dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Okna na upały. Jaka szyba? Producent? Niedrogo i dobrze w Warszawie

    Witam,

    Na wstępie zaznaczam, że to mój pierwszy post oraz, że na budowlance się nie znam, tym bardziej na oknach stąd moje liczne pytania.

    Potrzebuję okno do kawalerki na 12 piętrze w Warszawie. Okno wychodzi na stronę południową (słońce widoczne od wschodu do zachodu).
    Orientacyjne wymiary ramy okiennej (obecnej) 293 cm x 143 cm, grubość okna ok. 5,7-6 cm. Obecnie 2 ramy okienne (2 okna). Wymiary skrzydeł 76,8 cm, 76,8 cm, 49,5 cm, 70 cm.
    Największy problem stanowi to, że w okresie letnim mieszkanie tak się nagrzewa, że nie sposób jest wytrzymać w pomieszczeniu. Wentylacja nic nie daje a klimatyzacji nie mam możliwości zainstalować, dlatego ze względu na generalny remont przymierzam się do wymiany okien. Oprócz okien zamierzam mieć rolety wewn. jednak nie chce mieć przez cały dzień ciemno w mieszkaniu bo nie o to chodzi.
    Chciałbym kupić okna z montażem w Warszawie.
    Zastanawiam się nad oknami Veka najlepiej z 3 szybami i dwoma komorami, to się jakoś nazywa zespolone czy jakoś tak
    Mogą to być 4 lub 3 skrzydła jako jedna albo dwie ramy.
    I co najważniejsze:
    Słyszałem o możliwych szybach absorpcyjnych, refleksyjnych i fotochromatycznych.
    Te pierwsze zmieniają podobno kolorystykę, chociaż kolor szary jest podobno? w miarę neutralny.
    Drugie mogą mieć przeźroczyste szkło jednak przepuszczalność ciepła do wnętrza mieszkania jest znaczna.
    Natomiast szyby fotochromatyczne występują jak czytałem w wersji organicznej i mineralnej przy czym podobno jest to droga technologia i nietrwała.

    Co zatem polecacie, aby rozwiązanie było skuteczne i stosunkowo niedrogie (chodzi mi o to by cena nie była kosmiczna np. nie podwyższała kosztu okien o 70-100%)
    Kolejna sprawa jakie firmy polecacie do zakupu i montażu, mogą być spoza Warszawy i okolic jeśli dojadą, zamontują i będzie to się opłacało jednej i drugiej stronie?

    Będę wdzięczny za rady.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli naprawdę chcesz mieć efekt zainteresuj się klimatyzatorami ściennymi o mocy ok 800 watów wielkość tego cuda niewiele przekracza wielkość kaloryferów
    Koszt około 4000 z montażem i lepiej na tym wyjdziesz niż pakować się w drogę szyby które radykalnie komfortu Ci nie podniosą

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikt ważny Zobacz post
    Jeśli naprawdę chcesz mieć efekt zainteresuj się klimatyzatorami ściennymi o mocy ok 800 watów wielkość tego cuda niewiele przekracza wielkość kaloryferów
    Koszt około 4000 z montażem i lepiej na tym wyjdziesz niż pakować się w drogę szyby które radykalnie komfortu Ci nie podniosą
    Tak jak napisałem powyżej MONTAŻ KLIMATYZATORA JEST NIEMOŻLIWY a okna i tak muszę wymienić i tak, niezależnie od wszystkiego.
    Wspólnota nie wyraża zgody na montaż na elewacji ani na dachu. Balkonu nie mam. Ten temat jest już wyczerpany jeśli chodzi o klimatyzator.
    Proszę o rady dotyczące tematu, o który pytam.

  4. #4

    Domyślnie

    Sluchaj. Zadna szyna realnie nie spelni Twych oczekiwan luz wspolnota nie zgodzi sie na szyby o zabarwieniu
    Podsunalem Ci rozwiazanie hdyz sa takie z jednostka cetralna w srodku i na zewnatrz nic nie ma poza dwoma.kratkami.wentylacyjnymi

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesiekN Zobacz post
    Tak jak napisałem powyżej MONTAŻ KLIMATYZATORA JEST NIEMOŻLIWY a okna i tak muszę wymienić i tak, niezależnie od wszystkiego.
    Wspólnota nie wyraża zgody na montaż na elewacji ani na dachu. Balkonu nie mam. Ten temat jest już wyczerpany jeśli chodzi o klimatyzator.
    Proszę o rady dotyczące tematu, o który pytam.
    A wiesz że wspólnota nie ma prawa zabronić Ci montażu klimatyzatora? Może jedynie obciążyć Cię opłatami za używanie części wspólnej (elewacji czy dachu) oraz narzucić wymogi jakie klimatyzator musi spełniać.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony