dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wybór kotła na ekogroszek a wymiar kotłowni

    Witam. Mam problem z wyborem kotła na eko groszek który zmieścił by sie do mojej kotłowni. Niestety nie wiem jaki wybrać ani jak go ustawić. Prosze o jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach takiego kotła. Poniżej dałem skan z wymiarami i kształtem kotłowni. Komin w rzeczywistości ma tylko jeden wkład wiec jest trochę węższy niż na skanie i nie ma drzwi wyjściowych z kotłowni na zewnątrz tylko jest małe okno. W kotłowni oprócz kotła będzie zbiornik na ciepłą wodę ale myślę go podwiesić przy suficie. Wymiary miejsca w kotłowni gdzie może stać kocioł by nie przeszkadzać to dł 2,74m , szer 1,55m wysokość 2,5m.
    Z tego co widzę to większość kotłów ma szerokość do 115- 120cm. Myślałem by postawić go na szerokość kotłowni, zasyp musi być z prawej strony. zastanawiam sie tylko czy wylot spalin zmieści się z lewej strony czy szukać takiego kotła z wylotem u góry?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kotlownia.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	69,8 KB
ID:	377800  
    Ostatnio edytowane przez hudy8 ; 06-01-2017 o 17:31

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pastinaca

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-702
    Posty
    39

    Domyślnie

    Moj Sas Smart ma 99cm.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak się sprawuje?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pastinaca

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-702
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał hudy8 Zobacz post
    Jak się sprawuje?
    Bajka

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał pastinaca Zobacz post
    Moj Sas Smart ma 99cm.
    kolego,
    jestem bardzo ciekawy jak wygląda turbulator spalin w twoim kotle. jeżeli to nie jest zbyt duży problem to zrób kilka fotek , drobny opis i wrzuć na neta. może się komuś przyda ,a ja z chęcią bym sobie taki zrobił. dzięki , pozdr.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pastinaca

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-702
    Posty
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    kolego,
    jestem bardzo ciekawy jak wygląda turbulator spalin w twoim kotle. jeżeli to nie jest zbyt duży problem to zrób kilka fotek , drobny opis i wrzuć na neta. może się komuś przyda ,a ja z chęcią bym sobie taki zrobił. dzięki , pozdr.
    Są nawet dwa, chyba o to chodzi.
    http://www.sas.busko.pl/pl/images/st...kroj_800px.jpg

  7. #7

    Domyślnie

    Tak, właśnie o to biega

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wayne2mike
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wtelno
    Kod pocztowy
    86-011
    Posty
    193

    Domyślnie

    Cytat Napisał poltowski2000 Zobacz post
    kolego,
    jestem bardzo ciekawy jak wygląda turbulator spalin w twoim kotle. jeżeli to nie jest zbyt duży problem to zrób kilka fotek , drobny opis i wrzuć na neta. może się komuś przyda ,a ja z chęcią bym sobie taki zrobił. dzięki , pozdr.
    Jak dobrze kojaze masz tez jak ja kociol galmet. Ja zrobilem zawirowywacz spalin tylko ze fale biegna w poziomie i po wstawieniu do kotla nic nie pomagalo, wrecz przeciwnie spalanie jeszcze wzrastalo. Wstawialem go w rozne miejsca i bez pozadanego efektu. Mozliwe ze w/w turbulator sprawdzi sie lepiej, daj znac jak zmontujesz takie cudo.
    Kocioł Galmet EKO GT KWP M 17 kw, domek kostka z 1983r, 2 piętra, 10m x 10m, powierzchnia grzewcza 170m2 + 6m2 (altana)
    Ściany styro 8cm, fundamenty NIE ocieplone, dach styro 15 (w najgrubszym punkcie 35cm, wykonany spadek), okna stare z dwiema szybami zespolonymi wstawione po staremu
    Temp w domu 22-23, kotłownia odrębnie po za domem
    Palę mieszanką miału i eko groszku 2:1

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony