dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 154
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3061
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.687

    Domyślnie Bocianki 2017 - witamy i zapraszamy :)

    Zamierzasz budować się w tym roku? Serdecznie witamy. Zapraszamy wszystkie tegoroczne Bocianki, by pisały o swoich doświadczeniach. A "starych" Forumowiczów, o pomoc i radę tym, którzy rozpoczynają budowy w 2017 roku.

    Powodzenia! Z Forum Muratora na pewno Wam się uda... Jesteśmy z Wami!

    Redakcja
    Sprawy dotyczące forum: [email protected]
    murator.tv na YouTube: KANAŁ YOUTUBE

  2. #2

    Domyślnie

    Witam się i ja W chwili obecnej jesteśmy na etapie oczekiwania na PNB.
    Pozdrowienia dla wszystkich którzy zamierzają spełniać swoje budowlane marzenia w rozpoczynającym się wlasnie Nowym Roku.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stronk

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    bytom
    Kod pocztowy
    41-909
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam i ja zacznę w tym roku budować domek. Działka wąska wiec dom musieliśmy zaprojektować z architektem. Będe budował systemem gospodarczym

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cześć, my też w tym roku ruszamy z budową, na ten moment jesteśmy dopiero na samym początku, bo dopiero dopracowujemy projekt.
    Na zaczęcie prac murarskich jesteśmy umówieni na lipiec sierpień i w tym roku mamy nadzieje zrobić SSZ.
    Wg jakich projektów budujecie? I z jakich materiałów, ocieplenia i ogrzewania będziecie korzystać?

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stronk

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    bytom
    Kod pocztowy
    41-909
    Posty
    4

    Domyślnie

    Ja buduje wg własnego projektu narysowałem architektowi co chce on mi to przerysował sciany w domu cagła ocieplenie wełna mineralna piec z podajnikiem szufladowym na groszek i zrebke wierzbowa
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1s (1).jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	377342  

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    covallus

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    104

    Domyślnie

    Witam,

    Ja startuję pod koniec kwietnia z M132L Wariantowy pod Warszawą.

    Brakuje jeszcze tylko załatwienia prądu, wody i kredytu
    --- BLOG --- Dziennik --- M132L Wariantowy ---
    Jest: prąd, woda, płyta fundamentowa
    Będzie: ściany BK 24 cm + EPS 20 cm 0,031; strop terriva; dachówka ceramiczna; ogrzewanie podłogowe; WM+REKU; pompa ciepła PW...
    20170428: stan zero; 20170609 strop; 20170803 ​dach;

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Widzę na projekcie schody, będzie też poddasze? Bo nie widzę sypialni. Cały dom chcesz ocieplać wełną? Nie boisz się, że ci się zawilgoci?
    I dlaczego nie masz ocieplenia między częścią mieszkalną a garażem?
    U nas będzie tak jak poniżej, projekt też indywidualny. Budujemy z silikatów, ocieplenie ścian styropian 20 cm, podłoga 20 cm, pompa ciepła, brak kominów, wentylacja mechaniczna, brak okien dachowych. Budujemy na razie parter, poddasze zrobimy za jakiś czas, także zostaje na razie całkiem surowe, bez tynków, posadzek, czy instalacji.
    Ostatnio edytowane przez stellina ; 02-01-2017 o 10:12

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał stellina Zobacz post
    Wg jakich projektów budujecie? I z jakich materiałów, ocieplenia i ogrzewania będziecie korzystać?
    My ściany nośne będziemy budować z ytonga, wewnętrzne być może z silki zewnętrzne ocieplimy styropianem grafitowym, a strop nad piętrem być może czymś innym niż wełna ogrzewanie oczywiście podłogowe

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Liliputek

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Kraków
    Posty
    916
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja jako Bocianek 2016, życzę Bociankom 2017 równych ścian, niskich prowizji w kredytach, brak kłopotu z ekipami i co najważniejsze... mądrych decyzji budowlanych

    Stronk zastanów się nad tym piecem z podajnikiem... moja znajoma ma i wcale bezobsługowe to nie jest, najtańsze? Raczej też nie, chyba, że w domach starych. A ona mając dopiero 33 lata co roku przeklina kupno ekogroszku, brud i wnosznie go do kotłowni, mimo, że to jest w workach...
    Teraz jeszcze macie szansę coś zmienić

    Kamila. ale jakie źródło ogrzewania?

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    My ściany nośne będziemy budować z ytonga, wewnętrzne być może z silki zewnętrzne ocieplimy styropianem grafitowym, a strop nad piętrem być może czymś innym niż wełna ogrzewanie oczywiście podłogowe
    Tak myślałam, już chyba niewiele osób w nowych domach decyduje się na grzejniki tradycyjne. Ale chodziło mi o źródło ogrzewania: prąd, gaz, pompa ciepła, etc. Widzę, że jesteś już przed pozwoleniem na budową, fajnie, niebawem ruszasz. Jaki masz projekt?
    Ostatnio edytowane przez stellina ; 02-01-2017 o 13:01

  11. #11

    Domyślnie

    A przepraszam, nie doczytałam Gaz
    Projekt indywidualny i docelowo wszystkomający (chyba)

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    A przepraszam, nie doczytałam Gaz
    Projekt indywidualny i docelowo wszystkomający (chyba)
    Możesz wstawić rzuty?
    Jestem jeszcze na etapie projektu, więc jeszcze mam czas na jakieś modyfikacje

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał stellina Zobacz post
    Możesz wstawić rzuty?
    Właśnie wstawiłam w dzienniku budowy ale jakoś nie mam weny żeby stworzyć sobie stopkę z linkiem do dziennika.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7375880

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stronk

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    bytom
    Kod pocztowy
    41-909
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liliputek Zobacz post
    Ja jako Bocianek 2016, życzę Bociankom 2017 równych ścian, niskich prowizji w kredytach, brak kłopotu z ekipami i co najważniejsze... mądrych decyzji budowlanych

    Stronk zastanów się nad tym piecem z podajnikiem... moja znajoma ma i wcale bezobsługowe to nie jest, najtańsze? Raczej też nie, chyba, że w domach starych. A ona mając dopiero 33 lata co roku przeklina kupno ekogroszku, brud i wnosznie go do kotłowni, mimo, że to jest w workach...
    Teraz jeszcze macie szansę coś zmienić
    Podajnik ponieważ zrebke wierzbową mam za darmo do kotłowni mam wejscie od garażu wiec cały brud zostanie miedzy garażem a kotłownia

  15. #15

    Domyślnie

    Aaaaa, ja tez , ja też mam nadzieje zacząć w 2017 kasę na rozruch dzis nam potwierdzili. Potem sprzedamy mieszkanie.
    Projekt indywidualny, wzorowany na typowym Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	92,0 KB
ID:	377729
    Budowa z silikatów 18 cm, ocieplenie 20 cm styro grafit, PC PW, WM. Zakładałam płytę fundamentową, ale chyba wycofam sie z tego. Mam dobry grunt , wiec to chyba przerost formy nad treścią. Poza tym, nie moge znaleźć ekipy, która potrafi to robić a nie chcę żeby ktoś sie uczył u mnie
    Trzymam kciuki za pozostałe Bocianki niedługo sie tu zagęści.

  16. #16

    Domyślnie

    Witam,
    My również planujemy start robót wiosną tego roku. Projekt indywidualny (sądząc po wypowiedziach poprzedników popularna opcja. Domek mały z użytkowym poddaszem na wąskiej działce.
    Obecnie czekamy na decyzję z ZUD odnośnie wodociągu i składamy projekt do zgłoszenia.

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Witam,
    My planujemy w tym roku zdobyć działkę, załatwić papierologie Planuje parterówkę 100-120m wg projektu gotowego ale bardzo mocno zmienionego, ot standard 3 pokoje, salon, kuchnia itd Póki co okazały się komplikacje z działką i czekam do wiosny czy uda sie przemionować na działke pod zabudowe bo póki co jest jako pole, ale ujęte do przekwalifikowania na działkę budowlaną Jak dobrze pójdzie to na wiosną działka będzie.

  18. #18

    Domyślnie

    No to trzymam kciuki. My bujamy sie z działka od lipca. Juz mnóstwo kasy wyłożyłam a działka nawet nie jest moja. Juz widzę światełko w tunelu. Zbieram papiery do notariusza. Niestety właścicielka jes osoba mocno starszą wiec wszystko za nią muszę załatwiać , na dodatek chorujemy i to kolejna przeszkoda w sprawnym załatwieniu papierów.

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Wybuduję czy nie? :)

    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Wrocław / Lutynia
    Posty
    199

    Domyślnie

    Hej. Ja też buduję w tym roku.

    w Październiku zakupiliśmy działkę 950m2.

    Dom o powierzchni 100m2 pow. użytkowej z projektu dom przy alabastrowej 21 - planowana data rozpoczęcia to kwiecień/maj.
    Dom z porothermu: ściany zewnętrzne plus konstrukcyjne z pustka 25 cm, działówki 11,5cm.'
    Ocieplenie 20 cm styropianu białego na ścianę, dach 30 cm wełna.
    Ogrzewanie - gaz ziemny + kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem, wentylacja mechaniczna + reku, 100 proc. podłogówka.

    Na razie umowa podpisana z tauronem, woda dogadana z sąsiadem, złożone dokumenty w celu uzyskania warunków technicznych dla przyłacza wod.-kan. i gazu. Podpisana umowa z budowlańcami. Geodeta w trakcie tworzenia mapy dla celów projektowych. Kierownik budowy i architekt do adaptacji wynajęty Powodzenia!!!
    Ostatnio edytowane przez Wybuduję czy nie? :) ; 06-01-2017 o 15:07

  20. #20
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    Ja tylko wyczekuję momentu, aż zima trochę odpuści i też zaczynamy )
    Papierologia już praktycznie za nami, jeszcze tylko kwestia kredytu.
    Projekt Indywidualny ok 160 m2 z poddaszem użytkowym, prosta bryła budynku.

    Trzymam kciuki za Was

Strona 1 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony