dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 55
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 1090
  1. #141
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Nie nie, do reszty się przecież nie przy.ebałem
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  2. #142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    To Gittarraa...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #143
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Wihajster

    Trochę mi z Opola do Ciebie daleko.
    Sądzę jednak, że to ja od Ciebie mógłbym się wiele nauczyć.
    Budując mój drugi dom - obecny, postanowiłem się przygotować w wielu aspektach - przynajmniej teoretycznie.
    Część nabytej wiedzy została.
    Nie podjąłem się jednak samodzielnej instalacji.
    Do takiej roboty nie mam "drygu", narzędzi i niezbędnego doświadczenia.

    Drugiej PC nie zamierzam montować.
    Choć,... Nigdy nie mów nigdy.
    Kto wie? Może trzeci dom.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  4. #144
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Pratchawiec,
    a propos autorskiego montażu , co ważniejsze :
    ręka czy głowa ?
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  5. #145
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Bobrow

    Poprawnie zaprojektowana (bez gwałtu na fizyce) i takoż wykonana instalacja będzie działać.
    Czy zawsze optymalnie?
    Czy zawsze ekonomicznie? ( Nie najtaniej! )
    Tu widziałbym udział głowy.

    Dla wielu najważniejsza jest pewność, że będzie działać.
    Vide CNC i setki jego klientów.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    (...) a propos autorskiego montażu , co ważniejsze :
    ręka czy głowa ?
    Pzdr
    Jedno i drugie jest tak samo ważne.

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gargi12 Zobacz post
    Ja narazie złożyłem bodajże do 5 instalatoròw zapytanie o montaż pompy ciepła i powiem wam że oferta CNC była najkorzystniejsza ,trafiły sie nawet oferty grubo ponad 30tyś to dopiero ile oni chcą zarobić.To w takim razie ile powinna kosztować kompletna kotłownia która będzie sprawnie działać ,wiadomo że jako inwestor szukam najtańszego rozwiazania ale również zależy mi na poprawnym wykonaniu które ma się przełożyć na pracę ładnych parę lat.
    Cena to nie wszystko.
    Użycie materiałów instalacyjnych z wyższej półki może się sporo odbić na końcowej cenie.
    Mimo wszystko wymagał bym od instalatora by napisał z jakich elementów poskłada kotłownie, również z rodzajem użytych rur i kształtek.
    Tak naprawdę tylko wtedy oferty są porównywalne.
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Hej, zerknij tutaj odnośnie porównywania ofert, opisałem tam co mają moje oferty a czego nie wpisuje konkurencja, wtedy ceny się różnią. a jak dołożyć to co ja mam w ofercie i zrobić je dokładnie z takimi samymi elementami to dopiero wtedy można porównywać ceny.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7466894

    U mnie w materiale nie masz tanich chińskich elementów, wszystko jest markowe, Ferr, Willo, Afriso, Reflex, Capricorm, Eaton, F&F ..... długo by wymieniać.
    Nie będę Ci robił darmowej reklamy.
    Ale z tego co do tej pory widziałem, twoje kotłownie poskładane są wyłącznie z najtańszego chińskiego osprzętu.
    np. pompy, zawory przełączające "..... długo by wymieniać"
    A wszystko to posklejane na plastikowych rurach PP.
    Ominął mnie jakiś awans?

    Jak możesz obrażać chińską myśl techniczną?
    Przecież, gdyby nie Meeting to byś nie zaistniał.
    Uczeń prześcignął mistrza?

    To, że masz w ofercie Mitsubishi nie czyni z automatu instalatorem premium.
    Pokaż te kotłownie na markowym sprzęcie.

  8. #148
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Nie będę Ci robił darmowej reklamy.
    Ale z tego co do tej pory widziałem, twoje kotłownie poskładane są wyłącznie z najtańszego chińskiego osprzętu.
    np. pompy, zawory przełączające "..... długo by wymieniać"
    Następnym razem jak patrzysz to albo sobie powiększ jak jesteś stary i nie widzisz, albo po prostu otwórz oczy.

    A jak konkurencja której brakuje zleceń i tak myśli że je tutaj przez takie podchody znajdzie, to proponuję założyć płatny profil.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicaj222 Zobacz post
    Istnieje możliwość sterowania tą pompą poprzez instalację automatyki domowej? np modbus? Ewentualnie sterować nią poprzez internet tak aby zmienić zdalnie temperaturę przed przyjazdem z urlopu?
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Pompa posiada styk ON/OFF termostatu pokojowego więc wymuszając jej włączenie przekaźnikiem wyłączy się kiedy system mod bus rozewrze styk ON/OFF.
    Tak więc można sterować pompą zewnętrznie.
    Ale wtedy cwu nadal grzeje?



    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    jest możliwość podpięcia styku sterującego włącz/wyłącz na 230V, a temperaturą w domu można poprzez dodatkowy ewentualnie sterownik który będzie włączał lub właśnie wyłączał pompę.

    Bardziej rozbudowany system jest w Mitsubishi:

    https://play.google.com/store/apps/d...subishiwifiapp
    chodzi tu o dry contact PDRYCB000 ?

  10. #150
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kicaj222 Zobacz post
    Ale wtedy cwu nadal grzeje?

    chodzi tu o dry contact PDRYCB000 ?
    CWU grzeje, bo używamy złącza termostatu pokojowego/.

    dry contact pozwoli np. wysłać informację że pompa wyświetla jakiś błąd, i nie pracuje.
    Tego w domowych instalacjach się nie stostuje.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #151

    Domyślnie

    Myślałem ze poprzez dry contact tez można sterować on off Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dry.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	391316

  12. #152

    Domyślnie

    Może takie dziwne pytanie ale jak wygląda sprawa regulacji tempertaury jaka ma być w pomieszczeniach ?

    Czy pompa ciepła ma jakiś czujnik tempertaury zewnętrznej i za pomocą krzywej grzewczej dopasowyje temperturę wewnątrz domu czy potrzeba jeszcze dokupić jakiś sterownik pokojowy który na zasadzie ON/OFF będzie wyłączał / włączał pompę ?

    Jak to wygląda w LG ?
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #153
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Może takie dziwne pytanie ale jak wygląda sprawa regulacji tempertaury jaka ma być w pomieszczeniach ?

    Czy pompa ciepła ma jakiś czujnik tempertaury zewnętrznej i za pomocą krzywej grzewczej dopasowyje temperturę wewnątrz domu czy potrzeba jeszcze dokupić jakiś sterownik pokojowy który na zasadzie ON/OFF będzie wyłączał / włączał pompę ?

    Jak to wygląda w LG ?
    Musisz pytać swojego instalatora, w LG to skomplikowane. Wszystko zależy od tego jak instalacja w domu została zaplanowa.
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 26-06-2017 o 21:45
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Musisz pytać swojego instalatora, w LG to skomplikowane. Wszystko zależy od tego jak instalacja w domu została zaplanowa.
    Nie mam żadnego instalatora , nie mam jeszcze pompy ...

    Po prostu zastanawiam się jak jest to rozwiązane w pompach ciepła.

    Obecnie przy ekogorszku mam sterownik pogodowy + siłownik i sterownik pogodowy steruje siłownikiem i idzie w podłogówkę odpowiednio wyliczona temperatura aby w domu była też odpowiednia temperatura.

    Dlatego pytam jak to jest przy pomach ciepła.

    Czy też pompy mają jakieś czujniki pogodowe i pompa ma jakiś mieszacz i za pomocą pogodówki steruje i pusza takaa temp w obieg jaka wyliczona czy nic takiego nie ma i montuje się termostat pokojowy i tyle ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #155

    Domyślnie

    CNC pytanie co Ciebie jako specjalisty od pomp LG.

    Dziś zapytałem się firmy która będzie mi montowała pompę LG jak wygląda regulacja temperatury w LG.

    Pani powiedziała mi że w pompie (sterowniku) ustawia się krzywą grzewczą i za pomocą czujnika zewnętrznego (zapewne w jednostce zewnetrznej ?) jest wyliczana tempertaura wody jaka idzie w podłogówkę , czyli po prosty sterowanie "pogodowe" ...

    Obecnie w starym domu też pogodówka steruje podłogówka i działa to poprawnie .

    Jak zapytałem się o sterownik to powiedzoano mi że jak nie chce tracić pogodówki to musze kupić sterownik LG na kablu , bo jedynie taki nie wyłącza pogodówki a jak kupię inny to wtedy nie działa pogodówka a jedynie działa na zasadzie termostatu czyli zapewne (on-off).

    Jaki według Ciebie jest optymlane sterowanie pompą LG ? Czy dokupić jakkiś zewnętrzny termostat (np. Salus 091FLRF) i on ma sterować temperaturą ? Czy jednak lepiej zaufać pompie i sterowaniu pogodowemu , tyle czy używając tylko sterowania w pompie mogę wykorzytsać II taryfę do grzania ???

    W Twoich ofertach jest sterownik Salusa , więc zapenwe z jakiegoś powodu go dołączasz ?

    Dzięki !!!
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  16. #156
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Jak zapytałem się o sterownik to powiedzoano mi że jak nie chce tracić pogodówki to musze kupić sterownik LG na kablu , bo jedynie taki nie wyłącza pogodówki a jak kupię inny to wtedy nie działa pogodówka a jedynie działa na zasadzie termostatu czyli zapewne (on-off).

    Jaki według Ciebie jest optymlane sterowanie pompą LG ? Czy dokupić jakkiś zewnętrzny termostat (np. Salus 091FLRF) i on ma sterować temperaturą ? Czy jednak lepiej zaufać pompie i sterowaniu pogodowemu , tyle czy używając tylko sterowania w pompie mogę wykorzytsać II taryfę do grzania ???

    W Twoich ofertach jest sterownik Salusa , więc zapenwe z jakiegoś powodu go dołączasz ?

    Dzięki !!!
    Podłączenie termostatu nie wyłącza pogodówki, to nie ma znaczenia.
    Gorzej jak termostat ma sterować też chłodzeniem i jest podłączony do jednostki wewnętrznej, wtedy się nie da sterować właściwie chłodzeniem.
    Trzeba mocno pokombinować z okablowaniem.

    Sterowanie pompą bez termostatu pokojowego tylko za pomocą krzywej grzewczej to PARANOJA a firma która to proponuje chce zaoszczędzić chyba 400zł na termostacie a przez to pracuje bardzo źle, nie będę wymieniał z jakich względów.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #157

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Sterowanie pompą bez termostatu pokojowego tylko za pomocą krzywej grzewczej to PARANOJA a firma która to proponuje chce zaoszczędzić chyba 400zł na termostacie a przez to pracuje bardzo źle, nie będę wymieniał z jakich względów.
    Ok. dzięki !

    Czyli jednak musi być termostat (czy Salus 091 bezprzewodowy będzie ok ?) i tyle ...

    Z tego co widzę stosujesz do swoich instalacji sterowniki Salusa. Czemu właśnie te a nie Auraton czy Euroster ?
    Pytam , bo czytając opinie ludzie narzekają że sterowniki mają źle mierzą temperaturę (1-2 stopnie różnicy) i długi czas reakcji na spadek temp. w pomieszczeniu a raczej precyzja i dokładnośc w takim programatorze to podstawa ...
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 05-07-2017 o 08:52
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  18. #158
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Sterowanie pompą bez termostatu pokojowego tylko za pomocą krzywej grzewczej to PARANOJA a firma która to proponuje chce zaoszczędzić chyba 400zł na termostacie a przez to pracuje bardzo źle, nie będę wymieniał z jakich względów.
    Termostat przy podłogówce? Jaki sens?
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  19. #159
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    Termostat przy podłogówce? Jaki sens?
    A co nas interesuje w ogrzewaniu domu.
    Temperatura powietrza czy betonu.

    Beton może mieć i 35st.C, ale jeżeli temperatura powietrza nie będzie miała np. 23st.C +/-1st.C to czujemy dyskomfort.
    Dlatego trzeba uzależnić ogrzewanie od temperatury wnętrza budynku, a nie betonu przecież.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #160
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ale przy dużej bezwładności nie ma to sensu!
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

Strona 8 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony