dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 96
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    http://trojmiasto.onet.pl/leba-wycie...rskiej/bfftmw9
    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,tit...&ticaid=118b89

    Jest coraz weselej.
    Ktoś "zatrybił" i z 6zł na 6mln zł. podniósł wartość SWOJEJ działki - i chcą go zjeść.
    A gdzie drwa rąbią - tam wióry lecą! No to bidula wiewiórka się "załapała" a teraz prezio pewnie odwoła ten luksus władania SWOIM.
    Już się o tym gada.
    W efekcie - polecą nawet te drzewka, które by "normalnie" zostały.
    Polecą tak - na wszelki wypadek.
    Komuna zawsze miała piękne hasełka za którymi kryła się głupota, prywata i realizacja "nogami robiona".

    Adam M.
    http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informac...ra,225525.html
    Łykacie wszystko co Wam podsuną. Nikt wyciętego drzewa na własne oczy nie widział, ale wszyscy wiedzą, że prawie wszystko już wycięto.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mam obok działkę leśną. Tam to dopiero trudno uzyskać zgodę na wycinkę - leśniczy musi wyrazić zgodę na każde drzewo (starosta scedował obowiązek na . Wg swojego fachowego oka co jest dobre dla pielęgnacji lasu.

    To już wolę po staremu same owocowe sadzić.
    Dlatego napisałem, że to kolejna patologia. Natomiast UPUL jest tworzony na 10 lat i mówi ile m3 drewna możesz pozyskać w tym czasie. Jedyny problem w tym, że nie ty decydujesz, które wytniesz. Choć nie wiem czy grożą jakieś kary za samowolkę, tj. wycięcie samemu i wezwanie leśniczego do ocechowania drewna. W ramach limitu przysługującego Ci oczywiście.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Łykacie wszystko co Wam podsuną. Nikt wyciętego drzewa na własne oczy nie widział, ale wszyscy wiedzą, że prawie wszystko już wycięto.
    Masz zdjęcie z twojej okolicy:

    Musisz chodzić ze wzrokiem wbitym w ziemię skoro nie widzisz wycinanych drzew.

  4. #44
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Niektorzy to sami na sile chca byc niewolnikami na wlasnej dzialce. A to na wiosne nigdy wycinek nie bylo?

    Przerazajace jest jak telewizja wami manipuluje. Wreszcie zrobili cos dobrego i ulatwili ludziom zycie to wielcy obroncy drzew sie znalezli. Pare osob wytnie co ma wyciac i bedzie po temacie. Gdyby w tvnie nie robili z tego sensacji nikt by nie zauwazyl zadnej roznicy i nie byloby tematu.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał firewall Zobacz post
    Masz zdjęcie z twojej okolicy:

    Musisz chodzić ze wzrokiem wbitym w ziemię skoro nie widzisz wycinanych drzew.

    Wy naprawdę zachowujecie się jakby w tym kraju przez ostatnie 50 lat nikt nie wyciął jednego drzewa.

    Jeżeli sytuacja opisana na portalu, z którego wziąłeś to zdjęcia jest prawdziwa to wskazuje to na dwie rzeczy. Albo nie miał prawa wyciąć tam drzew skoro na podstawie kodeksu karnego zablokowano wycinkę (przeczytaj art 187 kk) I wtedy nowa ustawa nie ma nic do tego. Albo co gorsza ukazuje patologię jaka w tym kraju panuje - mimo iż prawo Ci na coś pozwala, zawsze można znaleźć przepis, który Ci to prawo odbiera.

  6. #46
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Wywiad z pewnym wójtem podobnym do kilku osób tu piszących:
    "Aleksander Gurgul: Rada waszej gminy przegłosowała w styczniu uchwałę. Pozwala ona bez zgody urzędników wyciąć w Chełmcu drzewa, których wiek nie przekracza 200 lat, a obwód pnia 1000 cm na ustawowej wysokości 1,3 m. Z tego wynika, że pozwoliliście wyciąć praktycznie wszystkie drzewa, bo tak duże w Polsce nie rosną.

    Bernard Stawiarski: Na pewno nie będzie można wyciąć tych, które chroni konserwator zabytków.
    Ale poza nimi wszystkie.

    – Tak. Ale w polskich lasach tnie się mniej, niż przyrasta masy drzewa. Lasy nam przyrastają, a tu robi się tragedię z kilku drzew, przy drogach, na cmentarzach...
    Tzw. lex Szyszko, czyli nowa ustawa o ochronie przyrody, nie dotyczy drzew w lasach. Są dla nich osobne przepisy. Tymczasem tak poluzowaliście zasady wycinki, co „lex Szyszko” umożliwia gminom, że pozwoliliście wyciąć wszystko, m.in. na prywatnych działkach.

    – Przede wszystkim zależało nam na terenach należących do gminy. Ale nawet jeśli, to dlaczego ktoś nie ma prawa do wycinania drzew na swojej posesji? Jak pan sobie posadzi drzewo, to powinien móc je potem ściąć. Kto może mieć o to pretensje?
    Ekolodzy nazywają waszą uchwałę kuriozalną. W skali kraju jesteście ewenementem.

    – Ekolodzy mnie nie obchodzą. Mają swoje zadania i to jest ich sprawa, jak sobie z tym radzą. Jeszcze raz przypomnę – lasów nam przyrasta, a to, co rośnie przy drogach albo na prywatnych działkach, to niewielki promil w gminie.
    Wszyscy radni w Chełmcu zagłosowali za uchwałą?

    – No pewnie, że wszyscy.
    W ostatnich wyborach parlamentarnych w Chełmcu wygrał PiS – miał prawie 70 proc. poparcia. Jakie kluby partyjne są u was w radzie?

    – Jest klub radnych PiS, a poza tym komitety wyborcze. Sam startowałem z komitetu wyborczego Zgoda. Jestem bezpartyjny od zawsze, ale poza tym u nas jest zagłębie PiS. Wójt powinien być dobrym menedżerem, a nie bawić się w politykę.
    Na pana stronie internetowej wyczytałem, że kończył pan Akademię Rolniczą.

    – Skończyłem ogrodnictwo.
    Nie uważa pan, że to jednak szkoda dla przyrody, kiedy pozwalamy wycinać wszystko, co rośnie w gminie?

    – Nie. Szkodą dla przyrody była poprzednia ustawa. Przez tamte przepisy sam wycinałem w ogródku drzewa, które miały 10 lat albo mniej, bo się bałem, że przerosną i będę musiał zdobywać pozwolenia na ich wycinkę. To było głupie, ktoś sadził drzewo i pilnował, by za bardzo nie wyrosło, a mogło jeszcze żyć nawet 20-30 lat.
    Dzisiejsze zapisy ustawy o ochronie przyrody są pana zdaniem lepsze?

    – Oczywiście. I uchwała, którą podjęliśmy, jest korzystna dla mieszkańców. Wreszcie nie będą się bali sadzić drzew. Bo jak posadzą, a potem zmienią zdanie, bo na przykład będą chcieli postawić sobie altankę w ogrodzie, to wytną. Mówię panu – będą sadzić na potęgę. Na tym też polega poczucie własności.
    Ale najpierw wytną. Nie boi się pan, że teraz wszyscy w Chełmcu chwycą za piły albo siekiery i ogołocą wam gminę? Szkody tej ustawy w przyrodzie w całym kraju będą gigantyczne.

    – Nikt nie będzie masowo wycinał. W Chełmcu w każdym razie tego nie widać. Około połowy terenów gminy to lasy.
    Cały czas karczują, zwłaszcza w miastach.

    – To wy, dziennikarze, siejecie panikę i dlatego potem ludzie wycinają. Poza tym proszę zobaczyć, ile lasów mamy dookoła. To są nasze zielone płuca i tyle w temacie. A pan zaszufladkował się i nie zna na przyrodzie.
    Wróćmy do uchwały. Pozwoliliście też na wycinkę drzew w celu prowadzenia działalności gospodarczej...

    – Bzdura! To byłoby sprzeczne z ustawą i uchwała byłaby nieważna.
    Wydrukowałem waszą uchwałę z dziennika urzędowego, który prowadzi wojewoda małopolski. Proszę przeczytać...

    – Faktycznie, jest taki zapis. Muszę w takim razie to przeanalizować. [W autoryzacji wójt dodaje następne zdanie]. Nasi prawnicy interpretują ustawę tak, że daje ona możliwość uchwalenia prawa lokalnego, na podstawie którego jest to możliwe."

    Każdy wyrobi sobie sam opinie.

  7. #47
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    W kędzierzynie też idzie wycinka na całego ale tak po prawdzie to bardzo dobrze , przecież te gałęziska tylko straszyły , paskudne to jakieś było nie znam się ale chyba wierzby takie dupne rozłożyste , teraz fajnie miasto się rozjaśniło , fajniejsze są jakieś byliny krzaczki czy tam niż te paskudztwa , nie wspominam o tym o czym też pisali czyli ilości trupów i tych krzyży przy drogach

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Masz rację nie wspominaj bo, że drzewa ludzi zabijają to już było... pewnie, że trzeba je wszystkie wyciąć w pień... a potem rozebrać budynki wzdłuż dróg bo one też czasami się zamierzają na ludzkie życie. Aha i barierki i różne zapory bo one też kierowcom i pasażerom życie zabierają.
    WARTO? WARTO!

  9. #49
    Konto usunięte_1*
    Guest
    Konto usunięte_1*

    Domyślnie

    Tobie się te chochoły podobają ? paskudztwo takie że głowa boli wygląda to jak z filmu horror , poskręcane jakoś dziwacznie , pewnie że wycinka fajnego drzewa to nie ale te wierzby to horror , pożytku z tego nie ma , to nawet do pieca się nie nadaje bo spala się w 5 minut

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    No wiesz, wkraczasz w kwestie gustu...
    Mnie się podobają

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	images.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	13,5 KB
ID:	383739
    WARTO? WARTO!

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mi się tez podobają
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    A ja jestem zadowolony.
    Droga miała kosztować 270tyś zł więc wójt nie miał tyle kasy w budżecie.....koszty bardzo podnosiła konieczność wycięcia 17 drzew objętych ochroną.....ale taką, że za każde trzeba było zapłacić karę=opłatę za wycinkę.
    Teraz droga będzie....... będzie kosztowała 150tyś i kasa się znajdzie

    Ludzie drzewa ścieli, drzewo użyli jako opał, działki pod drogę przekazali gminie, a gmina drogę wybuduje. Wiem, że takich przypadków jest mało, ale gdyby nie zmiana prawa....?, Dlaczego mam się nie cieszyć?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    A ja jestem zadowolony.
    Droga miała kosztować 270tyś zł więc wójt nie miał tyle kasy w budżecie.....koszty bardzo podnosiła konieczność wycięcia 17 drzew objętych ochroną.....ale taką, że za każde trzeba było zapłacić karę=opłatę za wycinkę.
    Teraz droga będzie....... będzie kosztowała 150tyś i kasa się znajdzie

    Ludzie drzewa ścieli, drzewo użyli jako opał, działki pod drogę przekazali gminie, a gmina drogę wybuduje. Wiem, że takich przypadków jest mało, ale gdyby nie zmiana prawa....?, Dlaczego mam się nie cieszyć?
    Ja mam trochę podobne zdanie, u nas teraz największa sprawa to tak: http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj...loki,11884758/ i co mogę tutaj powiedzieć? Jakby nie zrobili tego w ten sposób - to złożyli papier do urzędu, a nie będzie pod miastem drzew, więc może młodzież nie będzie tam przesiadywać.

  14. #54
    Banned
    Wojtek322

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    krakow
    Kod pocztowy
    98-330
    Posty
    3

    Domyślnie Wycinka drzew

    Cytat Napisał berthold61 Zobacz post
    Tobie się te chochoły podobają ? paskudztwo takie że głowa boli wygląda to jak z filmu horror , poskręcane jakoś dziwacznie , pewnie że wycinka fajnego drzewa to nie ale te wierzby to horror , pożytku z tego nie ma , to nawet do pieca się nie nadaje bo spala się w 5 minut
    drzewa to nasz skarb szanujmy go ! To wszystko idzie w zła stronę u nas znów głośna sprawa http://www.polskatimes.pl/fakty/kraj...loki,11884758/ Dyrektor TPN oficjalnie ekolog a w praktyce wycina drzewa ! Zasłania sie bratem , a przecież tak logicznie myśląc to na wycinke drzew potrzebna jest zgoda wszystkich właścicieli , takze to chowanie się za bratem jest kitem . To bardzo przykre ze w tym wszystkim chciwość wygrywa z przyroda.. i co nam teraz zostanie ? beton wszędzie beton ... to masakra.

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.277
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek322 Zobacz post
    drzewa to nasz skarb szanujmy go !
    Co masz na myśli? Że drzewa na mojej działce to Twój skarb?

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    ludzie naprawde sa idiotami. ta wielka wycinka drzew to w porywach promil promila z promila. Z roku na rok drzew przybywa. Jak pod autostrade wycina sie cale lasy to nikt nic nie mowi, a jak ktos wycina na prywatnej dzialce kilka drzew to jest wielka halo.
    Zacznijcie myslec sami, a nie to co wam media powiedza.
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  17. #57

    Domyślnie

    Jak od kilku lat masowo ogałacali Beskidy mało kto o tym słyszał, i mało kto o tym pisał są powycinane całe połcia lasu które teraz straszą, a na których rosły piękne drzewa gdzie byli wówczas ekolodzy? Teraz gdy można w końcu pousuwać stare ogromne drzewa która zagrażają bezpieczeństwu robi się larmo. Do tej pory możliwe było tylko ich przycienienie wiec stały takie piękne pnie ogołocone z konarów i straszyły. Takie drzewo ani nie produkowało tlenu bo był to sam pień i kilka gałązek ani nie było bezpieczne. Za drzewostan powinny być odpowiedzialne miasta i gminy, zamiast brukować wszystko co popadnie nie jest problem chyba pozostawiać miejsca i ponasadzać tam drzewa i krzewy niskopienne. Niestety gminom jest na rękę pozbywanie się zieleni bo nie muszą o nią dbać i teraz są właśnie tego efekty bo drzewa rosły przeważnie na gruntach prywatnych i po ich wycince nagle brakuje w niektórych miejscach zieleni ale to jest problem gmin które od kilkunastu lat zamiast nasadzać nowe drzewa zabetonowały wszystko co było wcześniej zielone i zamiast parków mamy same hipermarkety. Właściciel na swojej działce za która płaci podatki ma prawo chyba zęby o niej decydować. Teraz w końcu można zrobić porządek a wcześniej byliśmy zdani na łaskę lub niełaskę urzędnika który za nas decydował o tym czy drzewo nam zagraża czy jednak nie.

  18. #58

    Domyślnie

    Dodam jeszcze ze ja akurat żadnego drzewa nie wyciorem po tej ustawie, ale miałem to zrobić w tym roku i pewnie bym to zrobił gdyby nie ta ustawa. 10 lat temu nasadziłem wzdłuż ogrodzenia kilkanaście bodajże świerków, Drzewka tak w ostatnich 3 latach wybujały że zastanawiałem się nad ich wycinką puk są jeszcze niskie bo za 5 lat bym musiał się prosić urzędników o pozwolenia na ich wycinkę a tak dzięki tej ustawie ja mam zielono a wytnę je dopiero jak będą faktycznie mi przeszkadzały.

  19. #59

    Domyślnie

    Właśnie o to chodzi trzeba dostrzec różnicę w tym co było i co jest. Jesteście źli na to że przez wiele lat urzędnik zabraniał wycinki drzew na Waszej działce ? czy jesteście źli na to że wielkie inwestycje takie jak autostrady, drogi, hipermarkety były tworzone na miejscu lasów w taki sposób że nikt o wycince nie wiedział ? Zmianę ustawy wprowadza się powoli w pewnym okresie czasu dając coraz większą swobodę, nie puszcza się samopas tak od razu. Owa ustawa sprawiła że ludzie wycinają na potęgę co popadnie nawet na zapas, siekiery, piły w sklepie nie kupisz bo nie ma . Nie mam nic przeciwko wycince drzew zagrażających bezpieczeństwu, czy pod budowę domu, ale wycinanie wszystkiego bez przemyślenia w zgodzie z zasadą wycinam bo mogę, bo mi wolno jest lekkomyślne. Narzekamy na smog, niskiej jakości powietrze, na zaburzoną regulację wodną, dziwną pogodę, nieprzewidywalną, na upały, ulewy, powodzie, ale jak trzeba przemysleć wycinkę drzew to się wszyscy odwracają. Wyciąłeś jakieś drzewo ostatnio ? TAK to powiedz ile drzew zasadziłeś ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Wycialem 2 dosc spore pod budowe domu Zasadzilem okolo 500 jodel kilka lat temu. Mam jeszcze duzy zapas
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony