dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Będzie dobrze.

  2. #22

    Domyślnie

    mam jeszcze 2 pytania co do instalacji wm
    1.będę miał kominek (kiedyś jak już mnie będzie na niego stać) na razie mam komin rondo plus czy można podłączyć do kanału wentylacyjnego tego komina w jakiś sposób wentylację mechaniczną żeby przy rozpaleniu kominka rozprowadzała ciepło bo gdzieś czytałem że jest taka możliwość ale nie było napisane w jaki sposób ?
    2. okap jak to wygląda przy WM ? jeżeli nie jest połączony z wentylacją mechaniczną to czy nie ma problemów że np. wieje z okapu ? jeżeli da się podłączyć do WM to w jaki sposób żeby nie zasyfiło rur ?

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    1.będę miał kominek (kiedyś jak już mnie będzie na niego stać) na razie mam komin rondo plus czy można podłączyć do kanału wentylacyjnego tego komina w jakiś sposób wentylację mechaniczną żeby przy rozpaleniu kominka rozprowadzała ciepło bo gdzieś czytałem że jest taka możliwość ale nie było napisane w jaki sposób ?
    Musisz zamurować tę wentylację grawitacyjną, jak masz WM.

    § 148.
    [...]
    2. W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja, nie można stosować
    wentylacji grawitacyjnej ani wentylacji hybrydowej. Wymaganie to nie dotyczy pomieszczeń z urządzeniami klimatyzacyjnymi niepobierającymi powietrza zewnętrznego.



    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    2. okap jak to wygląda przy WM ? jeżeli nie jest połączony z wentylacją mechaniczną to czy nie ma problemów że np. wieje z okapu ? jeżeli da się podłączyć do WM to w jaki sposób żeby nie zasyfiło rur ?
    Użyłeś szukajki?
    Trzy pierwsze wyniki:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kuperator+okap
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kuperator+okap
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kuperator+okap

  4. #24

    Domyślnie

    tak wiem że nie może być WG z WM w tych samych pomieszczeniach, chodzi mi o podłączenie nagrzanego powietrza z kanału wentylacyjnego do rekuperatora ?
    czy jest taka możliwość jak tak to jak to się robi ?

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    tak wiem że nie może być WG z WM w tych samych pomieszczeniach, chodzi mi o podłączenie nagrzanego powietrza z kanału wentylacyjnego do rekuperatora ?
    czy jest taka możliwość jak tak to jak to się robi ?
    Ale czemu powietrze miałoby być ciepłe w tym kanale wentylacyjnym? Wywaliłeś z rondo plus wełnę?

  6. #26

    Domyślnie

    Ok a czy jest jakaś możliwość rozprowadzenia ciepla z kominka za pomocą rekuperatora ?

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie, chyba że zrobisz wyciąg w komorze kominka.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    § 148.
    [...]
    2. W pomieszczeniu, w którym jest zastosowana wentylacja mechaniczna lub klimatyzacja, nie można stosować
    wentylacji grawitacyjnej ani wentylacji hybrydowej. Wymaganie to nie dotyczy pomieszczeń z urządzeniami klimatyzacyjnymi niepobierającymi powietrza zewnętrznego.
    Jak to rozumieć,jesli jest WM Rekuperator,w salonie kominek typu koza wpięty w komin,to kratka wentylacyjna ma być czy nie?
    Dom parter 186m2 grz.podł. w tym garaż 35m2 całość podłogówka,ściany 15cm styro.0,031 podłoga 12cm 0,036 strop ok.35cm. PC Alpha Innotec WZS 80H/K DZ 3X200m pe 40.Reku.O3Ozon 360. GWC-plytowe.Kominek typu koza.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.261
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maly1115 Zobacz post
    Jak to rozumieć,jesli jest WM Rekuperator,w salonie kominek typu koza wpięty w komin,to kratka wentylacyjna ma być czy nie?
    Właśnie ten przepis tego zabrania. Co nie przeszkadza nieukom-kominiarzom czepiać się, jak kratki nie ma. Inwestorzy typu pokorne-krowy podobno robią kanał wentylacji grawitacyjnej, i zatykają jak kominiarz pójdzie.
    Przepisy pozwalają na kominek otwarty przy wentylacji mechanicznej - nadcisnieniowej. Ale trudno spełnić wymogi a i w praktyce jest to niepraktyczne. Więc przy wentylacji mechanicznej najlepiej zastosować szczelna kozę z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz - a takich jest niewiele (np. wbrew temu co twierdzą Kratki nie mają takiej kozy w ofercie).
    Ja się będę kopał, jak trafi mi się kominiarz-nieuk - kanału wentylacji grawitacyjnej nie zrobiłem, chociaż wykonawca mnie namawiał.

  10. #30

    Domyślnie

    http://www.instalacjebudowlane.pl/63...-fachowca.html
    chodziło mi o takie rozwiązanie ale widzę że to może być problematyczne

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    WM w zimie to 100m3/h, a DGP 400-1000. To się zawsze będzie gryzło.

  12. #32

    Domyślnie

    tak doczytałem, że lepiej zrobić osobne rozprowadzenie ciepłą z kominka

    okap chyba też bezpieczniej zrobić osobno

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Właśnie ten przepis tego zabrania. Co nie przeszkadza nieukom-kominiarzom czepiać się, jak kratki nie ma. Inwestorzy typu pokorne-krowy podobno robią kanał wentylacji grawitacyjnej, i zatykają jak kominiarz pójdzie.
    Przepisy pozwalają na kominek otwarty przy wentylacji mechanicznej - nadcisnieniowej. Ale trudno spełnić wymogi a i w praktyce jest to niepraktyczne. Więc przy wentylacji mechanicznej najlepiej zastosować szczelna kozę z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz - a takich jest niewiele (np. wbrew temu co twierdzą Kratki nie mają takiej kozy w ofercie).
    Ja się będę kopał, jak trafi mi się kominiarz-nieuk - kanału wentylacji grawitacyjnej nie zrobiłem, chociaż wykonawca mnie namawiał.
    Dzięki za podpowiedz i wyjaśnienie bo miałem szukać jakiegoś znajomego kominiarza aby nie kuć pod kratkę Doprowadzenie powietrza zrobiłem,koza też raczej szczelna(scan85).Mam jeszcze dylemat co z okapem czy w komin czy filtry węglowe,choć srednio widzę np.smażenie ryby i te filtry.
    Dom parter 186m2 grz.podł. w tym garaż 35m2 całość podłogówka,ściany 15cm styro.0,031 podłoga 12cm 0,036 strop ok.35cm. PC Alpha Innotec WZS 80H/K DZ 3X200m pe 40.Reku.O3Ozon 360. GWC-plytowe.Kominek typu koza.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony