dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ElMaciej

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    7

    Domyślnie Szacowany koszt budowy - Dom w złociszkach.

    Dzień dobry.
    Chciałbym wybudować dom wg projektu Archon "Dom w złociszkach". Likwiduję okno w garażu, nie chcę kominka. Dom stawiany na Dolnym Śląsku. Chciałbym żeby dom od początku do końca stawiała jedna firma lub do każdej pracy zatrudniać innych fachowców. Czy 300 tysięcy złotych wystarczy na doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego? Wyceny z którymi spotykam się na różnych stronach kalkulatorach/rozmowach rozbiegaja się niesamowicie.
    A może ktoś już robił taki projekt?
    Pozdrawiam,
    Maciej.

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo na styk i przy założeniu, że znajdziesz normalne ekipy, czyli zarezerwujesz je minimum rok wcześniej. Ceny materiałów nadal galopują do góry i nic nie wskazuje, żeby w przyszłym roku miało się to zmienić.

    A jeszcze trzeba uwzględnić papierologię i przyłącza plus koszty ukryte, jak drewno na szalunki, nie przewidziane problemy przy wykopach itp.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  3. #3
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElMaciej Zobacz post
    Dzień dobry.
    Chciałbym wybudować dom wg projektu Archon "Dom w złociszkach". Likwiduję okno w garażu, nie chcę kominka. Dom stawiany na Dolnym Śląsku. Chciałbym żeby dom od początku do końca stawiała jedna firma lub do każdej pracy zatrudniać innych fachowców. Czy 300 tysięcy złotych wystarczy na doprowadzenie domu do stanu deweloperskiego? Wyceny z którymi spotykam się na różnych stronach kalkulatorach/rozmowach rozbiegaja się niesamowicie.
    A może ktoś już robił taki projekt?
    Pozdrawiam,
    Maciej.
    Jeśli z jedną firmą od A do Z lacznie z materiałem to licz na koszt 500-600tys.zl,jeśli będziesz szukał ekip do poszczególnych etapów i sam dbał o materiał ale przy własnym udziale w budowę 0% licz na min.400tys.zl,ale w opcji 2 jak nie masz dwóch lewych rak i coś samemu zrobisz to 300tys.zl jest realne.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli z jedną firmą od A do Z lacznie z materiałem to licz na koszt 500-600tys.zl,jeśli będziesz szukał ekip do poszczególnych etapów i sam dbał o materiał ale przy własnym udziale w budowę 0% licz na min.400tys.zl,ale w opcji 2 jak nie masz dwóch lewych rak i coś samemu zrobisz to 300tys.zl jest realne.
    Chyba trochę przesadziłeś...My mamy podpisaną umowę na budowę domu 127m2 stan deweloperski, dom w technologii keramzytowej, na płycie, okna 3 szybowe- ciepły montaż i dobrze ocieplony średnio 20 grafitowego styropianu. dach, to dachówka cementowa płaska.

    Kwota to 347 000zł brutto, z tym że ta technologia nie wymaga prawie w ogóle tynków...jedynie zacierki.

    Rekuperacja, ogrzewanie w naszym zakresie... tylko dom przygotowany pod te instalacje.
    Dodam, że projekt indywidualny był w cenie .
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 14-12-2018 o 09:54 Powód: dopisek

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ElMaciej

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    O to właśnie chodzi, że wyceny różnią się o nawet 200 tysięcy. 20 to bym rozumiał, ale 200?
    Nie wiem co można zrobić samemu? Ocieplic dach? To oszczędność kilku tysięcy.

  6. #6

    Domyślnie

    Sam możesz zrobić wszystko. Tylko czy Ci się to opłaci?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElMaciej Zobacz post
    O to właśnie chodzi, że wyceny różnią się o nawet 200 tysięcy. 20 to bym rozumiał, ale 200?
    Nie wiem co można zrobić samemu? Ocieplic dach? To oszczędność kilku tysięcy.

    To poproś o wyceny kilka firm a potem oglądaj ich domy i ważne, by z tablic informacyjnych spisać sobie nr, tel do inwestorów.
    A potem dzwoń i wypytuj o wszystko inwestora, bez udziału firmy. W trakcie budowy i po jej skończeniu.

  8. #8
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Chyba trochę przesadziłeś...My mamy podpisaną umowę na budowę domu 127m2 stan deweloperski, dom w technologii keramzytowej, na płycie, okna 3 szybowe- ciepły montaż i dobrze ocieplony średnio 20 grafitowego styropianu. dach, to dachówka cementowa płaska.

    Kwota to 347 000zł brutto, z tym że ta technologia nie wymaga prawie w ogóle tynków...jedynie zacierki.

    Rekuperacja, ogrzewanie w naszym zakresie... tylko dom przygotowany pod te instalacje.
    Dodam, że projekt indywidualny był w cenie .
    Od stanu deweloperskiego do zamieszkania popłynie jeszcze sporo dziesiat jak nie set tysięcy.
    Podjazdy,ogrodzenie,tarasy,otoczenie,umeblowanie,w yposażenie itp.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 14-12-2018 o 10:02

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Od stanu deweloperskiego do zamieszkania popłynie jeszcze sporo dziesiat jak nie set tysięcy.
    Podjazdy,ogrodzenie,tarasy,otoczenie,umeblowanie,w yposażenie itp.
    Zgadzam się, tylko iż pytający pytał się właśnie o stan deweloperski.

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ElMaciej

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Głogów
    Kod pocztowy
    67-200
    Posty
    7

    Domyślnie

    Odpowiadam sam sobie na pytanie.
    Otrzymałem właśnie wycenę od firmy. SSO 1800 zł/m2
    Deweloperski 800-1200 zł/m2
    Pod klucz 800-1200 zł/m2
    Bez okien, bez utylizacji ziemi.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    tkaczor123

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElMaciej Zobacz post
    O to właśnie chodzi, że wyceny różnią się o nawet 200 tysięcy. 20 to bym rozumiał, ale 200?
    Nie wiem co można zrobić samemu? Ocieplic dach? To oszczędność kilku tysięcy.
    Wszystko można zrobić samemu jeżeli masz czas dobre chęci i się na tym znasz. Jeżeli masz kasę to masz wyje.....

  12. #12
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał ElMaciej Zobacz post
    Odpowiadam sam sobie na pytanie.
    Otrzymałem właśnie wycenę od firmy. SSO 1800 zł/m2
    Deweloperski 800-1200 zł/m2
    Pod klucz 800-1200 zł/m2
    Bez okien, bez utylizacji ziemi.
    Sumy podaj bo nie chcę używać kalkulatora

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony