dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 154
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 3061
  1. #1021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    W końcu mam wszystkie papiery do PNB i dużą nadzieję że w tym tygodniu wyląduja w Starostwie...wróć nie nadzieje tylko musza się znaleźć bo oszaleję

  2. #1022
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Busters, Ty wolisz szyby grubsze, innym będą odpowiadały cieńsze, ale hartowane (jak w Oknoplaście). Każdy ma wybór i niech z niego korzysta. Rozmawiamy tu o konkretnych modelach okien, które mają mocne ramy, wzmocnione ocynkowaną stalą, więc nie podejmowaliśmy tematu ram, bo był oczywisty. Dlatego pozwalamy sobie skupiać się na "duperelach", które dla Ciebie nie mają znaczenia. Skoro mogę kupić okna o lepszych parametrach i w dodatku w niższej cenie, to wezmę te parametry pod uwagę. Ty do ogrzewania używasz ( może zamierzasz używać ) PC, więc nie musisz skupiać się na parametrach. Ja będę grzała kablami, więc pieniądze zaoszczędzone na źródle ciepła przeznaczę na lepsze przegrody. I jak nam się gazy z okien ulotnią, to i tak to lepsze okno będzie nadal lepsze od tego gorszego. Także nie krytykuj, proszę, odmiennego podejścia do tematu niż Twoje.
    Dla mnie uwagi Kaizena są pomocne i cieszę się, że chciało mu się tutaj o tym pisać.
    Pozdrawiam
    Wybacz, ale ja nikogo nie krytykuje. powtarzalem tylko slowa fachowcow z tego forum ktorzy sami te okna sprzedaja/montuja. Tak juz jest, ze jedni wola sluchac specjalistow a inni teoretykow ktorzy wypisuja jakies suche liczby niekoniecznie majace potwierdzenie w rzeczywistosci.

    Mocne ocynkowane ramy to nie wzzystko, podstawa to dobry montaz. Polecam odwiedzic dzial okien i przeczytac o tym jak mozna spieprzyc montaz nawet najlepszych okien. Zaczniesz budowe to zrozumiesz jak ciezko o dobrego fachowca

  3. #1023

    Domyślnie

    Jeśli nie krytykujesz to ok. Dla mnie tekst typu "...te swoje wyliczenia mozesz sobie w dupe wsadzic..." nie brzmi jak porada fachowca, no ale nie o tym tu mówimy. Wracając do tematu okien, wiadomym jest, że dobry montaż to podstawa. Ale tu nie ma o czym dyskutować. Przy wyborze okien, nie możemy sobie wybrać, czy montaż będzie dobry, czy jednak go spartolą. Gdyby można było dopłacić i mieć zapewniony dobry montaż, pewnie większość z nas skorzystałaby z tej możliwości. Jednak na etapie wyboru okien skupiamy się na tym, na co mamy wpływ. Montaż jest kolejnym etapem, którego oczywiście powinniśmy pilnować, ale jednak najpierw trzeba wybrać same okna.
    Budowę już zaczęłam. I jakież było moje zdziwienie, kiedy na plac budowy weszła ekipa z 20-letnim doświadczeniem w budowaniu płyt i takie błędy robili, że gdyby mnie nie było na miejscu, to sens płyty zostałby zniweczony. Ponadto nie miałabym rury doprowadzającej powietrze do kominka. Jak już wstawili rurę, to jej nie zaizolowali od góry, położyli zbrojenie i chcieli lać beton. Niestety musieli rozebrać zbrojenie i ocieplić rurę na żądanie inwestora, jednak próbowali mi wmówić, że tak robią zawsze i nikt nigdy nie sprzeciwiał się takiemu rozwiązaniu. Później pomylili schemat ułożenia kabli grzewczych i znowu, gdybym palcem nie pokazała, co jest źle, to kable w dwóch pomieszczeniach miałabym pod stałą zabudową i pod ścianą, zamiast w miejscu wolnym od zabudowy. Takich kwiatków było więcej. I nie łudzę się, że na kolejnych etapach będzie lepiej. Także nie pozostało nam nic innego, jak szkolić się w budowlance i pilnować, czego się da Na razie udało mi się przekonać murarzy, że jednak klej cienkowarstwowy chcę do bloczków z BK i żeby mi pod oknami dali zbrojenie, choć nie było łatwo. Że nie wspomnę o ociepleniu 20 cm grafitu na ściany? Pani, to co Pani buduje. W dachu to też max. 20 cm wełny, bo więcej się nie opłaca Ach... wmówiłam im, że buduję pasywniaka i że będą testy szczelności , także już mnie nie przekonują do powszechnych metod.
    Powodzenia życzę i na etapie wyborów i na etapie montażu
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 26-04-2017 o 06:15

  4. #1024
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Buczi

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Usa
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Jeśli nie krytykujesz to ok. Dla mnie tekst typu "...te swoje wyliczenia mozesz sobie w dupe wsadzic..." nie brzmi jak porada fachowca, no ale nie o tym tu mówimy. Wracając do tematu okien, wiadomym jest, że dobry montaż to podstawa. Ale tu nie ma o czym dyskutować. Przy wyborze okien, nie możemy sobie wybrać, czy montaż będzie dobry, czy jednak go spartolą. Gdyby można było dopłacić i mieć zapewniony dobry montaż, pewnie większość z nas skorzystałaby z tej możliwości. Jednak na etapie wyboru okien skupiamy się na tym, na co mamy wpływ. Montaż jest kolejnym etapem, którego oczywiście powinniśmy pilnować, ale jednak najpierw trzeba wybrać same okna.
    Budowę już zaczęłam. I jakież było moje zdziwienie, kiedy na plac budowy weszła ekipa z 20-letnim doświadczeniem w budowaniu płyt i takie błędy robili, że gdyby mnie nie było na miejscu, to sens płyty zostałby zniweczony. Ponadto nie miałabym rury doprowadzającej powietrze do kominka. Jak już wstawili rurę, to jej nie zaizolowali od góry, położyli zbrojenie i chcieli lać beton. Niestety musieli rozebrać zbrojenie i ocieplić rurę na żądanie inwestora, jednak próbowali mi wmówić, że tak robią zawsze i nikt nigdy nie sprzeciwiał się takiemu rozwiązaniu. Później pomylili schemat ułożenia kabli grzewczych i znowu, gdybym palcem nie pokazała, co jest źle, to kable w dwóch pomieszczeniach miałabym pod stałą zabudową i pod ścianą, zamiast w miejscu wolnym od zabudowy. Takich kwiatków było więcej. I nie łudzę się, że na kolejnych etapach będzie lepiej. Także nie pozostało nam nic innego, jak szkolić się w budowlance i pilnować, czego się da Na razie udało mi się przekonać murarzy, że jednak klej cienkowarstwowy chcę do bloczków z BK i żeby mi pod oknami dali zbrojenie, choć nie było łatwo. Że nie wspomnę o ociepleniu 20 cm grafitu na ściany? Pani, to co Pani buduje. W dachu to też max. 20 cm wełny, bo więcej się nie opłaca Ach... wmówiłam im, że buduję pasywniaka i że będą testy szczelności , także już mnie nie przekonują do powszechnych metod.
    Powodzenia życzę i na etapie wyborów i na etapie montażu
    Hehe skąd ja to znam 20cm grafitu na ścianach.. a jak mówię że u mnie będzie 30cm wełny to wszyscy się za głowę łapią jak to tak? Po co tak grubo?

  5. #1025
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Jeśli nie krytykujesz to ok. Dla mnie tekst typu "...te swoje wyliczenia mozesz sobie w dupe wsadzic..." nie brzmi jak porada fachowca, no ale nie o tym tu mówimy. Wracając do tematu okien, wiadomym jest, że dobry montaż to podstawa. Ale tu nie ma o czym dyskutować. Przy wyborze okien, nie możemy sobie wybrać, czy montaż będzie dobry, czy jednak go spartolą. Gdyby można było dopłacić i mieć zapewniony dobry montaż, pewnie większość z nas skorzystałaby z tej możliwości. Jednak na etapie wyboru okien skupiamy się na tym, na co mamy wpływ. Montaż jest kolejnym etapem, którego oczywiście powinniśmy pilnować, ale jednak najpierw trzeba wybrać same okna.
    Budowę już zaczęłam. I jakież było moje zdziwienie, kiedy na plac budowy weszła ekipa z 20-letnim doświadczeniem w budowaniu płyt i takie błędy robili, że gdyby mnie nie było na miejscu, to sens płyty zostałby zniweczony. Ponadto nie miałabym rury doprowadzającej powietrze do kominka. Jak już wstawili rurę, to jej nie zaizolowali od góry, położyli zbrojenie i chcieli lać beton. Niestety musieli rozebrać zbrojenie i ocieplić rurę na żądanie inwestora, jednak próbowali mi wmówić, że tak robią zawsze i nikt nigdy nie sprzeciwiał się takiemu rozwiązaniu. Później pomylili schemat ułożenia kabli grzewczych i znowu, gdybym palcem nie pokazała, co jest źle, to kable w dwóch pomieszczeniach miałabym pod stałą zabudową i pod ścianą, zamiast w miejscu wolnym od zabudowy. Takich kwiatków było więcej. I nie łudzę się, że na kolejnych etapach będzie lepiej. Także nie pozostało nam nic innego, jak szkolić się w budowlance i pilnować, czego się da Na razie udało mi się przekonać murarzy, że jednak klej cienkowarstwowy chcę do bloczków z BK i żeby mi pod oknami dali zbrojenie, choć nie było łatwo. Że nie wspomnę o ociepleniu 20 cm grafitu na ściany? Pani, to co Pani buduje. W dachu to też max. 20 cm wełny, bo więcej się nie opłaca Ach... wmówiłam im, że buduję pasywniaka i że będą testy szczelności , także już mnie nie przekonują do powszechnych metod.
    Powodzenia życzę i na etapie wyborów i na etapie montażu
    Ten tekst dotyczyl tego kalkulatorka ktory niewiadomo na czym sie opiera i przypuszczam, ze ma niewiele wspolnego z rzeczywistoscia zbyt duzo zmiennych jest zeby okreslic roznice w kosztach ogrzewanie przy wspolczynnikach rozniacych sie o 0.05
    Precyzujac z tymi oknami i montazem chodzilo mi jedynie o to, ze jesli mamy porownywalne okna, miedzy ktorymi nie ma praktycznie roznic to patrzylbym na to ktora firma wzbudza wieksze zaufanie. Zawsze mozna dosc szczegolowo wypytac o montaz i wyciagnac na tej podstawie jakies wnioski, choc wiadomo to tylko teoria.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  6. #1026
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    Ten tekst dotyczyl tego kalkulatorka ktory niewiadomo na czym sie opiera i przypuszczam, ze ma niewiele wspolnego z rzeczywistoscia zbyt duzo zmiennych jest zeby okreslic roznice w kosztach ogrzewanie przy wspolczynnikach rozniacych sie o 0.05
    To jest dosyć proste. Widzisz, jakie dane wprowadzasz. Jakie ceny ciepła przyjmuje. Jaki czas. Czego nie wiesz?
    W Excelu możesz sobie policzyć - tylko po co, jak jest gotowe narzędzie? U okien, powierzchnia, średnioroczna temperatura - proste.

    Pewnie, że montażysta może zepsuć. Ale tu oceniamy sam materiał. To mogę policzyć jaka będzie różnica w kosztach ogrzewania ze względu na materiał. Parametry mierzalne - mierzę, liczę porównuję. Tak samo traktuję materiał na ocieplenie. Co w tym dziwnego?

    Bajer sprzedawcy, jego wiedza czy umiejętności mają się nijak do wiedzy i umiejętności ekipy, która przyjedzie faktycznie montować okna kilka tygodni po zamówieniu. I pewnie, że mogą zepsuć - ale tego nie mogę policzyć.

  7. #1027
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Nie wiem jakie sa faktyczne wspolczynniki okien i roznice miedzy nimi.
    a to, ze producent dostal jakis skrypt na podstawie ktorego sobie wylicza te wartosci niewiele mowi, i moze nie miec zbyt duzo wspolnego z rzeczywistoscia.
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 26-04-2017 o 15:33
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  8. #1028
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wczoraj dowiedziałem się, że moje PnB jest prawomocne od 20 IV. Urząd sam o tym nie wiedział, bo zaginęła zwrotka od konserwatora zabytków, ale na szczęście panie urzędniczki podzwoniły pomiędzy sobą i dogadały się, kiedy do konserwatora dotarło pismo. I dzięki takim nieformalnym pogawędkom stałem się dzisiaj właścicielem opieczętowanej kopii PnB. Przy okazji podbiłem dziennik budowy. Kupiłem go wcześniej w papierniczym, ale się nie opłacało. W urzędzie też sprzedają i to taniej niż w sklepie. Oczywiście przed wizytą w urzędzie spotkałem się z kierbudem, który dał mi swoje papiery i zobowiązania do prowadzenia budowy, więc od razu zgłosiłem budowę. Zgodnie z nowymi przepisami budować można od razu po zgłoszeniu.
    Po raz pierwszy też zamawiałem też coś i organizowałem transport. Okropnie kłopotliwe, bo chodziło o towar nietypowy (kręgi betonowe do przepustu) i to do tego musiał być na sobotę, bo w sobotę przyjedzie koparka i będziemy robić przepust, a przy okazji zgarniemy humus. Uffff, papierologia zakończona, zaczyna się konkret!

  9. #1029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał freethinker Zobacz post
    Wczoraj dowiedziałem się, że moje PnB jest prawomocne od 20 IV. Urząd sam o tym nie wiedział, bo zaginęła zwrotka od konserwatora zabytków, ale na szczęście panie urzędniczki podzwoniły pomiędzy sobą i dogadały się, kiedy do konserwatora dotarło pismo. I dzięki takim nieformalnym pogawędkom stałem się dzisiaj właścicielem opieczętowanej kopii PnB. Przy okazji podbiłem dziennik budowy. Kupiłem go wcześniej w papierniczym, ale się nie opłacało. W urzędzie też sprzedają i to taniej niż w sklepie. Oczywiście przed wizytą w urzędzie spotkałem się z kierbudem, który dał mi swoje papiery i zobowiązania do prowadzenia budowy, więc od razu zgłosiłem budowę. Zgodnie z nowymi przepisami budować można od razu po zgłoszeniu.
    Po raz pierwszy też zamawiałem też coś i organizowałem transport. Okropnie kłopotliwe, bo chodziło o towar nietypowy (kręgi betonowe do przepustu) i to do tego musiał być na sobotę, bo w sobotę przyjedzie koparka i będziemy robić przepust, a przy okazji zgarniemy humus. Uffff, papierologia zakończona, zaczyna się konkret!
    Gratulacje ja wierze że jutro moje papiery trafią do Starostwa a jak nie to w piatek dowioze je osobiście ale że długi weekend wiec znowu tydzień poleżą w końcu mają 65 dni na wydanie pozwolenia . Moja Pani architekt mówiła że to prosty projekt i jest szansa że dziewczyny w Starostwie szybciej sie uwina , wierze jeszcze w znajomości moich zaprzyjaźnionych deweloperów to może będzie ciut krócej

  10. #1030
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał freethinker Zobacz post
    Wczoraj dowiedziałem się, że moje PnB jest prawomocne od 20 IV. Urząd sam o tym nie wiedział, bo zaginęła zwrotka od konserwatora zabytków, ale na szczęście panie urzędniczki podzwoniły pomiędzy sobą i dogadały się, kiedy do konserwatora dotarło pismo. I dzięki takim nieformalnym pogawędkom stałem się dzisiaj właścicielem opieczętowanej kopii PnB. Przy okazji podbiłem dziennik budowy. Kupiłem go wcześniej w papierniczym, ale się nie opłacało. W urzędzie też sprzedają i to taniej niż w sklepie. Oczywiście przed wizytą w urzędzie spotkałem się z kierbudem, który dał mi swoje papiery i zobowiązania do prowadzenia budowy, więc od razu zgłosiłem budowę. Zgodnie z nowymi przepisami budować można od razu po zgłoszeniu.
    Po raz pierwszy też zamawiałem też coś i organizowałem transport. Okropnie kłopotliwe, bo chodziło o towar nietypowy (kręgi betonowe do przepustu) i to do tego musiał być na sobotę, bo w sobotę przyjedzie koparka i będziemy robić przepust, a przy okazji zgarniemy humus. Uffff, papierologia zakończona, zaczyna się konkret!
    Gratulacje ja wierze że jutro moje papiery trafią do Starostwa a jak nie to w piatek dowioze je osobiście ale że długi weekend wiec znowu tydzień poleżą w końcu mają 65 dni na wydanie pozwolenia . Moja Pani architekt mówiła że to prosty projekt i jest szansa że dziewczyny w Starostwie szybciej sie uwina , wierze jeszcze w znajomości moich zaprzyjaźnionych deweloperów to może będzie ciut krócej

  11. #1031

    Domyślnie

    Ja również dołączam się do gratulacji freethinker! I powodzenia na budowlanym polu walki
    agaz_75, trzymam kciuki, żeby obeszło się bez zbędnego leżakowania papierów na biurku w Starostwie.
    A my dostaliśmy dzisiaj pierwszą transzę kredytu, także zamówiłam BK i czekam z niecierpliwością na murarzy. Jutro jadę do przedstawiciela Vetrex omówić szczegóły zamówienia i obejrzeć ich wyroby. Ostatecznie oferta od Vetrex wyszła jednak 1000 PLN taniej niż w Oknoplaście i taka różnica bardzo mnie satysfakcjonuje. Tak mała różnica cenowa, o której pisałam w poprzednich postach wynikała z tego, że Vetrex przygotował ofertę na okna w rozmiarze otworów okiennych, nie pomniejszając ich o szczeliny montażowe. Do tego duże szklenie 250/235 zrobili bez dzielenia, z szyb 6 mm U=0,6. Zmiana szklenia na dzielone nie tylko obniżyła koszt całego okna o 300 PLN, ale także poprawiła jego Uw Wiem, wiem... to tylko cyferki na papierze i nie zamierzam się tym jarać, ale całościowo wszystko na plus

  12. #1032
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał agaz_75 Zobacz post
    Moja Pani architekt mówiła że to prosty projekt i jest szansa że dziewczyny w Starostwie szybciej sie uwina
    Uwagi starostwa zazwyczaj nie dotyczą projektu budynku, tylko jakichś nieistotnych z punktu widzenia inwestora dupereli. Np. u nas na planie zagospodarowania działki wrysowane były też przyłącza i przy każdym trzeba było napisać, że nie jest objęte wnioskiem W związku z tym starostwo wystosowało wezwanie do uzupełnienia dokumentacji, architekt musiała tam pojechać i dopisywać. A czas leciał
    Tego typu bzdur u nas się całkiem sporo uzbierało, ale Tobie życzę szybkiego i bezproblemowego otrzymania PnB
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  13. #1033
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Gratuluje transzy. My czekamy na decyzje wstepna w, ING teraz duzo wnioskow i na wstepna czeka sie ok 10 dni roboczych. Jeszcze skladamy w mbanku ale tam to ponoc w ogole dlugo sie czeka.

  14. #1034

    Domyślnie

    Cytat Napisał freethinker Zobacz post
    Uffff, papierologia zakończona, zaczyna się konkret!
    Gratulacje
    No to teraz zapinaj pasy bo zaczyna się jazda bez trzymanki

  15. #1035
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Ja się również pochwalę Teraz tylko musi się uprawomocnić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pozwolenie.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	387639

  16. #1036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamila. Zobacz post
    No to teraz zapinaj pasy bo zaczyna się jazda bez trzymanki
    Powiem Wam, że po prostu fioła można dostać przy budowie. Każdy co innego mówi, każdy inaczej robi.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  17. #1037
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ja również dołączam się do gratulacji freethinker! I powodzenia na budowlanym polu walki
    agaz_75, trzymam kciuki, żeby obeszło się bez zbędnego leżakowania papierów na biurku w Starostwie.
    A my dostaliśmy dzisiaj pierwszą transzę kredytu, także zamówiłam BK i czekam z niecierpliwością na murarzy. Jutro jadę do przedstawiciela Vetrex omówić szczegóły zamówienia i obejrzeć ich wyroby. Ostatecznie oferta od Vetrex wyszła jednak 1000 PLN taniej niż w Oknoplaście i taka różnica bardzo mnie satysfakcjonuje. Tak mała różnica cenowa, o której pisałam w poprzednich postach wynikała z tego, że Vetrex przygotował ofertę na okna w rozmiarze otworów okiennych, nie pomniejszając ich o szczeliny montażowe. Do tego duże szklenie 250/235 zrobili bez dzielenia, z szyb 6 mm U=0,6. Zmiana szklenia na dzielone nie tylko obniżyła koszt całego okna o 300 PLN, ale także poprawiła jego Uw Wiem, wiem... to tylko cyferki na papierze i nie zamierzam się tym jarać, ale całościowo wszystko na plus
    to już macie w ogóle rewelację na tym etapie to już na pewno bym sie napiła haha

  18. #1038
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał d1gital Zobacz post
    Ja się również pochwalę Teraz tylko musi się uprawomocnić.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pozwolenie.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	62,6 KB
ID:	387639
    fajowo zazdroszczę

  19. #1039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    a my mamy chwile czasu na przemyślenie czy wziąć więcej kredytu a mieszkanie wynająć czy pozostać przy planowanej kwocie a potem mieszkanie pod młotek wszystko zalezy od zdolności kredytowej

  20. #1040
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Z tą zdolnością to różnie, u nas od 100tys w jednym banku do 300 tys w innym, przy dwojce dzieci to koszmar, utrzymanie rodziny wg banku to kolosalne kwoty.

Strona 52 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony