dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 129
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 2565
  1. #1081

    Domyślnie

    Większość uwag kolegi całkiem sensowna.
    Sprzątanie w pełni popieram . Nieliczne ekipy sprzątały bez dodatkowej ,,zachęty''. Moja skądinąd niezła ekipa tynkarzy na koniec zapomniała wyczyść schody z parteru na strych ( 2 pełne kondygnacje ) i wynieść 3 wielkich begów ze śmieciami - jak rozliczałem się z ich szefem powiedziałem że nie ma problemów - mogę posprzątać ale drogi jestem i odliczam 800 PLN za sprzątanie - mina bezcenna. Pierwsze słowa że chyba żartuję , a ja spokojnie, że nie, na tyle to wyceniam . Po 30 minutach ekipa wróciła, wysprzątała na błysk i przed wyjściem zapytała czy mam jeszcze jakieś uwagi - niby jestem zadowolony ale niesmak pozostał .

  2. #1082
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Wojtek_Malicki

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-289
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robin-son Zobacz post
    A ja po 12 latach będę planował remont dachu. Niestety wymiana izolacji jest konieczna co wykazała kamera termowizyjna. Ostatniej zimy zaprosiłem faceta z kamerą i wychodzi na to, że moja wełna słabiutko izoluje. Teraz będę ocieplał pianką. Muszę niestety wywalić wszystkie płyty G-K, ale myślę, że będzie dużo lepiej. Przy okazji zrobi się małą modernizacje poddasza na co żona bardzo naciska. Taki los. Budujesz i za chwile remontujesz.
    To niestety smutna prawda. Niestety nie ma co wierzyć, że teraz to jest "super wełna", lepasza od tej, która była lat temu 10. Rozumiem, że różnieca mogą być we współczynniku, ale technologia tej izolacji jest taka a nie inna. Tego się nie przeskoczy.

  3. #1083
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek0m Zobacz post
    W domu ocieplonym wełną i z oknami 3 szybowymi cały czas na parterze mam temp 21 C, odczuwa się przyjemny chłód wchodząc z dworu i odczuwa się ochłodzenie schodząc z piętra. Salon jest od południa. Natomiast na piętrze panuje temp 25 C i wchodząc na piętro faktycznie czuć wzrost temperatury. Myślę, że najwięcej środek ogrzewają okna dachowe

    i duże przeszklenia

    coś w tym naszym projekcie jest że dom się nie przegrzewa Nigdy nawet przy 38 stopniowych upałach nie miałam na parterze więcej niż 24 stopnie przy otwartych non-stop drzwiach tarasowych ( są od północy a okna salonu od zachodu), normą jest 21-22 stopnie.

  4. #1084

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwojtek Zobacz post
    Mógłbyś podać parę szczegółów? Może być na pw.
    1. GGWC - tu mam mieszane uczucia. Zrobione by ochronić wymiennik przed zamarzaniem i dać zimniejszy nawiew latem. Sprawdza się, ale koszt nie był mały (glikol, chłodnica ok. 600-800 zł, rura, wykop był przy okazji robienia odgromu). Przy wysokiej sprawności reku, zysk wątpliwy.

    2. Słupy drewniane - grzyb co roku.

    3. Zaciąganie smrodu z zewnątrz. Nie wiem jakie można było zrobić rozwiązanie. Dwie czerpnie? Jedna od północy, druga od południa? Znowu sprawa przełączania, koszt pociągnięcia. Nie wiem, ale jest to temat, który każdy powinien przerobić. Może jednak czerpnia w ogrodzie z GWC rurowym? Tu znów większy rekuperator potrzebny (opory). W ogrodzie znów nieraz też capi. Może GWC żwirowe?
    Tu trzeba też rozważyć w instalacji przed rekuperatorem miejsce na filtry - mam skrzynkowy przed chłodnicą GWC, ale tam się mieści tylko jeden płat G4. Powinna być druga skrzynka na węgiel aktywny np.

    4. Garaż na jeden samochód. Nawet przy jednym aucie to za mało - z czasem nazbierało się tyle gratów, że robi się ciasno.

    5. Sadziłbym od razu na działce dużo małych drzewek w celu rozrośnięcia i późniejszego przesadzenia. Miałem taki zamysł, ale odciągnięto mnie od tego, a większość dużych iglaków spokojnie można przesadzać.

    6. Woda w instalacji CO - trzeba napełniać z uzdatniaczem - mam całą czarną, nie widać na rotametrach poziomu. Nie chce mi się jej wymieniać.

    7. Izolacja poddasza - nie wełna mineralna. Uczula gdy się tam chodzi i problem ze zrobieniem czegokolwiek co jest pod nią (kanały wentylacyjne). Teraz zastosowałbym granulat (grubszą warstwę).

    8. Cyrkulacja CWU. Mam opartą na wyłączniku czasowym i regulatorze temperatury - nie używam. Wyłącznik czasowy bowiem nie wie kiedy ktoś będzie miał ochotę odkręcić kran. Może lepsze rozwiązanie byłoby oparte na włącznikach światła w łazience i WC.

    Więcej nie pamiętam, ale może sobie przypomnę.
    Ostatnio edytowane przez budowlany_laik ; 04-11-2017 o 07:10
    Budujesz? Pomyśl o ogrzewaniu, które będzie tanie i bezobsługowe i nie będzie zatruwać Ciebie i innych.
    Mamy XXI wiek - by ogrzać się, ogień palili ludzie pierwotni.

    3300 kWh - średnia roczna na CO, co daje 30 kWh/m2*rok.

    110 m2 + garaż 35 m2. Grzewcza płyta fundamentowa + kocioł elektryczny 6 kW. Izolacja: 30/30/51 cm. Rekuperator Brink Renovent + GWC glikolowe. Okna: 3 szyby + rolety zewn.

  5. #1085
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Witam,

    Po dwóch latach mieszkania mogę już coś powiedzieć:

    Na nie:
    1- za wysoko posadowione dom - mam 3 schodki, niestety budowalem troche na odleglosc i tak wyszlo, majster starej daty
    i chcial jeszcze podnosic
    2- Ciuc za nisko sufity, szczegolnie widac to w salonie
    3- mozna bylo zrobic drzwi wejsciowe z dodatkowym doswietleniem bocznym lub gornym
    4- rury cieplej wody na chudziaku, szybko sie wychladzaja
    5- panele w pokojach dzieciecych, przy okazjiremontu bede wymienial na drewno
    6 -z ostawianie rzeczy na pozniej do zrobienia (brakuje nam kabiny prysznicowej, czegos nad szfkami w kuchnia, 4 drzwi wew, szafy w wejsciu, skonczenia garazu, podjazdu i ogrodzenia )
    7- brak plotkow przeciwsniegowych, ale to moge dorobic, kiedys....
    8 - blachodachowka, lepiej bylo dach dachowke
    9- brak obrobki kominow z gory, tylko czapa betonowa, w tym roku wlazilem i malowalem farba

    Na tak:
    1 - ogrzewanie podłogowe w calym domu, niskie rachunki za gaz 1500zł razem z ciepla woda
    2- salon i korytarz w desce na ogrzewaniu podlogowym
    3 - rekuperacja
    4- taras drewniany
    5- wyspa w kuchni
    6- kominek, ale DGP juz bym nie robil
    7 - okno tarasowe przesuwne, mam 3m PSK i daje to rade

    Do solarow mam mieszane uczucia, ale w gminie bylo dofinansowanie 85% to wzialem a ze bylem na koncowce budowy
    to nie musialem kupowac zasobnika CWU bo wlasnie dostalem 200l do instalacji solarnej.

    Pozdrawiam

  6. #1086

    Domyślnie

    Jedrek a jaka masz wyaokosc kondygnacji ktora uwazasz za niska? I dlaczego trzy schodki do domu uwazasz za wysoko?

  7. #1087
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.862

    Domyślnie

    Najlepiej jest gdy nie ma żadnych schodków do domu. Lekkie pochylenie dojścia wystarczy.

  8. #1088
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dokładnie!
    Mój dom stoi 15 cm nad poziomem chodnika przy ulicy. Chodnik do domu jest lekko nachylony ku ulicy.

  9. #1089

    Domyślnie

    A to nie jest tak, że geodeta wyznacza poziom stanu 'zero'?

  10. #1090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wyznacza, ale wg. projektu.
    Gotowce zwykle mają schodki - trzeba w adaptacji obniżyć poziom zero.

    A to, że wykonawcy miewają wytyczne geodety w nosie też się zdarza.

  11. #1091
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    jedrek244

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    313

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Jedrek a jaka masz wyaokosc kondygnacji ktora uwazasz za niska? I dlaczego trzy schodki do domu uwazasz za wysoko?
    dom parterowy - wys do sufitu 265cm, 3 schodki z przodu, z tyłu na tarasie 2 schodki po za mniejsza wygoda uzytkowania podnioslo to jescze
    koszt schodow z kostki i tarasu drewnianego na dodadkowe schodki i jeszcze trudniejsze w wykonaniu przynajmniej tarasu drewnianego ktory
    rzezbilem sam.

    pzdr

  12. #1092
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Najlepiej jest gdy nie ma żadnych schodków do domu. Lekkie pochylenie dojścia wystarczy.
    Też tak chciałem. Kilku architektów (spośród których wybierałem) i mój wykonawca SSO bardzo to odradzali. I zostało tak, jak w projekcie katalogowym czyli stan zero 50cm powyżej poziomu terenu. Tylko taras planuję z jednej strony obsypać tak, żeby było łagodne przejście.

    A jak mnie przekonali? Jakbym dał dom powiedzmy 15cm ponad poziomem, to ściana z BK (czy innego materiału - ważne że nie betonowa) zaczynałaby się 13cm poniżej poziomu terenu. Bo to istotne, żeby była na równo z chudziakiem - i jedna ciągła warstwa izolacji, najlepiej papa. BK to nie służy, a robienie izolacji przeciwwilgociowej poniżej poziomu terenu, zwłaszcza przy gruncie słabo przepuszczalnym, mija się z celem. Chodzi o to, żeby i ta papa była trochę ponad poziomem terenu. I tak wychodzi, że poziom zero powinien być jakieś pół metra nad poziomem gruntu.

  13. #1093
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Geodeta wytycza według H na projekcie, projektant coś odczytał z mapy a jesli mapa dcproj była po taniosci [odbitka, granice są, ulica jest - wprawdzie rzędna nawierzchni sprzed 15 lat ] to jest jak zwykle. Mapa w DXF świeżo obstawiona GPSem czyli prawdziwy stan aktualny musi kosztować, ale tylko niektórzy inwestorzy uważaja że warto. Ich problem. Zero powinno być pół metra nad terenem, powyżej poziomu rozchlapywania opadów na ściany.

  14. #1094

    Domyślnie

    A w czym problem, przyjeżdża geodeta mierzy poziom chodnika, albo posadowienia domu sąsiada, bierze punkt odniesienia i masz poziom zero taki jaki chcesz a nie taki jaki jest w projekcie ... i nie ma co psioczyć że niezgodne z projektem i PNB ... dom ma być postawiony tak jak powinien a nie bezwzględnie tak jak mówi projekt, bo projekt może zawierać masę błędów. Gdyby projekt zakładał poziom zero metr poniżej chodnika to co wtedy ? budować zgodnie z projektem czy robić tak jak powinno być ? U mnie też był poziom zero źle zrobiony - nie brał pod uwagę spadku działki, gdybym zrobił zgodnie z założeniami projektu i poziom zero dał 50 cm nad chodnikiem to zamiast tarasu ziemnego miałbym albo musiałbym robić balkon i chyba piwnice .... co nie byłoby zgodne z projektem.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  15. #1095
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam płytę, więc nie było problemu ze ścianą.

  16. #1096

    Domyślnie

    U mnie łapał się do nowych domów w sąsiedztwie z tego co pamiętam

  17. #1097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Jeśli projekt przewiduje zero metr niżej poziomu chodnika (przykładowo) , potwierdzam to pomiarem, robię szkic dla kierbuda, wpis do dziennika budowy i odjeżdżam, telefon do mnie wszyscy mają. Sprawa z trójkąta inwestor-projektant-kierbud. Uwentualnie gdy znam projektanta, to referuję telefonicznie i czekam na poprawne papiery. Ktoś za to zapłaci, mnie lotto kto.

  18. #1098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja miałem projekt indywidualny, chciałem mieć poziom "0" 15cm nad nad poziomem działki (i drogi) i tak mam. W przypadku parterówki 15, czy 50cm robi różnicę, jeśli chodzi o proporcje
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #1099
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Zero powinno być pół metra nad terenem, powyżej poziomu rozchlapywania opadów na ściany.
    A co mnie interesuje, gdzie rozchlapuje się deszcz ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #1100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    A czyja ściana będzie zamakać powyżej izolacji?

Strona 55 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony