dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stechu

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-552
    Posty
    3

    Domyślnie Prośba o pomoc przy aranżacji i propozycje zmiany ustawienia ścianek działowych

    Witam.

    Proszę bardziej doświadczonych kolegów koleżanki o pomoc przy planowaniu aranżacji mieszkania.

    1. Skośna ścianka działowa w łazience wydaje mi się nieco chybionym pomysłem. Czy zmiana tego na prostokąt będzie dobra i nie będzie to miało za dużego wpływu na korytarz / dojście do sypialni?

    2. Wnęka przy drzwiach wejściowych: myślimy nad wstawieniem tam dużej szafy z przesuwanymi drzwiami (200cm?) + siedzisko / ławeczka z pólkami na buty i dodatkowymi schowkami. Czy ilość miejsca będzie jest wystarczająca na takie rozwiązanie?

    3. Wnęka na korytarzu przy sypialniach: Nie za bardzo wiemy czy wstawić tam następną szafę, czy może regał na książki itp. szerokość wnęki ma 174 cm. przeważnie takie meble mają 175cm szerokości. Czy dobrze będzie pozbyć się tej krótkiej ścianki działowej która tworzy tą wnękę?

    Jeśli macie jakiekolwiek inne propozycje co do zmian układu ścianek to jestem otwarty na wszystkie.

    Chciałbym także prosić o propozycje zaaranżowania pomieszczeń, przynajmniej salonu z aneksem. Na pewno będziemy chcieli mieć tam stół + 4-6 krzeseł, nie wiem czy umieszczenie wyspy nie zagraci zbytnio pomieszczenia.

    Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam za ilość próśb. Jesteśmy zieloni w sprawach aranżacji a do tego mieszkania będziemy się przenosić z mocno zagraconej 22,5m kawalerki. Ilość decyzji do podjęcia wydaje się co najmniej przytłaczająca

    Pozdrawiam




    edycja: link do rzutu.
    http://i.imgur.com/msc2gCv.png
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	msc2gCv.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	8,0 KB
ID:	377704  
    Ostatnio edytowane przez stechu ; 05-01-2017 o 16:54

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a jakiś rzut?

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stechu

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-552
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dodałem link do rzutu w głównym poście. Ten sam link jest w tagach img i pokazuje się u mnie normalnie. Nie rozumiem dlaczego nie widać go u Ciebie.

  4. #4

    Domyślnie

    Ostatnio edytowane przez kinka ; 06-01-2017 o 09:59

  5. #5

    Domyślnie

    Nie znam Waszych preferencji, zatem ja z radami trochę w ciemno. Gdyby to było moje mieszkanie to ja bym poszła w tym kierunku- o ile wymiary by pozwoliły:
    a) łazienka- pralka przy wannie, między wanną a pralka ścianka (wanna krótsza), nad pralka szafa, w miejscu pralki kabina prysznicowa
    b)szafy w obu wnękach, oczywiście jedna z małym siedziskiem i wieszakami nad nim.
    Dla ilu osób te mieszkanie, ile dzieci (obecne, planowane) - takie informacje ułatwiają podpowiedzi. Czy w łazience chcecie wannę czy tylko prysznic, czy opcja wanna i prysznic w jednym Wam wystarczy?Czy potrzebne miejsce do pracy?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mieszkanie.JPG
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	82,5 KB
ID:	377760  
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 06-01-2017 o 12:10

  6. #6

    Domyślnie

    Jak ja wysyłałam swoją propozycję zmian, to propozycji Kinki nie było. Propozycja Kinki fajniejsza od mojej. Ale tak sobie pomyślałam, że gdybyście nie chcieli prysznica 80 na 80 ( za wygodny to on nie będzie, ale można by pomyśleć o krótszej wannie) to może tam pralka, a w miejscu obecnej pralki bidet? Tylko nie wiem jak technicznie z przyłączem.
    Ja pisałam o ściance między pralką a wanną, bo myślałam o linkach z praniem nad wanną.Osobiście nie jestem zwolennikiem wystawiania prania na suszarce po pokojach, no chyba, że ktoś nie ma innej opcji.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 07-01-2017 o 20:12

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Jak ja wysyłałam swoją propozycje zmian, to propozycji Kinki nie było. Propozycja Kinki fajniejsza od mojej.

    Kinka, proszę Cię, nie rób kabaretu, bo to aż w oczy razi!!! Chyba tylko Stiwi Łonder tego nie widzi, że ty sama sobie odpowiadasz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylw. Zobacz post
    Jak ja wysyłałam swoją propozycje zmian, to propozycji Kinki nie było. Propozycja Kinki fajniejsza od mojej.

    Kinka, proszę Cię, nie rób kabaretu, bo to aż w oczy razi!!! Chyba tylko Stiwi Łonder tego nie widzi, że ty sama sobie odpowiadasz
    Toż nietrudno dostrzec twoje podstawowe błędy w pisaniu, iż nie możesz się wyzbyć zaczątku nowego zdania bezpośrednio po kropce, np tutaj:
    Ja pisałam o ściance miedzy pralka a wanna, bo myślałam o linkach z praniem nad wanną.Osobiście nie jestem zwolennikiem [...]

    I paru innych, charakterystycznych zwrotów, którymi się posługujesz. Zajęło mi to 5 min., aby upewnić się, że piszesz z dwóch różnych kont.
    Ty jesteś tak przewidywalna, jak i proste są te twoje "projekty".
    Ostatnio edytowane przez lotpaj ; 07-01-2017 o 17:07

  9. #9

    Domyślnie

    Lotpaj muszę Ciebie rozczarować.
    Ja nie jestem Kinką, a Kinka nie jest mną. Przy okazji pozdrawiam Kinkę bardzo serdecznie. Kinka robi bardzo fajne projekty, które rzecz jasna Tobie nie muszą się podobać.Może zaproponujesz swój pomysł aranżacji, aby Stechu miał kilka alternatyw?
    Lotpaj wytykasz mi błędy, które popełniam i się do tego przyznaję, ale sam tez błędy popełniasz.Przyganiał kocioł garnkowi.
    Zwroty grzecznościowe takie jak: " Tobie", " Ciebie", Twoje" piszemy dużą literą.
    Ostatnio edytowane przez Sylw. ; 07-01-2017 o 20:20

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    stechu

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-552
    Posty
    3

    Domyślnie

    Hej, dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Co do pytań: jest nas aktualnie dwójka, dzieci najwcześniej za dwa lata. W łazience chcemy mieć póki co tylko prysznic (walk-in). Sama kabina może być troszkę większa z racji tego że nie będzie tam wanny. Miejsce do pracy zorganizuje sobie w małej sypialni, która przez jakiś czas nie będzie specjalnie wykorzystywana.

    Co do garderoby: mamy tutaj mieszane uczucia, z jednej strony wygląda to fajnie i praktycznie, z drugiej jednak wydaje się, że zabiera ona bardzo dużą część sypialni. Jakie są waszym zdaniem zalety takiej garderoby w porównaniu do np. szafy i dodatkowo umieszczeniu w zaoszczędzonym miejscu toaletki dla żony?

    Czy mógłbym prosić o jakieś przykładowe rzuty łazienki i większej sypialni z uwzględnieniem powyższych uwag? Z góry dziękuje za pomoc.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony