dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58
  1. #1

    Domyślnie Sprzęt AGD do mojej kuchni - do 10.000zł

    Dzień dobry.

    Wybieram sprzęt AGD do kuchni i mam spory problem bo po 1. nie znam się na firmach produkujących AGD (która co produkuje dobrego), a już tym bardziej na modelach.
    Wypiszę czego potrzebuję i liczę na pomoc.
    WSZYSTKO POD ZABUDOWĘ

    1. Mikrofalówka
    2. Piekarnik (standardowy 60cm, nie kompakt)
    Te dwa aby były tej samej firmy bo będą jeden pod drugim i np. kolor podświetlenia ma być identyczny no i ew. logo aby to jakoś wyglądało. Oba kolor czarny.
    3. Zmywarka z wewnętrznym panelem bo front będzie gładki do samej góry (z frezem jako uchwyt).
    4. Lodówka z zamrażarką.
    5. Płyta indukcyjna.
    6. Okap kominowy - wydajny ale bezwzględnie cichy (kuchnia otwarta na jadalnię i salon).

    Na wszystko maksymalnie 10k.
    Później jakaś pralka albo pralkosuszarka ale teraz muszę się skupić na kuchni.

    Pozdrawiam.
    Krystian.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Po prostu sprawdź co dana firma, konkretny model, oferuje względem Waszych potrzeb.
    Ja mam zmywarkę Boscha i lodówkę Gorenje - bo były najcichsze. Lodówkę wkrótce wymienię na Samsunga.
    Piekarnik Amica - bo miał te funkcje, które akurat nas interesowały.
    Indukcja firmy Teka.
    Pochłaniacza właśnie szukam
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #3

    Domyślnie

    A co można chcieć od sprzętów ?
    Piekarnik ma piec, indukcja ma gotować, zmywarka zmywać.
    Jakie to mają być funkcje, które spełnią potrzeby przeważające za danym producentem czy modelem ?
    Na co warto zwrócić uwagę bo może nie wiem jeszcze czego faktycznie może mi zabraknąć w przyszłości ?
    W tej chwili w starym mieszkaniu mam normalne sprzęty i nic im nie brakuje ale może się okazać, że jednak jest coś czego będę potrzebował a nie zdaję sobie z tego sprawy.

    Mam jeden przykład. Lodówko-zamrażarka - musi mieć sygnał otwarcia drzwi (lodówki oraz zamrażarnika). Teraz tego nie mam i 3x już dzieci mi rozmroziły lodówkę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Jeśli planujesz kuchnię otwartą to ważne jak już wyżej napisane głośność przy okapie szczególnie i wydajność.

    Piekarnik może mieć funkcję pary lub programy które będą Ci potrzebne ja np mam dwa kompaktowe jeden z parą właśnie a drugi z mikrofalą to są normalne piekarniki do 250 i 300 stopni z dodatkowymi funkcjami.

    Indukcja pola albo stałe albo dopasowujące się do średnicy garnka niekiedy można je łączyć w jedno np do brytfanki ......niektóre mają funkcje podgrzewania tzn utrzymywania ciepła pokrętła czy suwak .......

    Lodówka wiadomo do zabudowy wolnostojąca z komorą zero kostkarką????Ważna organizacja półek w środku.....

    Określi czego chcesz jakich funkcji potrzebujesz.

    A dzieci to może piekarnik z blokadą oraz funkcją nie nagrzewania się drzwiczek....

  5. #5

    Domyślnie

    Przejdę się po sklepach bo internet jest za wielki aby to ogarnąć.
    Czego się wystrzegać ?
    Które marki robią kiepski sprzęt ?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Przejdę się po sklepach bo internet jest za wielki aby to ogarnąć.
    Czego się wystrzegać ?
    Które marki robią kiepski sprzęt ?
    Trudno powiedzieć poszukaj opinii masz jakieś sprzęty w domu to doświadczenie na podstawie tych producentów w temacie awaryjności posiadasz....

    I niestety ale to co było dobre kilka lat temu wcale nie oznacza że teraz też tak będzie.

    Co do zmywarki dla mnie ważne było aby miała metalowe dno,niektóre mają plastikowe a funkcję dobierz do siebie.

    I chyba nie można demonizować jedna marka może robić świetne lodówki a piekarniki niekoniecznie....

    Jedni patrzą na energooszczędność zużycie wody .

    Na czas trwania programów.....

    A sprzedawca nie zawsze ma wiedzę przynajmniej ja mam takie doświadczenie z sieciówkami dużymi....

    Trzeba samemu poszukać....

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    A co można chcieć od sprzętów ?
    Piekarnik ma piec, indukcja ma gotować, zmywarka zmywać.
    Np rożen w piekarniku, albo drzwi z funkcją Baby-Stop, alby jakiś dwulatek nie otworzył przez przypadek.
    czyszczenie katalityczne, czy może wystarczy parowe.
    Rozkład półek w lodówce.
    Inteligentne pole w indukcji

    Jest tego trochę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony od razu mogę Ci odradzić czyszczenie pirolityczne (nie mylić z katalitycznym lub parowym) w pierkarniku ( każdej firmy). Moim zdaniem warto dopłacić za no-frost w lodówkach i zamrażarkach. Lodówki i zmywarki nie warto kupować A+++ (oszczędności nie pokryją inwestycji). Zmywarki nie kupuj z 3 szufladą na sztućce tylko kup z klasycznym koszykiem. W indukcji zwróć uwagę na to, aby płyta miała szlif bez ramki - nie wlezie brud. W indukcjach patrz na funkcje i 3 razy pomyśl czy ich na pewno będziesz używać. U większości producentów masz kilka płyt, które różnią się tylko sterownikiem (bogactwem funckji). Np w Boschach trzeba dopłacać koło 200 stów za bajery, z których mam wątpliwość czy będziesz korzystać po raz 2 (po sprawdzeniu, że działa). Jedynym przydatnym bajerem jest wg mnie slider (suwak do mocy) oraz funkcja umożliwiająca wyłączenie i włączenie, aby wyczyścić płytę, bo coś spadło. Wszystkie znane marki są bardzo podobne (techniczne, funkcjonalnie) więc wybór marek należy do Ciebie. Polecam też wejście na strony producentów i szybki przegląd co tam mają, szybko zdobędziesz ogładę (u mnie po 3 wieczorach) wybrałem świadomie większość sprzętów. Co do głośności sprzętu warto pamiętać, że różnica 3dB to już 2 razy większe natężenie dźwięku.

    PS. Ludzie to straszne leniuchy dziś. Przejrzenie kilku katalogów to "wielka praca" Jak twierdzisz, że się nie znasz idź do znanej sieciówki - oni Ci "pomogą" wybrać.
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 27-12-2016 o 14:24

  9. #9

    Domyślnie

    Słyszałem o zmywarkach Boscha, że w swojej półce cenowej mają solidne parametry.
    Sprawa okapu. Mam otwartą kuchnię z jadalnią i przejście w salon również otwarte.
    Jakie natężenie dźwięku będzie kłopotliwe z odległości około 4m ?

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    próg bólu to 140dB. Przy rozmiarach domu jednorodzinnego odległość nie ma znaczenia....

    .....

    a tak na poważnie to ta grafika Ci powie jaka wartość natężenia dźwięku odpowiada konkretnej sytuacji.

    http://lo.tarnobrzeg.pl/pliki/zdjecia/ha%C5%82as.jpg

    lub

    https://server.miasto.gdynia.pl/GeoS...s/image010.gif

    Zauważ, że linia wn ma takie samo natężenie dźwięku jak siedzenie w bibliotece....
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 27-12-2016 o 15:21

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Co do ramki i szlifu jest on delikatniejszy można stuknąć i uszkodzić kant, można kupić płytę do zlicowania z blatem montaż bez ramki ale tylko do blatu z kamienia tak samo jak podwieszany zlewozmywak.A brak pól tzw gotowanie bez granic jest super.

    Co do kosza w zmywarce mam odmienne zdanie miałam z koszem teraz z szufladą i dla mnie ta opcja lepsza jak kto lubi mam więcej miejsca w dolnym koszu.

    Niestety musisz samemu zdecydować co jest niezbędne a co możesz sobie darować.

    Jednemu pasuje jedno drugiemu inne opinii poszukaj w temacie awaryjności sprzętu.

  12. #12

    Domyślnie

    Ok, ustaliliśmy z żoną priorytety.
    1. Zmywarka oszczędna co do poboru wody i cicha - http://m.euro.com.pl/zmywarki-do-zab...v58l60eu.bhtml
    2. Mikrofala jak najprostrza bo tylko podgrzewamy - http://m.euro.com.pl/kuchenki-mikrof...mb20e1gb.bhtml
    3. Piekarnik z Amica bo słyszałem dobre opinie o ich piekarnikach (z nim wiąże się również wybór mikrofalówki bo ma chyba to samo podświetlenie a są jeden nad drugim). Tutaj jeszcze nie wybrałem ale dużo nie pieczemy. Ważne aby były szyny wyjeżdżające z brytfankami oraz chłodna szyba. Mam jedynie problem z wyborem metody czyszczenia.
    4. Płyta chyba taka, która nie ma stałych pól grzania. Ew. taka, ktora ma jedno większe pole na np. większe naczynie.
    5. Pochłaniacz musi być cichy i wydajny. Tutaj liczę na Waszą pomoc (kolor biały, min 60cm, 400-450m3 i względnie cichy).
    6. Lodówka na nią nie chcę zbytnio oszczędzać. No Frost, funkcja alarmu otwartych drzwi, strefa świeżej żywności. Do 2600-3000zł już widziałem fajne Samsungi.

  13. #13

    Domyślnie

    domino34 - co z tym czyszczeniem pirolitycznym jest nie tak ?
    Podobno najdokładniejsze.
    Katalityczne - trzeba wymieniać drogie wkłady.
    Parowe - nie tak dokładne i wymagające jeszcze dodatkowej pracy.

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    domino34 - co z tym czyszczeniem pirolitycznym jest nie tak ?
    Podobno najdokładniejsze.
    Katalityczne - trzeba wymieniać drogie wkłady.
    Parowe - nie tak dokładne i wymagające jeszcze dodatkowej pracy.
    Piekarnik rozgrzewa się do temperatury rzędu 500 stopni. Trwa to długo, jest nieefektywne ze względu na energię (jak będziesz to robił tak często jak trzeba, to wcale nie wyjdzie taniej niż katalityczne) Tak jest najdokładniejsze, ale w codziennym użytkowaniu bez sensu. Ogólnie te wszystkie czyszczenia czy pirolityczne, czy katalityczne, czy parowe to ściema. Wrzuć jakiś piekarnik za 3 - 4 tys. i zobacz, że nie ma on żadnego systemu czyszczenia (np te od siemensa). Ja osobiście stwierdziłem, że wole kupić parownicę i nią wyczyścić piekarnik. Poza tym szyba piekarnika mimo systemów chłodzenia może być już ma tyle gorąca, że fronty obok się zniszczą, a te obecnie modne białe to już w ogóle. Znów katalityczne są gorsze do obchodzenia niż jajko, zarysuj tylko tę super emalię i masz dodatkową powierzchnię katalityczną Weź w lato zrób sobie w kuchni jeszcze w piekarniku z czyszczeniem pirolitycznym 500 stopni, ale zimą to dom pasywny byś ogrzał takim ...
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 28-12-2016 o 09:30

  15. #15

    Domyślnie

    Dzięki za wyjaśnienia.
    Jestem więc już dość blisko wyboru piekarnika.
    Amica EB8774BA+ Integra ProBaby - http://www.euro.com.pl/piekarniki-do...ceneo_spo=true
    Czy warto dołożyć do czegoś lepszego ew. jakiś inny model w tej cenie ?

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Na temat pyrolizy czy katalicznego się nie wypowiem bo nie użytkowałam.

    W jednym mam parowe i jest ok szczególnie opcja suszenia wystarczy przetrzeć plamki suche papierowym ręcznikiem a zakamarki wszystkie piekarnika suche, a po zakończonym programie piekarnik nie parzy jest tylko ciepły nie ma niebezpieczeństwa poparzenia.

    W drugim mam System czyszczenia ecoClean Siemens więc nie zgodzę się że droższe modele nie mają funkcji czyszczenia.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Na temat pyrolizy czy katalicznego się nie wypowiem bo nie użytkowałam.

    W jednym mam parowe i jest ok szczególnie opcja suszenia wystarczy przetrzeć plamki suche papierowym ręcznikiem a zakamarki wszystkie piekarnika suche, a po zakończonym programie piekarnik nie parzy jest tylko ciepły nie ma niebezpieczeństwa poparzenia.

    W drugim mam System czyszczenia ecoClean Siemens więc nie zgodzę się że droższe modele nie mają funkcji czyszczenia.

    Ośmieszasz się EcoClean to nic innego jak nazwa własna systemu czyszczenia katalitycznego w piekarnikach z grupy bosch-siemens. Więc o tym systemie powinnaś móc się wypowiedzieć jak najbardziej.....

    Mówiłem przede wszystkim o pierkarnikach parowych z serii IQ700. Tam wprost piszą: czyszczenie ręczne" Przynajmniej nie walą ściemy

    Piekarnik parzy, gdy się czyści pirolitycznie, bo wtedy drzwiczki mogą mieć nawet koło 70 stopni. Fronty meblowe słabo to zniosą. Setki razy widziałem słupek z pierkarnikiem obok lodówek. O ile jeszcze 200 stopni w piekarniku nie wpłynie na lodówkę w znacznym stopniu to 500 stopni może już być miło... Podczas normalnego działania każdy dobry piekarnik ma drzwiczki co najwyżej letnie..
    Ostatnio edytowane przez domino34 ; 28-12-2016 o 11:17

  18. #18

    Domyślnie

    Ok, rozumiem. Pirolityczne czyszczenie odpada.
    Katalityczne, ze względu na koszt wymiany płyt również.
    Pozostaje ręczne (dobra emalia) bądź parowe.
    Wybiorę najprawdopodobniej któryś z piekarników Amica. Na pewno z szynami teleskopowymi oraz z termosondą. Zastanawiam się nad tymi i-cook (z wyświetlaczem ale to chyba zbędny bajer).

    Lodówka zaczyna mi się pole zawężać bo nie wiele jest produktów spełniających moje wymagania (No frost lub coś w ten deseń, pojemnik świeża żywność 0`C, 2 termostaty, do 180cm, do 3000zł).
    W zasadzie 2szt z Whirpoola i 1 czy 2szt z Siemensa (nieco ponad 3k).
    Ale skłaniam się ku najtańszemu rozwiązaniu
    Whirpool 880A+/NF - http://www.whirlpool.pl/lod%c3%b3wko.../856479296000/

    Posiada wszystko to co droższe
    Whirpool 884A+/NF - http://www.whirlpool.pl/lod%c3%b3wko.../856479296020/
    oraz jeszcze droższe

    Whirpool 895A++/NF - http://www.whirlpool.pl/lod%c3%b3wko.../856445101110/

    Siemens
    http://www.euro.com.pl/lodowki-do-za...ceneo_spo=true

    Mikrofalówka jak już pisałem najmniej mnie obchodzi bo będzie pełniła tylko 1 funkcję użytkową oraz 1 designerską - musi pasować do piekarnika.

    Zmywarka w zasadzie wybrana - Bosch z małym poborem wody - http://m.euro.com.pl/zmywarki-do-zab...v58l60eu.bhtml
    Nic droższego mi nie potrzebne w tej kwestii. Chyba, że macie odmienne zdanie na temat zmywarki ?

    Okap i płyta w zasadzie jeszcze nie przeglądałem. Co do płyt to biorę Wasze sugestie pod uwagę (pola bez granicy czy np. zwiększanie temperatury 1-10 zamiast + - ).
    Okap dopóki nie usłyszę i nie zobaczę różnicy między takimi za 800zł a takimi za 2500zł to nie dopłacę.
    Widzę parametry to kulturą pracy w ogóle się nie różnią (te same dB przy tej samej mocy).
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 28-12-2016 o 14:41

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Ok, rozumiem. Pirolityczne czyszczenie odpada.
    Katalityczne, ze względu na koszt wymiany płyt również.
    Pozostaje ręczne (dobra emalia) bądź parowe.
    Wybiorę najprawdopodobniej któryś z piekarników Amica. Na pewno z szynami teleskopowymi oraz z termosondą. Zastanawiam się nad tymi i-cook (z wyświetlaczem ale to chyba zbędny bajer).

    Lodówka zaczyna mi się pole zawężać bo nie wiele jest produktów spełniających moje wymagania (No frost lub coś w ten deseń, pojemnik świeża żywność 0`C, 2 termostaty, do 180cm, do 3000zł).
    W zasadzie 2szt z Whirpoola i 1 czy 2szt z Siemensa (nieco ponad 3k).
    Ale skłaniam się ku najtańszemu rozwiązaniu
    Whirpool 880A+/NF - http://www.whirlpool.pl/lod%c3%b3wko.../856479296000/

    Posiada wszystko to co droższe
    Whirpool 884A+/NF - http://www.whirlpool.pl/lod%c3%b3wko.../856479296020/
    oraz jeszcze droższe

    Whirpool 895A++/NF - http://www.whirlpool.pl/lod%c3%b3wko.../856445101110/

    Siemens
    http://www.euro.com.pl/lodowki-do-za...ceneo_spo=true

    Mikrofalówka jak już pisałem najmniej mnie obchodzi bo będzie pełniła tylko 1 funkcję użytkową oraz 1 designerską - musi pasować do piekarnika.

    Zmywarka w zasadzie wybrana - Bosch z małym poborem wody - http://m.euro.com.pl/zmywarki-do-zab...v58l60eu.bhtml
    Nic droższego mi nie potrzebne w tej kwestii. Chyba, że macie odmienne zdanie na temat zmywarki ?

    Okap i płyta w zasadzie jeszcze nie przeglądałem. Co do płyt to biorę Wasze sugestie pod uwagę (pola bez granicy czy np. zwiększanie temperatury 1-10 zamiast + - ).
    Okap dopóki nie usłyszę i nie zobaczę różnicy między takimi za 800zł a takimi za 2500zł to nie dopłacę.
    Widzę parametry to kulturą pracy w ogóle się nie różnią (te same dB przy tej samej mocy).
    Też jestem na etapie wyboru AGD.
    moje typy na chwilę obecną to:
    zmywarka tak jak u Ciebie - Bosch SMV58L60EU
    lodówka - Bosch KIN86KF31 (to samo co Siemens KI86NKD31 tylko tańsza)
    piekarnik - Electrolux EOC45651OX (z pyrolizą i termosondą chociaż po przeczytaniu tego wątku zastanawiam się nad tą pyrolizą)
    mikrofala - Electrolux EMT25207OX (niby z tej samej linii co piekarnik ale różni się kolorem podświetlenia)
    płyta - Samsung NZ64H57479K
    okapu jeszcze nie wybrałem

  20. #20

    Domyślnie

    Mój brat ma Siemensa KI86NKD31. Złego słowa o niej nie powie.
    A mnie się również podoba. No ale minimum 3000zł :/
    Tego Twojego Boscha mogę mieć za 2494zł. Zastanowię się nad nią jak mi nie wejdzie wysoka 194cm.

    Okap to po przeczytaniu mnóstwa opinii jest spory problem bo....otwarty tak jak u mnie to po prostu zawsze będzie głośny (jeżeli ma być wydajny).
    Chyba, że sobie kupimy Smega lub Miele za 6000-8000zł

    Co sądzicie o marce AKPO ?
    W dobrych cenach o dobrych parametrach są w EURO RTV AGD.
    Design całkiem przyjemny, a głośnością przynajmniej na papierze (i filmikach z yt) nie odstają od 2-3x droższej konkurencji.
    Czy to są jakieś buble ?
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 29-12-2016 o 13:41

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony