dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 154
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 3061
  1. #941
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Da się wybrać (ale nie wypompować) prawie wszystko. Ze dwie szufle po myciu gruchy mi wylali na drogę, jak wyciskali z gruchy co się da bo przyjechało 25m3 zamiast 28. Ale z innej betoniarni przyjechało dokładnie tyle, ile zamówiłem (dwie dostawy). Więc da się. Ale warto zamówić trochę więcej i przygotować coś do wykorzystania nadmiaru (np. fundament pod taras czy ogrodzenie).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-04-2017 o 09:07

  2. #942
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie

    We wtorek 9:00 zaczynamy kopać fundamenty. Sławojkę mój MZM zbudował u teścia w warsztacie, nawet serduszko wyciął w drzwiach jak stanie na działce się Wam pochwalę. Sąsiada dwie działki dalej i jedynego od którego mogliśmy mieć prąd zjadło...od miesiąca nie ma. A że jakiś samotnik, dom w budowie od pięciu lat, nr ostatni nieaktualny...eeee chyba musimy kupić agregat na budowę, zresztą podłączymy do naszej ekskluzywnej przyczepy na działce...cos polecacie? Jaki musiałby być? A jakby mi kiedyś prąd wywaliło można taki agregat pod dom podłączyć zeby np indukcja chodziła?

    Juz nie moge sie doczekać tegp widoku

  3. #943

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    Juz nie moge sie doczekać tegp widoku
    Taki widok na własnej działce jest nierozerwalnie połączony ze łzami szczęścia w oczach
    Także, hmmmm, chusteczki na początek na pewno się przydadzą

  4. #944

    Domyślnie

    Apropo pare postów wyżej, jak uważacię lepiej iść samemu do banku czy załatwiać te sprawy z doradcą ?

  5. #945
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    KaLOLina

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    62-070
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Taki widok na własnej działce jest nierozerwalnie połączony ze łzami szczęścia w oczach
    Także, hmmmm, chusteczki na początek na pewno się przydadzą
    W sensie widoku z okien domu bo na załączonym zdjęciu - nasza działka

  6. #946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Tylko z doradca. W banku samodzielnie ciezko jest cos wynegocjowac. Doradca zna wszelakie sposoby jak zwiekszyc zdolnosc. Do nas przyjezdza do domu i w domu zalatwiamy papiery, my na koncu podpisujemy umowe w banku. Wiadomo ze dostaje za to kase, ale ten w banku tez dostaje.

  7. #947

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaLOLina Zobacz post
    W sensie widoku z okien domu bo na załączonym zdjęciu - nasza działka
    Aaaaaaa... no to zupełnie inaczej zrozumiałam treść Twojego posta
    Myślałam że nie możesz doczekać się rozpoczęcia prac i wykopu pod płytę lub ławy

  8. #948
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Apropo pare postów wyżej, jak uważacię lepiej iść samemu do banku czy załatwiać te sprawy z doradcą ?
    My z doradcą załatwiamy

  9. #949
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Wesolych i Zdrowych Swiat Wam zycze, spedzonych w gronie rodziny.

  10. #950

    Domyślnie

    Wesołych Świąt moi drodzy

    Co do kredytu, to my załatwiamy w Banku. Mamy sporo do czynienia z bankowością więc wiemy co i jak. Ze zdolnością nie musimy walczyć, wiemy jakie banki mają najlepsze oferty. I negocjacje też nam nieźle wychodzą

    Lecimy świątecznie na działkę

  11. #951
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Spokojnych i pięknych Świat

  12. #952
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Witajcie ponownie szybkie pytanko mam już skrzynką elektryczną i muszę nanieść na mapce gdzie chce mieć skrzynkę gazową, chciałbym mieć obok elektrycznej i pytanie brzmi jaka musi zostać zachowana odległość między takimi skrzynkami ?
    80 cm między przyłączami a 40 między skrzynkami .

  13. #953
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał swieja Zobacz post
    Pierwszy wniosek złożyliśmy chyba 27 lutego. Decyzję mieliśmy po 3 tygodniach i po paru dniach mogliśmy podpisać umowę. Ale nie podpisaliśmy bo dostaliśmy inne warunki, niż były ustalone. To się odbyło w oddziale stacjonarnym. Potem znaleźliśmy babkę która jest w oddziale tzw. lotnym i przez nią złożyliśmy wniosek 1 kwietnia. Byliśmy już wstępnie zweryfikowani więc decyzję kredytową mieliśmy już po tygodniu. Mimo różnych perypetii jednak udało się to szybko załatwić.

    Czy pod fundamenty lejecie chudziaka czy kładziecie folię? Mamy w jednym miejscu ił. To podobno straszne g... i nie wolno tego zamoczyć. A tu jak na złość ciągle popaduje. Przynajmniej na placu budowy
    Podobno rozwiązaniem byłby chudziak, który szybciej tężeje i zatyka dziurę do iłu.
    My lalismy chudziak

  14. #954
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Chyba wejdę z Wami w temat kredytów, bo mamy możliwość kupienia przyległej do naszej ziemi. Dostanę na samą ziemię jakiś sensowny kredyt? Od czego i gdzie polecacie zacząć temat?

  15. #955
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Chyba wejdę z Wami w temat kredytów, bo mamy możliwość kupienia przyległej do naszej ziemi. Dostanę na samą ziemię jakiś sensowny kredyt? Od czego i gdzie polecacie zacząć temat?
    Myślę, że tak bo zwiększysz majątek i najgorszym wypadku choć zależy to od ceny) LTV pozostanie bez zmiany ale w sumie raczej ulegnie polepszeniu bo bank może uznać że wartość twojej pierwszej dział i zabudowanej powiększona o tę nową może być większa niż każdej nieruchomości oddzielnie.

    Ja bym zrobił tak już kiedyś zrobiłem tzn udałbym się na rekonesans do 1 lub 2 doradców kredytowych porównał ich oferty a następnie sam wybrał bank i załatwił kredyt. Teraz jest ostatni dzwonek na b ranie kredytów bo wkrótce oprocentowanie poleci do góry. Nie polecam konkretnego banku bo ranking najkorzystniejszych kredytodawców zmienia się jak w kalejdoskopie, ja mam kredyt z 2013 roku w Deutsche banku.

  16. #956

    Domyślnie

    Jak się macie po Świętach?
    U nas króluje temat podlewania płyty, mimo tego że jest wilgotno i cały czas coś siąpi pada i leje (na zmianę) stwierdziliśmy że jeszcze dwa dni lania mamy przed sobą.
    Zastanawiam się jak powinny być wykonane schody zewnętrzne? Mamy w projekcie taki myk:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	parter.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	386847

    Jak ugryźć schodki przed wejściem aby nie tworzyły mostka termicznego?

  17. #957
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Skad bierzecie wode na dzialke?

  18. #958
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    @gawel, tnx. Temat jak szybko się pojawił, tak szybko z niknął. Żona nie chce kredytu, więc będziemy zbierać kasę i monitorować ruchy za płotem.

    @kamila, wyrwana w miniony piątek ósemka uchroniła mnie przed niestrawnościami świątecznymi. Także święta na plus. Poza tym dowiedziałem się przy stole jajecznym, że mam już od całkiem dawna przypisany numer domu (dzięki domkowi na kurzej łapce). Na jutro już domówiłem stali i desek na ławy i będą ciepać.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  19. #959
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    Jak ugryźć schodki przed wejściem aby nie tworzyły mostka termicznego?
    Dajesz ocieplenie normalnie, na ścianę. I taras jako zbrojoną płytę dochodzącą do tego ocieplenia.


    Od strony muru tę płytę opierasz na takich słupkach z bloczków fundamentowych (oparcie na gruncie grozi wysadzaniem, jak podejdzie tam woda i zamarznie - więc piasek celowo jest niezagęszczony i nawet dobrze będzie, jak osiądzie)



    Jedyny problem to samo wejście. Ja dałem się przekonać wykonawcy, że trzeba tam zrobić mały mostek, bo płytki będą pękały jak będą częściowo leżały na XPSie. Mały, bo pod drzwiami będzie poszerzenie i pianka Więc izolacyjność lepsza, niż samych drzwi tarasowych. Do tego zastanawiam się, czy od środka nie dać jednak XPSa do samej okładziny podłogi. A jak nie, to będzie mostek o wysokości 8cm gdzie izolacją będzie poszerzenie i ze 2-3 cm pianki albo XPSa, więc bez tragedii.



    Tu akurat jest jeszcze XPS pod progiem, ale monter drzwi, jak był na pomiarach, to twierdził, że trzeba będzie wywalić i dać systemowe poszerzenie z PVC i opianować (bo cieńsze jest, niż futryna)
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 18-04-2017 o 13:18

  20. #960

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Żona nie chce kredytu, więc będziemy zbierać kasę i monitorować ruchy za płotem.
    Taka żona to skarb ma rację kobieta, oj ma

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    @kamila, wyrwana w miniony piątek ósemka uchroniła mnie przed niestrawnościami świątecznymi. Także święta na plus. Poza tym dowiedziałem się przy stole jajecznym, że mam już od całkiem dawna przypisany numer domu (dzięki domkowi na kurzej łapce). Na jutro już domówiłem stali i desek na ławy i będą ciepać.
    Ałłłła... "ósemka" i "wyrwana" to dwa słowa które w duecie wyglądają dość boleśnie
    Niechaj ciepią te fundamenty, czas najwyższy

Strona 48 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony