dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Izolacja dachu

    Która jest najlepsza papa termozgrzewalna? Szukam czegoś dobrego do pokrycia i jako izolację dachu. Widziałam jedna interesujacą na tej stronce http://polskiecentrumdachowe.pl/ .Orientuje się ktoś może w temacie ?
    Ostatnio edytowane przez nastix ; 17-01-2017 o 08:48

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Każda powyżej 14,- za 1m2 będzie dobra. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    Nexler do -25 albo 20 nie pamietam, w sklepie bednarek kupowalem za 13.99, teraz jest za 12.99. Grubość 5.4 z tolerancja 2 %, a nie jak w rodzimych 10%. Pozdrawiam

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    Mam pytanie do pana Andrzeja, zrobilem od golego stropu stropodach, wszystko robiłem sam pierwszy raz. Mam problem w nie dużej odległości od jednego komina mam przeciek, nakleiłem dodatkowa warstwę papy, przy kominie polepikowałem, przy ulewach nic nie cieknie, ale przy śniegu znów pociekło, delikatnie tak z 50 ml. Jest jakiś dobry środek który nie bedzie doraznym uszczelnieniem? Wg gdzie szukać nieszczelności, wydaje mi sie że wszystko zrobione jak należy...

  5. #5

    Domyślnie

    Zalezy kiedy bedzie docelowe pokrycie. Jezeli w tym roku to nie ma potrzeby az takiej grubej papy klasc na mocno skosne dachy. Ja mam 4,2mm firmy matizol, Zakladalem w grudniu gdzie w nocy czasami temp spadala do -5 a papa byla do -5 i papa rozkladala sie super gdzie myslalem ze bedzie pekala. Pozatym gruba papa np 5,2mm na zakladke to daje ponad 1cm grubosci, kladac kontrlaty bedzie spore wybrzuszenie

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Na zakładzie różnica będzie 5 mm a nie 1 cm (10 mm).
    "Bolczaczko" z czego masz wykonany komin? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    Komin z cegły pełnej, odbudowany, na niego połozony styropian 3cm zaciagniety na chwile obecna klejem i siatka, przykryty "czapka" własnego odlewu. Wymiary komina 130 / 50 cm, papa nałozona na komin na trójkatach stropianowych, i opierzona blacha. Jak pociekło to zasmarowałem nawet blache ...

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Bolczaczko

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Gubin
    Kod pocztowy
    66-620
    Posty
    66

    Domyślnie

    Strop przy kominie ma tak jak by pustkę, widać to od wewnatrz bo zrywałem tynki, wpada tam dłuto.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Te trójkąty zbyteczne ale skoro są to tak musi zostać. Papa powinna być przyklejona do elewacji komina a nad papą powinna być wykonana wcinka i zamontowana obróbka szlicowa wychodząca na papę. Dodatkowo za kominem powinna być zamontowana rynienka odprowadzająca (taka sama jaką montuje się nad oknem połaciowym). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony