dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 129
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 2565
  1. #1261
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    A po co dom z balkonem, skoro jest działka? Żeby bety wietrzyć? Sąsiad wybudował trzy!!! I ani razu ich tam nie widziałem.
    Raz do roku to się na pewno pojawiają, choćby po to by umyć okna.
    Koszt balkonów jest horrendalny, wiem coś o tym bo mam ich trzy.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #1262
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Mi na szczęście udało się uniknąć tego błędu.

  3. #1263
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    też balkonów brak Ale gaz podłączyłem Traktuję to jako mój błąd.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  4. #1264
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Z kominkiem w domu, poza aspektami praktycznymi (czyszczenie, drewno, dym, stały element wystroju na lata), jest podobnie jak z pływaniem. Gdy mam ochotę popływać 3-6 razy w roku nie koniecznie muszę od razu kupować basen.
    Z basenem się nie zgodzę, chodzi oczywiście o taki wyporowy. Frajda niesamowita, kasa nieduża. U mnie szczególnie w lato dzieciaki z niego praktycznie nie wychodzą. Nie wiem tylko, ile wytrwa takiego ciągłego oblężenia. Obecny sezon będzie 3.

    Co do kominka, hm, ja akurat mam, walor grzewczy, także wyposażenie wnętrza itd. każdy sam musi zdecydować. na pewno nie zainstalowałbym kominka z płaszczem wodnym. Ale to tylko IMO.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  5. #1265

    Domyślnie

    [QUOTE=autorus; Ale gaz podłączyłem Traktuję to jako mój błąd.[/QUOTE]

    Dlaczego?

  6. #1266
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Z basenem się nie zgodzę, chodzi oczywiście o taki wyporowy. Frajda niesamowita, kasa nieduża. U mnie szczególnie w lato dzieciaki z niego praktycznie nie wychodzą. Nie wiem tylko, ile wytrwa takiego ciągłego oblężenia. Obecny sezon będzie 3.

    Co do kominka, hm, ja akurat mam, walor grzewczy, także wyposażenie wnętrza itd. każdy sam musi zdecydować. na pewno nie zainstalowałbym kominka z płaszczem wodnym. Ale to tylko IMO.
    Chyba chodziło o dom z basenem pływackim

  7. #1267
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorro128 Zobacz post
    Dlaczego?
    Bo w energooszczędnym domu większy sens ekonomiczny ma prąd lub PC powietrze-woda.

  8. #1268
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Elfir wytłumaczyła lepiej niż ja pomyślałem
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  9. #1269

    Domyślnie

    Elfir NIC NIE WYTŁUMACZYŁA, ale bawcie się dalej, z tym lizaniem po dupach się nawzajem...

  10. #1270
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    lotpaj - wytłumaczylam. Zwróć uwagę, że pisałam o własnym domu, a nie twoim.

  11. #1271

    Domyślnie

    loptaj chyba Ci się fora pomyliły

  12. #1272
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    loptaj chyba Ci się fora pomyliły
    A coś Ty,to przerywnik urozmaicajacy życie

    Och...teraz zajrzałem,że te "lizanie"...
    Od tego mamy Hyde Park

  13. #1273
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał zorro128 Zobacz post
    Dlaczego?
    Odpowiem na swoim przykładzie, dlaczego podłączenie gazu na mojej dziąłce należałoby potraktować jako błąd: gazociąg co prawda w ulicy, ale ulica z drugiej strony działki, więc musiałbym przekopać wzgłuż całą działkę (duży koszt już pomijam); taki gazociąg ogranicza wykorzystanie działki (no basenu nomen omen tam już nie wybuduję, a wodę czy prąd jakoś łatwiej przenieść w razie W); dodatkowa rura (instalacja) w domu, która zasadniczo nie jest niezbędna a taki prąd musi być zawsze; wiedząc trochę jak w mieście wyglądają gazociągi (ze środkowego PRL) to jednak wolę się odsunąć

  14. #1274
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Czyż nie piękny widok ?
    Załącznik 409863
    O właśnie przypomniało mi się co bym zmienił u siebie. Gdybym wykańczał mieszkanie jeszcze raz: żadnych listew łączeniowych między płytkami a deską podłogową (czy tam panelami). Trzeba byłoby kleić dechę, byłoby więcej zabawy, ale teraz mało co w wyglądzie mieszkania irytuje jak te listwy.

  15. #1275
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Odpowiem na swoim przykładzie, dlaczego podłączenie gazu na mojej dziąłce należałoby potraktować jako błąd: gazociąg co prawda w ulicy, ale ulica z drugiej strony działki, więc musiałbym przekopać wzgłuż całą działkę (duży koszt już pomijam); taki gazociąg ogranicza wykorzystanie działki (no basenu nomen omen tam już nie wybuduję, a wodę czy prąd jakoś łatwiej przenieść w razie W); dodatkowa rura (instalacja) w domu, która zasadniczo nie jest niezbędna a taki prąd musi być zawsze; wiedząc trochę jak w mieście wyglądają gazociągi (ze środkowego PRL) to jednak wolę się odsunąć
    Gazociągo ze środkowego PRL były stalowe spawane, akurat te dwa gdzie było "wielkie bum!!" były wysokociśnieniowe. Teraz wysokociśnieniowe są tylko magistrale idące przez pola, w zabudowanym jest średnie lub niskie ciśnienie i w rurach PE zgrzewanych z atestem (chyba od około 1995r) więc nie jest tak źle.
    Na przyłączach kiedyś stosowano flostpy, gwałtowny wypływ powodował odcięcie dopływu gazu, odblokował się po wyrównaniu ciśnień. Czy dalej są stosowane, tego nie wiem.

  16. #1276
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar miłowonki 3
    Zarejestrowany
    Apr 2018
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-283
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał autorus Zobacz post
    Co do kominka, hm, ja akurat mam, walor grzewczy, także wyposażenie wnętrza itd. każdy sam musi zdecydować. na pewno nie zainstalowałbym kominka z płaszczem wodnym. Ale to tylko IMO.
    Dlaczego nie z płaszczem?

  17. #1277
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał miłowonki 3 Zobacz post
    Dlaczego nie z płaszczem?
    Jedyny w miarę sensowny kominek z płaszczem, to kominek hybrydowy na pellet i drewno. Chcesz to palisz drewnem. Nie chcesz, sam kontroluje spalanie pelletu.

  18. #1278
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    taki gazociąg ogranicza wykorzystanie działki (no basenu nomen omen tam już nie wybuduję, a wodę czy prąd jakoś łatwiej przenieść w razie W); dodatkowa rura (instalacja) w domu, która zasadniczo nie jest niezbędna a taki prąd musi być zawsze
    Hmmm.. doprowadzić wodę do budynku, to tyle samo kopania, co i doprowadzić gaz.
    W razie "W", to pierwszą rzeczą będzie brak prądu - tak tylko dedukuję na przykładzie wojny w Syrii, gdzie ludzie od dawien dawna nie mają prądu, bo słupy przesyłowe leżą.
    Nie wiem, jak z gazem, ale u nich chyba nie ogrzewa się tym paliwem (?)
    W każdym bądź razie, najbezpieczniejszą opcją jest chyba pompa ciepła, zasilana agregatem prądotwórczym lub gaz.
    Ale jak przyjdzie co do czego, to i tak zostanie tylko palenie w kominku (bez płaszcza).

  19. #1279
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Odpowiem na swoim przykładzie, dlaczego podłączenie gazu na mojej dziąłce należałoby potraktować jako błąd: gazociąg co prawda w ulicy, ale ulica z drugiej strony działki, więc musiałbym przekopać wzgłuż całą działkę (duży koszt już pomijam); taki gazociąg ogranicza wykorzystanie działki (no basenu nomen omen tam już nie wybuduję, a wodę czy prąd jakoś łatwiej przenieść w razie W); dodatkowa rura (instalacja) w domu, która zasadniczo nie jest niezbędna a taki prąd musi być zawsze; wiedząc trochę jak w mieście wyglądają gazociągi (ze środkowego PRL) to jednak wolę się odsunąć
    Ale argument, że przekopania gazu to koszt a potem płynnie przejść do budowa basenu co najmniej brzmi dziwnie
    Co wy z ta godziną W, za dużo sf
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #1280
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    To "W" tak bardziej żartobliwie było
    Rzecz w tym, że gaz to jednak nie woda, wymaga większej ostrożności i więcej obostrzeń prawnych. W moim przypadku byłoby ciągnięcie gazociągu przez całą długość działki, co bardziej ograniczałoby w jakiś sposób późniejsze dysponowanie sporą częścią własnego terenu.

    A jeśli rozważać bardziej poważnie wypadek W, to jako zapasowe źródło ciepła wybrałbym kozę z płytą do podgrzewania potraw. Choć jakby co, to może lepiej byłoby w ogóle ewakuować się z miasta?

Strona 64 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony