dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie zakamuflowanie klimatyzatora

    Witam, główkowałem ostatnio jak zakamuflować szpecący klimatyzator wiszący na elewacji i wpadłem na taki pomysł żebby zamiast wysojko na elewacji umieścic go przy samej ziemi tak, aby znajdował się pod ławką która go łądnie zakamufluje. Nie ma przeciwwskazań aby zrobić coś takiego? zostawiam zdjęcie dla zobrazowania tematu Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klimatyzator.JPG
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	14,0 KB
ID:	376130

  2. #2

    Domyślnie

    Na ziemi - to oczywiscie dobry pomysł. tzn moze nie stojacy na samej ziemi ale jesli ustawisz go około 30cm nad ziemią to pozwoli zimą spływać rozmrożonej wodzie i roztopiony lód nie zablokuje wymiennika. Odnosnie kamuflowania ławką to juz musisz sam ocenić - przepływ powietrza nie moze być ograniczony po stracisz na sprawności urządzenia.


    Montując na ścianie będzie stanowił mostek cieplny (punkty montażu) oraz może powodować rezonans ściany i hałas. Stawiając na podstawkach na ziemi powinno być całkiem cicho
    Ostatnio edytowane przez Adam626 ; 20-12-2016 o 19:11

  3. #3

    Domyślnie

    czyli wychodzi na to że nawet lepiej go umiejscowić przy ziemi niż wyżej w powietrzu. Dzięki za pomoc

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Na ziemi - to oczywiscie dobry pomysł. tzn moze nie stojacy na samej ziemi ale jesli ustawisz go około 30cm nad ziemią to pozwoli zimą spływać rozmrożonej wodzie i roztopiony lód nie zablokuje wymiennika. Odnosnie kamuflowania ławką to juz musisz sam ocenić - przepływ powietrza nie moze być ograniczony po stracisz na sprawności urządzenia.


    Montując na ścianie będzie stanowił mostek cieplny (punkty montażu) oraz może powodować rezonans ściany i hałas. Stawiając na podstawkach na ziemi powinno być całkiem cicho
    Oj tam zaraz mostek, bez przesady. Ja mam przymocowany do ściany i moim zdaniem wygląda spoko.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-1433.jpg
Wyświetleń:	199
Rozmiar:	84,7 KB
ID:	376504
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  5. #5

    Domyślnie

    No raczej nie wygląda spoko. Powiedziałbym - mocno szpeci ten ładny budynek. Dlaczego nie opuściłeś tego klimatyzatora 2,5m nizej?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    No raczej nie wygląda spoko. Powiedziałbym - mocno szpeci ten ładny budynek. Dlaczego nie opuściłeś tego klimatyzatora 2,5m nizej?
    Żeby dzieci nie pakowały czego się da do fajnego wg nich wentylatorka. Druga sprawa - nad przyszłym chodnikiem?

  7. #7

    Domyślnie

    Przy okazji zwrócę uwagę na błąd wykonawczy który niestety i mam u siebie - zbyt wysoko masz cokół. W efekcie ogrzewanie podłogowe które grzeje ścianę już chyba fundamentu - ma tylko izolację fundamentu do pokonania która widać jest cienka w stosunku do warstwy izolacji ściany.
    Cokół powinien być króciutki a zraz potem juz gruba izolacja ściany

    Chodnika raczej nie bedziesz robił przy samej ścianie tylko zachowasz około 50cm odstępu

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Przy okazji zwrócę uwagę na błąd wykonawczy który niestety i mam u siebie - zbyt wysoko masz cokół. W efekcie ogrzewanie podłogowe które grzeje ścianę już chyba
    fundamentu - ma tylko izolację fundamentu do pokonania która widać jest cienka w stosunku do warstwy izolacji ściany.
    Cokół powinien być króciutki a zraz potem juz gruba izolacja ściany

    Chodnika raczej nie bedziesz robił przy samej ścianie tylko zachowasz około 50cm odstępu
    Jak chodnik pół metra od ściany, to po co mi te schody tarasu? Chodnik jednocześnie jako opaska odwadniająca. Niski cokół i dom wgląda jak kaczka z deformacją nóg i tak już krótkich. U mnie jest breja i ogólnie glina, projekt przewidywał 6 bloczków ja dałem 7 i nie żałuję. Posadzkę mam równo z cokołem a styro na nim ma 12 cm (eps120). Wrzuć fotkę swojej chaty. Zresztą dyskusja jest o klimie.

  9. #9

    Domyślnie

    Popatrz jak fotohobby ma cokół wysoko. I wyglada ze cokol tylko płytkami obłożony. Wyglada moim zdaniem dobrze no i nie traci tyle ciepła co my. Tam gdzie jest najcieplej - ponad 30C od podłogówki tam jest najsłabsza izolacja. To jest błąd wykonawczy

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Jak chodnik pół metra od ściany, to po co mi te schody tarasu? Chodnik jednocześnie jako opaska odwadniająca. Niski cokół i dom wgląda jak kaczka z deformacją nóg i tak już krótkich. U mnie jest breja i ogólnie glina, projekt przewidywał 6 bloczków ja dałem 7 i nie żałuję. Posadzkę mam równo z cokołem a styro na nim ma 12 cm (eps120). Wrzuć fotkę swojej chaty. Zresztą dyskusja jest o klimie.
    Tobie nigdy nic powiedziec nie mozna Jak dla mnie wlasnie Twoj cokol wyglada tragicznie(pomijajac blad wykonawczy ktory moim zdaniem u Ciebie wystepuje), duzo lepiej wygladaja nizsze.
    ale o gustach sie nie dyskutuje kazdy robi jak chce. klima jak dla mnie nie szpeci mam w planie zrobic ja jak Ty.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  11. #11

    Domyślnie

    No to czyja jest ta chałupa ze zdjęcia? A z tą ucieczką ciepła to nie j est tak do końca. Jaką grubością styka się posadzka z cokołem, 6-8 cm? No i to ten niby wielki mostek? Bez jaj.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Tobie nigdy nic powiedziec nie mozna Jak dla mnie wlasnie Twoj cokol wyglada tragicznie(pomijajac blad wykonawczy ktory moim zdaniem u Ciebie wystepuje), duzo
    lepiej wygladaja nizsze.
    ale o gustach sie nie dyskutuje kazdy robi jak chce. klima jak dla mnie nie szpeci mam w planie zrobic ja jak Ty.
    Gadasz bzdury! Ten typ budynku wygląda beznadziejnie z niskim cokołem. Nie znasz moich uwarunkowań terenowych ani gruntowych więc nie wypowiadaj się. Dyskusja jest o mocowaniu klimy a nie o cokołach. Żałuję, że wstawilem zdjęcie i dałem pożywkę trollom.

  13. #13

    Domyślnie

    Adam626, wstawisz zdjęcie swojej chaty? Czekam wstawiaj. Zobaczymy to podyskutujemy i nad Twoim cokołem. Czekam.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ty, to masz pecha.
    Co jakieś zdjęcie wstawisz, to Ci babola wynajdą - podobnie było z kotłownią
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #15

    Domyślnie

    moge wstawic ale co tu dyskutować, mam tak samo spieprzone jak i Ty
    z tym ze ja mam tego swiadomosc ze mam spieprzone i nie obraża mnie to. Ekipa od elewacji za bardzo nie miała pojęcia o prawidłowym wykonaniu cokołu

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ty, to masz pecha.
    Co jakieś zdjęcie wstawisz, to Ci babola wynajdą - podobnie było z kotłownią
    Pamiętaj zawsze o pewnej zasadzie - "Mądry nic nie powie".

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    moge wstawic ale co tu dyskutować, mam tak samo spieprzone jak i Ty
    z tym ze ja mam tego swiadomosc ze mam spieprzone i nie obraża mnie to. Ekipa od elewacji za bardzo nie miała pojęcia o prawidłowym wykonaniu cokołu

    Wstawiaj. Ja nie uważam, że mam spieprzone. W domu jest bardzo ciepło, opału idzie niewiele. Czego chcieç więcej?

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ty, to masz pecha.
    Co jakieś zdjęcie wstawisz, to Ci babola wynajdą - podobnie było z kotłownią
    Wstaw zdjécie swojej kotłowni, chętnie zobaczę. A mój pech polega na tym, że zawsze znajdzie się taki ktoś jak ty i dołoży łyżké dziegciu.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Gadasz bzdury! Ten typ budynku wygląda beznadziejnie z niskim cokołem. Nie znasz moich uwarunkowań terenowych ani gruntowych więc nie wypowiadaj się. Dyskusja jest o mocowaniu klimy a nie o cokołach. Żałuję, że wstawilem zdjęcie i dałem pożywkę trollom.
    Madry nic nie powie
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  20. #20

    Domyślnie

    Fotohobby, czekam na zdjęcie kotłowni. Chyba nie stchórzysz?

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony