dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 65 z 154
Pokaż wyniki od 1.281 do 1.300 z 3061
  1. #1281
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Dawno się nie odzywałam. U nas roboty fajnie posuwają się do przodu i serrducho się raduje gdy już można wejść do środka i przez okno wyjrzeć

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170711_15_17_53_Pro.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	393174
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170711_15_17_39_Pro.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	84,2 KB
ID:	393175
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170711_15_16_35_Pro.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	72,5 KB
ID:	393176
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170711_15_16_14_Pro.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	80,3 KB
ID:	393177
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	V__10F0.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	53,8 KB
ID:	393178

    Okna zamówione w Mitbau we Wrocławiu. Dach umówiony na połowę sierpnia. W poniedziałek zalewają strop w niższej części (mamy piętro na dwóch poziomach) i schody. Za tydzień będę mogła bezpiecznie wejść po schodkach do mojej pracowni

  2. #1282

    Domyślnie

    Swieja, ściany w porothermu jeszcze mogę zrozumieć, ale ściany działowe z betonu komórkowego

  3. #1283
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Swieja, ściany w porothermu jeszcze mogę zrozumieć, ale ściany działowe z betonu komórkowego
    Pewnie majster polecił, bo najlepsze (dla niego).

  4. #1284
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał swieja Zobacz post
    Dawno się nie odzywałam. U nas roboty fajnie posuwają się do przodu i serrducho się raduje gdy już można wejść do środka i przez okno wyjrzeć
    Murują na grube spoiny? Czy to takie "rozlane" cienkie?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-07-2017 o 09:05

  5. #1285
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Murują na grube, z Wienerbergera. Porotherm z tej fimy trochę nierówny.
    Ścianki miały być wszystkie z porothermu, ale zmieniliśmy zdanie, bo łatwiej wiercić i wbijać gwoździe w ytong. Rozumiem, że popełniliśmy jakiś karygodny błąd?
    Nic to. Mieszkać w nim będę ja i jestem pewna, że będzie super

    A wiecie coś o dachówce Creaton Futura? Myśleliśmy o niej, ale podobno firma zaprzestała produkcji i chce ją wycofać. Wiecie coś o tym? Na razie jeszcze jest i dostaliśmy fajny rabat na nią. Ale się boję, że jak kiedyś będę potrzebowała większą ilość by coś naprawić to już jej w hurtowniach nie znajdę.
    Ostatnio edytowane przez swieja ; 16-07-2017 o 12:12

  6. #1286

    Domyślnie

    Błąd wg mnie taki, że beton komórkowy ma tragiczną akustykę.

  7. #1287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Dziwne, budowałem na WIenerbergerze i była bardzo prosta, to przecież TOP jeśli chodzi o ceramikę
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  8. #1288
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    My tez zamowilismy pustaka Wienerberger mimo ze glownym budulcem w projekcie jest beton komorkowy. Majster twierdzi ze cegla to cegla a to inne to jakies mieszkanki wapna itp. Jutro oficjalnie konczymy stan 0.

  9. #1289
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Marcin34_Śl może budowałeś w systemie Dryfix? Nasz wienerberger nie jest specjalnie prosty. Doczytałam sobie (choć mnie to w sumie nie zajmowało do tej pory), że do cienkiej spoiny bloczki muszą być szlifowane. A nasze na bank nie są Spoina i tak nie jest jakaś strasznie gruba, 2 cm.

    Doczytałam też o głośności ytonga. Na dole nie ma to specjalnego znaczenia bo kluczowe ściany - między kuchnią a gościnną sypialnią oraz ściana oddzielająca mieszkanie mamy - są nośne i zbudowane z porothermu. Na piętrze między wszystkimi sypialniami są garderoby, a więc dodatkowa ściana oddziela pokoje. Jest jedna ściana, między pokojami córek, która byłaby pojedyncza. Może faktycznie lepiej będzie zrobić ją z porothermu.
    agb dzięki za zwrócenie na to uwagi.

    Dziś zalewają nam jeden strop i schody Już wczoraj wdrapałam się na górę i podziwiałam widoki, aż mi się nie chciało wracać na dół Będzie pięknie.

  10. #1290
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    U mnie też była pierwsza warstwa z Wienerbergera. Wcześniej oglądałem pustaki innych producentów i wyglądały żałośnie, były krzywe i pokruszone. Do mnie pustak przyjechał prościutki i nie było ukruszonego ani jednego pustaka (fakt, mało tego było, bo tylko 3 palety). Wiem, bo akurat wyjątkowo sam dostawę odbierałem. Dlatego dziwna sytuacja budowlańców twierdzących że mogło coś być krzywe. Może jakaś wadliwa partia?

    Inna sprawa, że mój majster nie lubi budować z ceramiki, bo faktycznie bywa krzywa. Jak stwierdził któregoś razu, często są prześwity że słońce zagląda do domu i niektórzy tynkują ściany przed ociepleniem żeby pozatykać szpary. Wiec może to i dobrze, że jest od razu na grubo zapaćkane.

    Ps. u mnie w silce spoina ma 0,2 cm Tak wyszło z pomiaru ułożonej ściany.
    Ostatnio edytowane przez Myjk ; 17-07-2017 o 09:31
    Dziennik Budowy
    *Dom: 190m2 (ogrzewane) + 55m2 (garaż+pom.gosp.) OZC CO 6,5kW dla -20@22oC | 10MWh/rok
    *PC G-G APIC 9kW z GWC spiralnym 500m2 PE40 5x150mb ~12kW
    *Fotowoltaika 10kWp SunEarth 325Wp, 3 połacie ESW, z falownikiem Fronius 8.2 3F
    *Stan: Meblowanie

  11. #1291

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę 2017
    Przed pozwoleniem muszę uzyskać :
    -warunki zabudowy ( wraz z zapewnieniem od Enea i wodociągów- czy oni te zapewnienia oddają po postaniu WZ?)
    -mapa do celów projektowych
    Pytanie jakie dokumenty są potrzebne by złożyć wniosek? Jeśli to istotne to starostwo pow. poznański
    -4 egzemplarze projektu po adaptacji
    -wniosek o pozwolenie
    -oświadczenie że jestem właścicielem gruntu
    -karta informacyjna do pozwolenia na budowę
    -wniosek o wyłączenie z produkcji rolnej ( do tego np geodeta rysuje mi na mapce teren wyłączony i to składam z pozwoleniem?)
    -warunki zabudowy
    Co z uzgodnieniem zjazdu z drogi ( gminna)? Czy to musi być przed pozwoleniem na budowę?
    Co z przebiegiem mediów na planie zagospodarowania?C
    W projekcie jest piec na ekogroszek ( czy muszę zmieniać od razu w pozwoleniu coś bo będę grzał gazem) Chodzi mi przede wszystkim by jak najszybciej dostać pozwolenie aby móc ruszyć w tym roku

  12. #1292
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    UWAGA
    Zgodnie z oficjalnym komunikatem, BGK potwierdził termin wznowienia przyjmowania wniosków o dofinansowanie w programie MDM z dniem 8 sierpnia 2017 r.

    W połowie sierpnia beneficjenci dostaną więc w sumie do dyspozycji dodatkowo ponad 69 mln PLN. Przy średnim poziomie dofinansowania na poziomie około 26 tys. PLN pozwoli to na przyznanie wsparcia dla około 2,7 tys. dodatkowych wniosków.
    Nie wiadomo na ile starczy środków - jeśli rezerwowanie środków będzie w takim samym tempie jak na początku 2017roku to prawdopodobnie środki zostaną zablokowane wciągu 2-3 dni jak nie szybciej.

    Warto się więc pospieszyć i już dzisiaj zweryfikować swoją zdolność kredytową oraz sprawdzić, jakich dokumentów będą wymagały banki. Zachęcamy do kontaktu - bez opłat szczegółowa oferta i wsparcie w trakcie uzyskania kredytu
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  13. #1293
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Omawiając koszty wybudowania domu warto porozmawiać o kredycie.

    Domy o powierzchni użytkowej do maksymalnie 110 m2 jak już wspomnieliśmy to domy gdzie inwestor może uzyskać zwrot VAT, oczywiście po spełnieniu warunków niezbędnych do pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez odpowiedni urząd skarbowy. ( rodziny 4 osobowe do 100m2, a rodziny 5 osobowe i więcej 110m2)
    Jak będzie kształtował się kredyt? Struktura kredytu na taką budowę mimo, że inwestor może złożyć wniosek by uzyskać zwrot VAT na materiałach budowlanych jest w swej konstrukcji standardowym kredytem, który klient może uzyskać w każdym banku. Nie musi kierować wniosku tylko do tych instytucji, które oferują kredyty w programie Mieszkanie dla Młodych.
    Dla przykładu oprzemy naszą analizę na naszym projekcie - MIARODAJNY Wariant IV- dom o powierzchni użytkowej 86m2.
    Banki do obliczenia kosztów budowy przyjmują cenę od 2000-2500 PLN za wybudowanie metra kwadratowego powierzchni użytkowej.
    Na potrzeby naszych wyliczeń przyjmujmy 2250 PLN.
    Minimalna kwota kredytu przy tym projekcie, to 2250*86m2= 193 500
    Analizując rynek: weźmy pod uwagę warunki kredytowe na dziś, czyli 25 lipiec 2017 i trzy przykładowe banki : Millennium, ING oraz PKO BP. Przygotowując oferty na 30 lat, w tym okres budowlany 24 miesiące - raty kapitałowo odsetkowe kształtują się w następujący sposób (zachowując ta samą kolejność banków): 918 PLN, 870 PLN( Mieszkaj bez Kompromisów - Lekka Rata) oraz 895PLN ( Pakiet Własny Kąt). Oczywiście każdy z tych banków ma inne wymagania i inne korzyści płynące dla klienta.
    Zapraszamy do kontaktu by poznać szczegóły ofert banków wymienionych jak i pozostałych oferujących produkty hipoteczne.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  14. #1294
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) SPECJALISTA DS. KREDYTÓW Avatar Murator FINANSE
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    791

    Domyślnie

    Drodzy budujący - przypominam , że Murator również zajmuje się doradzaniem i pomocą w ramach kredytów hipotecznych prawie 10 lat.
    Mamy ludzi w całej Polsce , którzy z chęcią Wam również pomogą. Są rzetelni i mają kompleksową wiedzę. Pomagamy w zebraniu dokumentacji, rozważeniu ofert jak i również w złożeniu wniosku kredytowego. Cała pomoc jest bez dodatkowych kosztów z Waszej strony,
    Z chęcią pomogę jeśli chcecie poznać waszą zdolność kredytową i przebrnąć przez formalności - zachęcamy do kontaktu.
    Małgorzata Gronowska- Krawczyk

    Ekspert ds. kredytów Murator FINANSE
    Manager ds wsparcia sprzedaży
    tel. kom.: 604 057 193
    [email protected]
    www.muratorfinanse.pl
    Zapraszam na FB: Murator Finanse

    Skorzystaj z naszych aktualnych promocji:
    Z nami warto! I bez dodatkowych kosztów!
    Nie ma sytuacji bez wyjścia - staramy się szukać rozwiązania i!

  15. #1295

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Pozwolenie na budowę 2017
    Przed pozwoleniem muszę uzyskać :
    -warunki zabudowy ( wraz z zapewnieniem od Enea i wodociągów- czy oni te zapewnienia oddają po postaniu WZ?)
    -mapa do celów projektowych
    Pytanie jakie dokumenty są potrzebne by złożyć wniosek? Jeśli to istotne to starostwo pow. poznański
    -4 egzemplarze projektu po adaptacji
    -wniosek o pozwolenie
    -oświadczenie że jestem właścicielem gruntu
    -karta informacyjna do pozwolenia na budowę
    -wniosek o wyłączenie z produkcji rolnej ( do tego np geodeta rysuje mi na mapce teren wyłączony i to składam z pozwoleniem?)
    -warunki zabudowy
    Co z uzgodnieniem zjazdu z drogi ( gminna)? Czy to musi być przed pozwoleniem na budowę?
    Co z przebiegiem mediów na planie zagospodarowania?C
    W projekcie jest piec na ekogroszek ( czy muszę zmieniać od razu w pozwoleniu coś bo będę grzał gazem) Chodzi mi przede wszystkim by jak najszybciej dostać pozwolenie aby móc ruszyć w tym roku
    nikt nie pomoże?

  16. #1296
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    nikt nie pomoże?
    Szczerze to nam pierologię załatwiał architekt. Z mojego projektu wynika, że architekt załączył do niego, oprócz samego projektu, w którego skład wchodziły projekt architektoniczno-budowlany, projekt instalacji sanitarnej i elektrycznej:
    1. Oświadczenie projektanta zgodnie z art. 20 ust. 4 Prawo budowlane.
    2. Uprawnienia projektantów.
    3. Zapewnienie o dostawie wody i odbioru ścieków oraz określenie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej.
    4. Uzgodnienie projektu przyłącza wodociągowego i kanalizacji sanitarnej.
    5. Uzgodnienie Narad Koordynacyjnych przyłącza wodociągowego.
    6. Uzgodnienie Urzędu Gminy trasy przyłącza wodociągowego w zakresie przejścia w pasie drogi.
    7. Warunki przyłączenia do sieci gazowej.
    8. Warunki przyłączenia do sieci energetycznej.
    9. Decyzja o trwałym wyłączeniu części działki z produkcji rolniczej.
    10. Informacja Urzędu Gminy dot. wykorzystania mas ziemnych powstałych w czasie realizacji inwestycji.
    11. Uzgodnienie lokalizacji zjazdu z drogi gminnej.
    12. Mapa do celów projektowych (oryginał).
    13. Opinia Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.
    14. Decyzja Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków o pozwoleniu na prowadzenie badań archeologicznych.
    Ostatnio edytowane przez Doli. ; 27-07-2017 o 19:53
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  17. #1297
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar aghata86
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Dzielnica
    Załatwiania papierów
    Posty
    169

    Domyślnie

    Nam tez wszystko zalatwial architekt, w pozwoleniu widzialam tylko pieczatki.

  18. #1298
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał aghata86 Zobacz post
    Nam tez wszystko zalatwial architekt, w pozwoleniu widzialam tylko pieczatki.
    Ja pieczątki jeszcze nie widziałam... Ja już chcę ostateczne pozwolenie i kopać!, zalewać!!, murować!!!... ehhh....
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  19. #1299
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    freethinker

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-130
    Posty
    123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Widzę, że mało się dzieje, co znaczy, że wszyscy się budują. Ja właśnie kończę stan zero. Fundamenty mam takie, że pół wioski przychodzi się patrzeć. Ale mam dodatkową, nieplanowaną jazdę i właśnie przygotowuję pakiecik dla prokuratora. W sumie wiedziałem, że budowlanka to patologia, ale że już przy pierwszej ekipie będę miał problem, tego się nie spodziewałem. Majster wziął 10 000 zł zaliczki na materiały i wygląda na to, że sobie kupił za nie mebelki do kuchni, oczywiście nie mojej.
    Bocianki, dyktafony cyfrowe (ja mam Olympus VN-7800) to podstawa Różnych rzeczy można się wypierać. ale nie własnych słów. Oczywiście kluczowe rozmowy telefoniczne nagrywać.

  20. #1300
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał freethinker Zobacz post
    właśnie przygotowuję pakiecik dla prokuratora.
    Powodzenia. Moje doświadczenia z prokuraturą są raczej takie, że poszukają 120 powodów, żeby nie znaleźć znamion przestępstwa.

    Mistrzostwo dla mnie, to:
    Zgodnie z treścią przepisu art. 115 § 7 kk w zw. z art. 115 § 5 kk znaczną szkodą majątkową jest szkoda, której wysokość w chwili popełnienia czynu zabronionego przekracza 200 000 zł. W świetle materiałów niniejszego postępowania nie ma podstaw do uznania takiej sumy

    Jest to cytat z uzasadnienia odmowy wszczęcia śledztwa.

    Na pocieszenie (po straceniu czasu na zażalenia i boje z prokuraturą) sprawa cywilna wygrana.

Strona 65 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony