dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1

    Question Bezprzewodowy monitoring domu

    Witam,
    Potrzebuję zamontować (najlepiej bezprzewodowo) zestaw kilku kamer wokół domu...maksymalnie cztery.
    Na allegro jest od groma tego typu sprzętu i ciężko się połapać laikowi który z tych chińskich cudeniek będzie najlepszy

    Znalazłem takie dwa zestawy i prosiłbym znawców tematu o opinie. Interesuje mnie aby obraz był w miarę ostry (widoczne tablice rej. i postać wyglądająca jak człowiek a nie zlepek pixeli), dobrze by było gdyby w nocy też było coś widać przynajmniej na kilka metrów. Dodatkowo właśnie istotne jest dla mnie to aby był oddzielny niezależny ekran na którym można bezpośrednio oglądać obraz z kamer na żywo.

    http://allegro.pl/sterr-zestaw-bezpr...438779917.html

    http://allegro.pl/monitoring-hd-bezp...499479588.html

    Pozdrawiam

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jacekkolcon

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Katowice
    Kod pocztowy
    40-000
    Posty
    22

    Domyślnie

    1) Kamery tego typu są zwykle szerokokątne. Już po paru metrach od kamery rejestracji raczej nie zobaczysz.
    2) Zestaw z Eltroxa jest lepszy, bo kamery mają większą rozdzielczość. Ta druga tylko VGA
    3) Jak faktycznie chcesz coś zobaczyć to kamera najlepiej z optycznym zoomem i jakością nagrywania 1920x1080, uprzedzam, z optycznym zoomem będzie droga

    w Eltrox znalazłem np. coś takiego: http://www.eltrox.pl/monitoring/moni...80p-ip139.html
    a zestawy masz tu: http://www.eltrox.pl/monitoring/moni...estawy-ip.html
    Kup IP i kamery nie mniej niż 1920x1080 - obecnie inaczej szkoda kasy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekkolcon Zobacz post
    1)
    w Eltrox znalazłem np. coś takiego: http://www.eltrox.pl/monitoring/moni...80p-ip139.html
    Faktycznie te zestawy wyglądają o wiele lepiej od tych które podałem tylko mają jedną zasadniczą wadę (jak dla mnie oczywiście). Zależało mi na tym aby był w zestawie mały wyświetlacz (7-10") w którym będę miał podgląd na żywo i żeby nie ciągnąć tych kabli po całym domu. Oczywiście jak nie znajdę bezprzewodowych to pewnie będę musiał na kablu puścić instalację.

    Może ktoś jednak posiada/posiadał te podane przeze mnie zestawy i może coś więcej napisać...czy to szajs kompletny i szkoda kasy czy dadzą radę do zastosowań domowych?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AviCloud

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-486
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał recar Zobacz post
    Faktycznie te zestawy wyglądają o wiele lepiej od tych które podałem tylko mają jedną zasadniczą wadę (jak dla mnie oczywiście). Zależało mi na tym aby był w zestawie mały wyświetlacz (7-10") w którym będę miał podgląd na żywo i żeby nie ciągnąć tych kabli po całym domu. Oczywiście jak nie znajdę bezprzewodowych to pewnie będę musiał na kablu puścić instalację.
    Polecam zapoznać się z usługą http://avicloud.pl. Oferuje ona możliwość nagrywania do chmury oraz darmowego podglądu obrazu zarówno na komputerze jak i telefonie, czy tablecie - potrzebujesz jedynie dostępu do internetu.
    Co do samych kamer to uważam, że powinieneś się zastanowić z jakich odległości jakie szczegóły będą dla Ciebie istotne i w ten sposób przeliczyć rozdzielczość. Co do kamer Wi-Fi to proponuje użycia zwykłych kamer IP najlepiej z PoE i podłączenie ich do routera PoE z Wi-Fi ponieważ różnie jest z zasięgami kamer z WiFi, a tak masz możliwość osobiście dobrania sobie modelu z odpowiednim zasięgiem a przewody na zewnątrz raczej aż tak bardzo nie bolą.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar iF-Jimi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    44-200
    Posty
    463

    Domyślnie

    Cytat Napisał recar Zobacz post
    Oczywiście jak nie znajdę bezprzewodowych to pewnie będę musiał na kablu puścić instalację.
    Jak masz możliwość przeciągnięcia kabli to nawet nie zastanawiaj się nad bezprzewodówką, a już na pewno nie nad tanią, chińską bezprzewodówką. Gwarantuję problemy w działaniu i stabilności połączenia. Jak kupisz tani router WiFi to też lubi zwisnąć lub chwilowo ograniczyć transfer.

    Cytat Napisał recar Zobacz post
    Może ktoś jednak posiada/posiadał te podane przeze mnie zestawy i może coś więcej napisać...czy to szajs kompletny i szkoda kasy czy dadzą radę do zastosowań domowych?
    To chińczyk z tej dolnej półki cenowej. Pytanie czy ma to działać u ciebie dwa lata czy 10 lat. W tanich kamerach dosyć szybko wysiadają diody IR do podświetlenia nocnego bo zwykle nie mają stablilizacji zasilania i kiepskiej jakości diody, a do tego optyka jest kiepskiej jakości. Jeśli chodzi o produkty z Eltrox to AVTech czy BCS to już taki trochę lepszy chińczyk.

    Jak chcesz widzieć rejestrację to polecam zainteresować się raczej wyższą rozdzielczością. Teraz standardem powoli staje się już 4 - 5 Mpx, oczywiście nie kupisz takiego kompletu 4 kamer z rej. za 2 czy 3 tysiące. Tak czy inaczej ważna jest odległość kamery od obiektu oraz jak słusznie zauważył kolega jacekkolcon szerokość patrzenia obiektywu.

    Cytat Napisał AviCloud Zobacz post
    Polecam zapoznać się z usługą http://avicloud.pl. Oferuje ona możliwość nagrywania do chmury oraz darmowego podglądu obrazu zarówno na komputerze jak i telefonie, czy tablecie - potrzebujesz jedynie dostępu do internetu.
    Jakbym miał jedną kamerę o rozdzielczości 1Mpx na obiekcie, których się już raczej nie stosuje, to może zastanowiłbym się na takim rozwiązaniem. Jeśli mają to być 4 kamery co najmniej 2 lub co gorsza 4 lub 5 Mpx to wtopa na całej linii.

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AviCloud

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-486
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał iF-Jimi Zobacz post
    Jakbym miał jedną kamerę o rozdzielczości 1Mpx na obiekcie, których się już raczej nie stosuje, to może zastanowiłbym się na takim rozwiązaniem. Jeśli mają to być 4 kamery co najmniej 2 lub co gorsza 4 lub 5 Mpx to wtopa na całej linii.
    Jak najbardziej zgadzam się z Tobą, przy 4 kamerach HD rzeczywiście staje się problemem łącze - wyższych rozdzielczości rejestracji nie obsługuje ta usługa - również z uwagi na ewentualnie wymaganą przepustowość łącza. Niemniej czasem warto się zastanowić, czy aby na pewno jest to nam potrzebne . Czaem i 1Mpix się przyda do chmury puścić - np. w pomieszczeniu z rejestratorem.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    donkichotdon

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    wołomin
    Kod pocztowy
    05-200
    Posty
    48

    Domyślnie

    Zapis w chmurze, czyli gdzie, u kogo, na jakich zasadach i z jakim poziomem bezpieczeństwa?
    Wybacz, ale jeżeli już to na swój serwer, oczywiście przy założeniu że jest to zapis dodatkowy.

  8. #8

    Domyślnie

    Teraz w zasadzie wszystko zapisuje się w chmurze, co dla mnie jest bez sensu.
    Co do samych kamer, to faktycznie kamery z IP mają lepszy widok. Mimo, że mieszkam w starym wieżowcu także zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem. W moim bloku jest bardzo długi korytarz, a okolica nie za ciekawa. Ja niestety nie znam się aż tak na kamerkach by samodzielnie je kupić więc uderzyłem z tym do firmy ochroniarskiej (http://impuls24.pl/). Takie firmy zazwyczaj mają bardzo wiele zastosowań w monitoringu i sami wszystko montują i konserwują.
    Po rozmowie z fachowcami zrezygnowałem jednak z kamerek, a postawiłem na system alarmowy (czujki ruchu). Od jakiegoś czasu (dopiero!) mamy zamontowany domofon, a na klatce schodowej jest kamera. Ogólna ochrona trochę nam wzrosła, ale domofony niestety często się psują. Dobry alarm nie jest zły.

  9. #9

    Domyślnie

    Trabant tez jest lepszy od mercedesa - mniej rzeczy moze sie w nim popsuc.
    A na serio, to po pierwsze jesli juz musisz wciskac tutaj reklame, to chociaz zerknij w kalendarz - mamy juz 2017 rok...
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karina4

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-632
    Posty
    1

    Domyślnie

    Czesc! Chciałabym dowiedzieć sic co polecacie do monitoringu domu wolnostojącego? Chodzi mi o sprzęt nie jakiś z górnej półki, cos przeciętnego, gdzie można w miarę odczytać obraz. Jestem totalnym laikiem w tym temacie... Dlatego mam jeszcze jedno pytanie... Jakie są możliwości przesłania zapisu z takiej kamery na odległość, tylko poprzez internet? Czy są jakieś sposoby przesyłu przez GPS? Czy bez podpięcia do internetu zostaje mi tylko zapis obrazu na dysk?
    Wiem, że moje pytania są tutaj dla większości osób retoryczne..., ale dla mnie to niestety "czarna magia"

    Dzięki z góry

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał karina4 Zobacz post
    Chodzi mi o sprzęt nie jakiś z górnej półki, cos przeciętnego, gdzie można w miarę odczytać obraz.

    https://pl.aliexpress.com/item/JOOAN...290682138.html

    Cytat Napisał karina4 Zobacz post
    Jakie są możliwości przesłania zapisu z takiej kamery na odległość, tylko poprzez internet?
    Zależy od odległości i dostępnych sieci. Ale praktycznie to Internet, jak chcesz poza swoją działką mieć podgląd.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał karina4 Zobacz post
    Czesc! Chciałabym dowiedzieć sic co polecacie do monitoringu domu wolnostojącego? Chodzi mi o sprzęt nie jakiś z górnej półki, cos przeciętnego, gdzie można w miarę odczytać obraz. Jestem totalnym laikiem w tym temacie... Dlatego mam jeszcze jedno pytanie... Jakie są możliwości przesłania zapisu z takiej kamery na odległość, tylko poprzez internet? Czy są jakieś sposoby przesyłu przez GPS? Czy bez podpięcia do internetu zostaje mi tylko zapis obrazu na dysk?
    Wiem, że moje pytania są tutaj dla większości osób retoryczne..., ale dla mnie to niestety "czarna magia"

    Dzięki z góry
    HikVision DS-2CD2342WD-I
    Może wygląda dziwnie ale cena znośna jak za dużą rozdzielczość, fajny WDR (niweluje duże różnice w kontraście obrazu np. widać co jest w cieniu), nie ma problemu z pajęczynami i zabrudzeniami w nocy. Po miesiącu używania masz czysty obraz w nocy. W normalnych kamerach kopułkowych jak jest włączona podczerwień to zaraz widać każde zabrudzenia, pajęczyny itp. Tu dioda jest obok i nie ma takiego efektu.

    Kamery kupione w PL niby mają możliwość korzystania z chmury, więc i jest dostęp przez neta. Nigdy nie testowałem. Jednak jak masz w domu VPNa, to spokojnie można się podłączyć i używać apki na telefon do podglądu. To raczej standard i kamery mają osobny kanał o mniejszej rozdzielczości tylko do podglądu więc z komórki śmiga.

    Kamery mają slot na kartę SD, gdzie można zapisywać obraz. O ile nikt jej nie zabierze, to sprawdza się to dobrze. Jednak najlepiej kupić NVRa tej samej firmy co producenta kamer i tam je zapisywać na dysk.

  13. #13

    Domyślnie

    Można kupić kamerę IP (zewnętrzną, wewnętrzną), router z wyjściem usb, modem usb 3G (lub lte ale te są niestety drogie), kartę SIM z pakietem netu, całość skonfigurować i masz podgląd na żywo, zapis na karcie SD, powiadomienia na email i telefon. Ja tak mam na razie w fazie testów. Można też kupić fotopułapkę na kartę SIM, dostajemy powiadomienie mms na telefon, zapis na SD. Niektóre kamery IP mają ONVIF dzięki czemu możliwa jest współpraca z rejestratorem. Komunikację przez wifi raczej omijać, co po kablu to po kablu
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar joop*
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    23

    Domyślnie

    każdy poleca kamery jakie popadnie. Ale nie napisałeś paru podstawowych informacji:

    Jakie masz oświetlenie wokół domu? Jak grube masz ściany oraz ile ich jest w drodze do najdalszej kamery.
    I jaka jest odległośc między np rejestratorem i kamerami.

    Od tego zacznijmy - wtedy coś się dobierze.

    Oczywiście ważną kwestią jest gdzie mieszasz Bo jak wokół masz dużo sieci WIFI (czyli bloki, lub dużo domów) to też inaczej trzeba do tego podchodzić.
    Reklama jest niezgodna z regulaminem forum.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    HikVision DS-2CD2342WD-I
    Może wygląda dziwnie ale cena znośna jak za dużą rozdzielczość, fajny WDR (niweluje duże różnice w kontraście obrazu np. widać co jest w cieniu), nie ma problemu z pajęczynami i zabrudzeniami w nocy. Po miesiącu używania masz czysty obraz w nocy. W normalnych kamerach kopułkowych jak jest włączona podczerwień to zaraz widać każde zabrudzenia, pajęczyny itp. Tu dioda jest obok i nie ma takiego efektu.

    Kamery kupione w PL niby mają możliwość korzystania z chmury, więc i jest dostęp przez neta. Nigdy nie testowałem. Jednak jak masz w domu VPNa, to spokojnie można się podłączyć i używać apki na telefon do podglądu. To raczej standard i kamery mają osobny kanał o mniejszej rozdzielczości tylko do podglądu więc z komórki śmiga.

    Kamery mają slot na kartę SD, gdzie można zapisywać obraz. O ile nikt jej nie zabierze, to sprawdza się to dobrze. Jednak najlepiej kupić NVRa tej samej firmy co producenta kamer i tam je zapisywać na dysk.
    zrobiłem kilka takich zestawów w sklepach, na działkach itp.
    najczęściej w układzie kamera + router GSM z kartą SIM i jakimśtam pakietem GB, w kamerze karta microSD...
    chmura działa.... bez zarzutu, na kompie czy smartfonie, podgląd online czy przeglądanie zapisów - bez problemów
    jeśli nie ma potrzeby stosować rejestratora to dość dobre rozwiązanie

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar joop*
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Nowy Sącz
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    HikVision DS-2CD2342WD-I
    nie ma problemu z pajęczynami i zabrudzeniami w nocy. Po miesiącu używania masz czysty obraz w nocy. W normalnych kamerach kopułkowych jak jest włączona podczerwień to zaraz widać każde zabrudzenia, pajęczyny itp. Tu dioda jest obok i nie ma takiego efektu.
    Sorry ale miesiąc używania tych kamer to nie czas żeby wyciągać takie szeroko zakrojone wnioski.
    Każda kamera z oświetlaczem IR- generuje ciepło - na które wejdzie pająk!
    Aktualnie jest jesień - więc pająki "spieprzają" do domów. Zobaczysz co się będzie działo na wiosnę - będziesz miał pająki itp przed kamerą.

    Są na to sposoby - jak będziesz na wiosnę pisać o tym - to pomożemy

    Co do karty SD - to jest to rozwiązanie totalnie nie nadające się od monitoringu 24H. Nadaje się tylko wtedy jak masz nagrywanie po pare h dziennie.
    Karty SD - po 2-3 miesiącach szybko łapią bad-sektory - a kamery które nie mają korekcji bad-sektorów potrafią się wieszać...
    I co to za monitoring ?

    Po pół roku coś się dzieje pod domem, wchodzisz na kamerę a tam kamera zawieszona - nie nagrywa - bo karta padła.

    Więc albo się bawimy w zabawki i półśrodki - i przyjmujemy że sprzęt może nam przestać nagrywać wtedy kiedy tego najbardziej potrzebujemy.
    Albo bawimy się w sprzęt profesjonalny który jest do tego przeznaczony - i działa 24H.
    Reklama jest niezgodna z regulaminem forum.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey_ Zobacz post
    HikVision DS-2CD2342WD-I nie ma problemu z pajęczynami i zabrudzeniami w nocy. Po miesiącu używania masz czysty obraz w nocy. W normalnych kamerach kopułkowych jak jest włączona podczerwień to zaraz widać każde zabrudzenia, pajęczyny itp. Tu dioda jest obok i nie ma takiego efektu..
    Dzieki Andrzeju za tą opinię, własnie zastanawialem się nad ta kamerą ale nie znalazłem nigdzie takiej opinii.

    Faktycznie IR w kamerach na zewnatrz jest zwykle bezużyteczna ze względu na pająki i nie nadaje się do wykorzystania. Nie pomaga nawet płyn na pająki (efekt na kilka dni)

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Merxer

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-500
    Posty
    1

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy takie kamery bezprzewodowe sprawdzą się jako kamery przemysłowe? Potrzebny mi jest duży zasięg oraz dobry obraz. Jak to wygląda z przesyłem? Testował ktoś i może powiedzieć coś więcej?

  19. #19

    Domyślnie

    dobre kamery zazwyczaj nie maja wifi

  20. #20

    Domyślnie

    Ktos uzywa w ogole takich kamer 2MP za 4kpln? Moze tylko korporacje ktore to kupuja za pol lub 1/3 ceny. Jeszcze ile pradu pobiera bo ma grzałke. HIKVSION za ulamek tej ceny i 4MP.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony