dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie NF15 - Dopłaty do domów energooszczędnych,

    Witam,
    Szukam osób, które przebrnęły przez procedurę i uzyskały(lub prawie) dopłatę.
    Kolejny raz liczę i dochodzę do wniosku, że z 50tys ucieka 26tyś a potem nie wiadomo czy dostaniemy kasę ale kredy na min. 3 lata mam do spłaty.
    26tyś = 9-podatek, 9-prowize banku, 4-odsetki, 4-weryfkacja

    Zatem, jestem ciekaw jak to wygląda w praktyce.

    Pozdrawiam
    Andrzej

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A liczyłeś, o ile droższe materiały i sprzęt będziesz musiał kupić? I jeszcze jakie ograniczenia funkcjonalne sobie narzucasz? Np. odpadają chyba wszystkie rekuperatory z odzyskiem wilgoci.
    Poczytaj te drobiazgowe wymogi - nie samo EU, bo to jeszcze dosyć łatwo osiągnąć.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie wiem na jakim etapie jesteś, ale z tego co słyszałem, to banki już zawiesiły przyjmowanie wniosków w ramach tego programu NF.
    Zbuduj dom "klasy" NF15 lub przynajmniej NF40 dla własnych korzyści i komfortu.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://hurtowniaokien.pl/pl/p/Passiv...-4-szybowe/541
    Tu masz przykładowy strzał..kosztów.. 3 763,71 zł takich okien potrzebuję 4 sztuki + drzwi "balkonowe" lub
    http://hurtowniaokien.pl/pl/p/Passiv...we-KRYPTON/557 lub 4 taki.. lekko licząc 40 tyś.. za cały dom..
    dziękuje.. stąd kupowanie znaczków Pasiv jest naprawdę "opłacalne" jak się zbliżą do Uw 0,2 to może pogadamy

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    http://hurtowniaokien.pl/pl/p/Passiv...-4-szybowe/541
    Tu masz przykładowy strzał..kosztów.. 3 763,71 zł takich okien potrzebuję 4 sztuki + drzwi "balkonowe" lub
    http://hurtowniaokien.pl/pl/p/Passiv...we-KRYPTON/557 lub 4 taki.. lekko licząc 40 tyś.. za cały dom..
    dziękuje.. stąd kupowanie znaczków Pasiv jest naprawdę "opłacalne" jak się zbliżą do Uw 0,2 to może pogadamy

    http://www.cda.pl/video/118345f
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 31-12-2016 o 08:42

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Odnośnie okien, to ten etap mam już za sobą. Dla spełnienia wymagań wystarczy aby średni współczynnik mieścił się w 0.8, co przy pakiecie trzyszybowym z U=0.5 i profilu o szerokości 80mm nie kosztuje już dramatycznie. Poszukując okien o zadanych parametrach miałem oferty na okna za X, 2X i 3X (X cena jaką zapłaciłem). Różnica poza względami wizualnymi nie miała uzasadnienia cenowego. Wbrew pozorom wkładki ze styropianu w oknach to bzdura, ponieważ przenikalność styropianu to >0.030 a powietrza 0.020!!! - czysty pic marketingowy, ze to wkładają lub pokazują na przekrojach.

    ALE nie chcę podnosić tematu, opłacalności .....pytałem o dopłaty, ponieważ tematem interesuję się od 2014 roku i nie mogę się doliczyć aby ten wspaniały projekt NFOSiGW był nastawiony na to aby zachęcać do budowy domów energooszczędnych a jest nastawiony by banki zarobiły swoje.

    Ponawiam pytanie, proszę o rzeczową odpowiedź.

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Odnośnie okien, to ten etap mam już za sobą. Dla spełnienia wymagań wystarczy aby średni współczynnik mieścił się w 0.8, co przy pakiecie trzyszybowym z U=0.5 i profilu o szerokości 80mm nie kosztuje już dramatycznie. Poszukując okien o zadanych parametrach miałem oferty na okna za X, 2X i 3X (X cena jaką zapłaciłem). Różnica poza względami wizualnymi nie miała uzasadnienia cenowego. Wbrew pozorom wkładki ze styropianu w oknach to bzdura, ponieważ przenikalność styropianu to >0.030 a powietrza 0.020!!! - czysty pic marketingowy, ze to wkładają lub pokazują na przekrojach.

    ALE nie chcę podnosić tematu, opłacalności .....pytałem o dopłaty, ponieważ tematem interesuję się od 2014 roku i nie mogę się doliczyć aby ten wspaniały projekt NFOSiGW był nastawiony na to aby zachęcać do budowy domów energooszczędnych a jest nastawiony by banki zarobiły swoje.

    Ponawiam pytanie, proszę o rzeczową odpowiedź.
    Odpowiedź jest taka że ci co zaczęli budować z programem to rezygnowali w trakcie a ci co bardziej zgłębiali to już na wstępie odpuszczali. Każdy myślący wie ze ten program dawał zarabiać bankom a nie klientom.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    http://hurtowniaokien.pl/pl/p/Passiv...-4-szybowe/541
    Tu masz przykładowy strzał..kosztów.. 3 763,71 zł takich okien potrzebuję 4 sztuki + drzwi "balkonowe" lub
    http://hurtowniaokien.pl/pl/p/Passiv...we-KRYPTON/557 lub 4 taki.. lekko licząc 40 tyś.. za cały dom..
    dziękuje.. stąd kupowanie znaczków Pasiv jest naprawdę "opłacalne" jak się zbliżą do Uw 0,2 to może pogadamy

    http://www.cda.pl/video/118345f
    Nie ma okien o współczynniku Uw=0,2, nie ma i raczej w tym stuleciu nie będzie. No chyba że Ty odkryłeś jakieś super szyby dzięki czemu przy maks.4 szybach będzie Ug=01W/m2 a "g" ponad 40% oraz profile o Uf w okolicach 0,2W/m2 i aby też nie były za grube. I nie chodzi mi o same pakiety tylko okna składające się z profilu, szyby, uszczelek itp.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Kamil do zrobienia tylko szkoda kasy na otwieranie tych okien..
    Szyb jest "mniej" Rozumie w jaką stronę zmierzasz.. fixy bee.. bo nie okna.. - to nie jest ten problem..
    szkoda na to kasy .. idzie zrobić takie okno .. nie fix.. i będę przynajmniej 1 - 2 takie okna musiał zrobić dla siebie..
    Fix jest łatwiejszy
    Tr = 55-60% .. a nie mniej jak 40%
    Ostatnio edytowane przez מרכבה ; 05-01-2017 o 20:55

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Na stronach NFOSiGW można się dowidzieć, że program dopłat planowany na lata 2013-20 został zamknięty - pewnie kasa poszła na ...."bieżące potrzeby".
    http://nfosigw.gov.pl/oferta-finanso...e/aktualnosci/

    Moje pytanie jest już nie aktualne

    B.D.W....
    Pod koniec roku miałem w domu +10 (w październiku nie było więcej niż 15'C), po mroźnym początku stycznia 2017 temperatura spadała do +5. Dodam, że dom nie jest jeszcze niczym ogrzewany i miałem otwarty otwór na komin do CO. Wynik wydaje się obiecujący.

    Pozdrawiam.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Kamil do zrobienia tylko szkoda kasy na otwieranie tych okien..
    Szyb jest "mniej" Rozumie w jaką stronę zmierzasz.. fixy bee.. bo nie okna.. - to nie jest ten problem..
    szkoda na to kasy .. idzie zrobić takie okno .. nie fix.. i będę przynajmniej 1 - 2 takie okna musiał zrobić dla siebie..
    Fix jest łatwiejszy
    Tr = 55-60% .. a nie mniej jak 40%
    Do niczego nie biję tylko stwierdzam fakty. Jeżeli g czy Tr ma być tak wysokie jak podajesz to takie mają pakiety 3szybowe ale one wtedy Ug w okolicach 0,5-0,6W/m2 a gdzie tam 0,2W/m2??? Nie da się osiągnąć taki niskiego Ug zachowując wysokie g. No chyba ze poznałeś jakąś technologię do specjalnych szyb lub powłok nisko emisyjnych dzięki którym przy zachowaniu 3 szyb i wysokiemu g redukujesz mocno Ug. Na dzień dzisiejszy jeżeli chce się obniżyć Ug to dodaje się kolejną szybę w pakiecie, zmienia argon na krypton i przy 4szybach mamy Ug=0,3W/m2. Niestety wtedy dochodzi do znacznej redukcji Tr a według moich obliczeń jest to nieopłacalne gdyż lepiej jak jest wyższe g niż niższe Ug. No chyba ze popatrzy się na to z innej strony. Mianowicie chodzi o chłodzenie w lato. Wtedy lepiej jak g jest niskie i Ug równie niskie. Wtedy przez szyby wpadnie o wiele mniej ciepła z zewnątrz więc mniejsza potrzeba sztucznego chłodzenia. należałoby przeliczyć wtedy koszty ogrzewania i chłodzenia domu przez cały rok i zobaczyć w którym przypadku co się bardziej opłaca bo co z tego że w zimie się mniej zapłaci za ogrzewanie skoro w lato na chłodzenie potrzeba rozbić świnkę skarbonkę? Ale Ty podajesz parametry okien/szyb które nie występują na rynku. Pisałem z różnymi producentami pakietów szybowych właśnie o możliwość wykonania pakietów o którym to nie raz mówiłeś ale mówili ze czegoś takiego nie da się zrobić. Więc albo oni wszyscy kłamią by my zwykli ludzie nie poznali takich cudów alby Ty kłamiesz. Jest jeszcze trzecia opcja, nikt z was nie kłamie ale ktoś żyje w innym świecie (swoim własnym w swojej urojonej rzeczywistości) gdzie to jest możliwe. Darzę Cię dużym szacunkiem ale proszę byś nie zmyślał bo to jest niesmaczne.

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Na stronach NFOSiGW można się dowidzieć, że program dopłat planowany na lata 2013-20 został zamknięty - pewnie kasa poszła na ...."bieżące potrzeby".
    http://nfosigw.gov.pl/oferta-finanso...e/aktualnosci/

    Moje pytanie jest już nie aktualne

    B.D.W....
    Pod koniec roku miałem w domu +10 (w październiku nie było więcej niż 15'C), po mroźnym początku stycznia 2017 temperatura spadała do +5. Dodam, że dom nie jest jeszcze niczym ogrzewany i miałem otwarty otwór na komin do CO. Wynik wydaje się obiecujący.

    Pozdrawiam.
    Program został zamknięty bo nikt z niego nie korzystał. Już nie jedni to wyliczali i było jak byk widać że ten program nie sprzyjał ludziom a tylko bankom. Na pewno jest jeden plus tego programu. Dawał on jakąś gwarancję że się będzie miało dom taki jaki powinien być. Wszystko się dokumentowało, robiło zdjęcia, trzeba było mieć papiery itp. Bez tego nawet jak ktoś zrobi sobie obliczenia domku to tak naprawdę trudno na tej podstawie stwierdzić że się ma dom pasywny. Samo zużycie energii też o tym nie świadczy więc co świadczy? Samo słowo nie wystarczy. W takim domu najwięcej zależy od poszczególnych szczegółów. Jak nie ma nad tym kontroli to niewiadomo jak to jest. Jak się przykryje ścianę tynkiem z obu stron to już nie widać jak to tam wygląda. Dopiero dokładne badanie termowizji pokaże błędy wykonawcze ale wtedy jest już za późno na poprawki bo raczej wątpię by potem ktoś kuł jakąś ścianę i wymieniał bo i też się nie da. Myślę że dobrym sposobem jest zrobienie właśnie takiego badania szczególnie jeżeli firma ma to robić. Jeżeli bierze się ekipę która mówi że stawia domy pasywne i ma w tym doświadczenie to uważam że na zapłatę takiej firmie powinno umawiać się po termowizji oraz badaniu szczelności. Też się powinno mieć jakieś papiery na okna, drzwi czy rekuperator że maja takie a nie inne parametry. Przy oknach to termowizja pewnie by pokazała ich jakość ale nie wiem jak sprawdzić WM z reku. Skąd można wiedzieć że jest takie a nie inne? Nawet jak producent podaje jakąś kartę katalogową to nie wiemy czy mówi prawdę. Zawsze na produkcji mógł ktoś się pomylić i przymocować nie ta tabliczkę znamionową. Jest tam wiele niuansów a trzeba zachować umiar i mieć głowę na karku.
    Pytanie mam do Ciebie, czy budujesz ten domek co masz w awatarze i swoim nicku? Na jakim jesteś etapie? Prowadzisz gdzieś dziennik?

  13. #13

    Domyślnie

    Mi się udało, ale drugi raz bym się na to nie pisał. Niektóre punkty programu to był absurd, o czym wspominał zresztą weryfikator. Zdecydowany przerost formy nad treścią.
    Noelia Bis 2M, OZC 4,8 kW + 1kW CWU, 198 m2 podłogówki (480 m3 - skosy na górze!), podłoga 12 cm PIR + 8 cm grafitu, ściany silka + 23 cm grafitu 0,031, dach 35-50 cm wełny 0,035, okna Vetrex V82 3 szyby, PC Stiebel Eltron WPC 07 cool, WM Aeris 350 standard, PV 5,8 kWp panele REC + Fronius 5 kW.
    zużycie CO/CWU 2017/2018: 2300 kWh
    zużycie CO/CWU 2019: 2014 kWh
    https://www.jakoszczedzic.pl

  14. #14

    Domyślnie

    Czy ktoś korzystał już z programu Czyste Powietrze? Podobno można dostać 90% dofinansowania na ocieplenie domu czy wymianę pieca. Jestem ciekawy jak to na prawdę wygląda.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony