dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie dachówka betonowa czy blachodachówka

    Pytanie pewnie dziwne i wybór oczywisty, ale wolę się upewnić (bądź nie) w swoim przekonaniu tutaj.

    Do wyboru mam dachówkę betonową Braas Teviva Cisar lub panel dachowy Lambda grafit.
    Różnica w cenie ok. 3 tys. Dach mały, dwuspadowy.

    Wiem, że najlepsza ceramika, ale jestem zmuszony ograniczyć się do tego co powyżej.

    Czytałem o kruchości dachówki betonowej (nie wiem, na ile to potwierdzone) oraz o możliwości falowania blachy z biegiem czasu.

    Co z powyższych rozwiązań ma więcej plusów niż minusów ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak krycie wstępne wykonasz na deskowaniu i z dobrej papy to wybór pokrycia zewn to tylko kwestia estetyki

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar CZARNY.
    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-129
    Posty
    131

    Domyślnie

    A krycie wstępne papą zniweluje porastanie i blaknienie dachówki betonowej ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał SO-JER Zobacz post
    Jak krycie wstępne wykonasz na deskowaniu i z dobrej papy to wybór pokrycia zewn to tylko kwestia estetyki
    Fajna porada ...

    Pytającego nie stać na ceramikę a ty mu sugerujesz aby wydał jeszcze sporo sporo wiecej i wykonał deskowanie + papa ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Na kryciu wstepnym nie ma co oszczedzac wiec tylko deski i papa

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    W przypadku gdy więźba jest przewidziana pod ciężkie pokrycie można dach pokryć dowolnym materiałem. Rozwiązania są dwa: jedno to folia i blacha bo to materiały o podobnej żywotności (około 20 lat), drugie to deskowanie lub OSB, papa i dachówka cementowa (spokój na minimum 60 lat). Produkty Braas to bardzo dobry wybór. Można zejść trochę z kosztów rezygnując z dachówek skrajnych (szczytowych) i szczyty zamknąć obróbką blacharską. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Witam
    Ja mam już położoną płytę MFP 12 i na nią położoną papę. Za trzy miesiące położę blachodachówkę z aluminium / taki termin czekania na firmę/. Ta aluminiowa powinna wytrzymać tyle co dachówka ceramiczna. Jest w cenie dobrej stalowej. Kupiłem działkę ,na której jeden z dachów pokryty jest falowaną blachą aluminiową. Ma to ponad 40 lat. Niczym nie malowana. Ta blacha pokryła się patyną i dalej jest w dobrym stanie.
    miłego dnia J.Korona

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Blacha aluminiowa nie kosztuje tyle samo co stalowa więc coś jest nie tak. Jakiej firmy masz tą blachodachówkę "aluminiową"? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Blacha aluminiowa nie kosztuje tyle samo co stalowa więc coś jest nie tak. Jakiej firmy masz tą blachodachówkę "aluminiową"? Pozdrawiam.
    Witam
    chcę kupić tą blachodachówkę z popularnego portalu ,
    Podobno, blacha jest z norweskich hut,grubości 0,65 mm "BLACHODACHÓWKA ALUMINIOWA NORWESKA ALUMINIUM MAT" .Jest jeszcze z Floriana ,znacznie tańsza.Innej blachodachówki nie znalazłem. Ta firma ,którą Pan ,w którymś poście polecał ,nie robi blachodachówki ,w dużych arkuszach.
    Moja ,stara, o której wspominałem jest grubsza 1 mm ,ale niczym nie malowana, niczym nie zabezpieczona i żadnych wżerów ,mimo, że ma nie mniej ,niż 40 lat. Zna Pan jeszcze jakiś innych producentów takiej blachodachówki,może robią trochę grubszą,ja nigdzie nie znalazłem.
    Miłego wieczoru J.Korona
    Ostatnio edytowane przez jerzyka51 ; 08-01-2017 o 19:17

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Myślę, że mówimy o dwóch różnych materiałach. Jeden to blachodachówka o rdzeniu stalowym z powłoką z alucynku a druga to pokrycie z blachy aluminiowej. Renomowany producent pokryć i rynien z blachy aluminiowej to PREFA. Żywotność ich produktów porównywana z żywotnością dachówki ceramicznej. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gwilkolek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-854
    Posty
    46

    Domyślnie

    Właśnie skończyłem kryć dach w tamtym tygodniu dachówka teviva. Bardzo ładnie się prezentuje i na pewno wytrzyma dłużej niż blacha. Deskowania nie robiłem tylko dałem porządną membranę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_359957434388433.jpg
Wyświetleń:	635
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	377984
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_359986227718887.jpg
Wyświetleń:	494
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	377985
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_360473517670158.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	377986

  12. #12
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Co kryje sie pod nazwa "porzadna membrana " Według mnie takie pojecie nie istnieje, a jeżeli mialbym gdzies polozyc ją sobie na jakies pomieszczenie gospodarcze to tylko Alpha Rexx - 470 g/m2 /1,5 m , i tylko dlatego że jest gruba i nic poza tym, a co zrobi z biegiem lat to sie okaże ale raczej nic dobrego nie wróży

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar jerzyka51
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Skąd
    Rybocice ,Słubice
    Kod pocztowy
    69-100
    Posty
    405
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Myślę, że mówimy o dwóch różnych materiałach. Jeden to blachodachówka o rdzeniu stalowym z powłoką z alucynku a druga to pokrycie z blachy aluminiowej. Renomowany producent pokryć i rynien z blachy aluminiowej to PREFA. Żywotność ich produktów porównywana z żywotnością dachówki ceramicznej. Pozdrawiam.
    Witam
    Ja napisałem ,że ta blacha jest aluminiowa ,nie stalowa pokryta alucynkiem. Zamieszczam poniżej część jej opisu.-
    Blachodachówka aluminiowa S-ka z norweskiej huty
    HydroAluminium.

    Struktura oferowanych blach :

    1. rdzeń aluminiowy min. 0,60 mm
    2. warstwa konwersyjna
    3. lakier podkładowy min. 5 mikronów
    4. lakier dekoracyjny min. 20 lub 30 mikronów
    5. lakier ochronny min. 7 mikronów

    Napisali wyraźnie rdzeń aluminiowy, czyli mamy w tej cenie ,blachodachówkę tylko z czystego aluminium. Jest trochę cienka ,i tylko w tym widzę problem.
    Jutro jeszcze do nich zadzwonię i dokładnie dopytam.
    Miłego wieczoru J.Korona

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Tak, jest taki produkt. Nie miałem okazji go montować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał gwilkolek Zobacz post
    Właśnie skończyłem kryć dach w tamtym tygodniu dachówka teviva. Bardzo ładnie się prezentuje i na pewno wytrzyma dłużej niż blacha. Deskowania nie robiłem tylko dałem porządną membranę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_359957434388433.jpg
Wyświetleń:	635
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	377984
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_359986227718887.jpg
Wyświetleń:	494
Rozmiar:	19,9 KB
ID:	377985
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_360473517670158.jpg
Wyświetleń:	392
Rozmiar:	20,0 KB
ID:	377986
    Czy jakies zastrzeżenia co do "kruchości" zamków, czy jakieś inne uwagi, które pojawiły sie przy montażu ?

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gwilkolek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-854
    Posty
    46

    Domyślnie

    Było parę połamanych na palecie (transport), ale nie wiem o czym ludzie piszą, że ta dachówka jest krucha i się łamie w rękach. Ja nic takiego nie zauważyłem, dachówka jest gruba i mocna. Dekarze normalnie po niej chodzili podczas instalowania gasiorow i nic się nie działo.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	received_348342628883247.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	20,4 KB
ID:	378245

  17. #17
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Jaki Ty kolor montowałeś ? Czarny ? Ładna ta dachówka

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    gwilkolek

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-854
    Posty
    46

    Domyślnie

    Grafitowa, a tutaj wygląda jak czarna, słabe zdjęcia bo robione kiepskim telefonem. Za parę dni wrzucę lepsze zdjęcia. Struktonit też jest grafitowy.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    No właśnie chodzili i nic się nie działo. Ale jestem pewny że jakbyś teraz rozebrał to parę dolnych zamków jest połamanych. Jeśli położysz 2000m2 tej dachówki na różnych dachach to wiesz co to z nią robi jak jakiś osioł po niej przejdzie

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.206

    Domyślnie

    Generalnie po żadnym pokryciu nie powinno się chodzić. Doświadczony dekarz w odpowiednim obuwiu nie wyrządzi żadnej szkody, Natomiast dachówka cementowa nie ma górnych zamków więc jej podsunięcie nie nastręcza żadnych kłopotów i można wygodnie poruszać się po łatach. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony