dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 129 z 129
Pokaż wyniki od 2.561 do 2.565 z 2565
  1. #2561

    Domyślnie

    Cytat Napisał marvinetal Zobacz post
    Poszukaj na forum posty uzytkownika @Owczar - z tego co pamietam ma chlodzenie pasywne scienne napedzane gruntowa pompa ciepla i bardzo chwalil.
    Dzięki za wysłanie mnie na tę wyprawę do króliczej nory. Zdecydowanie warto. @owczar ma sporo dobrego do przekazania, nawet z komentarzy @kaizen można było wyciągnąć jakieś nauki. Podsumowując, to co powiedział mój znajomy w sprawie nie robienia teriva żeby móc zrobić strop w którym można zrobić chłodzenia pasywne zdecydowanie ma sens. Nie chcę się tu rozwodzić, bo informacje na ten temat można znaleźć w innych wątkach, ale chłodzenie sufitowe zdecydowanie do zrobienia w ten sposób. jedynie co mnie zastanawia , to czy można zrobić to na filigranie, chociaż nie widzę powodu dla którego miałoby to być niemożliwe.
    Kto upomina szydercę, ściąga na siebie hańbę, a kto strofuje niegodziwego, ten się plami.
    Nie strofuj szydercy, aby cię nie znienawidził; strofuj mądrego, a będzie cię miłował.
    Upomnij mądrego, a będzie mądrzejszy; poucz sprawiedliwego, a pomnoży swą wiedzę.

    -- Salomon

  2. #2562

    Domyślnie

    A tak w temacie kondensacji:
    https://youtu.be/tzb4d8ykSJM?si=yCzshLruq00rSIJA

    W Chinach robi sie grawitacyjną, I nie robi chlodzenia sufitem. Do tego każde mieszkanie na wideo prawie na 100% ma klimatyzację

  3. #2563
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Większość terytorium Chin leży w klimacie zwrotnikowym i podzwrotnikowym. Nie wiem czy ich rozwiązania są adekwatne to naszego klimatu

  4. #2564
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał redbrick Zobacz post
    A tak w temacie kondensacji:
    https://youtu.be/tzb4d8ykSJM?si=yCzshLruq00rSIJA

    W Chinach robi sie grawitacyjną, I nie robi chlodzenia sufitem. Do tego każde mieszkanie na wideo prawie na 100% ma klimatyzację
    Równie dobrze mógłbyś optować na rynnami fi300, bo w Indiach szaleją monsuny.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  5. #2565

    Domyślnie

    Poluzujcie gumkę w dresach Wrzuciłem jako ciekawostkę. Tak BTW, to sam doświadczyłem tego zjawiska kiedy mieszkałem w Azji.

Strona 129 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony