dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 62 z 154
Pokaż wyniki od 1.221 do 1.240 z 3061
  1. #1221
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał laurap Zobacz post
    My czekamy na decyzję (Millennium) i na ekipę... dłuży mi się ale cóż. Do końca roku jeszcze dużo czasu
    Przestanie się dłużyć jak się budowa zacznie. Nagle problemy i ilość zajęć organizacyjnych przekroczy dostępną ilość czasu.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  2. #1222
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    U nas dzis tak






  3. #1223
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    U mnie niestety cisza. Deczyja o pnb wydana 23 maja a decyzja ostateczna ma być dopiero.... 27 czerwca

    Wtedy też złożymy wniosek do ING i Millenium. trochę przerażają mnie terminy , o których piszecie, ale cóż - nie przyspieszę niczego.... Mamy już prawie komplet dokumentów do wniosku, we wtorek odbieramy dezyję ostateczną i doradca wysyła wniosek.

    U nas zdjęcie humusu będzie na początku ( wykonawca sam wymierzy terez do zdjęcia humusu) a potem wchodzi geodeta, za 14 osi placimy 1200 z materiałem ( możliwe że materiał dostarczy wykoanwca, więc będzie 1000).

    Poza tym zamówiłam mapę do celów projektowych - potrzebna jest do rozbudowy sieci wodociągowej - jak dorbze pojdzie do końca roku będziemy mieli wodę. CZekam też na wyłączenie działki pod drogę z produkcji rolnej - bez decyzji wyłączającej nie będę utwardzała drogi....
    WNIOSEK: budowa stoi i czeka na lepszy czas :/ Liczę, ze w połowie lipca ruszymy....

  4. #1224
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar apsik9
    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Koszalin
    Kod pocztowy
    75-357
    Posty
    4

    Domyślnie

    U nas przed weekendem jest tak:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170623_14_29_29_Pro (2).jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	391705  

  5. #1225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ha, właśnie dostałem ostateczną decyzję: dadzą nam kredyt jak pokażemy, że mamy 100 000 zł środków własnych.
    Tyle mieliśmy pół roku temu, ale budowa trwa i robi się stan zero, a materiały murowe leżą na placu. W gotówce zostało ze 30 tys. Zadanie bojowe na weekend więc to zorganizować 70 000 złotych. He, będzie zabawa.

  6. #1226
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał freethinker Zobacz post
    Zadanie bojowe na weekend więc to zorganizować 70 000 złotych. He, będzie zabawa.
    A nie mogą Ci uznać tego, że 70tys masz wkopane w ziemię?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  7. #1227
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    A nie mogą Ci uznać tego, że 70tys masz wkopane w ziemię?
    Pewnie mogą. Problem w tym, że jak to niby mają sprawdzić? System gospodarczy - wiecie, jak jest. Faktury mam może na 40 tysięcy (jak nie uzbieram wszystkiego, to je przedstawię, może uwzględnią).
    Można by to pewnie stwierdzić przez operat szacunkowy, ale to kosztuje i trwa chwilę (chociaż na wszelki wypadek jutro porobię na działce zdjęcia i wyślę w pakiecie do banku w poniedziałek), a mi się piekielnie śpieszy (okoliczność dodatkowa - bardzo prawdopodobne,że będę składał wymówienie w pracy na koniec miesiąca, więc muszę umowę kredytową podpisać wcześniej, bo z tego, co pamiętam, to przy podpisywaniu umowy trzeba potwierdzić,że dane we wniosku nie uległy zmianie).

  8. #1228
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał freethinker Zobacz post
    Pewnie mogą. Problem w tym, że jak to niby mają sprawdzić?
    Myślałam właśnie o operacie szacunkowym, ale jeśli faktycznie masz tak mało czasu, to może być ciasno. Powodzenia!

    My na razie szukamy ekipy do SSO lub inwestora zastępczego - w sumie pasowałaby nam ta druga opcja, tylko nie tak łatwo znaleźć kogoś kompetentnego z kim nadaje się na tych samych falach. I zbieramy papiery do kredytu.
    Pytanie do kredytobiorców: o jakie dokumenty z ewidencji gruntów wnioskowaliście? Ja zawnioskowałam o wypis i wyrys (tak mieliśmy podane na rozpisce z dokumentami), a tu dzisiaj dzwoni do mnie urzędniczka(!) z Zakładu Katastralnego i pyta czy aby na pewno chcę wypis i wyrys, bo do kredytów, to się bierze wypis i mapę ewidencyjną, co jest tańsze i szybciej wydawane(!!). Potwierdziłam u doradcy kredytowego, że ma być wypis i wyrys, ale jestem ciekawa jak to jest u was? I do teraz zbieram szczękę z podłogi, bo uprzejmości od urzędników w naszej papierologii jak na lekarstwo, więc każdy jej przejaw oprawiamy w ramkę.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  9. #1229
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    My mielismy wypis z rejestru i mapke ewidencyjna...to wystarczylo w ING.

  10. #1230
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    My zlecalismy sami operat szacunkowy i czekalismy kilka dni.

  11. #1231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    170

    Domyślnie

    Freethinker, nie musisz mieć na nic faktur. Przyjeżdża rzeczoznawca i wycenia twój wkład własny. Tak przynajmniej jest w pko bp. Informacja z wczoraj.

  12. #1232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Viniu

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    68-100
    Posty
    170

    Domyślnie

    A tak poza tym, to u nas elektryk kończy instalacje wewnętrzną, a od wtorku wchodzi instalator na instalacje wód-kan i co jak dobrze pójdzie to w sierpniu wchodzą tynkarze i posadzkarze, październik i listopad to wykonczeniowka więc termin grudniowy na wprowadzenie jest ciągle osiągalne. A start był 9 lutego

  13. #1233
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Chyba rozwiązałem problem i te 100 000 zł to będę mógł im nawet przynieść w gotówce. Grunt to rodzina i przyjaciele.

  14. #1234
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar chilli banana
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    reda
    Kod pocztowy
    84-240
    Posty
    610

    Domyślnie

    Witamy my także zaczęliśmy budowę w tym roku, budujemy systemem gospodarczym, projekt mamy indywidualny. Dziennik w przygotowaniu. Fajnie was czytać i powodzenia wszystkim

  15. #1235

    Domyślnie

    Ja już w tym roku PNB raczej nie osiągnę. Ale takie pytanie mam. Obok mnie na wyciągnięcie ręki są dwie budowy. Zastanawiam się co można z takiej budowy kupić, co zostaje i inwestor i tak się musi pozbyć. Bynajmniej nie mam na myśli 3 dachówek, 40cm rury kanalizacyjnej, czy 6m rury podłogówki

    Oczywistą rzeczą są stemple budowlane. Ewentualnie deski szalunkowe gdy był monolit, a nie było deskowania dachu. Jest coś jeszcze?

  16. #1236
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Jak pogoda dopisze, to u nas we wtorek-czwartek zostanie zalany strop

  17. #1237
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Ja już w tym roku PNB raczej nie osiągnę. Ale takie pytanie mam. Obok mnie na wyciągnięcie ręki są dwie budowy. Zastanawiam się co można z takiej budowy kupić, co zostaje i inwestor i tak się musi pozbyć. Bynajmniej nie mam na myśli 3 dachówek, 40cm rury kanalizacyjnej, czy 6m rury podłogówki

    Oczywistą rzeczą są stemple budowlane. Ewentualnie deski szalunkowe gdy był monolit, a nie było deskowania dachu. Jest coś jeszcze?
    agb, nam została prawie cała paleta bloczków fundamentowych, na pewno zostanie trochę pustaków, stemple raczej wykorzystamy, ale jest ich kilkaset, więc myślę, że takie rzeczy zostają po budowie i spokojnie można je wykorzystać jeszcze raz(my ogrodzimy nimi resztę działki + przydadzą się przy budowie budynku gospodarczego). Do tego mnóstwo desek, ale spora część z nich się nie nadaje już do niczego U nas tak było z deskami, które zostały po szalunkach ław.

    Na pewno będziemy mieć do opchnięcia słup betonowy z prowizorką budowlaną Może ludzie z budów obok Ciebie też będą mieć na sprzedaż. No i blaszak

  18. #1238
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Oczywistą rzeczą są stemple budowlane. Ewentualnie deski szalunkowe gdy był monolit, a nie było deskowania dachu. Jest coś jeszcze?
    Dla mnie stemple nie są oczywiste. Ich używanie jest dla ekipy trudniejsze i mniej precyzyjne (czytaj krzywy strop, i trzeba potem tynkiem równać) - przy systemowych ekipa z niwelatorem idealnie równiutko szaluje. Deski podobnie - lepiej sklejka szalunkowa. I to się wypożycza.
    Deski szalunkowe owszem, pewnie zostają. Tylko są już przechodzone i niewiele warte.
    Matariały to jak w lokalnym składzie kupowane, to do zwrotu nadmiar (więc co najwyżej niepełne palety/zgrzewki/worki zostają).
    Erbetka chyba tylko jest typowo do odsprzedania.

  19. #1239
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Oczywistą rzeczą są stemple budowlane. Ewentualnie deski szalunkowe gdy był monolit, a nie było deskowania dachu. Jest coś jeszcze?
    To chyba wszystko, u mnie z materiałów przejściowych nie zostanie nic poza stemplami i deskami. Ile zostanie desek to nie wiem, bo jednak spróbuję je wykorzystać do deskowania dachu. Z materiałów została mi niecała paleta bloczków (bo majster zalał schody basenu zamiast walczyć z chudziakiem i układaniem na tym bloczków) -- tego mógłbym się pozbyć. To byłoby na tyle.
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  20. #1240

    Domyślnie

    Tak, właśnie myślałem, że to tyle. Wolałem się tylko upewnić, że nic mi nie umknęło.

    Kaizen dobrze prawi ze stemplami - muszę zapytać wykonawcy czy nie ma przypadkiem swoich systemowych. A jak nie to Myjk pisał, że 20gr/dobę/szt. takie. Deski i tak na deskowanie będą potrzebne i po jednym stropie nie powinny być złe. Ale do oceny na miejscu oczywiście. Na materiały w ogóle nie liczę. Na palecie czy worku najwyżej kilka zł do przodu, a i tak trzeba zamawiać i tak.

Strona 62 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony