dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Wyliczenie dachówki

    Dałem do dwóch firm które sprzedają dachówkę - Brass Teviva i Euronit Kapstadt o wycenę "dachu".

    Dach dwuspadowy 182m2 , kąt 35 stopni , dach prosty , bez zadnych wykuszy , daszków , typowa stodoła ..
    Dach nie bedzie miał żadnych dachówek wentylacyjnych , żadnych dachówke skrajnych (lewych i prawych).
    Same normalne dachówki i te połówki.

    W dachu bedą 2 okna 114x118 ...


    Wyliczono mi że potrzeba mi 1820 szt dachówek (czyli 182 x 10) co jest chyba za mało ???




    Tyle że przecież obie dachówki kłądzie sie na przemian czyli potrzebne są też połówki , których w zestawieniu nie ma


    Czy ktoś kto ma doświadczenie mógłby mi wyliczyć ile potrzeba tych dachówek , bo na rzetelnośc sprzedawców już nie moge liczyć


    W załączeniu rzut dachu

    http://www.fotosik.pl/zdjecie/f3e72550240ac0fb

    Czy mógłby ktoś mi wyliczyć ilość potrzebnch dachówek , bo niestety na sprzedawców w moim mieście nie mogę liczyć

    PS. Czy da sie także ile potrzeba będzie łat i kontrłat do montażu tych dachówek ?

    Bardzo dziękuję
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Trochę przesadzasz że nie możesz sam policzyć. Co do dachówek połówkowych jeśli ich nie ma to mogę sam je dociąć. Co do skrajnych to rozumiem że wiatrownica będzie wykonana z blachy(co zepsuje cały efekt) bądź masz ogniomury. Policzyli Ci tyle ile masz dachu na styk bez naddatku ale powinieneś liczyć + 80 sztuk i resztę zostawić sobie na zapas. W transporcie będzie parę połamanych + te które mogą się wyszczerbić itd. Łat potrzebujesz 800mb a konrtłat tyle ile mają długości krokwi + jakiś zapas, ale tak około 200mb. Sprzedawca nie wyliczy Ci dokładnie chyba że kiedyś sam pracował na dachach i wie z czym to się je i ile czego potrzeba !

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    Trochę przesadzasz że nie możesz sam policzyć. Co do dachówek połówkowych jeśli ich nie ma to mogę sam je dociąć. Co do skrajnych to rozumiem że wiatrownica będzie wykonana z blachy(co zepsuje cały efekt) bądź masz ogniomury. Policzyli Ci tyle ile masz dachu na styk bez naddatku ale powinieneś liczyć + 80 sztuk i resztę zostawić sobie na zapas. W transporcie będzie parę połamanych + te które mogą się wyszczerbić itd. Łat potrzebujesz 800mb a konrtłat tyle ile mają długości krokwi + jakiś zapas, ale tak około 200mb. Sprzedawca nie wyliczy Ci dokładnie chyba że kiedyś sam pracował na dachach i wie z czym to się je i ile czego potrzeba !

    Ok.

    Czyli dać te 80 sztuk na "zapas".

    Wykonawca mówił że jak ma być na "zakładkę" a z tego co widzę płaskie dachówki Kapstadt jak i Brass Teviva robi się na zakładę to potrzebne są połówkowe dachówki. Tyle że nie są one wcale tanie

    Czy zwykłe dachówki cementowe też można ciąć na pół i takich używać ?
    Czy takie połówki oryginalne są jakos inaczej "formowane" ?

    Bo nie ukrywam że wolałbym aby sobie wykonawca pociął ...

    No chyba że takie połówki nie wkłada się na końcu/początku ale gdzieś w środku , to wtedy chyba rzeba takie kupić połówki , bo inaczej będzie mało ciekawie wyglądał dach.
    Czy Euronit Kapstadt /Brass Teviva układa się "na zakładkę" czy normalnie bez przesunięcia ? Jak sugeruje producent i czy ułożenie na zakładkę ma jakąś zaletę czy nie ma znaczenia jak się układa ??

    Co do łat i kontrłat znalazłem jakiś kalkulator czy coś takiego i wyszło mi 728m łat i 364mb kontrłat , więc powiedzmy ilość łat podobna ale kontrłat wyliczyłęś prawie 2x mniej ???

    Dzięki
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 03-01-2017 o 21:26
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Kamil napisał Ci, że kontrłat tyle co krokwi i żadne kalkulatory do tego nie są potrzebne. Rodzaj krycia dowolny a gdy z przesunięciem to może być ono symetryczne lub dowolne a jak byś miał odwagę to można i na dziko (w każdym rzędzie inne przesunięcie). Lepiej samemu docinać dachówki no chyba, że jedna firma robi więźbę i pokrycie idealnie rozmierzając dach. Należy pamiętać, że na lewych szczytach zamki będą do odcięcia. Parę połówek może przydać się przy oknach aby uniknąć wstawiania cienkich pasków. Okna i szczyty można obrobić na nokach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Kontrłat podalem Ci przyblizona ilosc bo nie wiem jak szeroko masz krokwie rozstawione...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony