dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 60 z 154
Pokaż wyniki od 1.181 do 1.200 z 3061
  1. #1181
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    Agatha86 dzięki za info odnośnie ING. Zobaczymy jak będzie u nas...

    Ruda maruda - chcieliśmy kiedyś wziąć kredyt w PKO - niestety czas oczekiwania na decyzję u nich w naszym przypadku wyniósł 31 dni..... w tym czasie w innym banku załatwilismy kredyt od A do Z, łącznie z podpisaniem umowy.... Nam akurat zależało wtedy na czasie. Znajomy doradca twierdzi, że PKO ma najdłuższe terminy oczekiwania na formalności.

    A teraz ogromna prośba do wszystkich z okolic Wrocławia:
    CZy mozecie polecić swoich kierowników budowy? Jestem wstępnie umówiona z jednym panem, ale z każdym dniem nabieram wątpliwości i szukam akternatyw.....

  2. #1182
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hellenaj Zobacz post
    Agatha86 dzięki za info odnośnie ING. Zobaczymy jak będzie u nas...

    Ruda maruda - chcieliśmy kiedyś wziąć kredyt w PKO - niestety czas oczekiwania na decyzję u nich w naszym przypadku wyniósł 31 dni..... w tym czasie w innym banku załatwilismy kredyt od A do Z, łącznie z podpisaniem umowy.... Nam akurat zależało wtedy na czasie. Znajomy doradca twierdzi, że PKO ma najdłuższe terminy oczekiwania na formalności.

    A teraz ogromna prośba do wszystkich z okolic Wrocławia:
    CZy mozecie polecić swoich kierowników budowy? Jestem wstępnie umówiona z jednym panem, ale z każdym dniem nabieram wątpliwości i szukam akternatyw.....
    Mówili nam 4tyg ale im trochę dłużej zeszło :/ też nam zależało na czasie i musieliśmy wszystko przesuwać :/ SSZ powinien już być a okna dopiero się robią II transza tez sie przesunie i tynkarze nam uciekli no nic trzeba sobie radzić i cieszyć się że w ogóle jest za co robić

  3. #1183
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Noo...dzis rano przyszla 1 transza i juz dzialamy. Geodeta zabral projekt bedzie wytyczal, w sobote zamowiony jest ciagnik na koszenie trawska i wycinamy brzozy jutro musze zglosic rozpoczecie robót w starostwie. Kierbud z polecenia tylko budy zadnej tam nie mam, zastanawiam sie nad blaszakiem i jakis kibel trzeba wykombinowac. Jakie macie wc na dzialkach?

  4. #1184
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Ile placicie za kierownika budowy? Zadzwonilam do jednego to rzucil cene 3-5tys

  5. #1185
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar apsik9
    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-357
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam Budujących Zaczynamy 12 czerwca. Po upływie roku od kupna działki, na której trzeba było przełożyć sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

  6. #1186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Ile placicie za kierownika budowy? Zadzwonilam do jednego to rzucil cene 3-5tys
    Zależy co tam w obowiązkach ma. Mój kierbud bierze 2500 za cotygodniową obecność na budowie i ew. przy ważniejszych etapach i wpisy w DB.

    Cytat Napisał apsik9 Zobacz post
    Witam Budujących Zaczynamy 12 czerwca. Po upływie roku od kupna działki, na której trzeba było przełożyć sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej.
    Koniecznie pochwal się założeniami odnośnie domu, żeby można było naprostować.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  7. #1187
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Noo...dzis rano przyszla 1 transza i juz dzialamy. Geodeta zabral projekt bedzie wytyczal, w sobote zamowiony jest ciagnik na koszenie trawska i wycinamy brzozy jutro musze zglosic rozpoczecie robót w starostwie. Kierbud z polecenia tylko budy zadnej tam nie mam, zastanawiam sie nad blaszakiem i jakis kibel trzeba wykombinowac. Jakie macie wc na dzialkach?

    Zaczynamy podobnie -) Po długim weekendzie ściągamy humus i wytyczamy budynek No i w międzyczasie załatwaimy kredyt, bo długo nie pociągniemy bez niego :/

    My ustawiamy mały blaszak ( 2x3) zeby schować drobne graty i dla ekipy wykonawców zeby mieli gdzie zosatwić ubranie etc. Będziemy codziennymi goścmi na budowie ( ja i syn) przyda się wiec miejsce na zabawki tid - nie bede tego woziła codziennie rowerem. Wychodek zdecydowanie - zarówno dla ekipy jak i po prostu, dla nas. Tak jak pisałam, na budowie będzemy codziennie praktycznie i o ile syn załatwi się wszędzie, o tyle ja wolę nie świecić gołym tyłkiem przed ekipą i sąsiadami
    WC albo kupimy drewaniane, alebo mąż zbije - a niech ma jakiś wkład w budowę Jutro jeszcze pojeżdżę rowerem po wiosce i rozejrzę się po budowach, może u kogoś zalega kibelek albo blaszak to odkupię.

    Aha, odnośnie Kierownika z dwóch z którymi miałam do tej pory zaawansowane rozmowy ceny wahały się od 4 tys za całość do kwot miesięcznych sięgających 1500zł/mies na etapie ssz ( u mnie ten czas będzie stosunkowo krótki 2-3 mies --> parterówka z wiązarami, bez lanego stropu). Dziś dostałam namiary na jeszcze jednego i czekam na wycenę. Generlanie celowałam w takich, którzy faktycznie bywają i interesują się budową, a nie tylko podbijają dziennik i przejeżdzają "obok"
    Ostatnio edytowane przez Hellenaj ; 08-06-2017 o 22:08

  8. #1188

    Domyślnie

    Co do WC - dobrze że mi przypomnieliście, muszę go zrobić puki jest jeszcze trochę czasu
    Mi udało się dogadać z sąsiadem (sąsiad obecnego domu w którym mieszkam), ma 2 blaszaki połączone ze sobą i odsprzeda mi je w cenie pojedynczego nowego tak więc myślę że się opłaca ponieważ nie są bardzo zniszczone.
    Takie właśnie sprawy jak kibelek czy blaszak to proponuję pytać po ludziach, szukać po necie bo nie wiem czy jest sens kupować nowe... no chyba że mają nam jeszcze posłużyć przez następne 30 lat
    Nasza budowa:
    www.bababuduje.eu

    Nasz kanał YouTube:
    www.youtube.com/c/bababuduje

    Polub nas na FaceBook:
    www.facebook.com/bababuduje

    Majsterkowanie, czyli zrób to sam i zaoszczędź trochę kasy:
    www.majsterkowanie24.blogspot.com

  9. #1189
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Jezeli chodzi o blaszaka to u mnie bedzie dlugo sluzyl bo my nie mamy garażu a i potem zawsze jakies graty mozna schowac

  10. #1190

    Domyślnie

    Właśnie przepatrzyłem ceny drewniaków. Przelatywała mi myśl po głowie żeby kupić (z OSB min 300zł, drewno min 500zł) ale doszedłem do wniosku że jednak pozostaję przy swoim i robię sam. Konstrukcję drewnianą, obitą OSB. Całość zaimpregnuję aby służyło na lata. Po weekendzie zamierzam się za to zabrać więc jak ktoś też planować wykonywać taką konstrukcję to zapraszam do dyskusji
    Nasza budowa:
    www.bababuduje.eu

    Nasz kanał YouTube:
    www.youtube.com/c/bababuduje

    Polub nas na FaceBook:
    www.facebook.com/bababuduje

    Majsterkowanie, czyli zrób to sam i zaoszczędź trochę kasy:
    www.majsterkowanie24.blogspot.com

  11. #1191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Z ekipami swoimi pogadajcie. Moja zjechała ze swoją przyczepą kempingową, dobudowała kantorek z łat i folii, postawiła sławojkę - wszystko, włącznie z wyczyszczeniem działki ze sporych samosiejek i zdjęciem humusu zajęło im pół dnia. Koszt dla mnie to 350 zł za koparkę - reszta w cenie SSO. A u sąsiada za płotem stoi wóz Drzymały od ponad roku z tabliczką "sprzedam".

  12. #1192
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    d1gital

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Łódź
    Posty
    102

    Domyślnie

    Uf, trochę mnie tu nie było, bo czekaliśmy na kosztorys i generalnie chyba wygląda na to, że się zmieścimy w planowanym budżecie - finansujemy z naszych oszczędności (nigdy nie zapomnę rządzącym tzw. Rekomendacji S - nie zarabiamy w PLN tylko pracujemy zdalnie, a pensje dostajemy w mało popularnej walucie, a więc z kredytu w Polsce nici).

    Dziś od ręki podbito mi pozwolenie na budowę i zarejestrowano dziennik budowy. Zaczynamy 2 października i będziemy zimować z płytą, a reszta w przyszłym roku.

    Przy okazji, mój kierownik budowy z polecenia (w zasadzie trochę dalsza rodzina) chce 4000 zł. Ma być obecny za każdym razem, gdy jest zakrywany jakiś element konstrukcyjny budynku + wizyty co tydzień podczas budowy SSZ.

  13. #1193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Z ekipami swoimi pogadajcie.
    no właśnie czasem tak przed lustrem sobie rozmawiam...
    Nasza budowa:
    www.bababuduje.eu

    Nasz kanał YouTube:
    www.youtube.com/c/bababuduje

    Polub nas na FaceBook:
    www.facebook.com/bababuduje

    Majsterkowanie, czyli zrób to sam i zaoszczędź trochę kasy:
    www.majsterkowanie24.blogspot.com

  14. #1194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał d1gital Zobacz post
    Przy okazji, mój kierownik budowy z polecenia (w zasadzie trochę dalsza rodzina) chce 4000 zł. Ma być obecny za każdym razem, gdy jest zakrywany jakiś element konstrukcyjny budynku + wizyty co tydzień podczas budowy SSZ.
    To dużo chce, jak już wspominałem mój keirbud, doktor na popularnej warszawskiej uczelni bierze 2500 za taki schemat. Tak realnie dochodzę do wniosku, że kierdbud to tylko długopis, liczy się głównie ekipa i czujne oko inwestora (względnie forumowiczów). Jak ekipa spieprzy to kierbud nic nie poradzi -- no bo co, nakaże kuć, tak jak u mnie źle zalany słup w fundamencie (stal prętów zostawili zbyt blisko krawędzi przez co nie będzie mieć spodziewanej pełnej wytrzymałości -- na szczęście słupy mam na słonia)?
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  15. #1195
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Ja dzis znalazlam kierownika z Trzebnicy, cena 2tys i wlasnie jego biora ludzie z okolicy. Jutro kosimy i w pon geodeta bedzie wytyczal

  16. #1196
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    To dużo chce, jak już wspominałem mój keirbud, doktor na popularnej warszawskiej uczelni bierze 2500 za taki schemat. Tak realnie dochodzę do wniosku, że kierdbud to tylko długopis, liczy się głównie ekipa i czujne oko inwestora (względnie forumowiczów). Jak ekipa spieprzy to kierbud nic nie poradzi -- no bo co, nakaże kuć, tak jak u mnie źle zalany słup w fundamencie (stal prętów zostawili zbyt blisko krawędzi przez co nie będzie mieć spodziewanej pełnej wytrzymałości -- na szczęście słupy mam na słonia)?


    Myjk, uważam, że jak ekipa coś spieprzy , to własnie keirbud jest od tego, żeby to wyłapać i albo do tego nie dopuścić albo nakazać i doplinować naprawienia bądź też wskazać inne, akceptowalne rozwiązania.... Nie każdy inwestor tak zgłębia temat budowy jak Ty, więc sam po prostu może nie wyłapać wielu błędów.

    Jeżeli kierownik był u Ciebie na kazdym etapie zakrywania elementów konstrkcyjnych i nie wyłapał tego błędu ze słupem przed zalaniem to hmmm.... żadne doktory ani inne profesory najbardizej znanej uczelni mu nie pomogą..... nie dziwię się więc, że bierze tak mało

  17. #1197
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Wczoraj o 16 dzwonilam do geodety ze troche wykosili ale nie wszystko i najwyzej niech w pon zaznaczy gdzie kopara ma sciagac humus. Pojechalismy dzis na dzialke zobaczyc a tam juz geodeta pozaznaczal moze jutro juz kopara ma wjechac, a to kopare mial zalatwic nasz budowlaniec. Ale sie ciesze

  18. #1198
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Halo halo jaka tu cisza zyjecie? Jak tam u was na budowie? Praca wre?

  19. #1199
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_Ż

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    U mnie do przodu wczoraj pierwsza transza z ING wpłynęła na konto (od podpisania umowy do przelewu minęło 4 godzinki) - pozdrawiam Panią Agatę z oddziału w Tychach oraz przemiłą Panią w Sądzie w Oświęcimiu a na budowie połowa ścian na parterze Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170610_16_26_27_Pro.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	97,5 KB
ID:	391163Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170610_16_26_08_Pro.jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	391164Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170610_16_21_57_Pro.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	99,0 KB
ID:	391165

    A i pojawiła się piękna żółciutka skrzyneczka

  20. #1200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dziwna dla mnie ta kolejność z geodetą.
    U mnie wjechała ekipa, po chwili kopara, ogarnęła w działkę z samosiejek i krzaków po całości, wyznaczyła z grubsza miejsce na dom, zdjęła humus z lekkim zapasem dookoła. To wszystko zajęło koparce 4h. Potem ławy ciesielskie i dopiero geodeta. Potem koparka wykopała ławy, zbrojenie i trzeciego dnia miałem wylane ławy.
    "Koszenie" załatwiła koparko-ładowarka.

Strona 60 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony