dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie Super promocja tylko na telefon - z dostawą i rozładunkiem na terenie kraju.

    Jak to budujący się metodą gospodarczą sprawdzam ceny, szukam atrakcyjnych ofert.
    Dodałem ogłoszenie na dwóch portalach że potrzebuję bloczków na cały dom.
    I prawdopodobnie z takiego ogłoszenia zadzwoniła do mnie "konsultantka" z super ofertą. Faktycznie super - z transportem i rozładunkiem HDS na terenie całego kraju jakieś 20% taniej niż kolejna cenowo oferta .

    Nr telefonu to +48577367610 - firma (przynajmniej tak się przedstawiła - firmy niestety nie pomnę), więc nie są to dane osobowe.

    Co mi się nie spodobało - nie chciała podesłać indywidualnej oferty na maila zasłaniając się Rzecznikiem Praw Konsumenta
    No i trochę tak dziwnie, że HDS na cały kraj.

    A jak powiedziałem że "OK", zgadzam się. Proszę o fakturę, to zapłacę na jej podstawie - to stwierdziła, że jestem nie poważny i się rozłączyła.

    Straciłem okazję do zaoszczędzenia kilku tysięcy złotych?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak to budujący się metodą gospodarczą sprawdzam ceny, szukam atrakcyjnych ofert.
    Dodałem ogłoszenie na dwóch portalach że potrzebuję bloczków na cały dom.
    I prawdopodobnie z takiego ogłoszenia zadzwoniła do mnie "konsultantka" z super ofertą. Faktycznie super - z transportem i rozładunkiem HDS na terenie całego kraju jakieś 20% taniej niż kolejna cenowo oferta .

    Nr telefonu to +48577367610 - firma (przynajmniej tak się przedstawiła - firmy niestety nie pomnę), więc nie są to dane osobowe.

    Co mi się nie spodobało - nie chciała podesłać indywidualnej oferty na maila zasłaniając się Rzecznikiem Praw Konsumenta
    No i trochę tak dziwnie, że HDS na cały kraj.

    A jak powiedziałem że "OK", zgadzam się. Proszę o fakturę, to zapłacę na jej podstawie - to stwierdziła, że jestem nie poważny i się rozłączyła.

    Straciłem okazję do zaoszczędzenia kilku tysięcy złotych?
    Ja dawałem ogłoszenia na zakup materiałów na Oferteo i szczerze mówiąc nigdy nie otrzymałem nic ciekawego albo nic ..
    Dostałem bzdury że jakies tam firmy są zainteresowany ofertą i abym sie odezwał i zero kontaktu albo jakaś oferta z końca Polski i koszt transportu masakrycznie duży ...
    Jak dla mnie żenada ...

    Skończyło sie że brałem z loklanych firm i hurtowni , jedynie bloczki bezpośrednio z fabryki bo wycenę otrzymałem ciekawą.

    Niestety samemu trzeba dzwonić i szukać , bo te "plaftormy zakupowe" to żenada i niestety widac malo jaka firma współpracuje z takimi "platformami" a jak współpracuje to nie ma czasu ani ochoty na odpowiadania na "zapytania" ...

    Z mojego doświadczenia "okazji" nie ma ...
    Ceny są zbliżone , często okazuje sie że po dodaniu kosztów transportu z "okazji" robi sie droga oferta i że "droższa" oferta z lokalnej hurtowni jest ... tańsza i pewniejsza ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  3. #3

    Domyślnie

    ja nie zapomnę jak lałem beto, tzn fundamenty, strop, było tego koło 100m3 to odwiedziło mnie chyba z 7 ludzików, gdzie oferowali super beton b25 ale jak wspomniałem o fakturze i aprobacie technicznej to powiedzieli: a po co to panu ?

    podziękowałem, kupiłem kubik zamiast za 190 zł z szemranego środowiska to za 220 z cemexu z fakturą, aprobatami i beton jest jak dzwon.

    nigdy, nigdy i każdego przestrzegam. szemrany beton b25 przy dobrych wiatrach będzie b12 max

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    nigdy, nigdy i każdego przestrzegam. szemrany beton b25 przy dobrych wiatrach będzie b12 max
    E Tam bzdury wypisujesz

  5. #5

    Domyślnie

    no to kupuj
    mi strop na głowę nie spadnie

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar JarekKRK45
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    829

    Domyślnie

    Myślisz że aż tak ...

  7. #7

    Domyślnie

    nie ufam ludziom, z góry traktuje ich jak złodzieji i krętaczy, tego mnie nauczyła

    1. Polska
    2. budowa

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ukradną bloczki na najbliższej budowie i podstawią tobie.
    Też dostałam taką ofertę. Myślałam , że gościa zabiję.

  9. #9

    Domyślnie

    Tak to wygląda, jak ktoś chce koniecznie budować SWÓJ WŁASNY DOM, metodą hehhe...gospodarczą...
    Zamiast podjechać do bliskiej hurtowni, to sie szuka 100zł oszczędności.
    Ech... szkoda dalej pisać...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Zamiast podjechać do bliskiej hurtowni, to sie szuka 100zł oszczędności.
    Nie zamiast, a oprócz. Oferta lokalnego składu, od którego dotąd większość rzeczy kupiłem jest o jakieś 2,5K zł droższa od tej telefonicznej. Gdybym dostał ofertę na maila i dałoby się ją choć trochę sprawdzić i zapłacić przy odbiorze albo i później, to pewnie bym skorzystał. Ale coś mi tu śmierdzi a skłonność do ryzyka to mam wydając 3zł na kupon Lotto, a nie grube tysiące.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie zamiast, a oprócz. Oferta lokalnego składu, od którego dotąd większość rzeczy kupiłem jest o jakieś 2,5K zł droższa od tej telefonicznej.
    Toż przecie mówię, że nie warto poświęcać czasu i nerwów, na towar, o którym słyszysz tylko przez telefon.
    Raz ci się uda kupić parę groszy taniej, a dwa razy się wkurwisz.
    To taka porada na przyszłość, gdybyś chciał kiedyś kupić wybrakowaną armaturę, czy krzywe płytki przez internet.
    Czy to jest warte 2 i pół tysiąca?
    Ostatnio edytowane przez portaga ; 30-12-2016 o 20:27

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    nie ufam ludziom, z góry traktuje ich jak złodzieji i krętaczy, tego mnie nauczyła

    1. Polska

    2. budowa
    Z autopsji?

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Tak to wygląda, jak ktoś chce koniecznie budować SWÓJ WŁASNY DOM, metodą hehhe...gospodarczą...
    Zamiast podjechać do bliskiej hurtowni, to sie szuka 100zł oszczędności.
    Ech... szkoda dalej pisać...
    Opowiadasz farmazony. Większość rzeczy na budowie kupiłem przez internet i zdarzyły się też firmy prze oferteo. W hurtowniach na miejscu kupuje bieżące rzeczy i to nie wszystkie. Wiadomo, ze jak potrzeba coś na teraz to jedzie się do sklepu i kupuje. Jak są większe zakupy kupuje np na allegro. Mimo kosztów przesyłki wile rzeczy kupuję taniej. Robię też wyceny w różnych firmach w całej Polsce i później zamawiam gdzie taniej. Lokalne firmy to banda złodziei (w moim przypadku i nie wszystkie firmy)

    Cegła na cały dom - przez internet, mejlowo
    Blachodachówka - 100 km, mejlowo
    Podbitka jw.
    styropian zamawiałem 400 km dalej, przyjechał prosto z fabryki termo organika -20-30 % taniej niż lokalnie
    piec gazowy, większość hydraulik, pex, rozdzielacze, z internetu o wiele taniej niż lokalnie itd.
    wentylacja przez internet - za pośrednictwem kolegi z forum.
    Na wszystko mam faktury vat, nie miałem problemów

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tez kupuję przez internet, ale na faktury, w sklepie, który jest legalną działalnością handlową.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    kamil2k3

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kwidzyn
    Kod pocztowy
    82-500
    Posty
    399

    Domyślnie

    Cytat Napisał portaga Zobacz post
    Tak to wygląda, jak ktoś chce koniecznie budować SWÓJ WŁASNY DOM, metodą hehhe...gospodarczą...
    Zamiast podjechać do bliskiej hurtowni, to sie szuka 100zł oszczędności.
    Ech... szkoda dalej pisać...
    Nie rozumiem co złego jest w nie przepłacaniu za taki sam towar nawet tych 100 zł ? jak Ci 100 zł nie robi żadnej różnicy podam Ci nr konta i mi przelej ...dla mnie to już np 2 pianki a jeśli nie chcesz przelać to robi Ci różnicę więc nie wypisuj bzdur.
    Buduję sam gospodarczo i rażą takie wpisy przynajmniej mnie.

    Zgadzam się natomiast, że nie ma co iść w oferty wspomniane wyżej bez faktur i raczej ... dziwne zachowanie sprzedawcy, pierwsze słyszę aby oferty na mail nie wysłali, zawsze o takie proszę i na spokojnie porównuję w wolnej chwili.

    Nie żałuj nic nie straciłeś zapewne.śmiem twierdzić, że nawet zyskałeś sporo.
    Ostatnio edytowane przez kamil2k3 ; 31-12-2016 o 00:05

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Straciłem na tej sprawie, chociaż nic nie kupiłem. Straciłem czas i, mimo wszystko, trochę nerwów. I to nie tylko na rozmowy telefoniczne dwie. Ale też na odwiedziny u mojego dzielnicowego.

    Okazało się, zgodnie z Waszymi przypuszczeniami, że to przekręt. Ktoś dał się oszukać i przelał im sporo pieniążków (no, jak to przy materiałach budowlanych drobne to raczej nie są). Prokuratura się zajęła (jestem w szoku, że tak szybko) i przetrzepali billing a w nim znaleźli mój numer. Sprawdzili, czyj numer (nie prepaid - a szkoda, bo miałbym wtedy jeszcze spokój), gdzie zacz mieszka i wystosowali prośbę o przesłuchanie mnie w trosce, czy nie jestem poszkodowanym.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja osobiście znam człowieka którego drugi zakup poprzez portal ogłoszeniowy był ostatnim.
    Sprawa dotyczyła zakupu kilkunastu palet porothermu- dostał dobrą ofertę bo niby folia poszarpana, uszkodzenia transportowe na nielicznych pustkach itp. Faktura, płatność na miejscu po rozładunku a jak będzie coś nie tak można nie odbierać. Nic tylko brać! Tak też zrobił..
    Załamał się jak otwarł pierwszą paletę i okazało się że wszystkie najlepsze rodzynki były ładnie poukładane w widocznych warstwach a w środku dosłownie gruz.
    Sprawa trafiła na policję ale jak to bywa wiele nie zrobili po tym jak doszli, że firma jaka widnieje na fakturze nie istnieje...

  18. #18
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    A ja z ogłoszenia kupiłem 200m2 styropianu na cały dom tęż na gębę i bez faktury ale za to spooro taniej , pieniążki po wyładowaniu towaru , zapierdolili pewnie z ocieplenia bloków i się ogłaszają , piszą tak wycofałem się z dużej inwestycji i zostałem z materiałem

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    A ja z ogłoszenia kupiłem 200m2 styropianu na cały dom tęż na gębę i bez faktury ale za to spooro taniej , pieniążki po wyładowaniu towaru , zapierdolili pewnie z ocieplenia bloków i się ogłaszają , piszą tak wycofałem się z dużej inwestycji i zostałem z materiałem
    Czyli rozumiem że jesteś zadowolony że jesteś paserem ?
    Zawsze można prosić o kopię FV zakupu , jak ktoś legalnie kupił to na pewno bedzie miał i myślę że każdy sprzedajacy nie będzie miał nic przeciwko.

    Ciekawy jestem jakbyś się czuł jakby to tobie ukradli styropian z budowy i sprzedali komuś innemu kilka działek dalej ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ile na forum było lamentów, bo komuś ukradli okna dachowe, piec, rury do podłogówki itp.
    I to opędzlują - innemu forumowiczowi...

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony