dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 64 z 154
Pokaż wyniki od 1.261 do 1.280 z 3061
  1. #1261
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jkmp

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    okolice Lublina
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myjk Zobacz post
    Uła, dom wygląda na przeogromny i niezbyt energooszczędny. Jakie wyszło zapotrzebowanie?
    Tak jakoś wyszło... plany były mniej ambitne, ale że tak powiem układ dołu "wymusił" górę.
    Poniżej wyniki obliczeń OZC, które jeszcze nie są ostateczne. Na chwilę obecną nie do końca wiadomo jakie uda się kupić okna (przyjęte 0,9), straty na wentylację też są brane ze sporym zapasem - mam nadzieję że n50 uda się zrobić niższe niż przyjęte do obliczeń 4, chociaż chyba nie będę się bawił w pomiary.

    Jak na taki dom - wychodzi według mnie nieźle. Celowałem w okolice 40kWh i może uda się zbliżyć. Ale nie za wszelką cenę.



    Ostatnio edytowane przez jkmp ; 05-07-2017 o 11:16

  2. #1262
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Sciany wymurowane w pon piach do srodka zamowiony

  3. #1263
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Sciany wymurowane w pon piach do srodka zamowiony
    Nie zapomnijcie o hydroizolacji, również od środka

  4. #1264
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Ufam mojemu majstrowi

  5. #1265
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Sciany wymurowane w pon piach do srodka zamowiony
    cudny widok

  6. #1266

    Domyślnie

    To i ja się przywitam Odebraliśmy dzisiaj dziennik budowy, więc sprawa robi się "dosyć" poważna, a to sprawiło, że uznałam, że to już czas

    Rozpoczęcie budowy planujemy na wrzesień (II połowa), a budować będziemy https://www.archon.pl/projekty-domow...mc6e21f20bc5b0
    oczywiście z małymi zmianami (m.in. garaż powiększony, wjazd do garażu z innej strony, delikatna zmiana w oknach no i działówki nieco inaczej, usunęliśmy wszystkie kominy, dach na wiązarach itp. itd.). Obecnie czekamy na decyzję kredytową - mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze! W tym roku chcielibyśmy "się zamknąć", więc i okna i dach ma już być. Trzymajcie kciuki!

  7. #1267

    Domyślnie

    Takie pytanie - co prawda architekt będzie się tym zajmował, ale chciałem dowiedzieć się już teraz - od dawna mam już na działce wszystkie media: skrzynka el. w płocie i WLZ odebrane przez PGE, woda, i studzienka od kanalizacji z pompą od ścieków. Wszystko jest używane, są podpisane umowy i naniesione wszystko jest na mapkach w geodezji. Przy nowobudowanym domu trasy tych mediów na samej działce pewnie się zmienią. Będą pewnie jakieś projekty, aktualizacja map, itp.

    Natomiast czy trzeba informować o tym PGE i wodociągi? Bo wydaje mi się, że jak oni czegoś potrzebują to i tak biorą mapę z wydziału geodezji i chyba nie prowadzą własnej ewidencji?

  8. #1268
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agaz_75

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał karo_line Zobacz post
    To i ja się przywitam Odebraliśmy dzisiaj dziennik budowy, więc sprawa robi się "dosyć" poważna, a to sprawiło, że uznałam, że to już czas

    Rozpoczęcie budowy planujemy na wrzesień (II połowa), a budować będziemy https://www.archon.pl/projekty-domow...mc6e21f20bc5b0
    oczywiście z małymi zmianami (m.in. garaż powiększony, wjazd do garażu z innej strony, delikatna zmiana w oknach no i działówki nieco inaczej, usunęliśmy wszystkie kominy, dach na wiązarach itp. itd.). Obecnie czekamy na decyzję kredytową - mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze! W tym roku chcielibyśmy "się zamknąć", więc i okna i dach ma już być. Trzymajcie kciuki!
    Projekt super ! Moje klimaty trzymam kciuki

  9. #1269
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Takie pytanie - co prawda architekt będzie się tym zajmował, ale chciałem dowiedzieć się już teraz - od dawna mam już na działce wszystkie media: skrzynka el. w płocie i WLZ odebrane przez PGE, woda, i studzienka od kanalizacji z pompą od ścieków. Wszystko jest używane, są podpisane umowy i naniesione wszystko jest na mapkach w geodezji. Przy nowobudowanym domu trasy tych mediów na samej działce pewnie się zmienią. Będą pewnie jakieś projekty, aktualizacja map, itp.

    Natomiast czy trzeba informować o tym PGE i wodociągi? Bo wydaje mi się, że jak oni czegoś potrzebują to i tak biorą mapę z wydziału geodezji i chyba nie prowadzą własnej ewidencji?
    Nie wiem jak z PGE ale do wodociagow trzeba zatrudnic architekta ktory zaprojektuje przylacze juz na dzialce i potem ten projekt sklada sie dalej i informuje urzad. Prad jest juz naniesiony na etapie adaptacji pewnie gaz tak samo

  10. #1270

    Domyślnie

    Śpieszę donieść że kredyt w Millennium mamy. Nawet dwa bo dokupiliśmy jednak działkę. Wyszło w sumie od złożenia max 3 tygodnie. Także z PnB to w sumie zajęło jakieś 1,5 miesiac. Nieźle. Tylko wykonawca nam sie obsuwa. Czy to zawsze tak musi być?? Wejdą w drugiej połowie sierpnia. Teraz tylko geodeta wejdzie wytyczyć dom.

  11. #1271
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał laurap Zobacz post
    Teraz tylko geodeta wejdzie wytyczyć dom.
    IMO nie ma sensu się z tym spieszyć. Niech wejdzie wykonawca, zdejmie humus, przygotuje ławy ciesielskie - i dopiero geodeta.

  12. #1272
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    IMO nie ma sensu się z tym spieszyć. Niech wejdzie wykonawca, zdejmie humus, przygotuje ławy ciesielskie - i dopiero geodeta.
    To chyba zależy. Nam doradzono geodetę najpierw, bo mamy niewytyczona działkę i do wykopania dziurę 1,2m, więc lepiej, żeby koparkowy wiedział gdzie kopać.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  13. #1273
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Koparkowy i tak powinien ściągnąć humus szerzej. Więc ławy tylko mu będą przeszkadzały a jemu wystarczy z grubsza określić, gdzie będzie dom.

    Nawet, jak ktoś (kto, jak nie ma wykonawcy na miejscu?) przygotuje ławy ciesielskie do wyznaczenia osi, i coś do wyznaczenia poziomu zero, to potem może ktoś, coś to poprzestawiać czy zepsuć, jak trzeba czekać 1,5 miesiąca.

  14. #1274

    Domyślnie

    Cytat Napisał laurap Zobacz post
    Śpieszę donieść że kredyt w Millennium mamy. Nawet dwa bo dokupiliśmy jednak działkę. Wyszło w sumie od złożenia max 3 tygodnie. Także z PnB to w sumie zajęło jakieś 1,5 miesiac. Nieźle. Tylko wykonawca nam sie obsuwa. Czy to zawsze tak musi być?? Wejdą w drugiej połowie sierpnia. Teraz tylko geodeta wejdzie wytyczyć dom.
    O my też startujemy do Millennium! Czyli jak widać z tymi procedurami u nich nie ma tak źle (a straszyli nas, że zastoje są, bo mają tę promocję...). Papiery złożyliśmy w ubiegłym tygodniu (przez doradcę) i teraz czekamyMam nadzieję, że II połowa września, to realny czas na start.

  15. #1275
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    Witajcie!

    U nas ogromny postęp: mamy zalane ławy fundamentowe! nie obyło się bez problemów - nawałnica zalała wykopy, odmówiono nam zamówiony wcześniej beton - ale udało się Teraz przerwa ok 3 tyg i potem dalej ruszamy.

    Odnośnie kredytu - składaliśmy do trzech banków: ing, millenium i raiffansen. W millenium złożyiśmy 30.06 a dziś zadzwoniła Pani, że decyzja pozytywna, umowa czeka na podpisanie. Prawdziwy ekspres. Nam jednak bardziej zależy na ING, wiec millenium jeszcze przeciągniemy chwilę, zwłaszcza że budowa też stoi i nie musimy mieć kasy na już. W ING złożylismy wniosek również 30.06 i powiediano nam, ze czas oczekiwania to 10 dni roboczych, na wstępną decyzję. Teoretycznie więc do jutra powinna być.

  16. #1276
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Dzis kopara wsypuje piach w fundament a w pon zamowiony jest chudziak. Juz bym chciala zeby mury rosly w gore.

  17. #1277
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Hellenaj

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Warszawa/Wrocław
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Dzis kopara wsypuje piach w fundament a w pon zamowiony jest chudziak. Juz bym chciala zeby mury rosly w gore.
    Super agatha86! Planujesz sprawdzać stopień zagęszczenia pospółki? Ja wezwę chyba geologa, żeby sprawdził, mam ograniczone zaufanie do ekipy.
    DZiś na ławach zauważyłam sporo rys w miejscu zbrojenia, rysy skurczowe podobno, moim zdaniem mogła być też za mala otulina zbrojenia. Kierbud nakazał przed murowaniem ścianek wymieszać piasek z cementem i zatrzeć te rysy, dopiero na to izolacja i murwoanie ścianek.
    Plan się zmeinił i jutro już ma wejsc ekipa murować sciany, muszę przypilnować zeby te rysy naprawili.

    U sąsiada obok zaczęli murować sciany dwa dni temu a dziś już pieknie to wygląda! Na tym etapie to co dzień można oko nacieszyć

    Agatha jaki masz plan na ten rok z budową?

  18. #1278
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hellenaj Zobacz post
    Witajcie!
    Odnośnie kredytu - składaliśmy do trzech banków: ing, millenium i raiffansen. W millenium złożyiśmy 30.06 a dziś zadzwoniła Pani, że decyzja pozytywna, umowa czeka na podpisanie. Prawdziwy ekspres. Nam jednak bardziej zależy na ING, wiec millenium jeszcze przeciągniemy chwilę, zwłaszcza że budowa też stoi i nie musimy mieć kasy na już. W ING złożylismy wniosek również 30.06 i powiediano nam, ze czas oczekiwania to 10 dni roboczych, na wstępną decyzję. Teoretycznie więc do jutra powinna być.
    Ciekawe, czy dotrzymają terminu. Powiem Ci, ze ja na decyzję wstępną w ING czekałem dwa miesiące. Podejrzewam, że może, gdybym składał w oddziale, a nie przez pośrednika, to by było szybciej.
    A teraz hicior: w poniedziałek zadzwonił doradca i mówi, że jest decyzja ostateczna i możemy się umówić, przy czym we Wrocławiu i w okolicach nie ma wolnych terminów do końca miesiąca. W Legnicy znalazłby się termin w poniedziałek. A może wolałbym Jelenią Górę? He, he, he. Dam im zarobić kilkaset tysięcy na odsetkach, ale w tym celu muszę jechać podpisać umowę 100 kilometrów w jedną stronę, bo nie mają godzinki, żeby mnie umówić na spotkanie. Chyba mamy faktycznie nie byle jaki boom budowlany. W poniedziałek wziąłem urlop, jadę do Legnicy podpisać umowę.

  19. #1279

    Domyślnie

    Hej, dawno się nie odzywałam , bo dużo sie działo . Tak sie złożyło , ze na chwilę obecną mam stan zero
    Czekam ze 3 tygodnie i jedziemy dalej ze ścianami . Plan na ten rok : SSZ

  20. #1280
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hellenaj Zobacz post
    Super agatha86! Planujesz sprawdzać stopień zagęszczenia pospółki? Ja wezwę chyba geologa, żeby sprawdził, mam ograniczone zaufanie do ekipy.
    DZiś na ławach zauważyłam sporo rys w miejscu zbrojenia, rysy skurczowe podobno, moim zdaniem mogła być też za mala otulina zbrojenia. Kierbud nakazał przed murowaniem ścianek wymieszać piasek z cementem i zatrzeć te rysy, dopiero na to izolacja i murwoanie ścianek.
    Plan się zmeinił i jutro już ma wejsc ekipa murować sciany, muszę przypilnować zeby te rysy naprawili.

    U sąsiada obok zaczęli murować sciany dwa dni temu a dziś już pieknie to wygląda! Na tym etapie to co dzień można oko nacieszyć

    Agatha jaki masz plan na ten rok z budową?
    My jestesmy w takiej sytuacji ze chcemy zrobic max ile sie da...wynajmujemy mieszkanie i splacamy juz kredyt i ciezko nam troche. Mam nadzieje ze pogoda pozwoli nam duzo zrobic...moze ssz i instalacje elektryczna...no zobaczymy

Strona 64 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony