dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Odgłosy trzaskow w 7 letnim domu

    Witam
    W 1.5 roku temu kupiliśmy dom z 2010.
    Użytkowany normanie przez poprzednich właścicieli. Jednak od jakiegoś czasu słyszymy niepokojące dźwięki jakby trzaskania, strzelania bądź pękania. Ciężko określić. Zdarzają się kilka razy dziennie od tygodnia. Mąż zauważył ze podłoga w łazience na dole jakby się ruszała. Mi wydaje się jednak ze odgłos dochodzi bardziej z tylu garażu zaraz za łazienka a obok niego jest kotłownia z piecem.Czy komuś tez coś takiego się przydarzyło? Może jakieś pomysły, podpowiedzi. Będziemy wdzięczni za każdą rade bo nie wiemy gdzie szukać przyczyny.

  2. #2

    Domyślnie

    Słyszałem kiedyś podobne dźwięki w domu i były związane z nagrzewającymi się rurami od centralnego.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    nie wiem czy znaleźliście przyczynę tego odgłosu natomiast o czymś takim przestrzegał mnie mój hydraulik gdy tłumaczył mi że przy niewielkim domu ogrzewanie podłogowe ma za mało objętości w rurach i przepych wody w nich jest znacznie większy niż być powinien (szczególnie jak się robi zimno z tego co pamiętam) i objawia się to właśnie takimi odgłosami. Zalecił zrobienie instalacji z buforem który działa jak sprzęgło dla ogrzewania podłogowego

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    nie wiem czy znaleźliście przyczynę tego odgłosu natomiast o czymś takim przestrzegał mnie mój hydraulik gdy tłumaczył mi że przy niewielkim domu ogrzewanie podłogowe ma za mało objętości w rurach i przepych wody w nich jest znacznie większy niż być powinien (szczególnie jak się robi zimno z tego co pamiętam) i objawia się to właśnie takimi odgłosami. Zalecił zrobienie instalacji z buforem który działa jak sprzęgło dla ogrzewania podłogowego
    Czego to nie wymyślą by wydębic więcej kasy od inwestora...

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    nie wiem czy znaleźliście przyczynę tego odgłosu natomiast o czymś takim przestrzegał mnie mój hydraulik gdy tłumaczył mi że przy niewielkim domu ogrzewanie podłogowe ma za mało objętości w rurach i przepych wody w nich jest znacznie większy niż być powinien (szczególnie jak się robi zimno z tego co pamiętam) i objawia się to właśnie takimi odgłosami. Zalecił zrobienie instalacji z buforem który działa jak sprzęgło dla ogrzewania podłogowego


    "Przepych" wody, jeśli chodzi Ci o przepływ, to akurat jest w większości przypadków w podłogówce stały przez cały sezon.Zmienia się tylko jej temperatura.
    A nawet, gdyby "przepych" się zwiększał to nie wiem, jak miałoby tu pomóc sprzęgło....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał waldinio Zobacz post
    Czego to nie wymyślą by wydębic więcej kasy od inwestora...
    to nie był główny powód aby zdecydować się na bufor. Przede wszystkim ułatwia prace PC a to sprawia że usprawnia działanie ogrzewania (pompa nie musi się co chwile włączać aby zasilić pojedynczą pętle.

  8. #8

    Domyślnie

    Rynny od padającego na nie słońca się rozszerzają.
    Może trzaskać.
    Nawet zimą.
    Słychać to w środku, jak i na zewnątrz (słabiej).
    Rynna pracuje i porusza się na uchwytach.
    Być może to jest przyczyną niepokojących trzasków.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 12-02-2017 o 12:00
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  9. #9

    Domyślnie

    W moim domu jest podobnie. Podobnie jak Klaudiusz obwiniam o to dach i rynny. W Twoim przypadku może jeszcze dochodzić praca kotła, skoro słychać z kotłowni.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    agamemnon91

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej to jakieś elementy metalowe, trze dokładniej zbadać to skąd dochodzą odgłosy.

  11. #11

    Domyślnie

    Na pewno to elementy metalowe, ale mogą być spowodowane nie do końca suchym drewnem z którego był zrobiony dach. Drewno wysychając zmieniło wymiary, dach z blachy zachował. Słonko teraz robi swoje. Da się do tego przyzwyczaić.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony