dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 55
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1090
  1. #41
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał trzciniak61 Zobacz post
    Parametry większości urządzeń są bardzo podobne.
    No i dokładnie o to chodzi i głupotą jest wychwalanie jednego czy drugiego tylko dlatego,że ma się lepszą prowizję bo innego powodu tu nie widzę.Prostuje jedynie bzdury,które wypisuje CNC.
    Cytat Napisał trzciniak61 Zobacz post
    Ja od 3 miesięcy eksploatuję LG 14 kW i obserwując zużycie prądu innych forowiczów nie mam wyrzutów sumienia, ze nie wziąłem TCap.
    I podobne bzdury bo zużycie energii nie zależy od pompy bo kazda markowa miałaby podobne ale zużycie zależy tylko i wyłacznie od domu ale może dla takich inwestorów CNC bajeczki marketingowe uprawia
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-12-2016 o 15:32

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał trzciniak61 Zobacz post
    Widzę, że wyznawcy PANAS zostali mocno podrażnieni, ze na rynku pomp możne być cos lepszego niż TCap, zapłaciliście za reklamę i tyle. Parametry większości urządzeń są bardzo podobne. Ja od 3 miesięcy eksploatuję LG 14 kW i obserwując zużycie prądu innych forowiczów nie mam wyrzutów sumienia, ze nie wziąłem TCap. Potwierdzam zalety LG o których mówił CNC. Pozdrawiam
    Cześć Trzciniak,
    fajnie , że się odezwałeś- mam nadzieję , że podsumujesz na koniec sezonu użytkowanie LG.
    Jeśli produkt jest ok tzn ma parametry zbliżone do konkurencji i jest wyraźnie tańszy - to git.
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  3. #43

    Domyślnie

    Arturo powiedz mi jak dobierzesz dla mnie pompę aby nie pracowała z grzałkami przy -20C potrzebuję 15,9kw. I tak Lg 16kw przy -20C/35C woda ma mocy 10.9kw, Panas 16kw tcap ma 15kw więc jak widać już jej trochę brakuje a to wszystko dla temp zasilania 35C co u mnie przy grzejnikach raczej nie przejdzie natomiast jeśli podniesiemy temp zasilania do 55C co pewnie już by spokojnie wystarczyło dla grzejników Lg nie podaje danych więc pewnie się trochę wstydzi zaś Panas ma wtedy tylko 8kw jak widać już sporo za mało zaś altherma 11kw trzyma 10,3kw przy -22C. Więc jak widać nawet althermie przy 16kw brakło by mocy żeby grzać bez grzałek. Z tego by wynikało że trzeba by u mnie dać jeszcze większą pc tylko jak by taka pc pracowała przy temp 0C gdzie to jest średnia temp sezonowa. Bo pewnie nie każda byłaby w stanie tak nisko modulować swoją pracę. Dlatego też wydaje mi się iż praca ze wspomaganiem grzałkami jest "musowa" w mocno minusowych temp.
    Dom 290 m2 netto kubatura 695m3, obecnie węgiel 21kw w niedalekiej przyszłości Amerykański gaz OZC 15,9 kw . Grzejniki ok 80%+20% podłogówka III strefa klimatyczna. PV o uzysku ok 7500kWh/rok

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał trzciniak61 Zobacz post
    Ja od 3 miesięcy eksploatuję LG 14 kW i obserwując zużycie prądu innych forowiczów nie mam wyrzutów sumienia, ze nie wziąłem TCap. Potwierdzam zalety LG o których mówił CNC. Pozdrawiam
    A w Twojej stopce:
    Dom 128 mkw, wskaźnik zapotrzebowania na moc-65W/m2, pompa ciepła P-W firmy KLIMON moc 14kW,

    To Klimon to LG?

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    128m2 i pompa 14kW ?

  6. #46

    Domyślnie

    Czy te nowe pompy również mają aluminiowe wymienniki jak klimatyzatory LG?

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    A w Twojej stopce:
    Dom 128 mkw, wskaźnik zapotrzebowania na moc-65W/m2, pompa ciepła P-W firmy KLIMON moc 14kW,

    To Klimon to LG?
    W zasadzie to tak . Z tego co i wiadomo , limon składa pc z jednostki zewnętrznej LG i we własnym zakresie składa moduł wewnętrzny + pewnie jakiś tam ,,swoje " sterowanie . ogólnie sklecić coś takiego nie jest trudne , a już na peno o wile mniej kosztowne od oryginału LG .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  8. #48
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    jbloch

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    983

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    Arturo powiedz mi jak dobierzesz dla mnie pompę aby nie pracowała z grzałkami przy -20C potrzebuję 15,9kw. I tak Lg 16kw przy -20C/35C woda ma mocy 10.9kw, Panas 16kw tcap ma 15kw więc jak widać już jej trochę brakuje a to wszystko dla temp zasilania 35C co u mnie przy grzejnikach raczej nie przejdzie natomiast jeśli podniesiemy temp zasilania do 55C co pewnie już by spokojnie wystarczyło dla grzejników Lg nie podaje danych więc pewnie się trochę wstydzi zaś Panas ma wtedy tylko 8kw jak widać już sporo za mało zaś altherma 11kw trzyma 10,3kw przy -22C. Więc jak widać nawet althermie przy 16kw brakło by mocy żeby grzać bez grzałek. Z tego by wynikało że trzeba by u mnie dać jeszcze większą pc tylko jak by taka pc pracowała przy temp 0C gdzie to jest średnia temp sezonowa. Bo pewnie nie każda byłaby w stanie tak nisko modulować swoją pracę. Dlatego też wydaje mi się iż praca ze wspomaganiem grzałkami jest "musowa" w mocno minusowych temp.

    Przecież to banalnie proste , montujesz np Panasa 16 kw , Jak przy -22*C ma 8 kw to resztę (7,9 kw ) dostarczają grzałki , i wtedy masz to co staram się wytłumaczyć , masz wtedy COP np 1,1 czy 1,4 ,nie chce mi się liczyć jaki wtedy dokładnie wyjdzie , bo nie o to tu chodzi .
    142 m2 po podłodze,użytkowa 119, 45 cm styro w podłodze,20 styro ściana + beton komórkowy odm 350, strop JS, okna MS szyba 0,6 ,dach -skosy 40 cm wełny,sufit 60 cm wełny docelowo, WM, GWC rurowy, POŚ,
    PC gruntowy Meeting - obecnie zastąpiony inwerter gruntowy 5 kW ,,tymi recami"zrobiony SCOP 5,5-6, wszystko na prąd, brak kominów, projekt Mały D06 wariant 2.

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    128m2 i pompa 14kW ?
    A kto bogatemu zabroni ? tez zauwazylem ze co innego w stopce, a co innego napisane, ale poczekamy na wyjasnienia.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Kol. Trzciniak

    Witam

    Czy byłbyś tak uprzejmy i udostępnił dwie informacje szczegółowe o Twojej PC?

    Chodzi mi o dokładny symbol jednostki zewnętrznej oraz nazwę i symbol wymiennika w hydroboksie.
    Firma Klimon na swojej stronie nie udostępnia żadnych informacji technicznych o swoim sprzęcie. Ani jednej choćby fotografii.
    Nie dziw się zatem sceptycyzmowi niektórych dyskutantów, w tym, nie ukrywam,mojemu.
    .
    Nie wykluczam zresztą, że hydroboks zrobiły małe chińskie rączki i jego hybrydę odnajdziemy na jakiejś Alibabie.
    Dokładniejsze informacje i zdjęcia rozwiałyby zapewne nasze wątpliwości lub utwierdziły w przeświadczeniu, że najzwyczajniej w świecie zostałeś "wykiwany".

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  11. #51

    Domyślnie

    jbloch ale ja wiem że mogą grzałki dogrzać tylko że arturo krzyczy na cnc że ten dobiera tak a nie inaczej pompy i aturo proponuje żeby tak dobierać pc aby przy -20C pc nie pracowała z grzałkami a tak raczej się nie da.
    Dom 290 m2 netto kubatura 695m3, obecnie węgiel 21kw w niedalekiej przyszłości Amerykański gaz OZC 15,9 kw . Grzejniki ok 80%+20% podłogówka III strefa klimatyczna. PV o uzysku ok 7500kWh/rok

  12. #52
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Cytat Napisał hook01 Zobacz post
    jbloch ale ja wiem że mogą grzałki dogrzać tylko że arturo krzyczy na cnc że ten dobiera tak a nie inaczej pompy i aturo proponuje żeby tak dobierać pc aby przy -20C pc nie pracowała z grzałkami a tak raczej się nie da.
    Da się tak żeby be grzałek przy -20*C pc p-w pracowała , wystarczy do domu takiego jak Arturo , o zapotrzebowaniu 3,5KW zamontować PC p-w o mocy tabelkowej 9 kw ( ze sprężarką 12 kw ) . Gdyby na tej sprężarce zbudować pc grunt to wystarczyłą by na ogrzanie 4 domów Arturo . W przypadku pc p-w , ja uważam że powinno się dobierać moc cieplną dla potrzeb domu do powiedzmy -15* , reszta grzałki uzupełnią /bądź zapewnią , to raczej w przypadku pc p-w najlepszy współczynnik koszta inwestycji-koszta eksploatacyjne , ale już najlepszy ten współczynnik wychodzi jednak w przypadku montażu pc gruntowej .

  13. #53
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Da się tak żeby be grzałek przy -20*C pc p-w pracowała , wystarczy do domu takiego jak Arturo , o zapotrzebowaniu 3,5KW zamontować PC p-w o mocy tabelkowej 9 kw ( ze sprężarką 12 kw ) . Gdyby na tej sprężarce zbudować pc grunt to wystarczyłą by na ogrzanie 4 domów Arturo . W przypadku pc p-w , ja uważam że powinno się dobierać moc cieplną dla potrzeb domu do powiedzmy -15* , reszta grzałki uzupełnią /bądź zapewnią , to raczej w przypadku pc p-w najlepszy współczynnik koszta inwestycji-koszta eksploatacyjne , ale już najlepszy ten współczynnik wychodzi jednak w przypadku montażu pc gruntowej .
    Mylisz się,do takiego domu jak mój wystarczylaby Atlantic 8kW która przy -20st.C ma ok.5kW czyli dalej bez grzalek i która to kosztowała w 2012r 14tys.zl i którą to miałem mieć.
    Budżet na pompę to było 20tys.zl,gdybym miał płacić więcej grzalbym prądem.
    Dom budowany 6 lat temu i takie są nowe domy ok.120m2....

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Dobra święta były, ja odpuszczam.
    Każdego na swoją modłę się nie nawróci.
    Ostatnio edytowane przez CNC_POMPY_CIEPLA ; 31-12-2016 o 18:49
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Grubo...
    Będzie jednak jatka...
    Szczęśliwego...
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Garażowiec

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Niebyt
    Kod pocztowy
    00-000
    Dzielnica
    taka sama
    Posty
    717

    Domyślnie

    Panie Marku , po co pan to wkleił , zawsze uważałem Pana za poważnego człowieka , trochę dystansu trzeba zachować w stosunku do ludzi nawet jak uważa się ich za sprawnych intelektualnie inaczej .

  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garażowiec Zobacz post
    Panie Marku , po co pan to wkleił , zawsze uważałem Pana za poważnego człowieka , trochę dystansu trzeba zachować w stosunku do ludzi nawet jak uważa się ich za sprawnych intelektualnie inaczej .
    Chwila słabości ręce czasem opadają
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  18. #58
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Dobra święta były, ja odpuszczam.Każdego na swoją modłę się nie nawróci.
    No niestety mam odruch zwrotny na sprzedawców,którzy coskolwiek próbują wcisnąć nieświadomym inwestorom bez wytłumaczenia za i przeciw i rzetelnemu przedstawieniu czemu to a nie tamto.Zatem punktowac będę każda nie rzetelność.Masz mnie na karku CNC bo będę prostował Twoje bzdury.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 01-01-2017 o 02:48

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Mylisz się,do takiego domu jak mój wystarczylaby Atlantic 8kW która przy -20st.C ma ok.5kW czyli dalej bez grzalek i która to kosztowała w 2012r 14tys.zl i którą to miałem mieć.
    Budżet na pompę to było 20tys.zl,gdybym miał płacić więcej grzalbym prądem.
    Dom budowany 6 lat temu i takie są nowe domy ok.120m2....
    Sprawdziłem sobie parametry Atlantic Extensa, i ona ma 5kW, ale przy -7st.C a nie -20stC!!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	135
Rozmiar:	20,6 KB
ID:	377244

    Do tego jego cena teraz na ceneo zaczyna się od 19999zł
    http://www.ceneo.pl/23036354
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Tak czytam wszystkie wypowiedzi i widze 2 szkoly. Jedni namawiaja zeby wziac wieksza PC i nie grzac grzalkami inni zeby wziac taka jak trzeba i w razie czego odpali sie grzalka. Ja jako przyszly uzytkownik wybralem opcje nr 2, ale moim zdaniem kazdy podejmuje decyzje sam. Nie widze sensu pakowania wiekszej pompy tylko po to aby nigdy nie uruchomily sie grzalki. Ok - byc moze cenowo wyjdzie tak ze LG wieksza i tak wyjdzie taniej od mniejszego Panasonica i wtedy moze ma to jakis sens aczkolwiek kwestia podejscia do marki itp.

Strona 3 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony