dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 23
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 457
  1. #41

    Domyślnie

    Na dole miał być mini przedpokój, obok niego łazienka. Dalej to salon z aneksem kuchennym a na górze sypialnia.
    Skaner odmówił posłuszeństwa więc szybki szkic w paincie :]
    Rozumiem że na górze muszę wydzielić taką część jak po prawej stronie?
    Można tam wrzucić kilka rzeczy jak np. Filtr, odkamieniacz, i bojler. Trochę więcej rur do ciągnięcia itp. Ale przynajmniej zwolni się miejsce które musiał bym wygospodarować na dole. Oczywiście po zamontowaniu tego wszystkiego nie robił bym do tego pomieszczenia żadnych drzwi tylko powiedzmy ściankę zamontowaną prawie na stałe żeby dało się dostać do urządzeń. Środek będzie obity drewnianymi deskami więc nie było by problemu z wykonaniem czegoś takiego.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	381981
    Ostatnio edytowane przez illart ; 20-02-2017 o 18:12

  2. #42

    Domyślnie

    Witam projekt identyczny który został zrealizowany w 2016r a mianowicie projekt zbuduj sam dom, wszystko to samo tu macie gotowe opisy i filmy z budowy tego domu www.jakzmniejszycrachunki.pl oraz mnóstwo filmów z budowy na www.youtube.com/c/zbudujsamdom ten ma 35m2 taką samo i można zrobić antresolę a koszt wyniósł 35tys pod klucz pozdrawiam serdecznie. Wchodzicie i zobaczcie zdjęcia i filmy

  3. #43

    Domyślnie

    Ten projekt jest przemyślany od a do z zrobiony jest z paneli SIP gdzie można je bardzo prosto samemu zrobić. Projekt nie był i nie jest zarobkowy bo trzeba było na niego poświęcić ponad rok plus budowa nagrywanie filmów montaże itd... A rozbudowa to właśnie idealna sprawa ponieważ jest to projekt dla osób na start czyli budujesz mały dom 35m2 na przykład na rodzinkę 2+1 a jak dzieciaczek podrośnie to robisz rozbudowę. Rozbudowa będzie do 68m2 więc bardzo fajny metraż. A co najlepsze bez pozwolenia na budowę jest bardzo prosto obejść ta cała papierologie . Pozdrawiam niemniej jednak także kibicuje temu projektowi. A i 68m2 za 60tys pod klucz to będzie petarda

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał minidom Zobacz post
    Projekt nie był i nie jest zarobkowy...
    Rzeczywiście. Cena za dostęp do filmów i instrukcji 149 zł.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Rzeczywiście. Cena za dostęp do filmów i instrukcji 149 zł.
    możesz poświęcić rok pracy nad projektem i zrobić opensource ale pewnie tego nie zrobisz

  6. #46

    Domyślnie

    Nie no ja rozumiem włożoną pracę, tylko proszę nie pisać, że nie zarobkowy, bo mimo, iż nie służy zarobkowi jako takiemu, to zbierane są pieniądze na rozbudowę, która de facto jest "zarobkiem". To tylko woli wyjaśnienia.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    illart, dokladnie tak jak narysowałeś, tylko weź pod uwagę, że w ten sposób tracisz jedyne sensowne źródło światła w sypialni, bo drugie jest nad schodami. Chyba że chcesz okna dachowe zastosować.
    Z tego powodu ja zrobiłem łazienkę "podłużną", na boku budynku.
    Może lepiej byłoby zrobić schody gdzieś w okolicy tej przestrzeni nieużytkowej/łazienki.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    minidom, podziwiam cię za zdolności medialne oraz propagowanie idei.

    O zarobku już się wypowiedziałem, ja sam poświęciłem trochę swojego czasu (jakby liczyć w pieniądzu to po stawkach freelancera IT) i poświęcę go jeszcze więcej, ale robię to w celu zaspokojenia własnej ambicji i kreatywności oraz traktuję jako hobby. A jakby wpadł dodatkowy pieniądz z zewnątrz to byłby zarobek.

    Niestety także od strony technicznej twój projekt nie zrobił na mnie dużego wrażenia. Będąc nieskromnym planuję w końcu budowę domu 50m2 za 25tyś zł

    Ale jak wspomniałem na początku, idea jest fajna i umiesz ją propagować, nawet jak jest to tylko 30m2 za 35tyś zł. Ostatnio oglądałem jakieś programy w tv gdzie ludzie mieszkają w mieszkaniach 25m2, 35m2 z małym dzieckiem itd i wyglądają na zadowolonych.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    minidom, podziwiam cię za zdolności medialne oraz propagowanie idei.

    O zarobku już się wypowiedziałem, ja sam poświęciłem trochę swojego czasu (jakby liczyć w pieniądzu to po stawkach freelancera IT) i poświęcę go jeszcze więcej, ale robię to w celu zaspokojenia własnej ambicji i kreatywności oraz traktuję jako hobby. A jakby wpadł dodatkowy pieniądz z zewnątrz to byłby zarobek.

    Niestety także od strony technicznej twój projekt nie zrobił na mnie dużego wrażenia. Będąc nieskromnym planuję w końcu budowę domu 50m2 za 25tyś zł

    Ale jak wspomniałem na początku, idea jest fajna i umiesz ją propagować, nawet jak jest to tylko 30m2 za 35tyś zł. Ostatnio oglądałem jakieś programy w tv gdzie ludzie mieszkają w mieszkaniach 25m2, 35m2 z małym dzieckiem itd i wyglądają na zadowolonych.
    Rozumiem po prostu odpowiadam na krytykę z Twojej strony, nie pisze że robisz coś źle w swoim projekcie bo jest prawie identyczny jak mój więc mi się podoba w szczególności wykorzystanie słupów fundamentowych. A jak się zmieścisz w 25tys pod klucz to chylę czoła ! Pozdrawiam i powodzenia w tym projekcie

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Witajcie.

    Chciałbym Wam zaprezentować mój projekt domu DIY.

    Załącznik 377832


    Jest to dom o powierzchni zabudowy do 35m2, powierzchni użytkowej 50m2, budowany na zgłoszenie oraz bez wymaganych warunków zabudowy (przynajmniej w opinii naszej gminy, oczywiście z tym bywa dyskusyjnie w zależności od urzędu).

    W związku z tym, że na zgłoszenie można budować tylko "parterowe budynki rekreacji indywidualnej" o powierzchni zabudowy do 35m2, dom posiada dwie antresole nad salonem (antresola to nie piętro/kondygnacja).
    Oczywiście są pewne niedogodności antresoli:
    • antresola musi być otwarta nad salonem - czyli nie ma drzwi, pozostałą część będzie zasłaniała "meblościanka" (bez negatywnych skojarzeń),
    • powierzchnia nad łazienką jest "nieużytkowa" bo antresola może być tylko nad jednym pomieszczeniem.
    Ale dzięki takiemu pomysłowi uzyskujemy całkiem przestronny dom z dużym salonem, łazienką oraz dwiema sypialniami, który spokojnie w polskich realiach mógłby być domem rodzinnym dla rodziny 2+2 (dla nas jest tymczasowy ale o tym może później).

    Załącznik 377833Załącznik 377835



    Technologia budowy to głównie lekki szkielet z konstrukcją balonową ścian:
    • fundamenty betonowe słupowe nawiercane i wylewane w ziemi,
    • podłoga wypełniona co najmniej 15 cm styropianu lambda 0,033,
    • ściany ze słupków 38x89mm w rostawie 417mm wypełnionych styropianem lambda 0,033 + 6cm styropianu na zewnątrz,
    • od wewnątrz ściany pokryte płytą OSB (wymagana dla sztywności konstrukcji) oraz płytami kartonowo gipsowymi, OSB od wewnątrz dlatego aby przekrój ściany miał warstwy z malejącym oporem dyfuzyjnym na zewnątrz,
    • od zewnątrz tynk - pewnie mineralny,
    • podłoga antresoli - strop drewniany,
    • ściana antresoli o wysokości 175cm,
    • dach o kącie nachylenia 30 stopni, pokryty płytą warstwową (obornicką) o grubości 10cm PUR/PIR lambda 0,022, podparty dwoma słupami, krokwie w rozstawie 417mm,
    • wentylacja mechaniczna z rekuperatorem, ogrzewanie elektryczne zwykłymi grzejnikami konwektorowymi - z planami na klimatyzację z funkcją grzania.


    Projekt stworzyłem samodzielnie, wszelkie kwestie konstrukcyjne oraz parametry elementów konstrukcyjnych opierają się na kodyfikacjach budowlanych dla USA oraz Kanady.
    Jedna z ciekawszych kwestii - aktualny budżet jaki zakładam to 25 000 zł netto.

    Zamierzam wykorzystać też parę wynalazków z forum Muratora takich jak pakiety szybowe w XPS, oraz rekuperator DIY.

    Kwestie do dyskusji i ważne uwagi:
    1. Łatwość wykonania musi być na poziomie DIY, planowany czas budowy do "stanu deweloperskiego" przez kilka niedoświadczonych ale sprytnych osób - 2 tygodnie.
    2. Liczy się każdy centymetr grubości ścian bo nie można zwiększyć powierzchni zabudowy.
    3. Dach jest z płyty warstwowej, bo nie trzeba nic kombinować poza ich przykręceniem i gotowymi obróbkami.
    4. W ścianach nie ma folii, kolejność warstw powinna załatwić dystrybucję pary wodnej, może warto uszczelnić połączenia OSB.
    5. Może warto się zastanowić nad dociepleniem do parametrów domu "pasywnego", może to być proste i niedrogie w przypadku dachu i podłogi, gorzej ze ścianami bo ich grubość zabiera powierzchnię wewnętrzną, sumaryczne 15cm płyt PIR dałoby tyle co 22,5cm grafitowego styro oraz 27,3 zwykłego, ale PIR jest 2x droższy od styro grafitowego.
    6. Proporcje dachu są takie sobie ze względu na wykorzystanie antresoli, ale odpowiednie pomalowanie elewacji powinno sprawić że nie będzie się to tak rzucało w oczy.
    7. Rzeczywista powierzchnia użytkowa to 50-55m2 w zależności od sposobu liczenia, powierzchnia dachu 40m2, ścian 120m2.

    I jeszcze rzuty pomieszczeń
    Załącznik 377836Załącznik 377837



    Zgłoszenie budowy zamierzam wysłać na dniach, ale myślę że wcześniej warto posłuchać opinii szerszego grona.
    Liczę na Wasze uwagi

    A na koniec to nawet opisy zerżnąłeś z mojego projektu, te same rozstawy słupów itd... plagiacik

  11. #51
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Dziwi mnie że robicie słupy zamiast zrobić mini płytę fundamentową od razu z kablami. Przecież takie 6m3 betonu i może tona zbrojenia to żaden koszt a styropian i tak musicie użyć

    mamy ogrzewanie nie zajmujące miejsca oraz akumulację temperatury
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał minidom Zobacz post
    A na koniec to nawet opisy zerżnąłeś z mojego projektu, te same rozstawy słupów itd... plagiacik
    Hmm.. czyli co niby bo nic konkretnego nie wskazałeś?
    Jakie opisy? Jaki rozstaw słupów?

    Mój projekt nie ma ani jednego wymiaru wspólnego z twoim. Jakim cudem rozstaw słupów fundamentowych jest taki sam skoro twój dom ma wymiary 8,81x~4m a mój 5x7. A rozstaw słupów i ich powierzchnia wynika z nośności gruntu. Mam też dwie szersze stopy pod słupami w środku domu, których nie widać na rysunkach.

    Coraz bardziej przestaję cię lubić. Albo nie, już cię nie lubię
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Dziwi mnie że robicie słupy zamiast zrobić mini płytę fundamentową od razu z kablami. Przecież takie 6m3 betonu i może tona zbrojenia to żaden koszt a styropian i tak musicie użyć

    mamy ogrzewanie nie zajmujące miejsca oraz akumulację temperatury
    Łatwiej zrobić wiercone stopy, praktycznie zero dodatkowych głębokich prac ziemnych, nie martwisz się*tym, że płyta jest powyżej strefy przemarzania itp itd.
    No i betonu jest znacznie mniej.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  14. #54
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Konrad Podgórski

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    powiat Legionowski
    Posty
    351

    Domyślnie

    Grunt pod domem i tak wypadało by wymienić by nie mieć tam nory dla szczurów i innych gryzoni.

    Prace ziemne pod płytę 35m2 to ile? Może 500zł koparko ładowarka + 2 samochody kruszywa/piasku.

    Od razu masz podłogę w domu na gotowo a nie że dopiero robisz konstrukcje legarową
    Dziennik Budowy z komentarzami

    Dom parterowy, powierzchnia użytkowa 90.5m2
    Płyta fundamentowa 20cm + 20cm XPS. Ściany PRAEFA 15cm + 20cm styro grafitowego. Strop monolityczny 18cm + 40cm celulozy. Okna z ciepłym montażem MOWO.
    Ogrzewanie wodne bezpośrednio w płycie. CO + CWU ładowane w II taryfie.
    EAH 40kWh/m2rok (podobno)

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał ACCel Zobacz post
    Łatwiej zrobić wiercone stopy, praktycznie zero dodatkowych głębokich prac ziemnych, nie martwisz się*tym, że płyta jest powyżej strefy przemarzania itp itd.
    No i betonu jest znacznie mniej.
    Witam. Liczyłeś ile dokładnie wyniesie Cię "fundament" czyli stan zero? Bo tak jak pisze Konrad lekka płyta wydaje się też dobrym pomysłem. EPS 100 nawet wystarczy a i płyta pewnie z 15 cm gruba styknie. No i potem zawsze podłoga betonowa jest cichsza niz na drewnie.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konrad Podgórski Zobacz post
    Grunt pod domem i tak wypadało by wymienić by nie mieć tam nory dla szczurów i innych gryzoni.

    Prace ziemne pod płytę 35m2 to ile? Może 500zł koparko ładowarka + 2 samochody kruszywa/piasku.

    Od razu masz podłogę w domu na gotowo a nie że dopiero robisz konstrukcje legarową
    Mi wyszło 1000zl do podłogi ocieplonej 20cm styropianem

  17. #57

    Domyślnie

    Na razie taki plan zrobiony.
    Dom będzie zbudowany z belek 14x7 i obity z zewnątrz drewnianymi deseczkami (takimi ozdobnymi), od środka też wi większośc (o ile starczy mi materiału).
    Na dach deski + dachówka bitumiczna. Zastanawiam się nad ociepleniem, ścianach i na poddaszu. W konstrukcji mam 14 cm luzu więc chyba wełna 15 będzie najlepszym rozwiązaniem, z zewnątrz membrana od wewnątrz folia paroizolacyjna. Nad fundamentami się cały czas zastanawiam :] Palowe dużo łatwiejsze w wykonaniu, ale problemu ze szkodnikami. Aktualnie rozbieram domek drewniany o powierzchni prawie 100m2 i tam były fundamenty palowe i ocieplenie strasznie przekopane przez szkodniki. Dlatego raczej bym się skłonił nad pełniejszym fundamentem lub nawet jakimś hybrydowym. Palowy z wylaniem cienkiej płyty i brzeg kotwami. A na to dopiero szalunek z drewna. Działka i tak ma, spad więc wylanie całego fundamentu by mnie wyniosło dosyć sporo.
    Podłogę mogę usztywnić dodatkowo żeby nie chodziła, o materiał konstrukcyjny się raczej martwić nie muszę bo z tego 100m2 domku raczej i tak mi go zostanie, szczególnie że ma on prawie 9m wysokości.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	382105Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	+1.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	382106

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    minidom, 1000zł za podłogę i fundamenty? Czy piszesz o czymś innym? Sam styropian na ok 35m2x0,2m to 7m3 czyli lekko licząc 1000zł.

    Pisałem już o tym na początku wątku. Na słupy oraz dwie stopy potrzebne jest 1,8m3 betonu plus odrobinę stali i desek szalunkowych.

    Szkielet to ok 0,7m3 drewna konstrukcyjnego + OSB na wierzchu.
    Ostrożnie licząc (wolę liczyć górką):
    beton 1,8m3 x 300zł/m3 = 540zł
    stal fi 8 30m x 2,5zł/mb = 75zł
    szkielet 0,7m3x 1300zł/m3 = 910zł
    styro grafit 20cm 6,5m3 x 180zł = 1170zł (20cm tylko dla porównania, planowałem 15cm)
    SUMA: 2695zł (1525zł bez styro)

    Jeżeli miałbym robić płytę to musiałbym wymienić duże ilości gruntu (glina - wysadzinowy), kombinować z opaskami itp. 15 cm grubości płyty to przecież jakiś bunkier jak na obciążenie 10+5ton

    A robiąc słupowy wierci się*dziurki (poza stopami przy których trzeba kopać po całości) i zalewa betonem. Usuwa się humus i tyle robot ziemnych.

    Więc w efekcie końcowym wykonanie płyty zajęłoby więcej czasu, oraz kosztowałoby ze 2-3x więcej.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ACCel
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Posty
    1.085

    Domyślnie

    Cytat Napisał illart Zobacz post
    Na razie taki plan zrobiony.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parter.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	382105Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	+1.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	382106
    illart, załóż może własny wątek ;P
    belki 14x7 w jakim rozstawie? Na parterówkę to by wystarczyły nawet 38mm x 89 mm (amerykański standard 2x4cale) w rozstawie 600mm ewentualnie 400mm, ale jak je masz za darmo to nie ma co wybrzydzać

    Ja się*boję wełny bo ciężko uniknąć wilgoci nawet mając opóźniacz pary wodnej (błędy i przeoczenia przy wykonaniu). Chociaż cały zachodni świat tak robi i się nie boi.
    Jak boisz się szkodników to zabezpiecz siatką, minidom chyba tak robił, ewentualnie palowy z opaską (murkiem) w około.

    Co do podłogi, jak dasz deski 140mm w rozstawie 400mm i dwie warstwy OSB 12 na wierzchu (pierwsza klejona na "subfloor adhesive") to nie ma co skrzypieć.
    Projekt 1: AC25K - Dom 52m2 za 30 700 zł lub 59 m2 za 34 500 zł z gankiem -> KLIK!
    Projekt 2: AC2020 - Ekonomiczna i energooszczędna parterówka 140m2 Dziennik -> KLIK!
    Komentarze i rozważania-> KLiK!

  20. #60

    Domyślnie

    Właśnie nie mogę znaleźć nigdzie w jakim rozstawie zrobić. Wszędzie są słupki 38x89 bądź 38x140, Ja posiadam słupki 2 bądź 3 razy grubsze. Najwygodniej by było w rozstawie 110cm-115cm ze względu na to że pewnie będę wypełniał konstrukcję wełną o szerokości 120cm. Ten dom co rozbieram właśnie w takim rozstawie miał konstrukcję zrobioną.
    Co do fundamentu to myślę że zdecyduje się na palowy z opaską, a środek zabezpieczę po prostu wylewając cienką warstwę betonu.

Strona 3 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony