dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 26 z 154
Pokaż wyniki od 501 do 520 z 3061
  1. #501

    Domyślnie

    U nas na razie przygotowania do fundamentów, ale i tak jest szaleństwo.

  2. #502
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Miałem gont, zaczął się sypać po 10 latach, potem 5 lat łataliśmy, parę razy nas zdrowo zalało, aż w końcu zrobiliśmy blachę. Baliśmy się, bo straszyli że będzie głośno -- ale nic takiego nie ma miejsca.

    Co więcej, gont był na deskowaniu, więc na strychu w lato była sauna, nawet 60sC -- ugotować się można było. Oczywiście na poddaszu użytkowym też był upał. (dlatego klimę montowałem). Po zrobieniu łat i blachy temperatura automatycznie spadła, bo jest wentylacja pod pokryciem... Dlatego w nowym domu też będzie blacha. Lekka, trwała..
    A miałeś ocieplony ten strych? Kurcze, podobają mi się te gonty. Są lekkie, delikatne. Nie wszystkie oczywiście są ładne, ale te, które wybrałam są piękne i dach się robi taki elegancki. Z tego co wiem, mąż planuje 30 cm wełny pod dachem.

  3. #503

    Domyślnie

    Nie wiem jak te teraźniejsze się sprawują ale my mamy gont na domku letniskowym z 2000 r i teraz już widać że nadaje się do wymiany. Może jeszcze nie cieknie ale jest już blisko. Wygląda już za to koszmarnie.

    Może te nowoczesne są bardziej trwałe?

  4. #504
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Inny temat. Co myslicie o studniach glebinowych? Poki co zamiast wodociagu.

  5. #505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Inny temat. Co myslicie o studniach glebinowych? Poki co zamiast wodociagu.
    Jak tylko masz wodę - wierć. Chyba, że jakieś skały czy inne czynniki spowodują astronomiczny koszt wiercenia. Nawet, jak woda będzie nadawała się tylko do podlewania ogródka i do budowy, to już się opłaci.
    Możesz najpierw popytać sąsiadów, jak mają studnie i wziąć próbkę wody do przebadania (pewnie będą przeszczęśliwi jak obiecasz podzielić się wynikami) i sprawdzisz, jak drogie będzie uzdatnienie jej do picia.

  6. #506
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    studnia,

    sprawdź też czy możesz kopać, bo są duże obostrzenia co do miejsca (odległość od szamba czy też rozprowadzenia wody z oczyszczalni)
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  7. #507
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jak pisałem wcześniej, mi się do wody nie udało dowiercić. Tylko straciłem kasę na odwiert próbny. Sprawdź, czy sąsiedzi mają studnie. Możesz też podzwonić po studniarzach. Może wiercił któryś w Twojej okolicy. Poza tym zależy do czego Ci woda. Możesz się dowiercić, ale jakość może być zła i dojdą Ci koszty stacji uzdatniania, a to kolejny spory koszt. Jak do potrzeb gospodarczych, jakość nie ma dużego znaczenia.

  8. #508
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał swieja Zobacz post
    A miałeś ocieplony ten strych? Kurcze, podobają mi się te gonty. Są lekkie, delikatne. Nie wszystkie oczywiście są ładne, ale te, które wybrałam są piękne i dach się robi taki elegancki. Z tego co wiem, mąż planuje 30 cm wełny pod dachem.
    Tak, był ocieplony. Mizernie, bo tylko 15cm waty, ale był. Natomiast U szwagra też niestety już cieknie po 15 latach. Wrócę jeszcze do ew. hałasu z blachy -- i tak najwięcej idzie go przez okna połaciowe. Do tego teoretycznie blachę można umyć (z brudnych zacieków, mchu) jakąś chemią czy innym karcherem -- gontu się nie umyje i po paru latach wygląda niefajnie. Dlatego ja zdecydowanie idę w blachę. Dach kopertowy nad piętrem będzie na łatach z membraną (nie ma poddasza użytkowego, nie ma okien połaciowych, nie musi być skrajnie wyciszony), natomiast małe daszki nad garażem i nad tarasem będą z deskowaniem i styro między łatami (aby maksymalnie je wyciszyć, dlatego że będą przy oknach elewacyjnych piętra)
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  9. #509
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    Kurcze, no daliście do myslenia mi z tą papą i membraną... chciałam pełne deskowanie i pape własnie, pod dachowke ceramiczna....
    ale racja co Myjk pisze, ze poddasze u mnie bedzei nieuzytkowe, bez okien dachowych, wiec moze i dobra membrana wystarczy.

    zapiszę sobie te nazwę podaną wczesniej i popytam dekarzy. Zależy mi na tym, aby dach był wytrzymały, dobrze wykonany.

    zakładam, ze papa plus deskowanie wychodzi podobnie jak dobrej jakoś membrana?

  10. #510
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na dachu obok naszego bloku są gonty. Jeden czerwony (tak się domyślam ) wygląda fatalnie. Drugi grafitowy, bardzo podobny do tego, który bym brała dla nas, i wygląda super. A domy stoją już dobrych parę lat. Ale to nie do końca kwestia gontu tylko jego wentylacji... muszę się doedukować.

    I okazuje się, że pod gonty też można położyć membranę paroprzepuszczalną, właśnie dla wentylacji
    Ostatnio edytowane przez swieja ; 23-03-2017 o 10:39

  11. #511

    Domyślnie

    Jeszcze trzeba uważać na porost mchu bo gont lubi nim porastać. Ale są na to podobno sposoby.

    Ja sie zakochałam w dachówce z Braasa i okazuje się że to jest dachówka betonowa. I odradzają nam ją właśnie ze wględu na to że w usytuowaniu blisko lasu te dachówki również lubią porastać.

    ta mi się podoba: http://www.monier.pl/produkty/katalo...-baltycka.html grafitowa . Widziałam ją na domu i ładnie wygląda. No ale skoro ma mi potem rosnąc na niej trawa, to nie bardzo....

  12. #512
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Inny temat. Co myslicie o studniach glebinowych? Poki co zamiast wodociagu.
    Jeśli ma być zamiast wodociągu to musi być ujęta w PNB, a jeśli jest w projekcie do pozwolenia jest zaopatrzenie w wodę z wodociągu to nie odbiorą domu bez wykonanego przyłącza potrzeba zamiennego pozwolenia.

    Warto w gminie zapytać czy nie ma jakiegoś przepisu że jest obowiązek podpięcia się do sieci czasem tak jest u nas wodociąg w drodze i przyłączenie obowiązkowe.

    Studnia też musi być odpowiednio usytuowana w odległości od granicy szamba oczyszczalni, czy rodzaju budynków nawet w odniesieniu do działek sąsiednich

  13. #513

    Domyślnie

    U mnie w MPZP jest zapis mówiący o konieczności podłączenia do wodociągu.

    Nakazuje się podłączenie wszystkich obiektów do zbiorczej, gminnej sieci wodociągowej
    Studnię można sobie wykopać na potrzeby podlewania.

  14. #514
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hellenaj Zobacz post
    zakładam, ze papa plus deskowanie wychodzi podobnie jak dobrej jakoś membrana?
    Deskowanie wychodzi ponad 2x drożej od dobrej membrany. Same deski to z 15zł/m2. Do tego papa i robocizny więcej. Dobra membrana to góra 10zł/m2 razem z materiałami do montażu.

    Zapytaj dekarza, jaką papę by polecał i sobie dodaj.

  15. #515

    Domyślnie

    U mnie nie ma deskowania, jest za to 325 m kw membrany. Tylko z tego co wyczytałam, to jest membrana nadająca się na odeskowanie. Muszę to przedyskutować z dekarzem.


    Jak zlecacie budowę, z materiałami czy bez? Dzisiaj będziemy wysyłać prośby o wycenę do kilku hurtownii i zobaczę co bardziej się opłaca. Różnica w podatku vat jest 15% ale i tak muszę zweryfikować ceny wykonawcy. Kilka pozycji z wyceny mi się nie podoba.

    Robocizna SSO wychodzi u nas ok 55k brutto (kwota zweryfikowana na podstawie 4 ofert z dachem)

  16. #516
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hellenaj Zobacz post
    zakładam, ze papa plus deskowanie wychodzi podobnie jak dobrej jakoś membrana?
    Deskowanie jest znacznie droższe.

    Cytat Napisał swieja Zobacz post
    I okazuje się, że pod gonty też można położyć membranę paroprzepuszczalną, właśnie dla wentylacji
    Jak paroprzepuszcalną, to jak sama nazwa wskazuje, aby wilgoć wypuszczała "z domu" a jej nie wpuszczała. W praktyce to wygląda tak, że jak mi pokrycie wymieniali z gontu na blachę i położyli membranę, to letni deszcz spływał po niej jak po kaczce Wentylacja to inna kwestia. Przy goncie nie da się zrobić szczeliny wentylacyjnej, więc cała energia ze słońca, a jest jej w lato ogromne ilości, wali bezpośrednio w dechy i to wszystko się piekielnie grzeje. Blacha i dachówka jest na łatach -- pod nimi jest pustka powietrzna, co pozwala (grawitacyjnie) wentylować i nie dopuszczać takiej ilości energii do wnętrzna.

    Natomiast ja się z dachówki wyleczyłem (pomijając jej wagę, a więc konieczność mocniejszej i droższej konstrukcji dachu, koszt dachówki jak i wyższy koszt wykonania) po przejściach paru osób z kunami, które lubią się pod dachówkę pakować, docierając nawet do płyt GK poddasza, robiąc dewastację nie tylko w membranie, ale także w ociepleniu, robiąc hałas ale i smród w domu. Takim przykładem problemów ze zwierzakiem jest Jarek.P i Jego "Wojny kunickie", tu mniej więcej się zaczyna walka -> http://forum.muratordom.pl/showthrea...highlight=kuny "Dachówkowcom" proponuję przeczytać uważnie "wojny kunickie" -- trochę tego jest, bo Jarek szybko pisze, a jak szybko to i dużo, ale też przy tym sensownie -- gdyż radził w toku jak zabezpieczyć dach z dachówką przed szkodnikami.

    Cytat Napisał laurap Zobacz post
    Jak zlecacie budowę, z materiałami czy bez? Dzisiaj będziemy wysyłać prośby o wycenę do kilku hurtownii i zobaczę co bardziej się opłaca. Różnica w podatku vat jest 15% ale i tak muszę zweryfikować ceny wykonawcy. Kilka pozycji z wyceny mi się nie podoba.
    Robocizna SSO wychodzi u nas ok 55k brutto (kwota zweryfikowana na podstawie 4 ofert z dachem)
    Chciałem zlecić firmie ogarnianie materiału, licząc na niższy VAT -- ale ceny były absurdalnie wysokie. Zamiast taniej, to jeszcze drożej. Szczyt to był koleś, który SSO wycenił na 250 tys. zł netto + VAT8% gdy ja sobie w sumie robocizna + materiał (ze sporym już narzutem aby się nie rozczarować) policzyłem 180 BRUTTO z VAT23%. Ostatecznie robię metodą gospodarczą, robocizna + mój towar. Szwagier polecił mi skład gdzie się zaopatrywał podczas swojej budowy. Daleko (ze 20km) ale wychodzi to bez znaczenia -- mam skład pod nosem (700m w linii prostej) i tak samo mnie za dojazd HDSa liczyli, a nawet drożej (pomijając, że ceny samych materiałów też wyższe). Pozostaje szukać.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 24-03-2017 o 12:42
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #517
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja będę sam zamawiał, chyba że mnie to zadanie zabije. Normalnie pracuję w końcu, a nie mam pojęcia, ile trzeba​ poświęcić czasu na szukanie i zamawianie materiałów. Ale wolałbym wiedzieć, co i za ile kupuję niż żeby mi ktoś np. wciskał jako pełnowartościowy towar odrzutu.

  18. #518

    Domyślnie

    Przesłaliśmy do zaprzyjaźnionej hurtowni wykaz od naszego wykonawcy z cenami - powiedzieli nam, że mamy dobre ceny i u nich nie dostaniemy taniej (biorąc pod uwagę jeszcze różnicę vatu).

    Także to nie jest takie oczywiste. Nasz wykonawca ma skład budowlany, więc to pewnie z togo wynika.
    Jesteśmy przynajmniej pewni ze ceny są ok. Poza tym na wszystko będzie wz więc będziemy mieli podgląd na to co idzie.

  19. #519

    Domyślnie

    zamawianie materiałów to na ogół rozeznanie w terenie/sieci lub wśród znajomych dla znalezienia numerów telefonów, potem trochę dzwonienia i tyle, czasu wiele nie zajmuje - chyba większość budujących się pracuje, coby mieć za co się budować Wygodnie jest otworzyć WZtkę w składzie, który oferuje najlepsze ceny (nasz daje duże upusty dla stałych klientów, a rabat rośnie wraz z kwotą na fakturze). Wbrew pozorom te legendarne rabaty i 8% VAT dla wykonawców nie zawsze są pozytywnym zaskoczeniem dla inwestorów

  20. #520
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A u nas rozczarowanie. Mieliśmy dziś podpisać umowę kredytową w ING i czekać już na kasę. Ale się okazało, że marża w umowie inna niż ta, którą obiecano nam na rozmowie i przy składaniu wniosku o kredyt. A że inna osoba nas obsługiwała do tej pory a inna podpisuje umowy kredytowe to łatwo się było wykręcić i zwalić na błędy informacyjne
    Kolejna promocja na marżę ma wejść "lada dzień", wszystkie dokumenty gotowe, więc czekamy. Złożymy wniosek jeszcze raz, pewnie za jakiś tydzień. Ale centrala "obiecała" szybszy termin rozpatrzenia wniosku (który już raz rozpatrzyli ) i decyzję w ciągu tygodnia a nie trzech.
    Niewielka różnica - zamiast 1,9 w umowie jest 2,4 - daje nam to dodatkowe 100 tys. kredytu do spłaty, więc musimy usiąść pokornie na tyłku i poczekać aż zmienią zdanie

Strona 26 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony