dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 55
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1090
  1. #21

    Domyślnie

    Myśle, ze ta odpowiedz nie wyczerpała pytania kolegi mate166@ i mojej ciekawości
    Mam podobne potrzeby, 7.6kW bez cwu przy -20c. Chciałbym grzać w g12. Dobierać 9 czy 12?
    Pozdrawiam

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Grzać tylko w taniej taryfie to opłaca się max do około -7st.C
    poniżej -15st.C pompa może chodzić z grzałkami,

    Jak chcemy grzać do -7st.C tylko w taniej to potrzebujemy jeszcze odpowiedniego akumulatora(grubości wylewki) oraz trzeba się przygotować ze czasem może być nawet wewnątrz 2st. cieplej pod koniec grzania w taniej. A to już wyczuwalna różnica temperatury w domu.

    Tak więc dobór pompy to nie wszystko.

    Czyli jak zapotrzebowanie około 8kW przy -20st.C to przy -7st.C potrzebujemy na dobę około 130kWh,
    mając pompę np. 12kW która przy -7st.C ma 11,48kW wpompujemy w dom w ciągu 10 godzin 114,8kWh.
    Czyli żeby w pełni grzać do -7st.C w taniej potrzebowalibyśmy jeszcze mocniejsze urządzenie, a to już bez sensu.
    Więc pompa 12kW wystarczy do około -5st.C grzania tylko w taniej, i przy tej bym pozostał.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9 i12.jpg
Wyświetleń:	263
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	377091
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  3. #23
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Grzać tylko w taniej taryfie to opłaca się max do około -7st.C
    poniżej -15st.C pompa może chodzić z grzałkami,
    Co za bzdura !!!
    Weź Ty jednak młotek..

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Co za bzdura !!!
    Weź Ty jednak młotek..
    W związku z tym że Twoje komentarze nigdy nic nie wnoszą, poza sianiem zamętu i głupot itd.......
    Tak jak ja nie komentuje tego....... co Ty wypisujesz, może udało Ci się to zauważyć tak proszę byś nie komentował tego co ja piszę.
    Dziękuję.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  5. #25
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    może udało Ci się to zauważyć tak proszę byś nie komentował tego co ja piszę.Dziękuję.
    No niestety,bzdury,które czytają nieświadomi inwestorzy trzeba prostować zatem będę komentował je i ostrzegał.Chcesz inwestorów robić za idiotów to albo pisz na własnej stronie albo przyjmij do wiadomości fakt,że będziesz prostowany z myślą o inwestorach.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    CNC

    Skądinąd rozumiem Cię

    Jesteś sprzedawcą, z czym się nie kryjesz.
    Domyślam się, że od LG dostałeś lepsze rabaty niż nawet od Meetinga.
    Kilka postów wyżej wskazałem Ci na pewne niedostatki Thermy. Odniosłeś się do nich wybiórczo, cytując wybrane dane katalogowe..
    Nie wierzę Ci gdy twierdzisz, że wodą zasilającą 50* zagrzałeś wodę użytkową do 49* -bez wsparcia grzałką.

    Chcesz handlować, chwała Ci -Tobie.
    Pamiętaj jednak że Ty Twoje sukcesy przeżywać będziesz po zainkasoawaniu należności z faktur.
    Końcowi użytkownicy nie będą mieć Twojego komfortu.
    Będą Cię - jako konsumenci zasypywać reklamacjami, w świetle Twoich marketingowych zapewnień - prawdopodobnie zasadnymi.
    Spójrz zatem rzetelnie na wszystkie niedostatki Thermy.
    Poza zmienionym sterownikiem, energooszczędną obiegówką i rzekomo usprawnionym procesem odszraniania, jest to to samo urządzenie, które odpuściłem AD 2011.
    Są na rynku pompy lepsze i wcale nie myślę tu o P.

    LG to świetna firma. Podobnie Samsung. Robią znakomite telewizory i smartfony - mam zresztą taki.
    Na rynku techniki chłodniczej to karły - bez tradycji i własnych technologii. Ładnie opakowane. Target - powszechny rynek konsumencki.
    Wolałbym już Mideę czy coś z grupy Haier.

    PC nie kupuje się jak klimę czy smartfona - do wejścia następnego modelu.
    Co potem?
    Spytaj MKM Silesia. Być może jest tendencyjny, bo LG już nie sprzedaje .

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  7. #27
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Ja narazie czytam i porownuje ale to co juz postanowilem to na pewno nie zabijac sie tylko o to zeby grzac tania taryfa + na 99,9% PC to Panas. Chce miec komfort w domu - jak sie Pc wlaczy na 2h w drogiej to sie tez nic nie stanie. Na poczatku mojej dyskusji podalem ze budzet na grzanie mojego domu to max 4k rocznie z CWU. Obstawiam ze nawet w samej drogiej tyle nie wyjdzie co znaczy ze powinenem byc zadowolony. Z wyliczen wychodzi ze grubo ponizej 3k wyjdzie, ale to sa tylko wyliczenia Jak sie przekonam na wlasnej skorze jak sie maja wyliczenia do rzeczywistosci to wtedy bede mogl pomoc innym w wyborze

  8. #28
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Ja narazie czytam i porownuje ale to co juz postanowilem to na pewno nie zabijac sie tylko o to zeby grzac tania taryfa + na 99,9% PC to Panas. Chce miec komfort w domu - jak sie Pc wlaczy na 2h w drogiej to sie tez nic nie stanie. Na poczatku mojej dyskusji podalem ze budzet na grzanie mojego domu to max 4k rocznie z CWU. Obstawiam ze nawet w samej drogiej tyle nie wyjdzie co znaczy ze powinenem byc zadowolony. Z wyliczen wychodzi ze grubo ponizej 3k wyjdzie, ale to sa tylko wyliczenia Jak sie przekonam na wlasnej skorze jak sie maja wyliczenia do rzeczywistosci to wtedy bede mogl pomoc innym w wyborze
    Nie chodzi o to żeby się zabijać na grzanie tylko w taniej taryfie ale o rzetelne przedstawienie informacji.
    Z postu CNC wynika,że moc grzewczą pompy dobiera się do temp.-7st.C a to jest najzwyklejsza bzdura. Moc grzewczą dobiera się do obciążenia cieplnego domu i danej strefy klimatycznej czyli w przypadku III strefy do -18st.C.I przy tej temp.moc grzewcza pompy ma gwarantować pracę nie przez 10h taniej taryfy tylko przez 24h.

  9. #29
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Twierdzenie,że przy -15st.C pompa ma pracować na grzalkach jest podobną bzdurą bo mija się to z celem i ideą pompy ciepła i jak tak by było to znaczy że moc grzewcza pompy nie została poprawnie dobrana pod obciążenie cieplne domu czyli do strat ciepła.

  10. #30

    Domyślnie

    Widzicie to zależ od podejścia gdyż przy -20C cop pomp spada tak drastycznie że to wychodzi prawie jak grzanie bezpośrednio prądem i pewnie dlatego kolega cnc dobiera pompy tylko do -7C. Biorąc pod uwagę to iż przez większość czasu pc jest mocno przewymiarowana zaś średnia dla całej zimy wychodzi w III strefie ok 0C zaś ilość godzin z temp poniżej -15C w ciągu całej zimy jest znikoma to poprostu dobiera tak aby do -7C pc chodziła na optymalnym obciążeniu zaś poniżej już na grzałkach. Taki chwyt marketingowy niemniej dobrze by było aby klient był tego świadomy. Z drugiej strony to są to pompy inwerterowe i według zamysłu powinny chodzić cały czas a nie na zasadzie on/off. Przynajmniej ja tak to widzę jak się mylę prosze mnie nawrócić jak jest jeszcze na to czas.
    Dom 290 m2 netto kubatura 695m3, obecnie węgiel 21kw w niedalekiej przyszłości Amerykański gaz OZC 15,9 kw . Grzejniki ok 80%+20% podłogówka III strefa klimatyczna. PV o uzysku ok 7500kWh/rok

  11. #31
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Widzicie to zależ od podejścia gdyż przy -20C cop pomp spada tak drastycznie że to wychodzi prawie jak grzanie bezpośrednio prądem i pewnie dlatego kolega cnc dobiera pompy tylko do -7C.
    Dlatego to też jest bzdura bo COP nawet przy takiej temperaturze będzie w okolicach 2 czyli w dalszym ciągu 2 razy mniejsze zużycie energii niż na grzałkach.Druga sprawa,jeśli przy -15st.C facio zaleca już grzałki to znaczy,że przy -10st.C czy już przy -7st.C pompa będzie chodziła 24h na dobę a to może znaczyć,że grzanie samymi grzalkami za 600zł ale 100% w taniej taryfie będzie tańsze niż grzanie pompą ciepłą LG 24h na dobę w drogiej i taniej zatem gdzie jest sens wydawania kilkunastu tys.zł ?? Być może ma jakiś w tym cel,czyżby te LG były tak drogie,że "nie opłaca się" kupować mocy grzewczych(mocniejszych) pod obciążenie cieplne domu tylko robić tańszą "protezę pompy ciepła" ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-12-2016 o 11:29

  12. #32

    Domyślnie

    Arturo jak sobie porównasz wydajność Lg z np atlanticiem to powiem ci że Lg ma większą moc w takich samych temp. ceny zaś cnc ma bardzo dobre bo różnica 16kw lg i 16kw atlantica to jest ok 10k. Panas w podobnych cenach do atlantica tyle że panas ma większą moc w niskich temp. Poza tym Jarosław Wielki ma wprowadzić specjalną taryfę dla grzejących prądem w domu więc może wtedy wszyscy będą grzali cały dzień inwerterami a nie tylko na zasadzie on/off.
    Dom 290 m2 netto kubatura 695m3, obecnie węgiel 21kw w niedalekiej przyszłości Amerykański gaz OZC 15,9 kw . Grzejniki ok 80%+20% podłogówka III strefa klimatyczna. PV o uzysku ok 7500kWh/rok

  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000)
    rwojtek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-509
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    A.... Poza tym Jarosław Wielki ma wprowadzić specjalną taryfę dla grzejących prądem w domu więc może wtedy wszyscy będą grzali cały dzień inwerterami a nie tylko na zasadzie on/off.
    Jeśli zdarzyłby się jakiś CUD i weszła taka taryfa, to na pewno byłaby minimum dwustrefowa jak G12/G12W i wtedy najbardziej opłaca się mocniejsza pompa i to on/off.
    "D172 Zbigniew z garażem" ciut powiększony, 147m2 grzanych podłóg. OZC by ASolt - 4,7kW +1kW cwu. Podłogi 2x10cm eps100-0.038, ściany Lewkowo LPW-25 + 20cm grafit-0,031. Na stropie 40cm eps80-0,038. WM - Nikol 320. Całość podłogówka + dwie drabinki, PPC C9 + 2x100m odwierty. Okna Amberline trzy szyby Ug=0,5.

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    [QUOTE=Pratchawiec;7373302]CNC


    LG to świetna firma. Podobnie Samsung. Robią znakomite telewizory i smartfony - mam zresztą taki.
    Na rynku techniki chłodniczej to karły - bez tradycji i własnych technologii. Ładnie opakowane. Target - powszechny rynek konsumencki.
    Wolałbym już Mideę czy coś z grupy Haier.

    Pratchawiec ,
    kiedy szukałem klimy do firmy , zastanawiałem się wtedy nad LG- z tego co pamiętam , to w produkcji klimatyzatorów to przez jakiś czas chyba byli liderem światowym. Czytałem inne podobne opinie o tym rynku i zawsze była informacja o ich wielkim udziale w rynku-więc określenie "karzeł" w branży chłodniczej jest chyba mocno nie sprawiedliwe (najdelikatniej to ujmując).
    Co do jakości-różne rzeczy się słyszy , raczej nie jest to Mercedes tej branży-może taki Fiacik Seicento , jeśli prosty-to zazwyczaj mało kłopotliwy (klimatyzatory).
    PC-tutaj nie mam o czym specjalnie poczytać , gdzieś tam były sprzedawane-jakoś tam działały z większymi lub mniejszymi problemami. Po prostu mało informacji zwrotnych z rynku (głównie opinie użytkowników)

    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  15. #35
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Arturo jak sobie porównasz wydajność Lg z np atlanticiem to powiem ci że Lg ma większą moc w takich samych temp. ceny zaś cnc ma bardzo dobre bo różnica 16kw lg i 16kw atlantica to jest ok 10k. Panas w podobnych cenach do atlantica tyle że panas ma większą moc w niskich temp. Poza tym Jarosław Wielki ma wprowadzić specjalną taryfę dla grzejących prądem w domu więc może wtedy wszyscy będą grzali cały dzień inwerterami a nie tylko na zasadzie on/off.
    Ale mnie wali czy to jest lg panas czy atlantic. Ja piszę o bzdurach jakie wypisuje CNC pod ogólnym kątem dotyczącym pomp ciepła i doboru mocy grzewczych.Pompa ciepła jak i każde urządzenie grzewcze ma gwarantować moc grzewczą jaką potrzebuje dom przy odpowiedniej temperaturze obliczeniowej wynikającej z danej strefy klimatycznej.Koniec kropka,ma to robić bez grzałki bo to pompa ciepła a nie ogrzewanie prądem.Grzałka powinna służyć jedynie w momencie jak temperatura zejdzie poniżej obliczeniowej.https://www.strefaklimatyzacji.pl/ba...polski,18.html
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-12-2016 o 13:06

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Widzicie to zależ od podejścia gdyż przy -20C cop pomp spada tak drastycznie że to wychodzi prawie jak grzanie bezpośrednio prądem i pewnie dlatego kolega cnc dobiera pompy tylko do -7C. Biorąc pod uwagę to iż przez większość czasu pc jest mocno przewymiarowana zaś średnia dla całej zimy wychodzi w III strefie ok 0C zaś ilość godzin z temp poniżej -15C w ciągu całej zimy jest znikoma to poprostu dobiera tak aby do -7C pc chodziła na optymalnym obciążeniu zaś poniżej już na grzałkach. Taki chwyt marketingowy niemniej dobrze by było aby klient był tego świadomy. Z drugiej strony to są to pompy inwerterowe i według zamysłu powinny chodzić cały czas a nie na zasadzie on/off. Przynajmniej ja tak to widzę jak się mylę prosze mnie nawrócić jak jest jeszcze na to czas.
    Hej, hook01 Arturo ma jak zwykle problemy z czytaniem, i rozumieniem tekstu!!!
    Pompę ciepła dobiera się do strefy klimatycznej i jak dobieramy pompę do strefy np. III -20st.C
    to maksymalna średnia ilość dni rocznie gdzie jest temperatura -20st.C przez dobę i więcej to z reguły DWA! dni!!!

    Więc jak dobierzemy do domu pompę np. LG 9kW która przy -20st.C ma 5,58kW a dom potrzebuje 7,5kW i to taka pompa przez dwa dni będzie pracować z grzałkami włączonymi.
    Czyli przez 48h(dwa dni) zużyje 96kWh co daje w zł 50zł rocznie!!!
    Czyli dobierając pompę która szczytową wartość mocy(7,5kW) będzie miała dla temperatury -20st.C po dołączeniu 2kW grzałek może nas to kosztować max 50zł rocznie, jak w ogóle będą takie mrozy!
    Dlatego czasem nie warto dokładać do pompy 12kW która przy -20st.C miałam, by moc wystarczającą by grzać bez grzałek bo różnica w cenie to: 3370zł brutto.
    Więc dołożenie 3370zł brutto licząc nawet że grzałki będą nam zużywały 100zł rocznie zwróci się po ponad 33latach.
    I tak ten.... Arturo radzi by dołożyć do do pompy 12kW i to zwróci się po ponad 33 latach w najlepszym wypadku, a jak liczy się dokładnie to zwróci sie po 60 latach!!!!

    Ja dobieram pompy w oparciu o to czego oczekuje klient.
    Czyli niskie koszty eksploatacji wiec oraz sensowna cena.
    Czyli żeby koszty były niskie dobiera się pompy tak by do około -4st.C -7st.C chodziły w taniej taryfie, a przy takiej temperaturze by chodzić w taniej wykorzystują tylko około 60% mocy więc przy -20st.C z reguły i tak pracują bez grzałek.

    A Arturo pojąć tego nie może bo za dużo wyliczeń było w moim poście i już się pogubił.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #37
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Dlatego czasem nie warto dokładać do pompy 12kW która przy -20st.C miałam, by moc wystarczającą by grzać bez grzałek bo różnica w cenie to: 3370zł brutto.
    A kto tutaj mówi o "dołożeniu" do pompy 12kW ? To,że LG nie ma odpowiedniej do tego pompy nie znaczy,że niema na rynku innych pomp,które bez "dokładania" oferują moc 7,5kW.Proste ? Dla mnie proste i dla kazdego innego inwestora też ale dla sprzedawcy pomp nie będzie to proste bo ucieknie mu klient bo w LG nie ma takiej mocy w tej cenie.
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Czyli żeby koszty były niskie dobiera się pompy tak by do około -4st.C -7st.C chodziły w taniej taryfie, a przy takiej temperaturze by chodzić w taniej wykorzystują tylko około 60% mocy więc przy -20st.C z reguły i tak pracują bez grzałek.
    Każda poprawnie dobrana pompa do obciążenia cieplnego domu będzie chodziła przy -4 -7st.C w taniej taryfie większosci czasu.
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    A Arturo pojąć tego nie może bo za dużo wyliczeń było w moim poście i już się pogubił.
    Pojąć nie możesz Ty,że to nie jest Twoja strona do robienia z ludzi idiotów.
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Więc jak dobierzemy do domu pompę np. LG 9kW która przy -20st.C ma 5,58kW a dom potrzebuje 7,5kW i to taka pompa przez dwa dni będzie pracować z grzałkami włączonymi.
    A czemu ma chodzić z grzałkami jak może chodzić bez grzałek ale nie LG ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-12-2016 o 14:10

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    odpisywałem na to co napisał hook01,
    Ciebie w dalszym ciągu ignoruję....
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  19. #39
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    odpisywałem na to co napisał hook01,Ciebie w dalszym ciągu ignoruję....
    A ja odpisuje na twoje "marketingowe gadki".Możesz mnie ignorować.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    trzciniak61

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Braniewo
    Kod pocztowy
    14-500
    Posty
    45

    Domyślnie

    Widzę, że wyznawcy PANAS zostali mocno podrażnieni, ze na rynku pomp możne być cos lepszego niż TCap, zapłaciliście za reklamę i tyle. Parametry większości urządzeń są bardzo podobne. Ja od 3 miesięcy eksploatuję LG 14 kW i obserwując zużycie prądu innych forowiczów nie mam wyrzutów sumienia, ze nie wziąłem TCap. Potwierdzam zalety LG o których mówił CNC. Pozdrawiam
    Dom 128 mkw, wskaźnik zapotrzebowania na moc-65W/m2, pompa ciepła P-W firmy KLIMON moc 14kW, pierwszy sezon grzania tym urządzeniem, do tej pory kocioł miałowy zasypowy firmy FAUSTMAN - zużycie miału ok 3,5t za sezon 2015/2016 poprzednie lata bardzo podobnie.

Strona 2 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony