dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 72
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.426 z 1426

Domyślnie

Mnie się czerwony dach nie podobał... w okolicy są czarne, brązowe, z blachy czy czerwone. Po mimo to nie ma chaosu. Nie chciała bym aby ktoś mi narzucal jaki mogę mieć kolor dachu i nie przeszkadzają mi innych dachy. Wszystko też zależy od stylu domu i kiedy był budowany. Nie do każdej bryły pasuje ten sam dach.

STAŁY BYWALEC (min. 300)
    annatulipanna

Domyślnie

Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Witam nowe Bocianki i życzę powodzenia

U nas, w oczekiwaniu na ekipę zrobiliśmy bednarkę wokół fundamentów, przeprowadziliśmy wpust do domu, zakupiliśmy kable elektryczne i trochę innych pierdół, doprowadziliśmy prąd do altany i kupiliśmy duuużo duuuużych drzew. Nasz ogród wzbogacił się o cyprysiki, tulipanowce, sosny ościste, świerki wężowe, sosnę banksa, jodły i choiny kanadyjskie. W tym roku dołączą do nas jeszcze sosna smołowa (cudowna, powykręcana w chińskie S), sosna czarna piramidalna i cyprysik nutkajski. Zrobiliśmy z kamienia miejsce na ognisko w ogrodzie, takie żeby można było zarówno rozpalić normalne ognisko jak i wstawić kociołek na trójnogu. Albo zrobić grilla, bez wiecznego zastanawiania się gdzie ostatnio stał grill i dlaczego nie ma go tam, gdzie być powinien
    A, zapomniałabym. Udało mi się jeszcze zmienić taryfę z C11 na G11, mimo tego że przy podpisywaniu umowy pani twierdziła że to niemożliwe
    No i wytyczyliśmy wstępnie miejsce na oczko wodne. Niewielkie, tak około 50 m2.
    Okna mamy wybrane, pozostaje zrobić OZC i wybrać dachówkę.
    Wybór jest trudny i pozostawiamy go na później, jest jeszcze chwila czasu. marzy nam się elewacja częściowo z kamienia ale pewnie wyjdzie kosmos finansowy. No nic, pożyjemy zobaczymy

I to tyle z nowości, następny post wstawię gdy przykryjemy mury dachem
    Cześć Kamilo Wszystko brzmi cudnie, tylko czemu nie możemy tego wszystkiego zobaczyć w dzienniku?? Zaglądam do Ciebie czasem, żeby upewnić się, czy na pewno nie aktualizowałaś wpisów i jakież jest moje rozczarowanie
    Napisz coś więcej o zmianie taryfy, u mnie też jest to nie możliwe I jakiego masz operatora sieci elektrycznej??
    Pozdrawiam

Domyślnie

Jakoś nie po drodze mi z dziennikiem i pewnie dlatego każde z nas żyje swoim życiem

A tak na poważnie to nie miałam czasu a teraz chęci na siedzenie przy kompie i zmniejszanie zdjęć.
    Całe dnie spędzam w ogrodzie bo jego tworzenie to pestka przy ilości rzeczy które są niezbędne przy jego pielęgnacji.
    Już drugi raz w tym roku zakwitły nam lawendy (mam już 3 kolory fioletowy, niebieski i biały)
    Zdjęcia obrobię i wrzucę do dziennika gdy choć trochę się ochłodzi a my wyjdziemy z basenu na suchy ląd

Piszcie Bocianki, piszcie jak najwięcej. Moja dusza raduje się widząc jak rosną Wasze mury

Też serdecznie pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Kamila. ; Wczoraj o 20:44

Domyślnie

Z tą energią to było tak.
    Po burzy nie mieliśmy na działce prądu ponad 24 godziny, zawartość lodówki poszła do kosza a ja stwierdziłam że tak nie będziemy się bawić
    Zadzwoniłam do PGE i poruszyłam najpierw temat odszkodowań (zgodnie z obowiązującymi przepisami ZE ma określony maksymalny czas w ciągu roku, w którym może nie być prądu i czas ten dzieli się na 2 przyczyny - zależne od ZE i losowe).
    Nie mam w tym momencie ustawy pod ręką, gdyby ktoś był zainteresowany to poszukam.
    Drugim tematem po urobieniu pani z PGE była taryfa narzucona nam odgórnie przy podpisywaniu umowy. Pytaliśmy trzech różnych osób i wszyscy twierdzili że nie ma takiej opcji aby podłączono nas pod G11. Poszłam śladem forumowiczów, którzy przechodzili przez ten temat i powiedziałam (zgodnie z prawdą) że na działce mamy co prawda rozpoczętą budowę (tak wpisaliśmy we wniosku o przyłącze) ale mamy także altanę, z której czynnie korzystamy, nie jesteśmy podmiotem gospodarczym, więc taryfa C11 została nam przypisana przez ZE odgórnie i niezgodnie z obowiązującymi przepisami
    Pani reklamację przyjęła i kazała uzbroić się w cierpliwość
    No to się uzbroiliśmy i pewnego dnia nasze zdziwienie sięgnęło zenitu.
    Dostaliśmy pocztą druk do wypełnienia i pismo z wyjaśnieniem iż jest możliwość zmiany taryfy
    Wniosek wysłaliśmy i kolejna faktura będzie już dla nas znacznie korzystniejsza

Proste, prawda?
    Ostatnio edytowane przez Kamila. ; Wczoraj o 20:42

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów

Domyślnie

Przed budowa lepiej za bardzo nie organizowac ogrodu po potem betoniara wjedzie, ciezarowka z materialem, kopara nie bedzie miala jak nawrocic to kwiatki rozjedzie, potem szambko zamontowac, a moze drenaz zrobic itd itp...sasiedzi maja tak piekna trawke na dzialce a maja zamiar sie budowac...szkoda tak pieknej trawki

Domyślnie

Aghata gdy działka jest mała masz rację.
    Gdy działka ma ponad 100 metrów głębokości i 34 szerokości, wówczas pozostawienie zagospodarowania przestrzeni na później jest nierozsądnym rozwiązaniem

Strona 72 z 72

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia