dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 54 z 129
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 2565
  1. #1061

    Domyślnie

    Dla chcącego nic trudnego

  2. #1062
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Być może w przyszłości zrobię wentylacje mechaniczną w domu? Nie wydaje się to trudne - do dolnych pomieszczeń wykorzystam kanały wentylacyjne w których puszczę rury, w pomieszczeniach na piętrze dojścia wykonam od strychu poprzez sufity G-K. Do salonu nawiew , z kuchni i łazienki wyciąg. Jeden pokój na parterze zostanie bez nawiewu. Koneczne będzie podcięcie drzwi, szkoda, że nie podciąłem wszystkich na etapie zakupywania. ...
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  3. #1063

    Domyślnie

    Na dzien dzisiejsza za blad przy budowie uwazam nie zrobienie klimatyzacji. Teraz naprawa tego bledu bedzie oznaczyla wieksze wydatki niz przy zrobieniu tego od razu

  4. #1064

    Domyślnie

    Zaufałem projektantce a następnie dostawcy materiału na więźbę.
    W rezultacie , z pozostałego materiału mam
    pergolę 8x3 , przekrój słupów 8x16 ,pręty zbrojeniowe pod ich fundamenty również z pozostałości.

    Mój bob budowniczy wychodził z założenia że to nie niemiecka budowa i tu sprząta się na koniec.
    No i ..zwinął się szybciej.

    Segregować co się da i żądać tego od ekip. Wszystko się przydaje.
    No prawie. Są firmy które przyjeżdzają po folie, wystarczy trzymać je w jednym miejscu i wymagać składowania w nim , od ekip.

    Zadziwiająca jest jest ilość drewna jakie zostaje po budowie. Palę już w ognisku 3 lata. Zanosi się jeszcze na dwa.
    Niedopilnowanie zwrotu palet skutkuje tym że powstaje wiele "mebli ogrodowych" oraz kompostowników oraz wielu innych różnych rzeczy.

  5. #1065

    Domyślnie

    To się ładnie recycling nazywa.

  6. #1066

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    To się ładnie recycling nazywa.
    Albo drugie życie

  7. #1067

    Domyślnie

    Albo wydawanie nie swoich pieniędzy na marne. Budowa to nie pieczenie ciasta że kupuje się paczkę rodzynek więcej niż w przepisie. Tutaj każdy element kosztuje dużo, a ekipy mają to gdzieś. Jak będziesz miał 23 pręty fi 12 a potrzebne jest tylko 20 to i tak te 3 się jakimś cudem zużyją, albo się potną, albo posłużą na wieszaki, kobyłki. Jak zamówisz mniej albo na styk to każdy kawałek pręta szanować będą.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  8. #1068

    Domyślnie

    A jak braknie to Cie o 6 obudza, nigdy o 7 ☺

  9. #1069
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Nie popadajmy w paranoje - kwestia dogadania sie z ekipavi hurtownia. U mnie wszystko mozna bylo oddac. No moze poza stala ale zostaly raptem 3 prety ktore i tak pojda w taras.

  10. #1070

    Domyślnie

    Cytat Napisał Domwmiodokwiqtach Zobacz post
    Na dzien dzisiejsza za blad przy budowie uwazam nie zrobienie klimatyzacji. Teraz naprawa tego bledu bedzie oznaczyla wieksze wydatki niz przy zrobieniu tego od razu
    Czy klima w domu jest aż tak potrzebna? Chyba nie? Częściej ludzie robią i nie używają niż narzekają na jej brak

  11. #1071
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Jestem wlasnie na etapie dumania czy robic klime od razu czy tez nie. Teraz w mieszkaniu mam i nie wyobrazam sobie nie miec, ale z drugiej strony kazdy dom jest inny i tak naprawde nie wiadomo czy w ogole bedzie potrzebna...

  12. #1072

    Domyślnie

    Można bez klimy mieć komfort w domu .

  13. #1073
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Jerzy_Gorski64

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-704
    Posty
    3

    Domyślnie

    Co kto lubi, jak się mieszka w mieście to bez klimatyzacji jest słabo.
    Pozdrawiam

  14. #1074
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Ja bym zrobiła większą łazienkę i sypialnie. Garaż przy domu zamiast wolnostojącego.

  15. #1075
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar piotrek0m
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2.222
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Można bez klimy mieć komfort w domu .
    W domu ocieplonym wełną i z oknami 3 szybowymi cały czas na parterze mam temp 21 C, odczuwa się przyjemny chłód wchodząc z dworu i odczuwa się ochłodzenie schodząc z piętra. Salon jest od południa. Natomiast na piętrze panuje temp 25 C i wchodząc na piętro faktycznie czuć wzrost temperatury. Myślę, że najwięcej środek ogrzewają okna dachowe
    PLANETA 2 - dziennik budowy
    Projekt Planeta 2 / użytkowa 170 m2 + garaż 40 m2 / porotherm 24 P+W / ściany wełna 20 / podłoga styropian 14 / poddasze wełna 20 / kocioł Vitodens-222F / 100% ogrzewanie podłogowe

  16. #1076

    Domyślnie

    Jestem wlasnie na etapie dumania czy robic klime od razu czy tez nie. Teraz w mieszkaniu mam i nie wyobrazam sobie nie miec, ale z drugiej strony kazdy dom jest inny i tak naprawde nie wiadomo czy w ogole bedzie potrzebna...
    Koszt przygotowania instalacji i odprowadzenia skroplin to 3-4tys. Warto zrobic i moc dolozyc klime niz nie zrobic i pozniej ryc sciany lub sie pocic w lozku

  17. #1077

    Domyślnie

    A ja po 12 latach będę planował remont dachu. Niestety wymiana izolacji jest konieczna co wykazała kamera termowizyjna. Ostatniej zimy zaprosiłem faceta z kamerą i wychodzi na to, że moja wełna słabiutko izoluje. Teraz będę ocieplał pianką. Muszę niestety wywalić wszystkie płyty G-K, ale myślę, że będzie dużo lepiej. Przy okazji zrobi się małą modernizacje poddasza na co żona bardzo naciska. Taki los. Budujesz i za chwile remontujesz.

  18. #1078

    Domyślnie

    O właśnie kolego Robin-son na forum pojawiają się tematy związane z ociepleniem wełną tzn za i przeciw wełnie. Jeśli możesz utwórz taki temat pokazując zdjęcia z kamery termowizyjnej i opisując usterki, to powinno się przydać dla kolejnych pytających .
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  19. #1079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wełna po wizycie kuny.


  20. #1080
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Antymateria
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    Szczyrk
    Posty
    252

    Domyślnie

    1. Rolety "na pasek" na normalne elektryczne.
    2. Do elektryki zatrudniłbym prawdziwego elektryka, a nie gościa co robi fuchy po pracy - polecony przez znajomego.
    2a. Ostrożniej podchodziłbym do poleceń znajomych.
    2b. Bardziej ufałbym swojemu intynktowi - skoro mi coś mówiło, zeby gościa nie wybierać... a jednak go wybrałem.
    3. Przyłożyłbym się BARDZIEJ do wyboru działki - doprowadzenie mediów, płot, droga - to ogromne koszty ukryte.
    4. Nie pozwoliłbym sobie na składowanie ziemi z wykopów "bo później się wywiezie" - mam gline - masakra, nikt tego nie chce.
    5. Każdej ekipie kazałbym sprzątać po swojej pracy inaczej potrącenie z wypłaty - sprzątanie dało mi w d.... bardzo.
    6. Za wspólne rzeczy typu droga, płot itd rozliczałbym się OD RAZU z sąsiadami czy osobami trzecimi. "A bo panie grosza nie mam teraz..." no to drogi nie będzie za moje, trudno, jeździj pan po dziurach metrowych.
    7. Zebrałbym więcej sił, aby porządnie przypilnować wykonawców - tam gdzie siły i kontroli brakło - wyszły kwiatki.

    To tak na szybko, może komuś się przyda.
    Ostatnio edytowane przez Antymateria ; 26-06-2017 o 20:11

Strona 54 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony