dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie połączenie ściany kolankowej z dachem

    Witam
    jak w temacie czy tak to powinno wyglądać bo moim zdaniem mało szczelne czy ktoś się orientuje ?
    czy uszczelnia się to później w trakcie ocieplenia dachu ?
    jeżeli nie to jak bo jeszcze nie zapłacone to mogę wymagać

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170103_07_32_09_Pro.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	377494Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170103_07_32_14_Pro.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	377495Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170103_07_32_19_Pro.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	377496

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Rozumiem, że te zabezpieczenia międzykrokwiowe są tymczasowe i podczas wykonywania elewacji zewnętrznej będą usunięte a ocieplenie zewnętrzne podejdzie prawie do nadbitki ( prawie bo musi zostać szczelina wentylacyjna czy to juź ocieplenie zewnętrzne ?. Od wewnątrz z ociepleniem podjedziesz do ocieplenia zewnątrznego również zostawiając od góry szczelinę wentylacyjną. Co do istoty zapytania to ja widzę jedynie tylko słabo dokręcone nakrętki na kotwach mocujących murłatę. Pamietaj aby je dokręcić i teraz i przez ociepleniem dachu ( koniecznie. Bo jak zabudujesz to będzie po ptakach.
    Ostatnio edytowane przez wiesiek6308 ; 03-01-2017 o 16:01

  3. #3

    Domyślnie

    dom jest na razie bez elewacji
    stan SSO jest na wykończeniu temu jeszcze dopytuje dopóki nie jest skończony żeby nie było za późno zapłacę firmie to już będzie klops

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiesiek6308

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    podlaskie
    Posty
    935
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie bardzo Ciebie rozumiem, o które w końcu elementy Ci chodzi? Czy te wstawki międzykrokwiowe są tymczasowe? Z czego to jest? Jaki etep chcesz rozliczyć?

  5. #5

    Domyślnie

    Rozliczam etap dachu dlatego jeszcze chciałem dopytać o te wstawki ale jak to robi sie przy ociepleniu to spoko dzięki

  6. #6

    Domyślnie

    a co te wstawki z xps mają wspólnego ze zrobieniem dachu? to oni robią Ci dach czy ocieplają?

  7. #7

    Domyślnie

    robią mi dach a to wstawili nie wiem czemu temu pytam czy dobrze czy źle ocieplenie z zew i ocieplenie dachu pewnie będzie robione za rok

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiesiek6308 Zobacz post
    Rozumiem, że te zabezpieczenia międzykrokwiowe są tymczasowe i podczas wykonywania elewacji zewnętrznej będą usunięte a ocieplenie zewnętrzne podejdzie prawie do nadbitki ( prawie bo musi zostać szczelina wentylacyjna czy to juź ocieplenie zewnętrzne ?. Od wewnątrz z ociepleniem podjedziesz do ocieplenia zewnątrznego również zostawiając od góry szczelinę wentylacyjną. Co do istoty zapytania to ja widzę jedynie tylko słabo dokręcone nakrętki na kotwach mocujących murłatę. Pamietaj aby je dokręcić i teraz i przez ociepleniem dachu ( koniecznie. Bo jak zabudujesz to będzie po ptakach.
    w tym wypadku żadnej szczeliny nie potrzeba. Autor ma membranę i styro(lub wełna) musi dochodzić do samej membrany i dodatkowo uszczelnione pianką


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał creative_21 Zobacz post
    robią mi dach a to wstawili nie wiem czemu temu pytam czy dobrze czy źle ocieplenie z zew i ocieplenie dachu pewnie będzie robione za rok
    tego XPSa wstawili Ci po to, abys nie miał wielkiego wygwizdowa na poddaszu. Jak bedziesz robił ocieplenie ścian, to wtedy wywalisz go.


  10. #10

    Domyślnie

    w przeszłości najpierw podpytaj ekipę co to i dlaczego za nim pomyślisz o niepłaceniu...

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    w przeszłości najpierw podpytaj ekipę co to i dlaczego za nim pomyślisz o niepłaceniu...


    a czy ktoś powiedział że ja myślę o niepłaceniu ? po prostu dopóki nie zapłacone to można wymagać więc wolałem zapytać po to jest to forum

    miałem problem bo ścieli mi pustaki na łączeniu dachu i nie podmurowali więc wolałem zapytać
    nie zrobili czegoś takiego:
    http://m.budujemydom.pl/sciany-i-str...mostek-cieplny
    tylko ścieli pustaki
    Ostatnio edytowane przez creative_21 ; 03-01-2017 o 20:42

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    I dobrze zrobili! Ta wstawka niczemu nie przeszkadza i nie trzeba jej wywalać. Można szczeliny przy krokwiach uzupełnić pianką ale jest to w gestii wykonujących elewację. Folię dachową musisz zakryć od środka natychmiast bo inaczej stracisz gwarancję. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony