dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 58 z 154
Pokaż wyniki od 1.141 do 1.160 z 3061
  1. #1141

    Domyślnie

    Towarzysze niedoli budowlanej pomóżcie w namierzeniu solidnej taczki budowlanej
    Potrzebuję kupić porządną taczkę (w oczekiwaniu na ekipę bierzemy się za oczko wodne i parę innych pierdół )
    Oczko będzie miało powierzchnię około 50 m2, głębokość jakieś 1,5 - 1,7 m. Część prac wykona koparka ale wszelkie wgłębienia i zakola trzeba będzie kopać ręcznie.

  2. #1142
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Łomatko 50m2 i 1,7 ? Ja mam teraz wymurowane 1,4 co stanowi do (mojej) pachy sięgającą wodę -- zostało trochę bloczków i się zastanawiam czy nie spłycić żeby służyło bardziej do zabawy a jednocześnie aby gruntu nie pozbywało narybku. Do pływania największych ryb realnie wystarczy głębokość 100 cm, inna sprawa ze skakaniem -- co też daje zabawę a im głębiej tym lepiej. Generalnie odradzono mi robienie różnych wysokości w oczku, bo to znacznie podraża koszty folii i samego (dobrego) wykonania.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  3. #1143
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jaromkv

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    155

    Domyślnie

    Prowizorką budowlaną nazywane jest zasilanie placu budowy (najczęściej napowietrzne), budynku mieszkalnego lub innego obiektu będącego w budowie, które Inwestor wykonuje we własnym zakresie.

    Opłata za przyłączenie uzależniona jest od zakresu rozbudowy sieci – jeżeli nie jest konieczna, to zgodnie z Taryfą,
    opłata za przyłączenie wynosi 7,74 zł za każdy kW wnioskowanej mocy przyłączeniowej.

    W przypadku zasilania placu budowy, Klient jest kwalifikowany do grupy taryfowej C i nie ma możliwości korzystania z grupy taryfowej G11.
    Znalazłem w FAQ na stronie Taurona. Lepiej będzie jak zawnioskuję o mniejszą moc i przyłącze tymczasowe. U mnie na działce już stoi prowizorka, poprzedni właściciel dobre kilka lat temu je zrobił. Następnie zdjął licznik, bo zrezygnował z budowy. Ale blaszak z podciągniętym kablem ze słupa stoi.
    Orientuje się ktoś jaka była by opłata za moc 7 KW w tej taryfie budowlanej ?

  4. #1144
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Czeka ktosna nana decyzjesię kredytowa w ING?

  5. #1145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaromkv Zobacz post
    Znalazłem w FAQ na stronie Taurona. Lepiej będzie jak zawnioskuję o mniejszą moc i przyłącze tymczasowe. U mnie na działce już stoi prowizorka, poprzedni właściciel dobre kilka lat temu je zrobił
    Czemu nie chcesz prądu na działce wykorzystywanej do celów rekreacyjnych? Do podłączenia przyczepy kempingowej jak przyjedziesz na weekend czy do pompy do studni głębinowej, żeby sobie herbatkę zrobić?

  6. #1146

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Łomatko

    Chcemy mieć w przyszłości ciut większe rybki niż karaski i pewność że dadzą sobie radę zimą.
    Zastanawiam się tylko nad jedną rzeczą, jak zrobić taki myk aby ryby się nie rozmnażały.
    No ale to temat na kiedyś, chwilowo wciąż poszukuję taczki ☹️

  7. #1147
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to masz do wyboru, albo wpuścić jedną płeć, albo dorzucić coś co będzie zjadać jaja i narybek. Antykoncepcji dla ryb nie ma

  8. #1148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaja12M2

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Powiat Kłodzki
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,


    To i my się przywitamy. Powoli i u nas coś powstaje, mam nadzieję, że stan surowy zamknięty do końca roku będzie stał. Projekt z Archonu "Dom w jeżynach 2 PD" po niewielkich przeróbkach. Działamy! Jak to mówią "Wielkie rzeczy mają mały początek".Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1784.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	389888

  9. #1149
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaja12M2 Zobacz post
    Witam,
    To i my się przywitamy. Powoli i u nas coś powstaje, mam nadzieję, że stan surowy zamknięty do końca roku będzie stał. Projekt z Archonu "Dom w jeżynach 2 PD" po niewielkich przeróbkach. Działamy! Jak to mówią "Wielkie rzeczy mają mały początek".Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1784.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	389888
    Cześć i powodzenia!
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  10. #1150
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kaja12M2

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Powiat Kłodzki
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    52

    Domyślnie

    Dziękuję. Przyda się

  11. #1151

    Domyślnie

    Witam sie i ja.
    Zaczeliśmy już budowę od wykopania basenu na piwnicę (kilka dni deszcze wystarczyło
    Dziś geodeta robi oznaczenia pod fundament. Mamy nadzieje zamknąć stan surowy przed zimą.
    Budujemy sie w górach, teren lekko pochyły (ok 2,,5 m różnicy terenu na całej szerokości domu), projekt własny, ekipa - mąż i znajomy budowlaniec
    trzymajcie kciuki

  12. #1152
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    U mnie stan ZERO. Lokowanie produktu: https://youtu.be/cSqhDl7DddA
    Ale krzywo mi chudziaka zrobili, lenie.

    @annatulipanna, walczę z oknami, podkradłem Twoją sugestię co do ciepłego montażu okien w opasce XPS. Szkic poglądowy przekroju mi taki wyszedł:



    Tu jest naszkicowane 5 cm opaska, oraz 7-8cm parapetu, ale myślę czy nie dać opaski 10 cm, bo widzę tam nadal spory mostek przy 5cm... Tak realnie to pewnie lepiej byłoby z 15 cm, tylko jak wtedy chwycą okno do muru?

    Rozmawiałem z moimi okiennikami, robili takie coś już u kogoś i mogą zrobić u mnie. Tylko oni nie wklejają XPSa, muszą to mieć już gotowe przed zdjęciem pomiarów na okna.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 26-05-2017 o 12:47
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #1153
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Rozmawiałem z moimi okiennikami, robili takie coś już u kogoś i mogą zrobić u mnie.
    Mi w dwóch salonach mówili, że maks 2cm grubości. Ale odpuściłem, bo przy BK nie robi to wielkiej różnicy, a jeszcze straszyli, że tynki położone na różne materiały mogą pękać, jak się tynkarz nie przyłoży i odpowiednio nie zazbroi. Do tego, o czym już tu dyskutowaliśmy, wyjeżdżasz na okna ociepleniem z trzech stron (ile, to zależy od gustu i profili). A od dołu IMO warto dać ciepły parapet.

    Dopytaj, czy zmienia wstawienie grubego XPS zmienia coś w kwestii gwarancji.

  14. #1154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    annatulipanna, walczę z oknami, podkradłem Twoją sugestię co do ciepłego montażu okien w opasce XPS. Szkic poglądowy przekroju mi taki wyszedł:



    Tu jest naszkicowane 5 cm opaska, oraz 7-8cm parapetu, ale myślę czy nie dać opaski 10 cm, bo widzę tam nadal spory mostek przy 5cm... Tak realnie to pewnie lepiej byłoby z 15 cm, tylko jak wtedy chwycą okno do muru?

    Rozmawiałem z moimi okiennikami, robili takie coś już u kogoś i mogą zrobić u mnie. Tylko oni nie wklejają XPSa, muszą to mieć już gotowe przed zdjęciem pomiarów na okna.
    Hej Myjku. U mnie będzie XPS grubości 3 cm. Chciałam 5, ale mnie odwiedziono od takiej grubości. 3 cm podobno wystarczy w zupełności (mam mury z BK). U mnie opaskę z XPS-a wykonuje ekipa murująca chałupkę. Jak pewnie widziałeś w moim dzienniku, mój majster zdecydował się na wycinanie w murze wnęki na XPS na ok. 10 cm w głąb bloczka, żeby właśnie od wewnątrz budynku tynki były kładzione na BK a nie na XPS. Ekipa robi to w cenie murowania, XPS też wkleją w cenie, dlatego się zgodziłam, na taki myk. Ja bym się nie obawiała tych pękających tynków na XPS-sie. Moi znajomi tak mają i nic się nie dzieje.
    Ja mam zamówione okna Vetrex. Biuro, w którym zamawiałam okna zna już temat montażu w XPS-ie i uważają to za bardzo dobre rozwiązanie. Jednak przy większych grubościach XPS-a, rzeczywiście mówili o kłopocie z montażem. W przypadku 3cm XPS-a montaż nie wiąże się z żadnymi większymi kosztami. Tylko dają dłuższe kotwy i dyble. Nie szalej z grubością opaski. Ona ma tylko zapewnić odizolowanie okna od muru, resztę zapewni izolacja zewnętrzna.
    Ja mam pozostałości XPS-a z płyty fundamentowej i z tego będą opaski, także ostatecznie cały ten okienny "patetnt" wyszedł mi za darmochę
    U mnie opaska wokół okien nie wpływa ani na gwarancję, ani na cenę montażu.
    Nie było mnie ostatnio na forum, a na budowie już postępy, których nie miałam czasu pokazać. Ale fajnie rozwiązali zapewnienie wcięcia na XPS-a w nadprożach. Mam nadzieję niedługo zamieścić to w swoim dzienniku
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #1155
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Czyli takie coś masz:



    Pewnie każda grubość większa od 2cm będzie wystarczająca aby wyeliminować ten najgorszy element. Czekam co w poniedziałek powie moja ekipa od okien, w każdym razie u mnie będzie silka, więc gorsze to w obrabianiu od BK a i pewnie więcej izolacji się przyda.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  16. #1156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Czyli takie coś masz:



    Pewnie każda grubość większa od 2cm będzie wystarczająca aby wyeliminować ten najgorszy element. Czekam co w poniedziałek powie moja ekipa od okien, w każdym razie u mnie będzie silka, więc gorsze to w obrabianiu od BK a i pewnie więcej izolacji się przyda.
    Mam mniej więcej tak, jak to przedstawiłeś na rysunku. Z tym, że pod oknem też jest tylko 3 cm. Parapety zamierzam montować w trakcie robienia izolacji zewnętrznej. Wówczas styropian elewacyjny pod parapetem dopasuję tak, żeby zachować lekki spadek i jednocześnie ciągłość izolacji z XPS-em.
    Z silką rzeczywiście chyba nie poszalejesz z robieniem wcięcia w murze. Ale tak jak pisałam, nie przejmowałabym się tak, tynkami wewnątrz budynku. XPS to nie jest zwykły styropian i nie jest tak podatny na wszelkie uszkodzenia. Trzeba tylko dopilnować, żeby prawidłowo obrobili krawędzie na styku mur-XPS i będzie ok. Co do grubości izolacji między murem a oknem też nie pogrubiaj ze względu na rodzaj budulca. Za izolację termiczną odpowiada izolacja zewnętrzna i tu mógłbyś się kusić o więcej, o ile widzisz w tym sens Opaska wokół otworów okiennych ma tylko odciąć okno od muru i 3 cm w zupełności wystarczą, nawet na silce. Nie ważne,czy dasz 3 cm, czy 5 cm i tak najwięcej zależy od poprawności montażu okien. Jak to skopią, to żadna opaska nam nie pomoże
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #1157
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Witajcie ponownie
    widzę parę "znajomych" twarzy z grupy na fb
    Wreszcie i my mamy pozwolenie na budowę, po 35 dniach czekania. Obyło się szybciej niż myślałam, ale to dopiero początek. Kurczę budowa domu to tak obszerny wątek, że można kilka lat studiować...

    Czytałam, że są tu inne babeczki, które będą zajmować się wszystkim, czyli poszukiwaniem i zakupem materiałów, rekrutacją ekip do budowy etc. Ehh oprócz pracy, 2 dzieci, jeszcze budowa domu, oj chyba muszę kupić farbę na siwe włosy Ale damy radę

    Słuchajcie, jak to jest u Was z materiałami na budowę, kupujecie wszystko w jednym składzie, czy szukacie np, gdzie jest ten sam materiał, ale taniej i tam zamawiacie?

  18. #1158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał stellina Zobacz post
    Słuchajcie, jak to jest u Was z materiałami na budowę, kupujecie wszystko w jednym składzie, czy szukacie np, gdzie jest ten sam materiał, ale taniej i tam zamawiacie?
    Grubsze zamówienia sprawdzam w innych miejscach. Ale generalnie kupuję w jednym składzie poleconym przez wykonawcę SSO. Praktycznie wszystko mają najtaniej. Nie wiem, czy to przez polecenie. Niestety, wykonawca SSO nie chciał mi sprzedać usługi razem z towarem (wtedy 8% VAT sprawiłoby, że byłoby jeszcze 15% taniej).

    Do tego ten mój "główny" skład bez problemu przyjmuje zwroty - ktoś się pomylił (raczej wykonawca, ale nie wnikałem) i zamówił za krótkie nadproża, za dużo innych rzeczy. I nie było problemu. Co więcej, za zwrot nie płaciłem też za transport, bo zabierali przywożąc kolejną dostawę. I nie płaciłem kaucji za palety i nie przejmowałem się ich zwrotem, bo wracały przy okazji kolejnej dostawy.
    Nawet jak znajdowałem nieco taniej gdzie indziej poszczególne rzeczy i koszt dostawy niwelował różnicę. Bo z "głównego" składu jechało trochę drewna, trochę stali, trochę zaprawy, gwoździe i trochę innych drobiazgów. Jakbym to zamówił w 3 składach, to transport byłby ze 3x droższy.

  19. #1159

    Domyślnie

    Który skład wybrałeś? Może być na priv.

  20. #1160

Strona 58 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony