dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 71 z 154
Pokaż wyniki od 1.401 do 1.420 z 3061
  1. #1401
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alter.Ego Zobacz post
    Dziękuję! Wg mnie czas leci nawet za szybko

    Projekt Jupiter S776 (https://www.studioatrium.pl/projekty-domow/S-,776.html), generalnie w projekcie nic nie zmieniałem (poza niewielkimi zmianami w ilości pokoi i dot. łazienki na piętrze). Buduję się na Południu Śląska
    Projekt już masz wybrany i pozwolenie w toku, więc Cię za bardzo gnębić nie będę, ale przemyślałeś ten czterospadowy dach, balkon i lukarnę pod względem kosztów budowy i eksploatacji? Balkon sobie dobrze zaizoluj bo to ogromny mostek termiczny.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #1402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Projekt już masz wybrany i pozwolenie w toku, więc Cię za bardzo gnębić nie będę, ale przemyślałeś ten czterospadowy dach, balkon i lukarnę pod względem kosztów budowy i eksploatacji? Balkon sobie dobrze zaizoluj bo to ogromny mostek termiczny.
    To w ramach nie gnębienia dorzucę różnicę poziomów między ogrzewanym garażem a resztą - trudno uniknąć solidnego mostka do gruntu. Wygoda różnic poziomów na obydwu poziomach też raczej mizerna - zakupy trzeba targać zamiast przejechać wózkiem.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-08-2017 o 10:35

  3. #1403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Projekt już masz wybrany i pozwolenie w toku, więc Cię za bardzo gnębić nie będę, ale przemyślałeś ten czterospadowy dach, balkon i lukarnę pod względem kosztów budowy i eksploatacji? Balkon sobie dobrze zaizoluj bo to ogromny mostek termiczny.
    Dzięki Oczywiście zdaje sobie sprawę z kosztów, mam znajomego, który buduje dachy i wg niego dach nie jest skomplikowany w budowie. Co do mostków termicznych niestety to teren jest na szkodach górniczych i adaptacja projektu z powodu szkód wnosi "kilka" takich mostków, balkon oczywiście brany po uwagę co do izolacji.

  4. #1404
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Hellenaj
    Zeastanawiam się cały czas nad dachówką, mocno skłaniam się ku Bogen Innovo, ale decyzja jeszcze nie podjęta... MAło tego, nie wiem na jaki kolor się zdecydować
    Podobają mi się zarówno dachówki czerwone jak i antracytowe... Mam tak naprawdę kilkanaście dni na decyzję, usiąde więc któregoś dnia i spróbuję wymyslić jakąs elewację do obu dachów.

    Witam odradzam czerwoną, proszę popatrzeć na kilku letnie dachy. Nic tylko czarny osad na nich rzuca się w oczy :/
    Ostatnio edytowane przez Ruda maruda ; 14-08-2017 o 21:53

  5. #1405
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruda maruda Zobacz post

    Witam odradzam czerwoną, proszę popatrzeć na kilku letnie dachy. Nic tylko czarny osad na nich rzuca się w oczy :/
    Chyba na betonowych, one szybko zachodzą brudem. Tak wynika z moich obserwacji.
    Ale ja jestem radykałem w tej kwestii. Uważam, że państwo powinno nałożyć obowiązek kładzenia tylko czerwonych ceramicznych dachów dopuszczając ewentualnie dachy miedziane na kościołach lub gonty drewniane i słomę na zabytkowych chatach Ale nie musicie mnie słuchać

  6. #1406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruda maruda Zobacz post
    Witam odradzam czerwoną, proszę popatrzeć na kilku letnie dachy. Nic tylko czarny osad na nich rzuca się w oczy :/
    A jaki to kolor ma być niby lepszy?










    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach1.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	102,1 KB
ID:	394869   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach2.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	394870   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach3.jpg
Wyświetleń:	279
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	394871   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach4.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	17,9 KB
ID:	394872  

  7. #1407
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A jaki to kolor ma być niby lepszy?










    Ale to jest blacha a nie dachówka ceramiczna...

  8. #1408
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał swieja Zobacz post
    Chyba na betonowych, one szybko zachodzą brudem. Tak wynika z moich obserwacji.
    Ale ja jestem radykałem w tej kwestii. Uważam, że państwo powinno nałożyć obowiązek kładzenia tylko czerwonych ceramicznych dachów dopuszczając ewentualnie dachy miedziane na kościołach lub gonty drewniane i słomę na zabytkowych chatach Ale nie musicie mnie słuchać
    My braliśmy pod uwagę brąz lub czerń. Myśleliśmy o macie ale po obserwacjach okazały się "lubiące" mech podobnie jak czerwone. Stanęło wiec na czarnej błyszczącej glazurze. Duży wpływ na wygląd dachu ma rodzaj ogrzewania w domu i okolica niestety.

  9. #1409
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ruda maruda Zobacz post
    Ale to jest blacha a nie dachówka ceramiczna...
    Mowa była o kolorze. A nie czy angoba, cisar, szkliwienie czy jeszcze coś innego.

  10. #1410
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Czarny dach ładnie wygląda na wizualizacji, albo gdyby dom miał stać sam jeden, otoczony zielenią.
    Ale gdy się jedzie przez wieś lub większą miejscowość gdzie każdy kładzie inny dach to jest po prostu brzydko. Oczywiście każdy z właścicieli uważa, że jego dach najładniejszy, stylowy, elegancki, modny i td.
    Poprzyglądajcie się dachom dookoła was. Nie tylko biorąc pod uwagę kryterium elegancji i stylu, ale tak globalnie. Najbardziej malownicze są miejscowości gdzie (prawdopodobnie) z powodu jakiegoś zabytkowego kościoła, pokrytego czerwoną karpiówką, narzucony jest odgórnie czerwony kolor dachu. W takim miejscu pomimo różnic w architekturze i oczywistych koszmarków budowlanych panuje ład i harmonia. Z daleka taka miejscowość wygląda elegancko, przytulnie i malowniczo...
    Jeśli nie budujecie według jakiegoś szalonego wizjonerskiego projektu jak arka Koniecznego to jednak namawiam na czerwone dachy. Są takie nasze, mają bardzo dużo uroku, pięknie komponują się z zielenią drzew, z których się malowniczo wyłaniają. Pięknie będzie i nigdy nie wyjdzie z mody

  11. #1411

    Domyślnie

    Witam nowe Bocianki i życzę powodzenia

    U nas, w oczekiwaniu na ekipę zrobiliśmy bednarkę wokół fundamentów, przeprowadziliśmy wpust do domu, zakupiliśmy kable elektryczne i trochę innych pierdół, doprowadziliśmy prąd do altany i kupiliśmy duuużo duuuużych drzew. Nasz ogród wzbogacił się o cyprysiki, tulipanowce, sosny ościste, świerki wężowe, sosnę banksa, jodły i choiny kanadyjskie. W tym roku dołączą do nas jeszcze sosna smołowa (cudowna, powykręcana w chińskie S), sosna czarna piramidalna i cyprysik nutkajski. Zrobiliśmy z kamienia miejsce na ognisko w ogrodzie, takie żeby można było zarówno rozpalić normalne ognisko jak i wstawić kociołek na trójnogu. Albo zrobić grilla, bez wiecznego zastanawiania się gdzie ostatnio stał grill i dlaczego nie ma go tam, gdzie być powinien
    A, zapomniałabym. Udało mi się jeszcze zmienić taryfę z C11 na G11, mimo tego że przy podpisywaniu umowy pani twierdziła że to niemożliwe
    No i wytyczyliśmy wstępnie miejsce na oczko wodne. Niewielkie, tak około 50 m2.
    Okna mamy wybrane, pozostaje zrobić OZC i wybrać dachówkę.
    Wybór jest trudny i pozostawiamy go na później, jest jeszcze chwila czasu. marzy nam się elewacja częściowo z kamienia ale pewnie wyjdzie kosmos finansowy. No nic, pożyjemy zobaczymy

    I to tyle z nowości, następny post wstawię gdy przykryjemy mury dachem

  12. #1412
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Bepo
    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Moim zdaniem ciemne dachy są super, taki też zaplanowaliśmy. To naprawdę kwestia gustu i planu zagospodarowania przestrzennego danej miejscowości. Na każdym dachu pojawi się brud i mech, jeśli się go nie czyści raz na jakiś czas i o niego nie dba.

    Zgadzam się natomiast z tym, że trzeba wziąć pod uwagę otoczenie. Jeśli wszyscy sąsiedzi mają dachy czerwone, to nie warto "upiększać" okolicy i być czarną owcą. U nas akurat dookoła prawie każdy ma inny dach(w tym są dachy białe, intensywnie niebieskie, srebrne i żółte).Coraz więcej domków dookoła z ciemnymi dachami i idziemy tym trendem.

  13. #1413
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No i właśnie o tym piszę. Każdy chce być na siłę oryginalny i się robi estetyczny bałagan.
    To co nas otacza nie powinno być przypadkową wypadkową różnych gustów.

  14. #1414
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał swieja Zobacz post
    No i właśnie o tym piszę. Każdy chce być na siłę oryginalny i się robi estetyczny bałagan.
    To co nas otacza nie powinno być przypadkową wypadkową różnych gustów.
    Jesteś z Wrocławia to pojedź do Dobrzykowice Park. Cały las jednakowych domków. Okropne, byłam, mogłam kupić tam działkę lub i jeden z takich domków - dziękuję, nie. Ludzkość się rozwija dzięki temu, że jest różnorodna, a nie jednakowa... Chociażby u niektórych miało się to przejawiać innym kolorem dachu.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  15. #1415
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin_Ż

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    10

    Domyślnie

    A u mnie kładą już dachówkę Braas teviva kolor antracyt (realnie prawie czarna). Wykonawca trochę ponarzekał na system Galeco bezokapowy ale udało się opanować problem nieszczelności A za tydzień montaż okien
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170816_19_05_39_Pro.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	394963

  16. #1416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    My mieliśmy iść w szarości i antracyt. Ale właśnie dlatego, że na naszej "drodze" są same antracytowe dachy a w okolicy większość ostatnio budowanych postanowiliśmy dorzucić trochę włosów anielskich do otoczenia, w którym będziemy spędzać sporo czasu.

    Nawet z tak krótkiej perspektywy uważam, że zmiana była dobra, tylko przesłanki błędne. Właściwie teraz się zastanawiam, jak nam mogły się podobać szarości? Jak dom z dziećmi może być szary?

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 17-08-2017 o 09:29

  17. #1417
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    swieja

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-311
    Posty
    164
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Kaizen piękny wiersz

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Jesteś z Wrocławia to pojedź do Dobrzykowice Park. Cały las jednakowych domków. Okropne, byłam, mogłam kupić tam działkę lub i jeden z takich domków - dziękuję, nie. Ludzkość się rozwija dzięki temu, że jest różnorodna, a nie jednakowa... Chociażby u niektórych miało się to przejawiać innym kolorem dachu.
    Ja nie namawiam na kupowanie jednakowych domków tylko zastanowienie się nad czerwonym dachem. Za to ty sobie pooglądaj zdjęcia Obornik śląskich, Trzebnicy albo Sobótki z lotu ptaka. Już widzę ten totalny chaos, gdyby dano ludziom wolną rękę i pozwolono wyrażać swoją indywidualność na dachach. A i tak się zaczyna bałagan. W Sobótce są już nawet granatowe dachy.
    Jednakowe dachy pięknie spinają klamrą najdziwniejsze nawet pomysły inwestorów i nadają im sens w estetycznej przestrzeni.

    A tak w ogóle to idziemy dziś oglądać i wybierać dachówki
    Ostatnio edytowane przez swieja ; 17-08-2017 o 09:06

  18. #1418
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Myjk
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    WAW
    Posty
    5.057

    Domyślnie

    Tylko kto ogląda domy z lotu ptaka? Nawet jak się zdecydować na taki sam kolor to i tak odcienie będą pewnie różne i będzie to wyglądać jak kupa. Trzebaby narzucić materiał a niewykluczone że także producenta...

  19. #1419

    Domyślnie

    Rozwiązanie jedno - pełna dyktatura.
    Tylko jednej rzeczy nie przeskoczymy - każdy z nas inaczej wygląda, a tego nie zmienimy.

    Domyślam się o co chodzi swieja, ale przedstawiasz to w zbyt kategoryczny sposób.
    Właśnie nie mogę sobie przypomnieć nazwy stanowiska, ale jestem niemal pewien, że funkcjonuje ktoś taki, kto przynajmniej w teorii powinien dbać o estetykę otoczenia. Zgadzam się, że jest sporawy chaos w tym względzie - ludzie budują domy o przeróżnych kształtach, kolorach; elewacje kamienne, ceglane itd. Tu przydałaby się wspólna wizja dla danego regionu.
    Przy okazji znalazłem ciekawy tekst, który powstał z udziałem Politechniki Gdańskiej: W stronę piękna. O prawnych problemach estetyzacji przestrzeni publicznej.
    >>> dziennik budowy <<<
    archiwum komentarzy do 15.12.2017
    Dom z użytkowym poddaszem, powierzchnia po podłodze (z garażem) ok 200m; ogrzewanie podłogowe (bez grzejników); gaz; brak kominka; płyta fundamentowa (pod płytą 10cm XPS, na płycie 10cm EPS); na ścianach 20cm grafitowego; ściany z BK.

  20. #1420
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ruda maruda
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    103

    Domyślnie

    Mnie się czerwony dach nie podobał... w okolicy są czarne, brązowe, z blachy czy czerwone. Po mimo to nie ma chaosu. Nie chciała bym aby ktoś mi narzucal jaki mogę mieć kolor dachu i nie przeszkadzają mi innych dachy. Wszystko też zależy od stylu domu i kiedy był budowany. Nie do każdej bryły pasuje ten sam dach.

Strona 71 z 154

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony