Cytat Napisał Myjk Zobacz post
Czyli takie coś masz:



Pewnie każda grubość większa od 2cm będzie wystarczająca aby wyeliminować ten najgorszy element. Czekam co w poniedziałek powie moja ekipa od okien, w każdym razie u mnie będzie silka, więc gorsze to w obrabianiu od BK a i pewnie więcej izolacji się przyda.
Mam mniej więcej tak, jak to przedstawiłeś na rysunku. Z tym, że pod oknem też jest tylko 3 cm. Parapety zamierzam montować w trakcie robienia izolacji zewnętrznej. Wówczas styropian elewacyjny pod parapetem dopasuję tak, żeby zachować lekki spadek i jednocześnie ciągłość izolacji z XPS-em.
Z silką rzeczywiście chyba nie poszalejesz z robieniem wcięcia w murze. Ale tak jak pisałam, nie przejmowałabym się tak, tynkami wewnątrz budynku. XPS to nie jest zwykły styropian i nie jest tak podatny na wszelkie uszkodzenia. Trzeba tylko dopilnować, żeby prawidłowo obrobili krawędzie na styku mur-XPS i będzie ok. Co do grubości izolacji między murem a oknem też nie pogrubiaj ze względu na rodzaj budulca. Za izolację termiczną odpowiada izolacja zewnętrzna i tu mógłbyś się kusić o więcej, o ile widzisz w tym sens Opaska wokół otworów okiennych ma tylko odciąć okno od muru i 3 cm w zupełności wystarczą, nawet na silce. Nie ważne,czy dasz 3 cm, czy 5 cm i tak najwięcej zależy od poprawności montażu okien. Jak to skopią, to żadna opaska nam nie pomoże