dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 154
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 3061
  1. #801
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wekto Zobacz post
    Kup okna z montażem. 8% vat. Do tego zasada jest taka, że nawet najlepsze okna można zepsuć złym montażem czyli lepiej zabrać kogoś, kto specjalizuje się w stolarce otworowej.
    Ok...rozważę ro...u nas chyba wszędzie dekarze okna montują..
    Ps nauczę się robić multi cytaty kiedyś...
    A generalnie widzę że sporo babek się buduje w 2017

  2. #802
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    Właśnie przeczytałam cały wątek.
    Myjk albo mi uciekło między forum, pieluchami i karmieniem albo nie pokazałeś jaką blachę kładziesz?u nas architekt też polecał do rozważenia blachę, też mówił, że najwiecej hałasu to okna dachowe a jak wełny wystarczajaco w dachu to nie ma co sie bać blachy...a pózniej dekarz nagadał o deskowaniu, ceramice i zgłupieliśmy,,.i jeszcze musimy zrobić ozc bo też architekt gadał ze na to warto pieniądze wydać.,.mamy w planie piec na eko groszek, niestety. Gaz w wiosce donaszej działki nie opłaca się ciągnąć...
    Istotnie, nie pokazywałem, bo jeszcze nie dotarłem do tego. Wycena była robiona po prostu pod średnią cenę.

    OZC koniecznie zróbcie, to śmiesznie małe pieniądze, a można się dzięki temu wykaraskać z węglosyfu.

    Duży ten dom macie? Zapodaj jakieś rzuty jak możesz i parametry, to się poszacuje.

  3. #803
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A czemu nie pompę ciepła?

    Myjk w tym wątku nie pochwalił się dachem niestety. Wiem bo pytałam
    My chyba damy sobie spokój i odłożymy fundamenty na po świętach. Na razie żwir wysypany, by można było przejechać.

    I też dumam nad dachem. Mam skrajne pomysły. Od gontów po ceramikę. Od wyboru dachu zależeć będzie wygląd całego domu. W związku z tym, że jestem grafikiem, mocno na sercu leży mi estetyka i bardzo mnie stresuje podejmowanie nieodwracalnych decyzji w tym zakresie

  4. #804
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie

    hmmm
    Myjk muszę jeszcze ogarnąć jak dodać pdf do postu...? tak turbo go zmniejszyć? muszę znaleźć jakiś post techniczny z instrukcją...
    swieja jak dobrze że ja mam fiksum tylko na punkcie funkcjonalności (przy czym nasz projekt jest absurdalnie niefunkcjonalny) , a jak chodzi o estetykę jestem cienias jakich mało...będę musiała komuś zapłacić chyba za urządzenie domu

    ps. jakie macie założone budżety - metraż, typ domu (parter, piętrowy, piwnica), założony budżet?

  5. #805
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    dzisiaj zostawiłam projekt do wyceny w hurtowni budowlanej we wtorek do obioru ciekawe co wymodzą Pan mi zadał pytanie z czego chcę budowac a ja yyyyyyyyyyy, eeeeeeee to sobie pogadaliśmy

  6. #806
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    hmmm
    Myjk muszę jeszcze ogarnąć jak dodać pdf do postu...? tak turbo go zmniejszyć? muszę znaleźć jakiś post techniczny z instrukcją...
    PDFa nie wstawisz. Trzeba zrobić eksport z PDF do JPG z Acrobat Readera (powinno się dać -- ja nie sprawdzę, bo mam pełną wersję -- u mnie się z pewnością da) i dopiero można wstawić z pomocą ikonki "z obrazkiem". Ew. wrzucić PDF na jakiś dysk gógle i udostępnić link.

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    ps. jakie macie założone budżety - metraż, typ domu (parter, piętrowy, piwnica), założony budżet?
    Ja mam kostkę, 2 pełne piętra, bez piwnicy, 180m2 mieszkalnej + 60m2 dodatkowych. Szacuję stan deweloperski na 430 tys. z basenem, WM, PC gruntową, klimatyzacją i OC (a, i rolety na okna też niby w tym wliczone).
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 06-04-2017 o 19:39
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #807
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie





    jpeg zrobiłam (niech żyje Paint !) nawet wrzuciłam na fotosik

    iii...przerosło mnie
    Ostatnio edytowane przez KaLOLina ; 06-04-2017 o 19:41

  8. #808

    Domyślnie

    W ten weekend są targi budowlane w Katowicach

    My odebraliśmy badania gruntu. Jak czytam te Wasze wyceny to chyba kupię cały materiał jesienią i zimą

  9. #809
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie

    ojj albo weszło? rzuty widzicie? jeszcze jakieś dane są potrzebne?

    z basenem? takim basenem? w sensie wiesz...do pływania a nie większą wanną?

    my 150m2, poddasze użytkowe, amtresola, z garażem plan tniby z wyceny pi razy drzwi 320 000zł, mamy 440 000zł (w tym część kredytu) ...i boję się że nie starczy
    Ostatnio edytowane przez KaLOLina ; 06-04-2017 o 19:45

  10. #810
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Istotnie, nie pokazywałem, bo jeszcze nie dotarłem do tego. Wycena była robiona po prostu pod średnią cenę.

    OZC koniecznie zróbcie, to śmiesznie małe pieniądze, a można się dzięki temu wykaraskać z węglosyfu.

    Duży ten dom macie? Zapodaj jakieś rzuty jak możesz i parametry, to się poszacuje.
    Ciekawe Myjku czy pobudujesz ten swój dom według OZC . Czy te materiały budowlane będą miały parametry z OZC ...

  11. #811
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    ojj albo weszło? rzuty widzicie? jeszcze jakieś dane są potrzebne?
    Widzicie. Trochę uwag bym miał. Dane są potrzebne z jakiego materiału ściany, ile ocieplenia w podłogę, ile na ściany, ile ocieplenia na strop, jaka wentylacja...

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    z basenem? takim basenem? w sensie wiesz...do pływania a nie większą wanną?
    Z basenem ogrodowym, 7x4m sobie zaplanowałem + schody --> Projekt basenu. Zamiast długiego a wąskiego do pływania ma być przeciwprąd. Ale to na później. Nie będzie też sztywnego dachu, bo jak basen kosztuje 50 tys. tak sztywny dach drugie tyle.

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Ciekawe Myjku czy pobudujesz ten swój dom według OZC . Czy te materiały budowlane będą miały parametry z OZC ...
    Oczywiście, czemu miałbym budować inaczej niż jest w projekcie? To jakiś fetysz? Majster już poinformowany, że pierwszą warstwę muru mają zrobić z innego materiału niż reszta -- mianowicie z porotermu zasypanego perlitem. Zdziwił się, ale nie widzi problemu. Aczkolwiek jak w pierwszej chwili usłyszał poroterm to widziałem że mu się oczy powiększyły. Potem się okazało, że nienawidzi tego materiału, bo jest krzywy i kruchliwy -- więc się ucieszył jak się okazało, że będzie silka.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 06-04-2017 o 19:59
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  12. #812
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Widzicie. Trochę uwag bym miał. Dane są potrzebne z jakiego materiału ściany, ile ocieplenia w podłogę, ile na ściany, ile ocieplenia na strop, jaka wentylacja...


    Z basenem ogrodowym, 7x4m sobie zaplanowałem + schody --> Projekt basenu. Zamiast długiego a wąskiego do pływania ma być przeciwprąd. Ale to na później. Nie będzie też sztywnego dachu, bo jak basen kosztuje 50 tys. tak sztywny dach drugie tyle.
    Uwag do projektu? To dawaj chętnie się zapoznam zwłaszcza że jedyn co musimy to ograniczenia wynikające z pnb, resztę można jeszćze zmieniać.
    Dom na wzorze tego budowany:
    http://www.dobredomy.pl/projekt/telimenaII/

    Materiał majster chce ytong, w projekcie porotherm. Ocieplenie powinnam wiedzieć, a nie wiem i muszę sprawdzić...generalnie projekt rysował nam chrzestny MZM (mało zaangażowanego męża - w budowę przp.red. ), więc może naiwnie liczę że narysował dobrze

    Już widziałam wizualizacje twojego domu i basenu, wydaje się byc duży

  13. #813
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    Uwag do projektu? To dawaj chętnie się zapoznam zwłaszcza że jedyn co musimy to ograniczenia wynikające z pnb, resztę można jeszćze zmieniać.
    Widzę stosunkowo wąski garaż. Jak się dostawi jakieś szafki na jednej ścianie, to szału nie będzie. Brak przestrzału pomiędzy holem/wiatrołapem a kuchnią -- duża odległość pomiędzy garażem, skąd taszczy się zakupy, a spiżarką. Ja własnie skasowałem spiżarkę, żeby skrócić tę drogę. Poza tym wyleczyłem się z marzeń i już nie jestem zwolennikiem spiżarek -- wg mnie sporo miejsca się marnuje. W kuchni natomiast najważniejszy jest blat roboczy. Tym bardziej eliminacja jednaj ściany na rzecz stolika, gdy jadalnia tuż obok, to marnotrawstwo tego cennego elementu. Antresola to zło. Szwagier ma antresolę, znajomi mają -- może robi to wrażenie, ale ciepło strasznie ucieka. Jak szwagier rozpali kominek (że kominek to zło już wspominałem?), to na górze robi się sauna, a na parterze chłodno. Ale też braknie intymności, bo wszytko z góry słychać na dole i abarot. Kotłownia vel schowek, jeśli ma drzwi z zewnątrz, nie powinien być połączony drzwiami z garażem (każdy specjalista zajmujący się zabezpieczeniami na złodziei to wypunktuje).

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    Materiał majster chce ytong, w projekcie porotherm.
    Wiadomo, majstrowi wygodnie, bo to stosunkowo lekkie, ładnie się tnie. Ale czy to dobry materiał do ścian 2W, polemizowałbym.

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    Ocieplenie powinnam wiedzieć, a nie wiem i muszę sprawdzić...generalnie projekt rysował nam chrzestny MZM (mało zaangażowanego męża - w budowę przp.red. ), więc może naiwnie liczę że narysował dobrze
    Z tego co widzę z prewki, to mizernie wygląda ilość styropianu na ścianach. Chyba nie jest to więcej niż 15cm. No ale jak do ekosyzyfu, to nic dziwnego, może nawet lepiej.

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    Już widziałam wizualizacje twojego domu i basenu, wydaje się byc duży
    Ano, nie dalej jak wczoraj jęczałem żonie (znowu, a tym razem przy okazji dzielenia się nowościami o kosztach materiałów), że za duży ten dom robimy. Żona oczywiście na to, że miejsca nigdy za wiele, że lubi duże (przestrzenie!), i jest akurat.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  14. #814
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    iii...przerosło mnie

    Trochę małe te fotki niewiele szczegółów widać.
    Macie jakieś argumenty za wentylacją grawitacyjną?

    Nie dawałbym okien od północy - za to aż się prosi o więcej od wschodu.

    Nie widać wymiarów - ale chyba strasznie nieproporcjonalna wychodzi przestrzeń dzienna - długi, wąski wagon.

  15. #815
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie

    Wizualizacja jest troszku z tylka, nie ustawię dwóch stołów obok siebie zapomniałam napisać żeby ustawienie mebli olać zupełnie, architekt coś tam narysował bez uzgodnienia z nami...tak samo obok łazienki na poddaszu mamy niby jakiś mikro pokój a jest to pralnia z suszarnią i garderobą (jest wentylacja)... więc na meble nie ma co patrzeć...
    Mi w kuchni spędza sen z powie kanał wentylacji (wymusza chyba miejsce płyty indukcyjnej) i pózniej drzwi od spiżarni...chcę zupełnie inaczej kuchnię ustawić i częściowo zamknąć...no..antresola jest szaleństwem, pierwszy projekt jej nie miał..cały czas wącham sie czy dobrze zrbiliśmy...ale może jak szaleć? Kominek mamy dla widzi mi się, muszę jakoś sensownie go podłączyć bo będzie raczej palone dla klimatu...taki mój kominek jak wasz basen...po prostu czasem człowiek chce...a z drugiej strony od tarasu ma byc grill choć żyję w obawie że dym z kiełbasy bedzie w salonie...hmmm
    Jeszcze słup w pokoju dziecka jakiś taki nieszczęśliwy...podobno byc musiał...
    Tak szczerze piec na eko groszek chyba nam wrzucili bo tak...nad tym jeszcze się zastanowimy, to mój najważniejszy punkt na teraz...
    Btw kupujecie kibelek sławojkę gotowy? Sami zbijanie? (Ot problemy inwestora)... i jak sąsiad prąd pożycza jak sie mamy rozliczać? Jak robicie...

    Aaaa jeszcze tak wąski dom wymusza działka, ma 19.4m szerokości, 40m długa ja nie chciałam garażu, MZM chciał to mamy większy schowek na kosiarki. Wg planu zagospodarowania dom musi stać 20m od drogi, wiec projekt wagonowaty bo niestety taka działka...
    Ostatnio edytowane przez KaLOLina ; 06-04-2017 o 21:45

  16. #816
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie

    Ps dzieki za uwagi celnie z tym przejściem do domu z kotłowni...tez musimy pomysleć jeszcze. Jak ogarnę jutro podam ile ocieplenia i gdzie...ściany chyba 15styropianu jak piszesz...spiżarnia mi sie wymyśliła żeby bajzel tam trzymać, worki z karma dla psów etc...nawet miałam myśl ze jak bida bedzie i gory nie wykończę pralkę tam wstawimy...oczywiście w razie awarii jakbym oszalala i złote klamki w oknach montowała
    I pytanie ignorantka- chcielibyśmy rekuperacje...jeszcze możemy czy na etapie projektu juz cos zawalone ze nie da rady? Bo serio mówiliśmy temu który rysował że rekuperacje chcemy a chyba tego nie uwzględnił...myślałam ze moze można samemu pózniej dorobić?

  17. #817
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Reku z WM najlepiej uwzględnić na poziomie projektu, aby wyeliminować niepotrzebne kominy. 15cm na ścianach to bardzo mizerna wartość jak na WT2017. Zgaduję w takim razie, że pewnie w podłodze nie będzie więcej jak 10 cm i więcej jak 30 na dachu. Jeśli tak, to są wartości dla domu z 2008 roku (a już wtedy niektórzy ocieplali lepiej i instalowali WM z PC). Aha, jeszcze okna sprawdź jakie są. Oczywiście OZC koniecznie sobie zrób -- audytor powinien sporo podpowiedzieć. Polecam dać projekt do audytora, niech policzy wg obecnego projektu, poda wyniki a potem policzy ze zmianami.

    Ja mam na działce domek na kurzej łapce dla ekip, tam jest sławojka z łazienką, bieżąca woda, wanna i kanalizacja nawet. Potem to istniejące szambo zostanie oczyszczone i przerobione na deszczówkę. Docelowe szambo powstanie przy bramie. W domku jest też kupa miejsca na wszelakie graty, bo on ma w sumie prawie 100m2 -- w sobotę jadę instalować monitoring placu budowy.

    U Kamili w dzienniku nie dalej jak wczoraj pisałem jak planuję rozwiązać u siebie sprawę gabarytów po eliminacji spiżarki. W wysokiej zabudowie dolne szafki będą bez podłóg, dzięki czemu będzie można wory wszelakie i zgrzewki wsuwać gicą, bez dźwigania.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  18. #818
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Jeszcze tej budowy nie zaczynam (wczoraj żona dostała dopiero list z PnB z powiatu - z datowników wynika, że PnB wystawiono 23.03, a już 30.03 ktoś go postanowił wysłać, poczta zaś doręczyła go wczoraj - tempo godne XXI wieku), a już zaczynają się niemałe wydatki. Działkę mam wielką. Grodzenie tego siatką leśną nie ma sensu, bo to pieniądze wyrzucone w błoto. Może od ulicy dam na razie siatkę leśną, bo tam na koniec trzeba by coś piękniejszego wymyśleć, ale od sąsiadów lepiej już postawić jakiś docelowy płot. W najtańszej rozsądnej wersji (czyli wysoka na 1,5 metra siatka w miarę przyzwoitej jakości) przy moich 200 mb to wychodzi kilkanaście patoli - i to bez podmurówki. Siatka leśna bez sensu, ale jak mi budowlańcy maszynami ten płot rozwalą, to potem będę miał kosztowną naprawdę na głowie. Jaki macie pomysł na grodzenie się u siebie? Robicie płot docelowy, czy odwalacie jakąś prowizorkę?:Mnie wszyscy dokoła straszą inspekcją i że płot musi jak najszybciej być.

  19. #819

    Domyślnie

    Cytat Napisał freethinker Zobacz post
    Robicie płot docelowy, czy odwalacie jakąś prowizorkę?:Mnie wszyscy dokoła straszą inspekcją i że płot musi jak najszybciej być.
    Plac budowy powinien być ogrodzony, my z racji tego że równolegle tworzymy ogród, ogrodziliśmy siatką leśną całą działkę. No ale u nas to jedynie 300 mb ogrodzenia
    Dobrym rozwiązaniem (moim zdaniem) jest ogrodzenie samej budowy a reszta, jeśli Wam nie zależy może stać bez płotu.
    Nam jednak marzyło się zobaczenie jak działka wygląda i "zamyka się" w rzeczywistości i w odniesieniu do otaczającego ją terenu.

  20. #820

    Domyślnie

    Cytat Napisał meqi Zobacz post
    W ten weekend są targi budowlane w Katowicach
    My odebraliśmy badania gruntu. Jak czytam te Wasze wyceny to chyba kupię cały materiał jesienią i zimą
    Dzięki za przypomnienie, akurat w ten weekend są też targi w Bielsku-Białej.
    Materiał, jeżeli masz gdzie składować, to faktycznie najlepiej kupować zimą.

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Oczywiście, czemu miałbym budować inaczej niż jest w projekcie? To jakiś fetysz? Majster już poinformowany, że pierwszą warstwę muru mają zrobić z innego materiału niż reszta -- mianowicie z porotermu zasypanego perlitem.
    A ten perlit co ma dać? Pytam, bo też się nad tym zastanawiałem, ale końcem końców stwierdziłem, że może jednak pogorszyć parametry porotermu....

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    Btw kupujecie kibelek sławojkę gotowy? Sami zbijanie? (Ot problemy inwestora)... i jak sąsiad prąd pożycza jak sie mamy rozliczać? Jak robicie...
    Zbijaliśmy tylko dlatego, żeby syn mógł pomagać. W przeciwnym razie pojechałbym do marketu budowlanego po gotowca.

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    Ps dzieki za uwagi celnie z tym przejściem do domu z kotłowni...tez musimy pomysleć jeszcze. Jak ogarnę jutro podam ile ocieplenia i gdzie...ściany chyba 15styropianu jak piszesz...spiżarnia mi sie wymyśliła żeby bajzel tam trzymać, worki z karma dla psów etc...nawet miałam myśl ze jak bida bedzie i gory nie wykończę pralkę tam wstawimy...oczywiście w razie awarii jakbym oszalala i złote klamki w oknach montowała
    I pytanie ignorantka- chcielibyśmy rekuperacje...jeszcze możemy czy na etapie projektu juz cos zawalone ze nie da rady? Bo serio mówiliśmy temu który rysował że rekuperacje chcemy a chyba tego nie uwzględnił...myślałam ze moze można samemu pózniej dorobić?
    15cm lepiej zwiększcie na 20cm, materiał tylko trochę droższy, robocizna ta sama.
    Rekuperację dołożycie bez problemu, możecie wtedy zrezygnować z części kominów.

    Cytat Napisał freethinker Zobacz post
    Jaki macie pomysł na grodzenie się u siebie? Robicie płot docelowy, czy odwalacie jakąś prowizorkę?:Mnie wszyscy dokoła straszą inspekcją i że płot musi jak najszybciej być.
    Prowizorka jest na razie.

Strona 41 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony