dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51

Temat: system dryfix

  1. #41

    Domyślnie

    Akurat dlabwykonawcy murowanie nanklej to wygodny i szybki sposob. Zas ciecie cegly katowkabbez odpowiedniej maski jest szkodliwe dla zdrowia ale dotyczy to kazdej cegly ceramicznej

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Mój architekt namawiał na Dryfix. Skonstultowałem się z potencjalną ekipą murarską i powiedzieli, że lepiej żebym znalazł jakąś inną technologię, choć przeszli szkolenie z klejenia murów Dryfix. Ale szef powiedział że "na coś i tak trzeba umrzeć". Methylenodiphenylodiizocyjanian (MDI) w stężeniu ponad 1% jest rakotwówrczy wg EG Nr. 790/2009. Dryfix zawiera go ok 20% więc pytanie czy to truje tylko ekipę budowlaną, czy też jak to siedzi pomiędzy pustakami też ma wpływ na zamieszkujących?
    dryfix w sensie pianka którą się łączy czy dryfix w sensie ceramika pytam bo nic się o tym nie pisze i mnie to ciekawi

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    dryfix w sensie pianka którą się łączy czy dryfix w sensie ceramika pytam bo nic się o tym nie pisze i mnie to ciekawi
    Ceramika jest ok, chyba taka sama jak inne ceramiki. Natomiast rakotwórcza jest sama pianka (czy klej) ze względu na poliuretany MDI. Tzn. na pewno jest szkodliwa jak się ją pryska w powietrzu (nie wdychać, nie patrzeć itp.). Natomiast nie wiem czy po zaschnięciu w murze jest też rakotwórcza dla mieszkających. W Niemczech od 2010 roku pianki te są specjalnie etykietowane i traktowane jak groźne chemikalia, czyli sprzedaż osobom powyżej 18 lat, osoby te przed sprzedażą muszą być poinformowane o składniku MDI przez sprzedawcę, który przeszedł specjalne szkolenie. Atest PZH na PIANKI kiedyś był tutaj:
    http://dryfix.pl/files/pdfs/Porother..._atest_PZH.pdf
    ale link już nie działa i odsyła do głównej strony firmy wien...
    Natomiast bez problemu można ściągnąć nadal atest PZH na CERAMIKĘ Dryfix, która to nie ma niczego niepokojącego w swoim składzie.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 30-12-2016 o 13:19

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał Odysss Zobacz post
    jeszcze podaj jaki rodzaj/wymiar masz pustakow.
    24cm w systemie dryfix, pionowe docinki uszczelnione na etapie murowania pianą niskoprężną. Oznak przedmuchów brak.

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaja12M2

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Powiat Kłodzki
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,

    Chciałabym zapytać się was co mylicie o porotherm 38 dryfix?, czy ktoś budował dom z pustkami tej grubości i czy dodatkowo docieplał. A może lepszym rozwiązaniem będzie 25 + 15 styropian. Co radzicie?

  6. #46
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Na pewno lepsze będzie 25 + 15

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    zaprawę widać w termowizji od środka domu. Więc jakieś mostki są. Ale nie wiadomo co gorsze - czy mostki od zaprawy, czy szczeliny pustaka w których moze wiać powietrze od podłogi do stropu przy technologii na klej. W termowizji widać wszystko - nawet termodyble
    Faktycznie, widzialem u siebie poziome mostki. Ale roznica to jakies dziesiate czesci stopnia. W dwoch miejscach widoczne pionowe spoiny, bardziej wyrazne od poziomych. Teraz nie pamietam co tam bylo.
    Dyble z zewnatrz tez dalo sie zauwazyc, mostek pod balkonem jednak zdecydowanie mocniej swiecil.

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Odysss

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    mazury
    Posty
    279

    Domyślnie

    Zdjecie jest obrocone o 90st.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Sciana.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	380804

  9. #49

    Domyślnie

    Dlatego ja pomimo muru 3W (24cm PTH dryfix, 22cm styro grafit , 12 cm ecoklinkier ) pianowałem pionowe szczeliny po obu stronach.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Ceramika jest ok, chyba taka sama jak inne ceramiki. Natomiast rakotwórcza jest sama pianka (czy klej) ze względu na poliuretany MDI. Tzn. na pewno jest szkodliwa jak się ją pryska w powietrzu (nie wdychać, nie patrzeć itp.). Natomiast nie wiem czy po zaschnięciu w murze jest też rakotwórcza dla mieszkających. W Niemczech od 2010 roku pianki te są specjalnie etykietowane i traktowane jak groźne chemikalia, czyli sprzedaż osobom powyżej 18 lat, osoby te przed sprzedażą muszą być poinformowane o składniku MDI przez sprzedawcę, który przeszedł specjalne szkolenie. Atest PZH na PIANKI kiedyś był tutaj:
    http://dryfix.pl/files/pdfs/Porother..._atest_PZH.pdf
    ale link już nie działa i odsyła do głównej strony firmy wien...
    Natomiast bez problemu można ściągnąć nadal atest PZH na CERAMIKĘ Dryfix, która to nie ma niczego niepokojącego w swoim składzie.

    Hmmmm co na to polski dystrybutor?

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Ceramika jest ok, chyba taka sama jak inne ceramiki. Natomiast rakotwórcza jest sama pianka (czy klej) ze względu na poliuretany MDI. Tzn. na pewno jest szkodliwa jak się ją pryska w powietrzu (nie wdychać, nie patrzeć itp.). Natomiast nie wiem czy po zaschnięciu w murze jest też rakotwórcza dla mieszkających. W Niemczech od 2010 roku pianki te są specjalnie etykietowane i traktowane jak groźne chemikalia, czyli sprzedaż osobom powyżej 18 lat, osoby te przed sprzedażą muszą być poinformowane o składniku MDI przez sprzedawcę, który przeszedł specjalne szkolenie. Atest PZH na PIANKI kiedyś był tutaj:
    http://dryfix.pl/files/pdfs/Porother..._atest_PZH.pdf
    ale link już nie działa i odsyła do głównej strony firmy wien...
    Natomiast bez problemu można ściągnąć nadal atest PZH na CERAMIKĘ Dryfix, która to nie ma niczego niepokojącego w swoim składzie.
    Wg mnie ma skład podobny do pian izolacyjnych PUR i teoretycznie przy używaniu powinny być stosowane te same zabezpieczenia (oczywiście ilości jednocześnie nakładanej piany i Dryfixa są zupełnie inne). Natomiast kwestia samego użytkowania, to skoro dla pian widziałem atest PZH to taki sam atest powinien być opublikowany dla Dryfixa. Może trzeba wysłać maila z zapytaniem.

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony