dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jojan

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    9

    Domyślnie Pomoc w aranzacji lazienek

    Witam,
    przejrzałam dziś wiele wiele wątków na forum i spodobało mi się kilka łazienek, które powstały także z wasza pomocą. Chciałabym poprosić o pomoc w zaprojektowaniu łazienek w domu, Styl raczej skandynawski, prosty w połączeniu z industrializmem. Pierwsza łazienka, to łazienka od dzieci. Nie ma w niej okna, jest umieszczona w środku pietra i tu myślałam o białych płytkach, połączonych z gresem imitującym drewno.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora1.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	377722Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora2.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	60,2 KB
ID:	377723Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	gora3.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	70,4 KB
ID:	377724

    Mamy już kupiona podwójną umywalkę oraz szafkę pod umywalkę-ikea http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...96/#/S69903073

    Druga to nasza łazienka, ma byc tutaj zarówno wanna jak i prysznic. Za wanna musi być zabudowa, bo tam będzie odkurzacz centralny, taki mały. Kolor bez luz szarosci..nie wiem sama do konca.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dol1.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	96,1 KB
ID:	377727Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dol2.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	89,6 KB
ID:	377728

    Bede wdzięczna za pomoc i podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Nie udzielałam tu jeszcze pomocy w projektowaniu łazienek, ale wyrażę swoje opinie, jeśli można.
    1. Rażą mnie te murowane prysznice - czy nie lepiej wstawić szkło?
    2. Układ dużej łazienki jest nie do przyjęcia. Czy wszystkie sprzęty musza być na jednej ścianie (podejścia i odpływy już wykonane?),
    3. Wanna wciśnięta w róg - jak jest tyle miejsca?
    4. Kibelek tuż przy wejściu do prysznica?

    Generalnie jeśli chcesz mieć fajne łazienki, to szukaj dalej.

    Jeśli chcesz, żeby ktoś pomógł fachowo to wrzuć wymiary.
    Ostatnio edytowane przez 11małgosia ; 10-01-2017 o 16:54

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    11małgosia - osobiście wolę ścianki niż szkło które trzeba polerować.

    ***
    Układ nr - mam podobny w łazience na parterze, tylko wc jest obok umywalki a nie na bocznej ścianie..
    Pamiętaj o lampie 12V nad prysznicem.
    Białe płytki - pewnie biała fuga? Kto będzie ją szorował?

    Układ nr 2 - faktycznie wc na wyjściu z prysznica to niezbyt dobry pomysł.
    Nie da się tej zabudowy odkurzacza umieścić w innym miejscu łazienki, by wanna wypadała bardziej na środku?

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jojan

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11małgosia Zobacz post
    Nie udzielałam tu jeszcze pomocy w projektowaniu łazienek, ale wyrażę swoje opinie, jeśli można.
    1. Rażą mnie te murowane prysznice - czy nie lepiej wstawić szkło?
    2. Układ dużej łazienki jest nie do przyjęcia. Czy wszystkie sprzęty musza być na jednej ścianie (podejścia i odpływy już wykonane?),
    3. Wanna wciśnięta w róg - jak jest tyle miejsca?
    4. Kibelek tuż przy wejściu do prysznica?

    Generalnie jeśli chcesz mieć fajne łazienki, to szukaj dalej.

    Jeśli chcesz, żeby ktoś pomógł fachowo to wrzuć wymiary.
    Dziekuje za odpowiedz. Niestety nie da się już nic przestawić bo wszystkie podłączenia wody, kanalizacja są już gotowe.
    1) Prysznic na dole będzie miał szkło, wyszła nam "naturalna" wnęką przy projektowaniu całego domu i dlatego tam powstał prysznic. Ale wyjście z niego ma być wykończone szyba 80-90 cm i kawałek pustej przestrzeni.
    2) Na przeciwległej stronie jest ściana, która jest jednocześnie ścianą od sypialni i za nią jest łóżko. Zastanawiałam się długo czy nie dać tam umywalki, ale obawiałam się, ze korzystając z niej wczesnym rankiem (5-6 godzina rano) będę słyszeć ta lejącą się wodę w sypialni, lub wieczorem. Dlatego zdecydowanym się wrzucić wszystko na 1 stronę.
    3) a gdzie indziej widziałabyś ta wannę? Raczej tylko tam pasuje?
    4) no tak wyszło, inaczej byłby na ścianie od sypialni...

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jojan

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    11małgosia - osobiście wolę ścianki niż szkło które trzeba polerować.

    ***
    Układ nr - mam podobny w łazience na parterze, tylko wc jest obok umywalki a nie na bocznej ścianie..
    Pamiętaj o lampie 12V nad prysznicem.
    Białe płytki - pewnie biała fuga? Kto będzie ją szorował?

    Układ nr 2 - faktycznie wc na wyjściu z prysznica to niezbyt dobry pomysł.
    Nie da się tej zabudowy odkurzacza umieścić w innym miejscu łazienki, by wanna wypadała bardziej na środku?
    Elfir, dziękuję za odpowiedz. Możesz mi podesłać zdjęcia twojej łazienki, jeżeli układ jest podobny?
    Co do światła 12V, juz jest-mój maż jest elektrykiem hobbysta i mamy bardzo duzo kabli, świateł itd w domu..aż czasami miałam dość gdy słyszałam ze brakuje jeszcze kabla tu i tu..w sumie nadal coś jeszcze mu brakuje..ale to w kotłowni, wiec już nie mój obszar działania

    No tak, biała fuga...w związku z tym, ze ten prysznic na gorze jest z 3 stron murowany chce go rozjaśnić i dlatego myślałam o jasnych płytkach.
    Przesyłam wymiary, tylko w łazience górnej umywalka jest na tej jednej stronie a nie jak na rysunku na przeciwległej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary.parter.17.01.03.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	378344
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wymiary.pietro.17.01.03.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	378345

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Spójrz, gdyby wannę wypuścić jako wolnostojącą na środek pomieszczenia łazienka zyskałaby styl salonu kąpielowego, domowego SPA a nie zwykłej łazienki:


  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tylko...dom urządza się na papierze przed wbiciem łopaty a nie kiedy już wszystko jest wykonane i jedyny wybór to kolor płytek
    Tym bardziej, że to widzę jest jakiś oryginalny, nietypowy projekt.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jojan

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Efir, zapomniałam o ważnej rzeczy. Z tej łazienki mamy piękny widok i okno w łazience jest trochę zmienione, tzn. jest ono na całej tej ścianie do której przyklejona jest wanna. Nie ma słupka pomiędzy oknami. Ogólnie wanna wolnostojąca to dobry pomysł, tylko czy przy tym dużym oknie da się ja jakoś ustawić?
    Sami teraz widzimy, ze toaleta jest za blisko prysznica, jednak zależało nam na tym, aby była tam wanna i ciężko było pookładać ta łazienkę. Koncepcji było dość sporo,a i tak to co przesłałam to nie jest wersja ostateczna..

  9. #9
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jojan

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tylko...dom urządza się na papierze przed wbiciem łopaty a nie kiedy już wszystko jest wykonane i jedyny wybór to kolor płytek
    Tym bardziej, że to widzę jest jakiś oryginalny, nietypowy projekt.
    Wierz mi, ze dom był planowany prawie 2 lata. Jest to projekt indywidualny, nad którym spędziliśmy duzo duzo czasu. Jednak nie zawsze wszystko wyjdzie tak jak byśmy chcieli, są pewne ograniczenia. Łazienka nie mogła być gdzie indziej lub większa bo mieliśmy ograniczenia metrowe oraz wymiarowe granicy działki. Za łazienka jest juz ściana zewnętrzna, a dom jest złamaną stodołą i chcieliśmy podejść jak najbliżej granicy działki. Oglądałam tutaj wiele waszych aranżacji i wdziałam jak pomagałyście dobrac plytki, szafki itd...ubrać całość bardzo pięknie. Teraz mogę jeszcze lekko poprzesuwać odprowadzenia wody, jednak kibelek juz zostanei tam gdzie jest, zlew czy wanna może byc jeszcze przesunięta..

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jojan

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Elfir, w tej malutkiej toalecie na dole nie ma prysznica. To jest tylko toaleta. Na przeciw kibelka będzie umywalka. Tutaj będą czarne matowe płytki, nad umywalka duze lustro z podświetleniem , zabudowa geberitu będzie obłożona ze sklejki, pomalowanej lakierem. Teraz tylko szukam matowcyh czarnych plytek...w budzecie ok. 80zl/m2.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale ja nie widzę problemu z łazienką i jej lokalizacją tylko z brakiem pomysłu na jej urządzenie na etapie projektu domu.
    Ustawienie prostopadle do okna wanny pozwoli leżąc w wannie wyglądać przez okno. Tylko odpływ trzeba zrobić wówczas przy ścianie z oknem.




    Ale na przykład zdziwiło mnie tworzenie korytarzyków przy kotłowni i tym małym wc. Czemu miało to służyć?
    Albo zabudowa odkurzacza centralnego - dlaczego w łazience a nie w kotłowni?

    ***
    Tutaj masz układ jak u ciebie sedesu przy prysznicu. Ale zobacz, że ścianka oddzielająca prysznic jest inaczej ustawiona niż na twojej wizualizacji, przez co wyjście spod prysznica nie koliduje z sedesem:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 12-01-2017 o 12:17

  12. #12
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jojan

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ale ja nie widzę problemu z łazienką i jej lokalizacją tylko z brakiem pomysłu na jej urządzenie na etapie projektu domu.
    Ustawienie prostopadle do okna wanny pozwoli leżąc w wannie wyglądać przez okno. Tylko odpływ trzeba zrobić wówczas przy ścianie z oknem.




    Ale na przykład zdziwiło mnie tworzenie korytarzyków przy kotłowni i tym małym wc. Czemu miało to służyć?
    Albo zabudowa odkurzacza centralnego - dlaczego w łazience a nie w kotłowni?

    ***
    Tutaj masz układ jak u ciebie sedesu przy prysznicu. Ale zobacz, że ścianka oddzielająca prysznic jest inaczej ustawiona niż na twojej wizualizacji, przez co wyjście spod prysznica nie koliduje z sedesem:
    Tej ścianki tam nie będzie, jest tylko wnęka, na prysznic. a wizualizacji dodałam ja niepotrzebnie. I tak to sobie wyobrażam jak na drugim twoim zdjęciu, Dokładnie drzwi na lewo od prysznica, a potem pusta przestrzeń i szyba. To ustawienie wanny na nowo, może się sprawdzi, wtedy tam gdzie jest odkurzacz może powstać praktyczna polka na płyn itd. W łazience jest dodatkowy odkurzacz - taki mały vroom. Nie chce mi się ciągnąc tej dlugiej rury, a wiadomo w łazience zawsze są włosy i częściej się odkurza.
    Korytarzyk miedzy małym wc a pralnia (to nie kotłownia, tylko pralnia, z przygotowanym podejściem pod piec gazowe-ewentualnie). Z naszej części, czyli sypialni, garderoby i łazienki jest wyjście na resztę domu. Czyli ten korytarz. Wychodząc od nas na lewo jest salon z kuchnia i jadalnia i dalsza części domu.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    vroom możesz zabudować w szafce pod umywalką, żeby nie robić jakiś dziwacznych podestów przy wannie.

    A co do korytarzyków to mam na myśli ten zaznaczony na żółto - jest sztucznym przedłużaniem korytarza (ciemnego?, bez okien?) nie pełniącym żadnej funkcji:

  14. #14
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jojan

    Zarejestrowany
    May 2015
    Kod pocztowy
    43-400
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    vroom możesz zabudować w szafce pod umywalką, żeby nie robić jakiś dziwacznych podestów przy wannie.

    A co do korytarzyków to mam na myśli ten zaznaczony na żółto - jest sztucznym przedłużaniem korytarza (ciemnego?, bez okien?) nie pełniącym żadnej funkcji:
    Teraz juz tam go nie zabuduje...ściany sa otynkowane i przenoszenie vrooma to tragedia.
    Co do korytarza.. Jest on ciągiem komunikacyjnym, tak na prawdę małym, ale nie chciałam mieć takiego bezpośredniego wejścia do tej toalety z głównego korytarza bo na jego końcu jest salon z jadalnia i raczej niekomfortowo byłoby iść do łazienki, gdy inni siedzą przy stole...wiec trochę ją daliśmy za róg. Ten róg, obok toalety, wynikający ze złamania bryły będzie zabudowany, tam mój maż będzie miał panel sterowniczy do pieca, pompy itd....

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego napisałam - urządzanie wnętrz zaczyna się na papierze a nie kiedy są tynki, instalacje...

  16. #16

    Domyślnie

    Moim zdaniem projektant fajnie zaprojektował Wam dużą łazienkę. Nie wciskałabym umywalki na końcu, ale dała na ścianie za którą jest sypiania . Na pewno znajdziecie jakieś systemy wygłuszające do umywalki - może podwiesić ją na stelażu wypełnionym np. styropianem?

    Propozycja Elfir wyjścia z prysznica taka jak w projekcie profesjonalnym - i tego bym się trzymała.

    Wannę postawiłabym pod oknem ale prostopadle do ściany z wc, tak, żeby "zgubić" ten ostry róg ze ścian i poprawić proporcjei . Jakby dać umywalkę trochę bliżej wejścia to może i wannę odsunąć od okna i pod oknem zrobić zabudowę z szufladami na drobiazgi. Choć na to pewnie zabraknie miejsca. W każdym razie pomyślcie koniecznie o przechowywaniu - jeśli nie jak w projekcie - przy wejściu, to na pewno gdzieś indziej.

    Kibicuję wam, Pochwal się jaki płytki wybraliście bo muszę zająć się remontem łazienki rodziców, a jestem trochę nie w temacie - swoje łazienki robiłam 10 lat temu.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez 11małgosia ; 14-01-2017 o 21:20

  17. #17
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    stellina

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-208
    Posty
    77

    Domyślnie

    Witam,
    mam nadzieję, że autorka postu się nie obrazi jeśli napiszę tutaj. W sumie chodzi mi o to samo. Jak widzicie taką łazienkę o wymiarach 2,40 x 3,25m, w której musi być wanna, prysznic, wc, bidet i umywalka (duża lub 2)?
    Okno może być dowolne, jeszcze jesteśmy na etapie projektowania (w mojej wizualizacji jest 120x90 cm).
    Ja przygotowałam coś takiego, ale nie jest to szczyt moich marzeń. Czy ktoś ma ochotę na komentarz? Zapraszam

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Wanny umieszczone przy oknach. Świetne rozwiązanie jeżeli tuż za oknem nie mamy sąsiadów.
    Błogi relaks dla ciała i duszy.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1182.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	380935

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	łazienka solid surface corian.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	83,4 KB
ID:	380927Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez nazwy-1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	26,7 KB
ID:	380931Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0113.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	380932
    To nie sztuka wybudować nowy dom. Sztuka sprawić by miał w sobie duszę...

    http://luxum.pl/

    Awangarda wyposażenia wnętrz

    Zajrzyj osobiście lub wirtualnie do nowego salonu w Krakowie.
    Galeria Wnętrz Kreatywnych Luxum
    https://luxum.pl/wirtualny-spacer/



Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony