dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3061

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Witajcie ponownie
    widzę parę "znajomych" twarzy z grupy na fb
    Wreszcie i my mamy pozwolenie na budowę, po 35 dniach czekania. Obyło się szybciej niż myślałam, ale to dopiero początek. Kurczę budowa domu to tak obszerny wątek, że można kilka lat studiować...

    Czytałam, że są tu inne babeczki, które będą zajmować się wszystkim, czyli poszukiwaniem i zakupem materiałów, rekrutacją ekip do budowy etc. Ehh oprócz pracy, 2 dzieci, jeszcze budowa domu, oj chyba muszę kupić farbę na siwe włosy Ale damy radę

    Słuchajcie, jak to jest u Was z materiałami na budowę, kupujecie wszystko w jednym składzie, czy szukacie np, gdzie jest ten sam materiał, ale taniej i tam zamawiacie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał stellina Zobacz post
    Słuchajcie, jak to jest u Was z materiałami na budowę, kupujecie wszystko w jednym składzie, czy szukacie np, gdzie jest ten sam materiał, ale taniej i tam zamawiacie?
    Grubsze zamówienia sprawdzam w innych miejscach. Ale generalnie kupuję w jednym składzie poleconym przez wykonawcę SSO. Praktycznie wszystko mają najtaniej. Nie wiem, czy to przez polecenie. Niestety, wykonawca SSO nie chciał mi sprzedać usługi razem z towarem (wtedy 8% VAT sprawiłoby, że byłoby jeszcze 15% taniej).

    Do tego ten mój "główny" skład bez problemu przyjmuje zwroty - ktoś się pomylił (raczej wykonawca, ale nie wnikałem) i zamówił za krótkie nadproża, za dużo innych rzeczy. I nie było problemu. Co więcej, za zwrot nie płaciłem też za transport, bo zabierali przywożąc kolejną dostawę. I nie płaciłem kaucji za palety i nie przejmowałem się ich zwrotem, bo wracały przy okazji kolejnej dostawy.
    Nawet jak znajdowałem nieco taniej gdzie indziej poszczególne rzeczy i koszt dostawy niwelował różnicę. Bo z "głównego" składu jechało trochę drewna, trochę stali, trochę zaprawy, gwoździe i trochę innych drobiazgów. Jakbym to zamówił w 3 składach, to transport byłby ze 3x droższy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał stellina Zobacz post
    Witajcie ponownie
    widzę parę "znajomych" twarzy z grupy na fb
    Wreszcie i my mamy pozwolenie na budowę, po 35 dniach czekania. Obyło się szybciej niż myślałam, ale to dopiero początek. Kurczę budowa domu to tak obszerny wątek, że można kilka lat studiować...

    Czytałam, że są tu inne babeczki, które będą zajmować się wszystkim, czyli poszukiwaniem i zakupem materiałów, rekrutacją ekip do budowy etc. Ehh oprócz pracy, 2 dzieci, jeszcze budowa domu, oj chyba muszę kupić farbę na siwe włosy Ale damy radę

    Słuchajcie, jak to jest u Was z materiałami na budowę, kupujecie wszystko w jednym składzie, czy szukacie np, gdzie jest ten sam materiał, ale taniej i tam zamawiacie?
    Cześć stellina!
    No są tu inne babeczki ogarniające budowę domu i powiem Ci, że nie taki diabeł straszny. Ale farba do włosów to będzie konieczność Ja odwlekam ten zakup, ile się da, bo to jednak kolejny obowiązek przybędzie, no ale to nieuniknione....
    Co do materiałów, ja zaopatruje się w pobliskiej hurtowni. Polecił mi ją mój majster, który też jest z mojej okolicy. O tyle mam dobrze, że tu się wszyscy znają i nie muszę po każdą pierdołę jechać i zamawiać, tylko budowlańcy sami dobierają sobie co im brakuje.
    Ceny poszczególnych "grubszych" materiałów sprawdzam w kilku miejscach, żeby mieć jakiś punkt odniesienia i ewentualnie negocjować cenę.
    Tak np. udało mi się zejść z ceny komina ostatecznie o 1500 PLN. Pierwsza wycena opiewała na 3500 PLN. Poszukałam różnych kominów w innych miejscach, wstrzymałam się z zakupem w moim składzie. I powiedziałam, że za taką cenę nie kupię u nich komina, bo mnie interesuje komin za ok 2000 PLN. I jakoś udało się kolejną wycenę zrobić na 1900 PLN. Także trzeba się orientować w cenach, żeby móc negocjować
    Pozdrawiam i powodzenia życzę
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Cześć stellina!
    No są tu inne babeczki ogarniające budowę domu i powiem Ci, że nie taki diabeł straszny. Ale farba do włosów to będzie konieczność Ja odwlekam ten zakup, ile się da, bo to jednak kolejny obowiązek przybędzie, no ale to nieuniknione....
    Co do materiałów, ja zaopatruje się w pobliskiej hurtowni. Polecił mi ją mój majster, który też jest z mojej okolicy. O tyle mam dobrze, że tu się wszyscy znają i nie muszę po każdą pierdołę jechać i zamawiać, tylko budowlańcy sami dobierają sobie co im brakuje.
    Ceny poszczególnych "grubszych" materiałów sprawdzam w kilku miejscach, żeby mieć jakiś punkt odniesienia i ewentualnie negocjować cenę.
    Tak np. udało mi się zejść z ceny komina ostatecznie o 1500 PLN. Pierwsza wycena opiewała na 3500 PLN. Poszukałam różnych kominów w innych miejscach, wstrzymałam się z zakupem w moim składzie. I powiedziałam, że za taką cenę nie kupię u nich komina, bo mnie interesuje komin za ok 2000 PLN. I jakoś udało się kolejną wycenę zrobić na 1900 PLN. Także trzeba się orientować w cenach, żeby móc negocjować
    Pozdrawiam i powodzenia życzę
    Dzięki Wam za cenne rady
    Annatulipanna, mam nadzieję, że też nauczę się tej sztuki negocjacji Na bloczkach już mi się udało, ale na silikatach nie chcą nic opuścić. Mam za Xelle 18 3,67 brutto, a wiem, że można taniej, z tym że jest problem z transportem, bo daleko... U Was już mury wysoko, piękna działka

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony