dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 129
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 2565
  1. #161
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    Cytat Napisał Mały
    a ja bym...:
    1 dom MNIEJSZY!
    2 inaczej wykonana instalacja co+cwu
    3 inny zasobnik cwu
    4 mniejsza działka i w innym miejscu
    5 więcej podłogówki
    6 itp , itd
    dla Jagny:
    1.mam 209 m2 -wystarczy w zupełności ok. 100-120
    2.cyrkulacja to dobra rzecz i wieksze osieplenie rur(mimo że z tworzywa0
    3.wiekszy (min 2krotnie)
    4.mam działke ponad 1000m a wystarczy w zupełności poniżej 800
    5.jeszcze w wiatrołapie i drugiej łazience i korytarzu i w kuchni
    6. a reszta to kosmetyka i dobór materiałów(i ekip!)
    Dzięki

  2. #162

    Domyślnie

    Zamiast domku z poddaszem wybralbym projekt domku parterowego - wszystko przez schody, wygladaja pieknie ale ile sie trzeba nabiegac na gore i z powrotem ....

  3. #163

    Domyślnie co bym zmienił...

    Przede wszystkim męża... Żart!
    Już wybudowany nasz dom więc teraz mogę pogdybać i pomarzyć , a nuż się spełni?
    - Wydzielony i oddzielny pokój połączony z łazienką - pralnią- gdzie byłaby garderoba, prasowalnia, i składowisko niewyprasowanej odzieży
    - teraz mam duży hall, brakuje pomieszczenia do przebierania dla gości i domowników, schowka na nadmiar butów, mokry parasol, czyli potrzebny wiatrołap
    - w garażu kącik do umycia rąk i wykąpania psa
    -większy przekrój kominów
    - ... reszta wyjdzie z czasem jak zamieszkamy
    Pozdrawiam , mama

  4. #164
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Kilka osób pisze o zmianie Inspektora Nadzoru. Ja już mam pietra. Ławy wylane a jego jeszcze nie było na działce, nawet nie bardzo wie gdzie jest działka. Jak tak dalej pójdzie to następną sprawą wylaną na budowie będzie on. No kurde już mam ciśnienie.

  5. #165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redwald
    Kilka osób pisze o zmianie Inspektora Nadzoru. Ja już mam pietra. Ławy wylane a jego jeszcze nie było na działce, nawet nie bardzo wie gdzie jest działka. Jak tak dalej pójdzie to następną sprawą wylaną na budowie będzie on. No kurde już mam ciśnienie.
    99% inspektorów tylko ma pieczątki - mimo ,że cos wiedzą o budowaniu to raczej rzadko o tym informują i staraja sie pomóc. Ale po kasę to zawsze chętni. Ja na szczęście mam kogos w rodzinie kto sie troche na tym zna...
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #166
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Redwald
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    99% inspektorów tylko ma pieczątki - mimo ,że cos wiedzą o budowaniu to raczej rzadko o tym informują i staraja sie pomóc.
    Nie jest to pocieszenie. Przystępując do budowy i rozpoczynając taniec po składach, widzę, że się zmienia podejście do klientów. Mam nadzieję, że sami zmienimy tych 99% inspektorów na lepszych.

  7. #167

    Domyślnie

    1. Zdecydowanie kierownik budowy NIE z rodziny.
    2. Dodatkowa łazienka i garderoba przy sypialni choćby kosztem zmniejszenia łazienki "głównej"
    3. Bez piwnicy- pożyteczne to, ale bez piwnicy pewnie bylibyśmy dużo do przodu.
    Aneta
    Buduję LMP 96 http://www.lipinscy.pl/
    kilka fotek
    GG 1496532

  8. #168

    Domyślnie

    ""Co byś zmienił(a), budując jeszcze raz""
    PROJEKTANTA!! (bez komentarza)

  9. #169
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Brak oddzielnego pomieszczenia na piec i pralkę - w tej chwili musi cały ten "sprzęt" stać w łazience zamaskowany ścianą z żaluzji.

    Brak garderoby w wiatrołapie. Zresztą garderoba w każdym pokoju - zamiast szaf, komód, szafek.

    Garaż w bryle budynku - tylko pewnie podrożyłoby to inwestycje i byśmy jeszcze nie mieszkali. Ale trudno uzbierać na osobny.

    Nie dałabym na taras i przed wejściem płytek gresowych. Każde wylanie soku , poplamienie czymś tłustym - nieodwracalne plamy.

    Żadne kremowe fugi w terakocie.

  10. #170

    Domyślnie

    Co można dać na taras zamiast płytek gresowych??????

  11. #171
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Mam ! Długo nie mogłem znaleźć ale znalazłem.
    Planując rekuperator na poddaszu 10 razy trzeba się upewnić czy się zmieści oraz czy po zabudowie K-G da się go wyjąć (w razie czego).
    Mój się nie zmieścił i został "zaadoptowany" w garderobie. Myślałem że żonka mnie zabije ale i tak ma wystarczającą ilość miejsca na szafy.

    Pozdrawiam

    PS
    Swoją drogą teraz komfort obsługi wymiennika będzie dużo wyższy niż wchodzenie na niziutkie poddasze.
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  12. #172

    Domyślnie

    -przede wszystkim odchwasciłabym działke pod budowe i nie sadziłabym zadnych drzewek na działce zanim stanie dom (po to zeby były wieksze jak bede budowac dom)- tak zrobiłam teraz i pozniej musiałam 300 swierków przykrywac folia aby nie uschły jak zabrałam sie za odchwaszczanie ziemi srodkiem na chwasty !!!!!!!!
    - inspektor niezalezny

  13. #173

    Domyślnie

    Wprowadzamy się za trzy tygodnie , więc nie wiem co jeszcze okaże się nie takie jak trzeba
    Ale na razie wiem, ze:
    - żadnych znajomych fachowców, jak zwracam uwagę, zeby coś poprawić, to na koniec - koniec przyjaźni - serio
    - dom bez poddasza użytkowego - problem ze schodami, zagospodarowaniem skosów - a tak chciałam, zeby dzieci miały osobne królestwo ( a teraz będę ciągle po tych schodach latać i sprawdzać, czy wszystko w porządku), a poza tym, jak się kiedyś dzieciaki wyprowadzą to i tak góra będzie nieczynna, a tak - można byłoby zrobić na parterze jakąś saune, albo co
    - jeśli już ma być poddasze to koniecznie projekt, w którym można zrobić schody na konstrukcji, żadnego lanego betonu
    - zrobiłabym przejście z łazienki do garderoby
    - wszystkie drzewa, które maja być duże posadziłabym wcześniej, te które rosną od trzech lat wyglądają pieknie, a reszta w porównaniu do nich bardzo mizernie
    A tak poza tym wiele rzeczy jest porządnie przemyślanych, np. instalacje (mój mąż nad tym czuwał - dumny jest z tego bardzo ), rozmieszczenie sprzętów w łazience, gniazdka, włączniki, oświetlenie (to już moja zasługa )
    Wzięłabym większy kredyt, żeby już wszystko skończyć i móc cieszyć się domkiem od razu, a nie ścibolić teraz na spłatę kredytu i na dalsze wykończenie
    Niekórych sytuacji niestety nie da się uniknąć, myślę o fachowcach, trzeba ich pilnować i już, chyba tylko dwie ekipy się u nas sprawdziły, na kilkanaście Tak więc, trzeba być na tej budowie codziennie i czasem raz nie wystarcza

  14. #174

    Domyślnie

    Po pierwsze nie wchodz w jakiekolwiek uklady z rodzina. Z nia dobrze sie tylko na zdjeciach wyglada.
    Po drugie plac zawsze po clkowicie wykonanych pracach i rozliczaj sie dokladnie z wszystkich niedociagniec!!!!!!!!!!!!!!!!
    Eve

  15. #175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    A co powiecie o pomysle budowania domu z uzytkowym poddaszem? Na poddaszu pokoje dla dzieci, ale wykonczone jak dzieci dorosna do swoich pokoi (na razie dziecko mam jedno 3-miesieczne). Zakladam, ze na parterze bedzie sypialnia rodzicow z kacikiem dla niemowlaka i "gabinet" - gdzie bedzie urzedowalo starsze dziecko jak juz sie mlodsze pojawi A jak oboje dorosna do izolowania sie od rodzicow, a rodzice sie odkuja - urzadzi sie poddasze dla dzieci. Czy to przekombinowana koncepcja

  16. #176

    Domyślnie

    Przekombinowana . Przynajmniej dla mnie. Po co ci schody w domu? Niepotrzebne, chyba że działka mała i parterówka sie nie zmieści.
    Mamy parterówkę z ogromnym strychem, nie daliśmy się namówić nawet na podniesienie ścianki kolankowej i jesteśmy baaardzo zadowoleni. Duża przestrzeń, izolacja pomieszczeń jest bo uklad fajny. Pozdrawiam i nie kombinuj

  17. #177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    mialam dom o pow 360 m2
    bez tzw ukosow na pietrze , ukosy byly na poddaszu

    za najdalej rok parterowka , tylko i wylacznie

    w domu byla 1 lazienka na gorze , 2 dorosle osoby +1 dziecie, na dole tzw pol lazienki , czyli bez wanny czy brodzika

    teraz napewno 2 lazienki +1 tzw dzienna

    no i nie wiecej niz 220 m2
    bez piwnicy , jej role przejmie garaz , duzy garaz

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiewióra1976
    A co powiecie o pomysle budowania domu z uzytkowym poddaszem? Na poddaszu pokoje dla dzieci, ale wykonczone jak dzieci dorosna do swoich pokoi (na razie dziecko mam jedno 3-miesieczne). Zakladam, ze na parterze bedzie sypialnia rodzicow z kacikiem dla niemowlaka i "gabinet" - gdzie bedzie urzedowalo starsze dziecko jak juz sie mlodsze pojawi A jak oboje dorosna do izolowania sie od rodzicow, a rodzice sie odkuja - urzadzi sie poddasze dla dzieci. Czy to przekombinowana koncepcja
    Według mnie bardzo dobra koncepcja. Ponieważ nasze dzieci są już duuuuuuuuże, więc zbudowaliśmy dom właśnie wg identycznej koncepcji tylko z pominięciem fazy "wstępnej". Na parterze jest nasza sypialnia i gabinet do pracy (pokój gościnny). Poddasze to królestwo dzieci: dwa piekne duże pokoje i duża łazienka. Dzieci są zadowolone (nie za blisko rodziców), rodzice nie muszą zbyt często biegać po schodach (ja bywam tam sporadycznie). A jak dzieci wyfruną z domu to tez nie będę musiała kupować sobie wrotek (jak przy parterówce), bo góra będzie wykorzystywana np. na bibliotekę lub "fitness". I oczywiście czekała na dzieci jak przyjadą w odwiedziny. Dla mnie super!!!

  19. #179
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Mam podobne zdanie.
    W chwili obecnej mamy duży dom. Kroi nam się jednak przeprowadzka. W pierwszej chwili były plany na maciupki domek dla dwóch osób, gdyż dzieci poszły w świat. Jednak teraz wiemy, że w dalszym ciągu dom ma być rodzinny. Ma być taki, aby nie było nigdy sporu kto ma w danej chwili przyjechać, a kto w terminie innym. Postanowiliśmy z żoną, że już samo położenie domu ma być magnesem do częstych odwiedzin dzieci, wnuków.
    Dlatego dom będzie parterowy z obszernym dużym poddaszem. Czyli dół nasz, góra dzieci. Planuję odciąć wejście na poddasze zamykaną drzwiami klatką schodową. Ma to takie znaczenie, że w przypadku braku gości, będzie tam tylko dyżurna temperatura. Unikniemy "kradzieży" ciepła przez poddasze.

  20. #180

    Domyślnie

    anna 99, Januszz.
    Fajnie, gdy dom da się tak elastycznie dostosować do aktualnych potrzeb rodziny. I gdy rozwija on skrzydła wraz z upływającym czasem. Nowymi sytuacjamii. Zmiennymi w naszym życiu.

    Wtedy dopiero czuje się jego wartość. Tak myślę.
    cele budzą szacunek

Strona 9 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony