dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 154
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 3061
  1. #221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Czy orientujecie sie jaki jest koszt ( dodatkowy ) wykonania dokumentacji do projektu na ogrzewanie gazowe .mamy gaz ziemny a wszystkie projekty zawierają paliwo stałe i niestety trzeba sobie takie cos wykonac na etapie adaptacji

  2. #222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Mysle ze w granicach 300zl...my od razu do projektu, w ktorym byl gaz dokupilismy paliwo stale kosztowalo to dodatkowo 220zl

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaz_75 Zobacz post
    Czy orientujecie sie jaki jest koszt ( dodatkowy ) wykonania dokumentacji do projektu na ogrzewanie gazowe .mamy gaz ziemny a wszystkie projekty zawierają paliwo stałe i niestety trzeba sobie takie cos wykonac na etapie adaptacji
    Wewnętrzna instalacja gazu wymaga projektu,i pozwolenia można robić to na jednym pozwoleniu z domem wtedy do projektu dołącza się dokument od projektanta mającego uprawnienia do takich projektów, na jednym dzienniku budowy jest dom i gaz.Można też projekt gazu robić na oddzielnym projekcie i pozwoleniu i DB.

    W każdym przypadku potrzebny będzie KB mający uprawnienia do instalacji gazowej.

    U mnie było na jednym pozwoleniu podpisywało się na projekcie dwóch projektantów, KB nie miał uprawnień do gazu więc zgłaszając rozpoczęcie budowy składaliśmy oświadczenie że przed rozpoczęciem prac dot. gazu doniesiemy oświadczenie KB do gazu.

    Ja miałam w cenie adaptacji.

  4. #224
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Mysle ze w granicach 300zl...my od razu do projektu, w ktorym byl gaz dokupilismy paliwo stale kosztowalo to dodatkowo 220zl
    Czy ja dobrze czytam? 89m2 i wymieniliście gaz na paliwo stałe?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  5. #225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Wewnętrzna instalacja gazu wymaga projektu,i pozwolenia można robić to na jednym pozwoleniu z domem wtedy do projektu dołącza się dokument od projektanta mającego uprawnienia do takich projektów, na jednym dzienniku budowy jest dom i gaz.Można też projekt gazu robić na oddzielnym projekcie i pozwoleniu i DB.

    W każdym przypadku potrzebny będzie KB mający uprawnienia do instalacji gazowej.

    U mnie było na jednym pozwoleniu podpisywało się na projekcie dwóch projektantów, KB nie miał uprawnień do gazu więc zgłaszając rozpoczęcie budowy składaliśmy oświadczenie że przed rozpoczęciem prac dot. gazu doniesiemy oświadczenie KB do gazu.

    Ja miałam w cenie adaptacji.
    Chciałam żeby mi to wykonał extra dom bo od nich kupujemy projekt ale nie wykonują takiej usługi i moja archtektka zgłosiła to swoim wykonawcą jakimś tam żeby wycenili a później wykonali całą dokumentację . Ale w razie WU mozna donieść papierki z tego co piszesz . Dziękuje bardzo

  6. #226
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Mysle ze w granicach 300zl...my od razu do projektu, w ktorym byl gaz dokupilismy paliwo stale kosztowalo to dodatkowo 220zl
    My w tej chwili mamy mieszkanie 109 m2 i mamy gaz .Rachunki nie są wysokie a komfort nieporównywalny . mamy piec kondensacyjny i chyba bym nie zamieniła na paliwo stałe

  7. #227

    Domyślnie

    Cytat Napisał swieja Zobacz post
    My budujemy z porothermu. Na dachu planujemy gont bitumiczny. O rany, jak ja już się nie mogę doczekać.
    Byliśmy dziś na działce. Glina nam się do butów poprzyklejała. Czytam właśnie co z taką gliną w ogrodzie zrobić, jak ją przygotować, by cokolwiek w niej sadzić. Nie mogę się doczekać wielkiej kuchni, mojej pracowni i ogrodu... chyba jajo zniosę

    Skontaktowaliśmy się z sąsiadem z za płotu, który też się buduje. Okazuje się, że będziemy mieć tego samego kierownika budowy, chociaż mąż znalazł go przez internet Ale sąsiad bardzo go poleca, więc kamień z serca.
    Spotkaliśmy dziś też sąsiadów z kolejnego domu. Wydają się mili


    Będzie się działo!!
    U nas na działce rolnik uprawiał pole wiec ziemia nie zachęca do spacerów... trawki i łąki brak nie wiem za bardzo jak to ogarnąć bo w marcu chcemy robić ogrodzenie tymczasowe i stawiać blaszak...

    Sąsiedzi to ważna sprawa U nas na razie jest ich brak - jedni od zachodu będą rozpoczynać budowę za rok. pozostałych nie ma pola i rolnicy dopiero 3 działki dalej stoi nowy dom i zaczyna się osiedle.

  8. #228
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Czy ja dobrze czytam? 89m2 i wymieniliście gaz na paliwo stałe?
    Niestety na wiosce gdzie bedziemy mieszkac nie ma gazociagu, butli nie chcemy, a wielkodc kotlowni pozwala na zmiane ogrzewania

  9. #229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Niestety na wiosce gdzie bedziemy mieszkac nie ma gazociagu, butli nie chcemy, a wielkodc kotlowni pozwala na zmiane ogrzewania
    A to inna sprawa

  10. #230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Niestety na wiosce gdzie bedziemy mieszkac nie ma gazociagu, butli nie chcemy, a wielkodc kotlowni pozwala na zmiane ogrzewania
    Prądu też nie ma? Przecież 90m2 prądem ogrzejecie za niecałe 1500 zł/rok przy śmiesznie niskiej inwestycji. Przemyślcie to jeszcze, bo z paliwem stałym będą same kłopoty przy takiej powierzchni (pomijając syf i konieczność obsługi).
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    A czym mialabym ogrzewac?

    Gorzej jak zabraknie pradu

  12. #232
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Jak często, na jak długo i przy jakich temperaturach w zimie braknie prądu? Podpowiem, raczej rzadko, raczej krótko, a jeśli już, to przy wyższych temperaturach (gdy wali mokry i ciężki śnieg, tudzież dmuchają wiatry -- a to się dzieje w okolicach zera, gdy straty ciepła z domu są niewielkie). Można się tanio zabezpieczyć agregatem, albo butlą gazową.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  13. #233
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar minimoni
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    k/Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    64

    Domyślnie

    U nas dziś już robią wjazd na działkę i zciągają hummus

    Umowę kredytową podpiszemy w tym tygodniu.

    Apropo prądu, u nas są częste zaniki :/ Zaczęliśmy się poważnie zastanawiać nad agregatem.

  14. #234
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    POMA

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    12

    Domyślnie

    Witamy się i my
    Właśnie zaczynamy naszą budowę - projekt indywidualny, parterówka 144 mkw.
    Na działce mamy już prąd, brakuje nam jeszcze wody. Rano pożegnaliśmy się z humusem

    Pozdrawiamy wszystkich budujących i życzymy powodzenia

  15. #235
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A my jeszcze czekamy na kredyt, jutro mają wycenić działkę, mam nadzieję, że będzie ok.
    Mąż zamówił garaż blaszany, żeby było gdzie schować to i owo.

    meqi u nas też część działki zaorana. Ale były właściciel przejechał po niej już po sprzedaży, więc chcemy teraz żeby to wybronował na własną rękę.
    Poszperałam w necie i już wiem, że by przygotować choć trochę ziemię pod sadzenie czegokolwiek muszę ją obsiać łubinem, facelią i koniczyną. Potem skosić, przekopać i wymieszać z grubym piachem i ewentualnie kompostem. No i zmartwienie mam bo sąsiad uprawia pole więc będzie pewnie randapem podlewał, coby zielone wybić. Musimy chyba jakimś rowem się obkopać, żeby nam ten randap na ogród nie spłyną, bo jego pole odrobinę wyżej niż my. Nie znam się nic a nic. Całe życie w blokach spędziłam a od zawsze mi się marzą kury i ogród

  16. #236
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Zazdroszczę wszystkim tym co już mają krok do przodu ...ja walczę z kimś, czymś co wykona mi tą cholerna dokumentację wewnętrzną do ogrzewania gazem masakra .przez tą zmianę w styczniu są same problemy

  17. #237
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Stwierdzam że jestem zielona strasznie jeżeli chodzi o budowę...podpowiedzcie w momencie otrzymania pozwolenia na budowę jaki kolejny krok na działce ?

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaz_75 Zobacz post
    Stwierdzam że jestem zielona strasznie jeżeli chodzi o budowę...podpowiedzcie w momencie otrzymania pozwolenia na budowę jaki kolejny krok na działce ?
    Na działce wytyczenie budynku czyli geodeta a wczesniej zdjęcie humusu.

    Papierowo pozwolenie po jego uprawomocnieniu ostemplowanie DB i razem z papierami od KB zgłoszenie rozpoczęcia prac do PINBu.

  19. #239
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bejaro Zobacz post
    Na działce wytyczenie budynku czyli geodeta a wczesniej zdjęcie humusu.

    Papierowo pozwolenie po jego uprawomocnieniu ostemplowanie DB i razem z papierami od KB zgłoszenie rozpoczęcia prac do PINBu.
    dziękuję

  20. #240

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    A czym mialabym ogrzewac?

    Gorzej jak zabraknie pradu
    A jak prądu zabraknie to śmieciuch będzie grzał?

Strona 12 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony