dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    http://www.bosch-home.pl/produkty/zm...MV58L70EU.html

    Ja mam takiego - ma specjalny program nocny ktory jest bardzo cichy - moge polecić.
    Co do sprzętów bosch / siemens. W 2008 roku kupilismy najbardziej wypaśne modele pralki i zmywarki . W tym roku wymieniliśmy jedno i drugie. W zmywarce padła pompa myjąca (drugi raz) w pralce sterownik silnika. W obydwu przypadkach naprawy mało opłacalne. Przy wyborze nowych zapanowała zasada że kupujemy najtańsze ze spełniających oczekiwania bo jak się popsują to nie ma sensu naprawiać.
    Lodówka siemens - porażka - drzwi od zamrażalnika się nie domykają. Magnetyczna uszczelka nie działa. Nowa też,
    Płyta indukcyjna Siemens - działa ok choc ma kiepskie sterowanie.
    Małe AGD tych firm raczej nie - ekspres wymieniany raz na gwarancji, czajnik 4 razy (ciekł)
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  2. #22

    Domyślnie

    Fajna, nie powiem. Nie ze względu na cichą pracę bo ta mi jest zbyteczna bo będzie pracowała na parterze a śpimy na piętrze. (oczywiście w ramach zdrowego rozsądku) ale głównie ze względu na sygnalizator diodowy. W panelach sterujących krytych pod blat to super funkcja.
    Ale chyba ta funkcja też jest w modelu SMV58L60.
    Ale na mnie i tak bardziej działa oszczędność na wodzie zatem model który mam na oku nadal przoduje.
    Jednak ważna informacja, że też jesteś zadowolony ze zmywarki Bosch bo to kolejny głos w tym samym kierunku, który upewnia mnie w wyborze tej marki jeżeli chodzi o zmywarkę.

    Jaką masz lodówkę, że nie spełnia podstawowej funkcji jaką jest utrzymywanie stałem temp. poprzez m.in. szczelność ?
    Ostatnio edytowane przez kaeres ; 29-12-2016 o 14:08

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Robert Bosch powiedział kiedyś, że lepiej stracić pieniądze, niż zaufanie klienta...

    ....ale to było w 1921r, o od tego czasu trochę się na rynku zmieniło
    W obecnych czasach nie ma firmy wyraźnie odstającej od innych. Każdy zalicza wpadki.
    DLatego ja wybieram urządzenia nie patrząc na logo, tylko na to, czy zapewnia funkcjonalnosć i parametry, jakie mnie interesują.
    Zwracam tez uwagę na serwis i wiem, ze reklamacja (konkretnie piekarnika) w Amice i Whirpoolu to dwa różne światy ( na korzyść polskiego producenta)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Jednak ważna informacja, że też jesteś zadowolony ze zmywarki Bosch bo to kolejny głos w tym samym kierunku, który upewnia mnie w wyborze tej marki jeżeli chodzi o zmywarkę.

    Jaką masz lodówkę, że nie spełnia podstawowej funkcji jaką jest utrzymywanie stałem temp. poprzez m.in. szczelność ?
    Lodówka taka: http://www.ceneo.pl/1787862

    Kolega który kupił nam te sprzęty (pracownik BSH) szczerze odradzał lodówki. Nie posłuchaliśmy.
    Czy jestem zadowolony ze sprzętów boscha? Nie wiem. Ja je kupiłem za 60 - 70% procent ceny rynkowej. Po zmywarce za 3000 zł spodziewałem się że pochodzi dłużej niż 6 lat. Gdybym miał teraz kupować za cenę rynkową to raczej nie kupiłbym. Sprzęt nie jest ponad przeciętnie trwały ani nie ma jakis super funkcji. No może poza tym nocnym programem.

    Co innego zmywarki Boscha sprzed 12-15 lat . Mamy taki sprzęt w starym mieszkaniu i nie było żadnej awarii. Kolega ma w domu 12 letnią zmywarkę i też zero problemów.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  5. #25

    Domyślnie

    Ok, wszedłem w temat okapów.
    Mam kuchnię otwartą. Sama kuchnia ma 7,5m2. Otwiera się na jadalnię o powierzchni 13m2.
    Za jadalnią jest zaraz salon 20m2. Czy jego też mam wliczać w powierzchnię do okapu ?
    Liczę teraz wydajność jaka mi jest potrzebna.
    Bez salonu wychodzi 320m3/h, z salonem 700m3/h
    I teraz nie wiem co brać pod uwagę. Salon od kuchni jest odcięty jadalnią i ma zupełnie inną cyrkulację bo jest w nim kominek z wyciągami, okno tarasowe, w którym są wentylacje....

  6. #26

    Domyślnie

    Pytałeś wcześniej o okapy firmy AKPO. Mogę Ci częsciowo odpowiedzieć na o pytanie. Mam zainstlaowany okap WK 9 Manado - wizualnie jest genialny do otwartej kuchni bo chowa się w całości w suficie podwieszanym a silnik mam na strychu więc praktycznie wcale go nie słychać.
    Ale oczywiście niestety jest też druga strona medalu - mianowicie nie do końca wiadomo jak jest z jego faktycznym ciągiem, bo gdy dzwoniliśmy do producenta to dział techniczny nie za bardzo był w stanie się wypowiedzieć. Deklarują chyba ok. 550m3 ale to pewni przy silniku a ile jest nad płytą to jeszcze nie wiem bo w kuchni na razie mamy tylko okap

  7. #27

    Domyślnie

    U mnie tylko kominowy.
    AKPO mam kilka sztuk na celu. Dzisiaj będę oglądał Kastosa 90. Podoba mi się model Plato.

    Jest też firma CIARKO i z tej mało spotykanej marki też kilka modeli mi wpadło w oko ale mega trudno dostępne w sklepach stacjonarnych.
    Znalazłem również producenta z przepięknymi okapami VDB. Kilka modeli wygląda jak milion dolców.
    Podobno są rozprowadzane przez Media Expert i będę musiał się nimi mocniej zainteresować.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    w kwestii okapu to brałbym taki z silnikiem na zewnątrz. O ile masz mozliwości techniczne zainstalować. http://www.best-spa.pl/technologia/7/
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  9. #29

    Domyślnie

    Nie mam możliwości :/

  10. #30

    Domyślnie

    Z żoną kupowaliśmy AGD w tym tygodniu. Zmieściliśmy się poniżej 10k zł.

    Co zmieściliśmy w cenie:
    1. Płyta indukcyjna - Samsung NZ64H57479K - szlifowane brzegi, dotykowy suwak mocy, podwójne pole, wykrywanie garnków, programowanie czasowe pól, funkcja booster. - 1600zł
    2. Mikrofala do zabudowy Samsung FW87SUB - podgrzewanie dan i rozmrażanie - 750zł (małżonka wzięła ją ze względu na wygląd)
    3. Piekarnik do zabudowy Samsung Bq1S4T133 - czyszczenie parowe, dualcoock (w ogóle to działa?), dwa wentylatory do termoobiegu, niby chłodne drzwi - 1500zł
    4. Zmywarka Bosh SMV58L60 - dużo funkcji, tacka na sztućce, energooszczedna - 1650zł
    5. Lodówka do obudowy Samsung RB33JB035SR, - pojmna, nofrost, posiada falownik (10lat gwarancji na sprężarkę), cicha praca - 3000zł
    6. Pralka LG F12U2TDN0 - silnik bezpośrednio na wale, z falownikiem (10 lat gwarancji na silnik), cicha praca, załadunek 8kg, ważenie wsadu, energooszczędna. 1900zł

    Za cały zestaw wyszło 10400, utargowałem jeszcze 500zł, więc wyszło 9900zł. Sprzęt uważam, że raczej z dobrej półki i wybrany z rozsądkiem. Nie braliśmy AGD z funkcjami z których byśmy nie korzystali, wolałem wybrać dłuższa gwarancje. Sprzęty Samsung (lodówka, piekarnik i mikrofala) wybrane w taki sposób aby współgrały wizualnie i funkcjonalnie. Kupione w okresie święta - nowy rok (przeceny były na wszystkim poza lodówką).
    Ostatnio edytowane przez Khag ; 30-12-2016 o 23:46

  11. #31

    Domyślnie

    Wstępnie wybrałem

    - Zmywarka Bosch SMV58L60EU - 1530zł
    - Piekarnik Amica EB 81064 BA+ INTEGRA - 1790zł
    - Mikrofalówka Amica AMG20BF - 620zł
    - Płyta Elektrolux EHI 6540 FHK - 1598zł
    - Lodówka Elektrolux ENN 3153 AOW - 2500zł
    lub ENN 3154 AOW jeśli zrobią lepszą cenę
    - Okap Pelgrim RSK991 - 1045zł.

    Nieco ponad 9k (w przypadku lodówki 3154AOW niespełna 9,5k)
    Jeżeli macie jakieś uwagi to proszę o nie zanim będę zamawiał już na 100%

  12. #32
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    evaneskaj3

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-983
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja to nie wie wiem, dlaczego jestem taka rozrzutna ale wolną ręką wydałam ponad 15 tysięcy na sprzęty

  13. #33
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    kaeres zastanów się czy lodówki nie chcesz A++. Bierze około 1/4 - 1/3 prądu mniej a kosztuje 200-500 złoty więcej - tym bardziej, że nadal będziesz w budżecie.

    Zobacz np. ENN2854COW - ma te same funkcje, a bierze 28% mniej prądu. Przy tych wszystkich podwyżkach, które się szykują myślę, że warto dopłacić te 350zł. Po 3-4 latach zwróci Ci się różnica. A nawet w dzisiejszych czasach ta lodówka podziała Ci dłużej.

  14. #34

    Domyślnie

    evaneskaj3 - zależy od priorytetów. Bratu zależało na marce i kupił wszystko Siemensa i wydał faktycznie 50% więcej niż ja zamierzam. Czy ma lepszy sprzęt przez to ?
    Moim priorytetem jest aby np. zrobić 3 klimatyzacje za tą kasę.

    domino34 - ENN2854COW jest mała. Ja szukam wśród lodówek 185cm.
    Nie ma tak wielkiego wyboru jak w 177.
    Ale jest ENN3154AOW i ona się różni od ENN3153AOW właśnie klasą energooszczędności (A+ vs A++).
    Zużywa o 70kW mniej na rok gdy jedzie na maksa. A różnica się zaciera podczas normalnej pracy.
    W tym przypadku po 4-5 latach dopiero zacznie się zwracać więc u mnie to akurat nie gra roli czy jest A+ czy A++.
    Może wezmę to co będzie w danej chwili łatwiej dostępne.

  15. #35
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    domino34

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    372

    Domyślnie

    Masz rację zobaczyłem nie ten model - myślałem, że obie są A+. Jeśli chcesz większą, to rzeczywiście wyższa klasa energetyczna coraz mniej się zaczyna opłacać.

  16. #36
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    prosiaczek12

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-293
    Posty
    5

    Domyślnie

    słyszałem, ze suszarka bardzo niszczy ubrania

  17. #37
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    elmska

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-580
    Posty
    6

    Domyślnie

    Według mnie spokojnie zmieścisz się w 10 tysiącach A marki - to nie ma dużego znaczenia, jak kupisz wszystko w jednym sklepie to jeszcze dostaniesz rabat

  18. #38

    Domyślnie

    Cały czas mam tylko dylemat czy inwestować w lodówkę A++.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaeres Zobacz post
    Cały czas mam tylko dylemat czy inwestować w lodówkę A++.
    Ja zainwestowałam ale dość niedawno dlatego nie mogę odnieść się typowo do oszczędności i rzeczywistej opłacalności wydanych pieniędzy na ten sprzęt. Jednak wolę zwrócić na to uwagę i kupić już z tymi plusami, niż bez nich.

  20. #40
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał prosiaczek12 Zobacz post
    słyszałem, ze suszarka bardzo niszczy ubrania
    Nic nie niszczy mam od 8 lat i wszystko jest ok, pranie po wysuszeniu jest mięciutkie i puszyste.
    Jedynym problemem klasa energetyczna, wybierajcie najlepiej A lub A+, bo B już strasznie dużo prądu pobiera

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony