłowni więc odległości jakie musi pokonać woda są symboliczne.
    Mi wygląda na dosyć długi kawałek rury do wyspy kuchennej (jak się domyślam?).
    W bloku mnie irytuje czekanie - przy oszczędnym perlatorze w umywalce ponad 40s muszę czekać na ciepłą wodę (cyrkulacja jest w pionie, góra 2m rurki dzieli baterię od pionu).
    U mnie nie ma kanalizacji, więc to dodatkowy argument - spuszczanie wody do szamba to większy koszt, niż koszt strat na cyrkulacji.

  9. #229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Tak z ciekawosci ile placiles za ten punkt elektryczny za sama robocizne? (bo material rozumiem samemu/osobno ?)
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Tak z ciekawosci ile placiles za ten punkt elektryczny za sama robocizne? (bo material rozumiem samemu/osobno ?)
    25zł za punkt.

    Materiał cześciowo sam kupowałem. Elektryk chwalił sie że ma dobre ceny w hurtowni , więc później on kupował.
    Później okazało sie że te jego dobre ceny , może i są dobre patrząc na ceny w loklanych sklepach (hurtowniach) ale patrząc na ceny hurtowni z internetu to już tak super nie są

    Zapewne zarobił jeszcze na materiale ...
    Czyli "standard" , dlatego tak bardzo elektrycy/hydraulicy "wzbraniają" się przed zakupowaniem materiałów samodzielnie przez klienta ...

    Ale i tak nie narzekam , bo w "cenie" był montaż rozdzielni i będą jeszcze wykonane pomiary , też w cenie ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    To wcale duzo nie zaplaciles kabelek w rozdzielnicy tez jako punkt?
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 27-03-2017 o 00:07

  12. #232

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    To wcale duzo nie zaplaciles kabelek w rozdzielnicy tez jako punkt?
    Chyba nie ...

    Na poczatku ustaliliśmy że montaż rozdzielni i uzbrojenie jest za darmo tak samo jak podłączenie do skrzynki prądowej energetyki jak i późniejsze pomiary instalacji i jedynie liczpone będą "punkty".

    Moje "punkty" nie uwzgledniały oświetlenia i dodatkowych kabli (np. dodatkowy prąd na zewnatrz , na poddasze i itd , a to wszystko się liczy ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #233
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Gratuluję tempa prac na kolejnej budowie, podobnie mam dużą działkę i swoje warzywa, w ubiegłym roku pomidory pomidory mi tak obrodzily że trudno było nam zjadać na bieżąco
    Chyba jedyny minus działki koło lasu to kleszcze chociaż koleżanka mieszka na osiedlu w bloku i dziecko również przynosiło na sobie te małe szkodniki
    Co do elektryka to cena dobra, mi będzie rozkladal kable znajomy więc będzie taniej , teraz to walczę z ogrodzeniem
    Dom 150m2 + 20m2 garaż ogrzewany PC 7,2 kw HCT + 380m spiralnego Sciany silka +20 Grafit, Poddasze 2x15 Wełna, Podłoga 3x5cm. _ Reku Domekt R 400 H + C6.1 Okna 3szyby z taśmami
    Z cyklu ciekawe strony https://www.windytv.com
    Jakość powietrza - Sprawdź https://airly.eu/map/pl/
    Coś do fotowoltaniki https: www.suncalc.org

  14. #234

    Domyślnie

    Kwiecień zapowiada się baaaardzo pracowicie.

    Tak po 10 kwietnia ma rozpocząć się ocieplanie (grafit 22cm) + tynk silkonowo-silikatowy natryskowy , mają być robione tynki gipsowe Dolina Nidy Zeta (twarde) , następnie będę rozkładał z żoną styropian (10cm - 5+5cm) , wchodzi hydraulik i układa podłógowkę i na koniec miesiąca zarezerwowane są wylewki ...

    Później miesiąc przerwy (technologicznej) i sądze że na czerwiec będą robione sufity i ocieplenie wewnątrzne (sądzę że będzie celuzoza) a na skosach wełna (myslę że dam 20cm wełny 0,039 + 20cm wełny 0,039)

    Oczywiście w maju sądzę że zajmę się wykonaniem WM ...

    I myślę że w czerwcu będziemy mieli stan deweloperski
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #235

    Domyślnie

    Witaj Kaszpir007, gratulacje z postępów! jak szacujesz koszt stropów drewnianych? Zastanawiałeś się nad zmianą drewnianych na inną technologie / porównywałeś koszty takich rozwiązań?

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrotii Zobacz post
    Witaj Kaszpir007, gratulacje z postępów! jak szacujesz koszt stropów drewnianych? Zastanawiałeś się nad zmianą drewnianych na inną technologie / porównywałeś koszty takich rozwiązań?
    To do m bez poddasza użytkowego więc nie myślalem nad zmianą stropu na inny (np. betonowy) , bo wymagało by to adaptacji i zmiany projektu (dodatkowe koszty) a koszt zmiany stropu na betonowy lub tego typu na pewno wyszedł by sporo drożej.
    Dodatkwoo strop drewniany ma ten plus że jakieś poźniejsze modyfikacje nie są probleme a przy betonowym było by dużo trudniej a w wiekszości zmiany i modyfikacje były by niemożliwe.

    Przez chwilę myślałem natomiast nad zmianą więźby "tradycyjnje" na prefabrykowaną (wiązary) , ale przy mojej konstrukcji dachowej + potrzeby wykonania "strychu" koszty były by sporo wyższe.
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 29-03-2017 o 07:47
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  17. #237

    Domyślnie

    Co człowiek to podejście - sam osobiście wykonałbym instalację wodną na styropianie. Tzn rzuciłbym ją chociaż na pierwszą warstwę styropianu co by jak najwolniej się wychładzała dodatkowo jeszcze w ten czerwony peszel. Jednak mam nadzieję, że będzie to działać tak jak chcesz.


    alarm zakładasz?
    Ogrzewane 150m2. Bk 24cm; 15cm Styro 0,31; Dach 30cm wełny 0,36 (stryszek 15cm); podłoga 15cm styro 0,42; fundamentn 10cm (5styroduru+5styropianu); okna 2 szybowe; OP 100% (2 drabinki w łaz, 2 grzejniki w garażu, 2 w pom. gosp.); PC Apic 8kw gruntowa, DZ 4x150 2xspiralny/2xliniowy + dobieg 60mb; PV 9.92kwp na gruncie. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/31hi

  18. #238

    Domyślnie

    Cytat Napisał sruba014 Zobacz post
    Co człowiek to podejście - sam osobiście wykonałbym instalację wodną na styropianie. Tzn rzuciłbym ją chociaż na pierwszą warstwę styropianu co by jak najwolniej się wychładzała dodatkowo jeszcze w ten czerwony peszel. Jednak mam nadzieję, że będzie to działać tak jak chcesz.


    alarm zakładasz?
    A czemu miało by nie działać

    Styropian będzie jak pisałem jeszcze 10cm (2x5cm) .Te rury w otulinie będą przecież z 3 stron jeszcze opatulone styropianem , więc ewentualne "straty" będą symboliczne , tym bardziej że nie bedzie cyrkulacji.
    Dodatkowo jak pisałem jest jeszcze 15cm styropianu 0,034 pod podłogą , więc te dodatkowe stracy będa delikatnie mówiac symboliczne , tym bardzej że przecież nie będzie puszczana bardzo gorąca woda w obieg ...
    Dodatkowo rury PP to nie miedż ani stal i aż tak dobrze ciepla nie przenoszą ..
    Nie wpadajmy w paranoję

    Alarmu nie będzie , nie widziałem nigdy potrzeby posiadania
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  19. #239

    Domyślnie

    A co tam u nas słychać ?

    W tygodniu dzwonił tynkarz że zrobiło mu się "okienko" i że może u mnie ruszyć. Mówię czemu nie i za kilkanaście minut spotkaliśmy się na budowie. Okazało się że trzeba wezwać hydraulika i elektryka do lekkich poprawek. Poprosiłem o chwilę czasu abym mógł uporać się z problemami.
    Dziś pojawił się tynkarz i zaczęło się ..

    Ale nie tynkowanie , bo najpierw trzeba zabezpieczyć okna , przygotowac otwory okienne (trochę się wkurzał na taśmy) , wkleic narożniki , zciąć wystające parapety i przymocować listwy przyokienne. Oczywiście jeszcze zagruntować ściany i zrobiło się niebiesko ...
    Jutro mają ruszyć już i mają zacząć się pojawiać pierwsze metry tynku Dolina Nidy Zeta ...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_8415.jpg
Wyświetleń:	3203
Rozmiar:	52,8 KB
ID:	385776

    Nazwa:  DSC_8416.jpg
Wyświetleń: 3192
Rozmiar:  47,3 KB


    Poza budową oczywiście zajmujemy się jeszcze ogrodem a może dwoma ...
    Bo ogród na starej działce jak i ogród który cały czas powstaje na nowej działce.

    Sad już gotowy , warzywnik przygotrowany , poadzonych ponad 100 berberysów ..

    A w weekend przygotowana większa rabata ...

    Nazwa:  DSC_8411.jpg
Wyświetleń: 3191
Rozmiar:  98,2 KB


    Muszę się wreszcie wziąć za robotę i spalić jeszcze około 40 drzew ,a raczej to co z nich pozostało , bo najgrubsze kawałki wydałem.
    W sobotę trochę popaliłem ale ciągle mam jeszcze wielką górę do spalenia
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 03-04-2017 o 19:11
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #240
    ELITA FORUM (min. 1000)
    coachu13

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    1.205

    Domyślnie

    A Wy te stelaże dajecie już teraz ? Przed tynkowaniem ?

Strona 12 z 93

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony